دسته ها
جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰

آیا تعداد ضربان قلب هر انسانی دارای تعداد مشخص و محدودی است؟

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • ۰

تحقیقات زیادی وجود دارند که نشان می دهند میان تعداد ضربان قلب هر انسان و میزان طول عمر او رابطه ای مستقیم وجود دارد.

در رابطه با درستی این امر که آیا تعداد ضربان قلب هر انسان در طول عمر او تأثیر گذار خواهد بود تحقیقات مختلفی صورت گرفته است و از نقطه نظرهای متفاوتی سنجیده شده است که نتایج متفاوتی از آن به دست آمده است.

 تعداد ضربان قلب

گروهی از محققان در سال 2013 طی تحقیقات خود به این نتیجه رسیدند که آن دسته از افرادی که از ضربان قلبی نرمال برخوردار هستند طول عمر بیشتری نسبت به افراد با ضربان قلب بالا دارند.

در پی این تحقیقات، این گروه پژوهشی سعی داشتند تا با بررسی تعداد ضربان قلب هر فرد در هنگام خواب و افزایش آن به این نتیجه دست یابند که آیا افزایش میزان ضربان قلب در هنگام خواب، موجب بالا رفتن خطر مرگ خواهد شد؟ برای رسیدن به نتایج درست در این تحقیقات عوامل مختلفی مثل: سن، جنس و بیماری در اینگونه افراد مورد بررسی قرار گرفت.

تعداد ضربان قلب

  •  نهال بیبی شاپ
  •  بلیط کیش

با در نظر گرفتن و کنترل شرایط ویزه، پژوهشگران به این نتیجه دست یافتند که بالا رفتن میزان ضربان قلب موجب افزایش خطر مرگ در اینگونه افراد خواهد شد. این تحقیقات نشان داد افرادی که ضربان قلب آنها در هنگام استراحت به تعداد 71 تا 80 در یک دقیقم می رسد نسبت به افرادی که تعداد ضربان قلب آنها کمتر از 50 است بیشتر در معرض خطر مرگ قرار دارند.

میزان متوسط ضربان قلب هر فرد در هر دقیقه 60 تا 70 می باشد و با این تعداد ضربان قلب انسان می تواند تا سن 70 سالگی عمر داشته باشد. بررسی های دیگری که در این زمینه بر روی برخی حیوانات انجام شده است نشان می دهد که حیوانانی مانند جوجه که از میزان ضربان قلب بالا برخوردار هستند طول عمر کمتری دارند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.