دسته ها
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳

تاثیر قهوه بر فشار خون و بیماری های قلبی

  • مهلا بستگان
  • ۱ مهر ۱۳۹۷
  • ۰

به تازگی مطالعاتی در رابطه با تاثیر قهوه بر فشار خون انجام شده است که تاثیرات کوتاه مدت و بلند مدت مصرف کافئین را با بروز بیماری قلبی در افرادی که فشار خون دارند بررسی می کند. در این مقاله به ارائه نتایج این مطالعات می پردازیم که برای شما عزیزان مفید خواهد بود.

در پنج بررسی تاثیر قهوه بر فشار خون انجام شده، مشخص شد که وجود دویست الی سیصد میلی گرم کافئین در خون سبب افزایش ۱/۸ درصدی جیوه فشار سیستولیک قلب و حدود ۷/۵ میلی متر جیوه فشار دیاستولیک قلب می گردد. که مطمئنا اطلاع از این امر برای همه بیماران قلبی مهم می باشد.

همه ما کم و بیش با خواص قهوه آشنایی داریم و افراد زیادی عادت به نوشیدن مستمر قهوه دارند، اینگونه افراد بهتر است با تاثیر قهوه بر فشار خون نیز آشنا شوند و در صورت نیاز به دنبال جایگزین قهوه باشند.

از تاثیر قهوه بر فشار خون چه می دانید؟

تاثیر قهوه بر فشار خون :

افزایش فشار خون بعد از یک ساعت از مصرف قهوه و کافئین مشاهده شده و کمتر از سه ساعت به طول انجامید. این در حالی است که بررسی تاثیرات بلند مدت قهوه بر سطح فشار خون در مقایسه با رژیم های بدون کافئین و یا قهوه بدون کافئین افزایش فشار خون مشاهده نشده است.

تاثیر قهوه بر سطح فشار خون و قلب
به طور کلی بر طبق تحقیقات انجام شده هیچ رابطه ای مبنی بر مصرف دائمی قهوه و بروز بیماری قلبی یافت نشد. در افرادی که فشار خون بالا دارند، مصرف کافئین باعث افزایش ناگهانی فشار خون کوتاه مدت، به مدت سه ساعت می شود. با این حال، شواهد موجود ارتباطی را بین مصرف طولانی مدت قهوه و افزایش فشار خون و یا بین مصرف دائمی قهوه و افزایش خطر بیماری های قلبی در اشخاصی که سابقه فشار خون بالا دارند، نشان نمی دهد.

آیا مصرف قهوه احتمال بروز بیماری های قلبی را بالا می برد؟
آنچه که از این اطلاعات در رابطه با تاثیرات قهوه بر فشار خون به دست می آید این است که قهوه امکان دارد فشار خون اشخاص را افزایش بدهد اما در طولانی مدت تاثیر منفی بر روی فشار خون و نیز بیماری های قلبی ندارد. به همین علت نمی توان شخصی را از مصرف این گونه نوشیدنی ها منع کرد، حتی اشخاصی که فشار خون بالا دارند. اما در مصرف قهوه نیز همانند هر نوع ماده خوراکی دیگر باید رعایت تعادل انجام شود و در فشار خون بدخیم و یا حاد باید مشورت با متخصص تغذیه قبل از مصرف، انجام شود.
بالا رفتن فشار خون در افراد مسن بالای هفتاد سال و افراد چاق در اثر مصرف قهوه و نوشیدنی های کافئین دار بیشتر از سایرین می باشد. لازم به ذکر است که نوشیدن دو فنجان قهوه در روز هیچ آسیبی ایجاد نمی کند.

  •  آرون گروپس

آیا نوشیدن قهوه فشار خون را بالا می برد؟

نه تنها در مصرف قهوه که در مصرف هر نوع ماده و نوشیدنی خوراکی باید حد اعتدال رعایت گردد و مصرف بیش از اندازه هر چیزی خوب نیست و گاهی خطراتی نیز به همراه دارد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *