دسته ها
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳

طراحی تراس و بالکن برای خانه های آپارتمانی کوچک و بزرگ

  • مرضیه نوروزیان
  • ۱۲ آبان ۱۴۰۰
  • ۰

زمانی که شما در محیط منزل با مشکلات زیادی از جمله کمبود فضا مواجه هستید، باید به فکر استفاده از حداقل فضا باشد و از فضای تراس حداقل استفاده را ببرید. با طراحی تراس به شکل فوق العاده می توانید این فضا را به شکل زیبایی آماده نشستن کنید.

طراحی تراس برای خانه هایی که فضای لازم را برای استفاده از محوطه باز ندارند، گزینه مناسبی است. محیط تراس باید به گونه ای دیزاین شده باشد که فضای لازم برای استراحت و … را داشته باشد. به همین خاطر این طراحی یک طراحی با ارزش به حساب می آید.

طراحی تراس و بالکن با دکوراسیون های زیبا

اگر چه ما کلمه تراس و بالکن را به جای یکدیگر به کار می بریم اما این دو لغت از نظر معنایی با هم تفاوت زیادی دارند و کلمات معادل هم نیستند.

بالکن

در زبان فارسی کلمه بالکن معادل ایوانک می باشد. اگر این معنا را از دید معماری مورد بررسی قرار دهیم، بالکن از الحاقات آپارتمان ها محسوب می شود و مساحت آن در مساحت بنا و آپارتمان محاسبه می گردد. بالکن ها فضاهایی مسقف هستند که که حداقل یک طرف آن ها رو به فضای باز است. البته گاهی بالکن ها از دو یا سه طرف رو به فضای بیرون هستند.در دکوراسیون بالکن قسمت های بسته فضا شامل نیم دیواره، نرده و ترکیب این دو با دیوار است.

دیزاین شیک بالکنطراحی زیبای بالکن

دکوراسیون عالی بالکنتزیین بالکن با ایده ای زیبا

طراحی خلاقانه بالکن

تراس

معادل کلمه تراس در زبان فارسی بهارخواب است اما از لحاظ معماری به فضایی الحاق شده به آپارتمان گفته می شود که غیر مسقف است و جزء مشاعات محسوب می گردد. در نتیجه مساحت تراس ها در محاسبه مساحت آپارتمان ها دخالتی ندارد. تراس، بالکن و … فضای مسکونی را بالاتر از فضای بیرون قرار می دهند. این بالا بودن سبب می شود که کاربر زمانی که در تراس یا بالکن قرار می گیرد به فضای بیرون اطراف مسلط شود.

  •  آرون گروپس

چیدمان زیبای تراسدیزاین فوق العاده دکوراسیون تراس

چیدمان عالی تراسطرح زیبای تراس

چیدمان شیک تراسچیدمان شیک دکوراسیون تراس

دیزاین متفاوت تراسدیزاین زیبای تراس

طراحی جالب تراسچیدمان بالکن

طراحی تراسدیزاین تراس با فضای سبز زیبا

تراس ایده آلدکوراسیون عالی و متفاوت تراس

چیدمان جالب تراسدکوراسیون شیک فضای داخلی تراس

طراحی زیبای تراسچیدمان عالی تراس

دیزاین زیبای تراستراس شیک و متفاوت

دکوراسیون عالی تراسچیدمان ایده آل و دکوراسیون زیبای تراس

دکوراسیون شیک تراسدیزاین تراس

دیزاین متفاوت تراسدکوراسیون تراس برای خانواده های با انرژی

دیزاین ایده آل تراسدکوراسیون تراس با چشم انداز زیبا

طراحی خاص تراسچیدمان لاکچری تراس

دیزاین عالی تراسدیزاین خلاقانه دکوراسیون بالکن

طراحی شیک تراسطراحی متفاوت تراس

نورپردازی تراسنورپردازی زیبای تراس

طراحی عالی تراسنورپردازی زیبا برای دکوراسیون تراس

طراحی تراس به شکل زیبا

بالکن و تراس هر دو در دیزاین آپارتمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. با ذکر تعاریف بالکن و تراس مشخص شد که مساحت اختصاص یافته به تراس بیشتر از بالکن است. بنابراین در این طراحی کارهای متفاوتی می توان انجام داد. معمولاً در دیزاین تراس از مجموعه ای از مبلمان و صندلی و گاهاً میز ناهار خوری بهره می برند و در بالکن از تک صندلی استفاده می شود. فضای بالکن بیشتر صرف نظاره کردن محیط اطراف، خوردن چای، کتاب خواندن و … می شود. گلدان های زیبایی نیز برای جذابیت این محیط در نظر گرفته می شود.

دکوراسیون تراس در خانه های ویلایی مدرن

تراس (بهار خواب) و بالکن از فضاهای مهم و تاثیرگذار منازل به منظور استفاده بهینه از فضای موجود در خانه های کوچک و آپارتمانی هستند که می توانند مکانی آرامش بخش برای رهایی از دغدغه های یک روز کاری شلوغ را فراهم نمایند، ایده های متنوع و جذاب زیادی برای دیزاین دکوراسیون تراس و بالکن وجود دارد که بسیاری از این ایده ها به شکل خلاقانه و با استفاده از وسایل ساده و با رعایت نکاتی چند می تواند انجام گیرد. حال در صورتی که علاقمند به مشاهده تصاویر جدیدتری از دیزاین دکوراسیون تراس در خانه های ویلایی هستید، می توانید در ادامه همراه ما شوید.

دکوراسیون زیبای تراس

دیزاین تراس در معماری خانه های ویلایی شمال از اهمیت زیادی برخوردار است و تاثیر زیادی بر جذابیت و زیبایی نمای ویلا می تواند داشته باشد، بنابراین زیبایی ویلا بر فروش آن نیز تاثیرگذار است و در نگاه اول می تواند توجه مشتری را به خود جلب نماید. حال تراس یا بالکن می تواند مکانی آرامش بخش، دلنشین و رویایی رو به منظره زیبا، طبیعت و یا دریا در یک ویلا باشد، انتخاب مبلمان مناسب و چیدمان صحیح آن در فضای باز، نورپردازی حرفه ای، تزیین و چیدمان گل و گیاهان نیز تاثیر زیادی در دکوراسیون تراس دارند، در اینجا تصاویر دیگر از انواع دیزاین شیک تراس ویلا را ملاحظه می کنید.

انواع دکوراسیون تراس دکوراسیون تراس زیبا تصاویر دکوراسیون تراس دکوراسیون تراس ویلا دکوراسیون تراس طراحی تراس ویلا دیزاین تراس شیک دیزاین جدید تراس طراحی تراس لوکس دیزاین تراس مدرن دیزاین تراس ویلا دیزاین شیک تراس دیزاین تراس جدیدترین طراحی تراس

امیدواریم ایده های دیزاین بالکن و تراس مورد رضایت شما بزرگواران قرار گرفته باشد و با این طراحی فضای کارکردی زیبایی در محیط بالکن و تراس ایجاد کنید و از آن نهایت لذت را ببرید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *