دسته ها
شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

طراحی تراس و بالکن برای خانه های آپارتمانی کوچک و بزرگ

  • مرضیه نوروزیان
  • ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • ۰

زمانی که شما در محیط منزل با مشکلات زیادی از جمله کمبود فضا مواجه هستید، باید به فکر استفاده از حداقل فضا باشد و از فضای تراس حداقل استفاده را ببرید. با طراحی تراس به شکل فوق العاده می توانید این فضا را به شکل زیبایی آماده نشستن کنید.

طراحی تراس برای خانه هایی که فضای لازم را برای استفاده از محوطه باز ندارند، گزینه مناسبی است. محیط تراس باید به گونه ای طراحی شده باشد که فضای لازم برای استراحت و… را داشته باشد. به همین خاطر این طراحی یک طراحی با ارزش به حساب می آید.

طراحی تراس و بالکن با دکوراسیون های زیبا

اگر چه ما کلمه تراس و بالکن را به جای یکدیگر به کار می بریم اما این دو لغت از نظر معنایی با هم تفاوت زیادی دارند و کلمات معادل هم نیستند.

بالکن

در زبان فارسی کلمه بالکن معادل ایوانک می باشد. اگر این معنا را از دید معماری مورد بررسی قرار دهیم، بالکن از الحاقات آپارتمان ها محسوب می شود و مساحت آن در مساحت بنا و آپارتمان محاسبه می گردد. بالکن ها فضاهایی مسقف هستند که که حداقل یک طرف آن ها رو به فضای باز است. البته گاهی بالکن ها از دو یا سه طرف رو به فضای بیرون هستند.در دکوراسیون بالکن قسمت های بسته فضا شامل نیم دیواره، نرده و ترکیب این دو با دیوار است.

دیزاین شیک بالکنطراحی زیبای بالکن

دکوراسیون عالی بالکنتزیین بالکن با ایده ای زیبا

  • کالا چیو

طراحی خلاقانه بالکن

تراس

معادل کلمه تراس در زبان فارسی بهارخواب است اما از لحاظ معماری به فضایی الحاق شده به آپارتمان گفته می شود که غیر مسقف است و جزء مشاعات محسوب می گردد. در نتیجه مساحت تراس ها در محاسبه مساحت آپارتمان ها دخالتی ندارد. تراس، بالکن و… فضای مسکونی را بالاتر از فضای بیرون قرار می دهند. این بالا بودن سبب می شود که کاربر زمانی که در تراس یا بالکن قرار می گیرد به فضای بیرون اطراف مسلط شود.

چیدمان زیبای تراسطراحی فوق العاده دکوراسیون تراس

چیدمان عالی تراسطرح زیبای تراس

چیدمان شیک تراسچیدمان شیک دکوراسیون تراس

دیزاین متفاوت تراسطراحی زیبای تراس

طراحی جالب تراسچیدمان بالکن

طراحی تراسدیزاین تراس با فضای سبز زیبا

تراس ایده آلطراحی عالی و متفاوت تراس

چیدمان جالب تراسدکوراسیون شیک فضای داخلی تراس

طراحی زیبای تراسچیدمان عالی تراس

دیزاین زیبای تراستراس شیک و متفاوت

دکوراسیون عالی تراسچیدمان ایده آل و دکوراسیون زیبای تراس

دکوراسیون شیک تراسطراحی تراس

دیزاین متفاوت تراسدکوراسیون تراس برای خانواده های با انرژی

دیزاین ایده آل تراسطراحی دکوراسیون تراس با چشم انداز زیبا

طراحی خاص تراسچیدمان لاکچری تراس

دیزاین عالی تراسطراحی خلاقانه دکوراسیون بالکن

طراحی شیک تراسطراحی متفاوت تراس

نورپردازی تراسنورپردازی زیبای تراس

طراحی عالی تراسنورپردازی زیبا برای دکوراسیون تراس

طراحی تراس به شکل زیبا

بالکن و تراس هر دو در طراحی آپارتمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. با ذکر تعاریف بالکن و تراس مشخص شد که مساحت اختصاص یافته به تراس بیشتر از بالکن است. بنابراین در این طراحی کارهای متفاوتی می توان انجام داد. معمولاً در طراحی تراس از مجموعه ای از مبلمان و صندلی و گاهاً میز ناهار خوری بهره می برند و در بالکن از تک صندلی استفاده می شود. فضای بالکن بیشتر صرف نظاره کردن محیط اطراف، خوردن چای، کتاب خواندن و … می شود. گلدان های زیبایی نیز برای جذابیت این محیط در نظر گرفته می شود.

امیدواریم ایده های طراحی بالکن و تراس مورد رضایت شما بزرگواران قرار گرفته باشد و با این طراحی فضای کارکردی زیبایی در محیط بالکن و تراس ایجاد کنید و از آن نهایت لذت را ببرید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.