دسته ها
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸

ساخت جاکلیدی دیواری با چوب و وسایل ساده

  • مرضیه نوروزیان
  • ۸ خرداد ۱۳۹۷
  • ۰

آموزش مرحله به مرحله ساخت جاکلیدی دیواری را در این مطلب ارائه می دهیم که با استفاده از این آموزش جالب می توانید اقدام به ساختن جاکلیدی های زیبا و خاص با وسایل ساده و در دسترس نمایید.

ساخت جاکلیدی دیواری به منزله ساخت دکوری دیواری می باشد که کاربرد مناسبی نیز دارد. برای ساخت جاکلیدی می توانید از وسایل مختلفی استفاده کنید که ما در این مطلب سعی کردیم از تکه های چوب  استفاده کنیم. برای آشنایی با این آموزش جالب ما را در ادامه مطلب همراهی نمایید.

روش های ساخت جاکلیدی دیواری با چوب

در ادامه دو روش متفاوت برای ساخت جاکلیدی دیواری را مشاهده می نمایید که هر یک می توانند انتخاب مناسبی برای منزل شما باشند. جاکلیدی هایی که با روش ساخت آنها آشنا خواهید شد با چوب تهیه می شوند اما شما می توانید از مواد اولیه مختلفی برای ساخت این جاکلیدی ها استفاده نمایید.

ساختن جاکلیدی دیواری ساده

در ابتدا کار شما به یک تکه چوب برای صفحه جاکلیدی نیاز دارید. این چوب را رنگ کنید. البته می توانید از ترکیب های رنگی یا طرح خاصی استفاده کنید. بست لوله را باز کنید و در قسمت بالای چوب به کمک یک دریل سطح آن و چوب را سوراخ کنید.

مواد لازم برای ساخت جاکلیدی چوبی دیواری

حالا به کمک یک پیچ، بست را به تخته متصل کنید. گلدان را رنگ آمیزی کنید. منتظر بمانید تا گلدان خشک شود، گلدان را در درون حلقه بست قرار دهید و آن گاه بست را محکم کنید.

مراحل تهیه جاکلیدی

مراحل تهیه جاکلیدی دیواری
در این مرحله می توانید از هر گل و گیاهی به عنوان دکور زیبا استفاده کنید و آن را به جاکلیدی متصل نمایید. انتخاب این گیاه برای گلدان به صورت سلیقه ای است. ابعاد این گیاه باید متناسب با گلدان شما باشد تا زیباتر جلوه کند. شما دوستان باسلیقه می توانید از انواع مجسمه و یا دکوری های متنوع برای جاکلیدی استفاده نمایید.

ساخت جاکلیدی دیواری

در مرحله بعدی تهیه جاکلیدی دیواری باید قلاب لباس و به طور کلی قلابی را که برای کلید در نظر گرفته اید، بر روی چوب بچسبانید. در این مرحله باید از سفت شدن قلاب به طور کامل مطمئن شوید. این قلاب را در قسمت پایین و مرکز چوب نصب کنید.

طرز ساخت جاکلیدی چوبی

این تناسب دکور جاکلیدی دیواری شما را زیباتر می کند. در این مرحله جاکلیدی شما آماده شده است و می توانید آن را به دیوار نصب کنید. و برای تزیین دیوار منزل از ان استفاده نمایید.

جاکلیدی دیواری با قاب عکس

ابتدا قاب عکس را برگردانید و آن را باز کنید. تمام محتویات آن را خالی کنید تا فقط یک چهار چوب باقی بماند. این چهار چوب را رنگ آمیزی کنید. در ادامه در قسمت بالای قاب چند سوراخ برای حلقه های آویز کلیدها، ایجاد کنید.

حالا آویزها را در این سوراخ های ایجاد شده قرار دهید. در مرحله بعدی این آویزها را با پیچاندن در محل مورد نظر سفت و ثابت کنید. جاکلیدی را در جای مناسبی در منزل نصب کنید. شما می توانید تعداد سوراخ های چوب را با توجه به تعداد کلیدها انتخاب کنید. معمولا این تعداد بین 3 تا 6 قرار می گیرد. به همین راحتی و با کمی خلاقیت در خانه می توانید از وسایل قدیمی و بی مصرف وسایل و دکوری های جدید بسازید.

ساخت جاکلیدی زیبا

از اینکه با آموزش ساخت جاکلیدی دیواری همراه با ما بودید، سپاس گذاریم و امیدواریم روش های ارائه شده برای شما عزیزان به راحتی قابل اجرا باشد و بتوانید این جاکلیدی های زیبا را در منزل تهیه بفرمایید. برای مشاهده آموزش های بیشتر و متنوع تر در این زمینه بر روی کاردستی مجله آرگا کلیک نمایید و از دیگر مطالب ارائه شده در این زمینه دیدن نمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.