دسته ها
جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹

آموزش بافت لانه زنبوری با توضیحات کامل + عکس

  • ندا خوشرو
  • ۲ مهر ۱۳۹۶
  • ۰

در این مطلب آموش بافت مدل لانه زنبوری را مشاهده کردید که امیدواریم با کمک این مطلب آموزشی بتوانید لباس های بافتنی زیبایی را با کمک این مدل بافت در منزل ببافید.

بافت طرح لانه زنبوری از انواع بافت های زیبا و شیک است که شما می توانید با کمک این بافت به آسانی لباس های زمستانی زیبایی را ببافید. اگر شما مهارتی در این نوع بافت ندارید می توانید با کمک مطالب مربوط به آموزش بافت طرح لانه زنبوری این نوع بافت شیک و جذاب را به راحتی یاد بگیرید.

بافت طرح لانه زنبوری با دو میل بافته می شود و شما می توانید از این نوع بافت برای بافت کلاه، بافت دستکش و بافت شال گردن و … استفاده کنید همچنین اگر شما در زمینه بافتنی با دو میل مهارت دارید می توانید این نوع بافت را به آسانی یاد بگیرید و با کمک آن لباس های زیبایی را برای خود و یا اعضای خانواده تان ببافید.

مدل بافت لانه زنبوری

  • بلج

آموزش بافت مدل لانه زنبوری به صورت مرحله به مرحله

بافت لانه زنبوری

برای بافت لانه زنبوری ابتدا ۲۴ دانه سر بیندازید.

دانه های سر انداخته شده

سپس ۲ دانه را برای حاشیه ببافید و ۲ دانه را از زیر ببافید و دانه بعدی را به میل بگیرید و نخ کاموا را به اندازه دو بار دور میل بپیچید و ببافید سپس یک دانه دیگر را هم به همین شکل ببافید سپس ۴ دانه را از قسمت زیر ببافید و دانه ۵ را هم دو بار به دور میل بافتنی بپیچید و ببافید و دانه بعدی را هم دو بار به دور میل بافتنی بپیچید. در این مرحله از آموزش بافت طرح لانه زنبوری باز هم باید ۴ دانه از زیر ببافید و دانه بعدی را هم دو بار به دور میل بافتنی بپیچید و تا آخر به همین روش ادامه دهید.

مراحل بافتن مدل لانه زنبوری بافت شیک و جذاب لانه زنبوری
در رج برگشت دانه های زیر را از رو ببافید و دو دانه ای را که ۲ بار به دور میل پیچیده اید را نبافید و فقط این دانه ها را از میل بافتنی در آورید و به میل بافتنی دوم انتقال دهید و تا آخر رج برگشت را به همین روش ببافید.

آموزش بافت لانه زنبوری

برای بافت رج بعدی ۲ دانه حاشیه ببافید سپس ۲ دانه را از میل بافتنی سمت راست در آورید و یکی از دانه ها را که در رج قبلی نبافته اید را به میل بافتنی سمت راست انتقال دهید سپس دو دانه ای را که در آورده اید را به میل بافتنی بگیرید و به میل بافتنی سمت چپ انتقال دهید و این ۳ دانه را از قسمت زیر ببافید. دانه بعدی از ۲ دانه رج قبل را از میل بافتنی خارج کنید و ۲ دانه از میل بافتنی سمت چپ را به میل بافتنی سمت راست انتقال دهید و دانه ای را که در آورده بودید به میل سمت چپ بافتنی بگیرید سپس ۲ دانه سمت راست را به سمت چپ بیاورید و دوباره دانه ها را از قسمت زیر ببافید و تا رسیدن به آخر رج همین روش را تکرار کنید.

مراحل بافت لازنه زنبوری
برای بافتن رج پشت باید همه دانه ها از زیر بافته شوند و برای رج بعدی مثل رج اول ببافید و بافت را به همین روش تکرار کنید.

مدل زیبا و شیک بافت لانه زنبوری مدل شلوار بافتنی بچه گانه

مدل بافت زیبا لانه زنبوری مدل دستکش

برای بافت لانه زنبوری می توانید از کاموای زرد استفاده کنید. این رنگ کاموا در بافت لانه زنبوری جلوه زیباتری دارد. در این مطلب آموزش بافت مدل لانه زنبوری را مشاهده کردید که امیدواریم با کمک این بافت بتوانید لباس های زیبایی را برای فصل زمستان ببافید. در صورت تمایل می توانید برای مشاهده آموزش انواع مدل های بافتنی به بخش آموزش بافتنی مجله آرگا مراجعه کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.