دسته ها
دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲

آنچه باید در مورد فنگ شویی پذیرایی بدانید

  • نرگس بستگان
  • ۷ شهریور ۱۴۰۰
  • ۰

اگر به دنبال فنگ شویی پذیرایی میگردید یا میخواهید بدانید فنگ شویی چیست و چه کاربردی دارد این مطلب را در بخش دکوراسیون نشریه آرگا مطالعه کنید و از آن بهره ببرید در ادامه همراه ما باشید.

در این مقاله می خواهیم به مبحث فنگ شویی پذیرایی بپردازیم و درباره کلیت فنگ شویی اطلاعاتی در اختیار شما دوستان عزیز قرار بدهیم، در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

فنگ شویی پذیرایی و چند نکته کلیدی

فنگ شویی در سنت چینی به معنای “آب” و “باد” است، فنگ شویی یک فن و فلسفه باستانی چین است که از آن برای چیدمان درست و پیدا کردن دکوراسیون مناسب در هر فضایی استفاده می شود تا بهترین اثر را بر سلامتی، شادی، هماهنگی و موفقیت داشته باشد اساسا به دنبال انرژی مثبت ” چی” هستند.

در فنگ شویی پرهیز از بی نظمی، انباشتگی، استفاده از رنگ های مناسب در نظر گرفتن جهات مختلف، خطوط منحنی نقش مهم و اساسی را ایفا می کنند.

عناصر و نماد های فنگ شویی

چی

در فلسفه چینی انرژی “چی” اگر در حالت مثبت باشد “شنگ چی” یا “انرژی حیاتی” و “دم کیهانی” نامیده می شود و شانس خوب را به همراه انرژی فیزیکی، روابط عاطفی و رفاه مادی تبدیل می کند جریان درست این انرژی بسیار مهم است.

اما اگر چی راکد بماند و در فضا حرکت آزادانه ای نداشته باشد تبدیل به انرژی مخرب “شاچی” یا همان “شا” می شود. چندتا از دلایل راکد شدن انرژی “چی” انباشتگی و بی نظمی است که موجب به وجود آمدن انرژی”شا” می گردد.

  •  مبل و میز
  •  آرون گروپس

یکی از راه های حرکت انرژی “چی” استفاده از وسایلی است که نوک های منحنی دارند نوک های تیز وسایل باعث حرکت انرژی “شا” می شود.

در فلسفه چینی عناصر اربعه نداریم و به جای آن پنج عنصر چوب، آتش، خاک، فلز و آب هستند و عدد ۵ در فلسفه چینی عدد بخت نامیده می شود.

عناصر پنچگانه در طبیعت

چرخه سازنده:

این عناصر نشانگر تغییر هستند و هریک سازنده عنصر بعدی هستند یعنی: آب، چوب را تغذیه می‌کند. –> چوب، سوخت آتش است. –> آتش، خاک را (به شکل خاکستر) به وجود می‌آورد. –> فلز از خاک بدست می‌آید. –> فلز می‌تواند مانند آب جاری شود.

چرخه مخرب:

اگر این عنصر ها به صورت یکی درمیان استفاده شوند خطرناک میشوند و چرخه مخرب را ایجاد میکنند. آب، آتش را خاموش می‌کند. آتش فلز را ذوب می‌کند. فلز، چوب را می‌برد. چوب، خاک را می‌فرساید. خاک، آب را آلوده می‌کند

چرخه تحلیل برنده:

این چرخه برعکس چرخه سازنده است و با چرخه مخرب فرق دارد زیرا انرژی “شا چی” تولید نمیکند تنها عناصر را تحلیل میبرد اگر یکی از عناصر بیش از حد وجود دارد میتوان از این چرخه استفاده کردتا بدون ایجاد انرژی مخرب تعادل را در محیط به وجود بیاوریم. این چرخه به این صورت است که چوب آب را ضعیف می‌کند. آب فلز را، فلز خاک را، و خاک آتش را تحلیل می‌برد.

عوامل مخرب و سازند در عناصر پنجگانه

هشت جهت در فنگ شویی

در فنگ شویی باستانی بر اساس شرایط جوی زمین هر یک از این عناصر را به یکی از جهات جغرافیایی اختصاص داده اند و تا به امروز در تمام متون فنگ شویی به همان حالت باقی است جهت های قطب نما نیز در فنگ شویی بسیار مهم است. هر جهت با یکی از عناصر پنچگانه در ارتباط هستند و از یکدیگر تاثیر می گیرند.

آب –> شمال

چوب –> شرق، جنوب شرقی

خاک –> مرکز، شمال شرقی، جنوب غربی

فلز –> غرب، شمال غربی

نمودار فنگ شویی

بازتاب فنگ شویی در ایران

درباره فنگ شویی در ایران کتاب های فراوانی ترجمه شده است و نیز کلاس های برای آموزش آن وجود دارد و در سال ۱۳۹۰ داریوش مهرجویی فیلم نارنجی پوش را با الهام از این مکتب ساخت.

کاربرد فنگ شویی اتاق نشیمن

فنگ شویی نشیمن بر این اساس است که رنگ ها بر روی افراد و عملکرد مغزی آن ها اثر قوی و قابل توجهی می گذارد. در ادامه چند نوع از اثر این رنگ ها را قرارداده ایم.

رنگ های عناصر پنجگانه

رنگ قرمز: برای خوش شانسی از رنگ قرمز استفاده می‌شود. این رنگ بهترین گزینه برای ورودی منزل است.

استفاده ازرنگ قرمز در دکوراسیون

رنگ زرد و بنفش: رنگ‌های مبارک و سودمندی برای روحیه انسان تلقی می‌شوند.

دکوراسیون زرد

دکوراسیون رنگ بنفش

رنگ سبز: برای تازگی و رشد از دکوراسیون سبز استفاده می‌شود.

دکوراسیون رنگ سبز

نارنجی و قهوه ای: سمبلی از سلامتی و دانش هستند.

دکوراسیون خانه

دکوراسیون رنگ نارنجی

رنگ های تیره: احساس آرامش و ممکن است باعث پایین آوردن خلق شوند.

دکوراسیون تیره

رنگ های روشن: افزایش انرژی و شروع انجام کار می شوند.

فنگ شویی پذیرایی سفید

آینه ها در فنگ شویی پذیرایی به عنوان وسیله ای برای جذب کردن، حرکت یا تغییر جهت انرژی بکار برده می‌شوند. استفاده از آینه ها باعث بزرگ شدن یک فضا، صاف کردن دیوار و یا پنهان کردن فضا می شود و اغلب آینه ها به شکل هشت ضلعی و یا هشت ضلعی هستند، نکته مهم در فنگ شویی استفاده از آینه این است که تصویر را به صورت کامل نشان دهد.

فنگ شویی پذیرایی

ساعت در فنگ شویی ضرورت دارد به دلیل دیدن گذر زمان فضاهای مناسبی چون آشپزخانه، اتاق نشیمن یا اتاق کار برای قراردادن ساعت وجود دارند، توجه داشته باشید که وجود ساعت در فنگ شویی اتاق خواب ضرورت دارد.

در فنگ شویی پذیرایی استفاده از نقاشی های متعدد می تواند انرژی محیط را از لحاظ سلامتی، خانواده، عشق، شهرت، دانش و ثروت افزایش دهد.

نقاشی هایی برای افزایش طول عمر: آهوی کوهی، دختران زیبا، درخت کاج یا بامبو را در سمت راست نصب می‌کنند.

نقاشی رئال آهو کوهی

نقاشی انتزاعی

نقاشی رنگ روغن از زنان زیبا

نقاشی های باب راس

اصولی که در فنگ شویی اتاق نشیمن باید بدانید.

همانطور که می دانید پذیرایی در هر خانه در حقیقت قلب منزل محسوب می شود و افراد وقت خود را بیشتر در پذیرایی سپری می کنند از این رو، جیدمان این مکان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است تا افراد در آن احساس آرامش داشته باشند که به منظور اجرای یک چیدمان شیک و بی نظیری در اتاق نشیمن از فنگ شویی اناق نشیمن استفاده نمایید که دارای یک سری اصول می باشد و باید آن ها را رعایت کنید.

گذاشتن تلویزیون در یک مکان نقش مهمی در زیبایی ظاهر اتاق نشیمن ایفا می کند و بهتر است آن را در مکانی که کمتر مورد توجه باشد بگذارید تا در زمان نشستن در پذیرایی خیلی سرگرم تماشای تلویزیون نشوید، از این رو، به منظور انتخاب مکان مناسب درب ورودی خانه ایستاده و دور ترین گوشه سمت راست در پذیرایی را جهت گذاشتن تلویزیون انتخاب نمایید، در این مکان می توانید از آثار هنری و عتیقه ها استفاده کنید و به خاطر داشته باشید که قرار دادن آثار هنری و عتیقه ها شخصیت تان را به مهمان نشان می دهد.

مدل جدید فنگ شویی نشیمن

چیدمان پذیرایی باید به اندازه ای باشد که از آن انرژی مثبت دریافت کرد که بر طبق فنگ شویی اتاق نشیمن، باید از قرار دادن میز های زیاد پرهیز کرد همچنین، می توانید از گیاهان پر برگ، شاداب، تعدادی کوسن و گل های تازه استفاده کنید، در ادامه مطلب مدل هایی از فنگ شویی اتاق نشیمن را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد تا با ایده گرفتن از آن بتوانید اتاق نشیمن را به شکلی زیبا طراحی کنید.

ترفند های لازم در فنگ شویی اتاق نشیمن

نحوه چیدمان منزل در فنگ شویی

آرامش در اتاق نشیمن با فنگ شویی

فنگ شویی در اتاق نشیمن

قانون چیدمان منزل در فنگ شویی

آنچه باید در مورد فنگ شویی اتاق نشیمن باید بدانید

مدل زیبا از فنگ شویی نشیمن

 شیک ترین مدل فنگ شویی پذیرایی

طراحی شیک در فنگ شویی نشیمن

شیک ترین فنگ شویی پذیرایی

طرح شیک در فنگ شویی پذیرایی

اصول فنگ شویی برای طراحی اتاق نشیمن

شیک ترین فنگ شویی در نشیمن

ترفند برای فنگ شویی نشیمن

مدل جدید فنگ شویی نشیمن

امیدوارم از خواندن این مقاله نهایت لذت را برده باشید و توانسته باشید نکات مهم و اساسی را درباره فنگ شویی نشیمن کسب کرده باشید و خانه ای پر از آرامش و عشق را برای خود طراحی دکور کنید.جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه فنگ شویی می توانید بر روی لینک کلیک نمایید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *