دسته ها
پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳

اهمیت صحبت با همسر و فواید اعجاب انگیز گفتگوی زوجین

  • کژال کوهستانیان
  • ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
  • ۰

سکوت همیشه نشانه منفی تلقی نمی شود و همه افراد به زمان هایی برای خلوت کردن نیاز دارند، اما نباید این موضوع باعث شود، تا از اهمیت صحبت با همسر غافل شوید. چنین گفتگویی های کمک می کند، تا زندگی خود را به شکلی سازنده پیش ببرید و به اصل های مهمی در زندگی مشترک برسید و ارتباط خود را صمیمانه تر کنید.

براساس نتایج حاصل شده، از تحقیقات معتبری که به واسطه مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی انجام شد، سومین اصل مهم در طلاق، «مشاجره» می باشد. بنابراین می توان ادعا کرد، به شکل میانگین بخش مهمی از مشکلات زوج ها به عدم وجود مهارت فن بیان، ارتباط با همسر و عدم توانایی در صحبت کردن باز می گردد. بنابراین ضروری می باشد، که با اهمیت صحبت با همسر و نکات و جزئیات مربوط به آن آشنایی کامل داشته باشید.

یکی از مهمترین عوامل اختلاف میان زوج ها نداشتن مخارت های ارتباطی می باشد، برخوردار بودن از این مهارت و آگاهی از اصول شیوه صحبت کردن صحیح با همسر از بروز تنش در زندگی می کاهد و موجب برقراری صمیمیت بیشتر میان زوج ها می شود، جالب است بدانید، نوع سخن گفتن و حتی لحن حرف زدن می تواند در این امر دخالت داشته باشد.

نتایج صحبت با همسر

صحبت با همسر

تمامی روابط از جمله روابط شما با دوستانتان، روابط عاطفی با خانواده و روابط زناشویی همگی مثال هایی هستند، که نشان می دهند صحبت و گفتگو در روابط تاثیر گذارند و این روابط بدون برقراری ارتباط کلامی صحیح امکان پذیر نخواهند بود. یکی از روش هایی که می توان به کمک آن بسیاری از مسائل را در یک زندگی مشترک پشت سر گذاشت برقراری ارتباط مناسب و مفید است. لازم است از خودتان بپرسید، از وظایف یک مرد نسبت به همسرش چه می دانید و یا اینکه همسر شما چه انتظاراتی از شما دارد، پاسخ به چنین سوالاتی در صحبت های مشترک شما پنهان می باشد، که با گفتگو حاصل می شود.

یادگیری نحوه برقرای ارتباط سازنده با همسرتان و گفتگوی صحیح در زندگی مشترک بسیار مهم و کلیدی می باشد و در نهایت یک زندگی سالم را به شما ارزانی می دارد و در بقا و شکوفایی زندگی شما تاثیر شگرفی دارد. در حقیقت می توان گفت ارتباط کلید ازدواج موفق می باشد. این که بدانید، ایده های عالی برای خوشحال کردن همسرتان چیست؟ در گفتگو های شما مشخص می شود. پاسخ به چنین سوالاتی کمک می کند، تا اهمیت صحبت با همسر را دریابید.

عدم برقراری ارتباط سالم در نهایت ناامیدی، رنجش و دعوا را به ارمغان می آورد و در مواردی نیز فقدان ارتباط قوی ممکن است، زندگی مشترک را به سمت طلاق سوق دهد. دقیقا همان زمانی که می توانید، طرز صحبت کردن با خانم ها را یاد، بگیرید و همسرتان نیز روش صحبت با مردان را یاد می گیرد، نقطه عطفی در زندگی به وجود می آید، که به واسطه آن می توانید، مشاجرات و مشکلات را پایان دهید .

زندگی پایدار و طولانی در نتیجه صحبت با همسر

  •  آرون گروپس

در صورتی که آگاهی کافی از این امر داشته باشید و بتوانید، ارتباط گفتاری صحیحی با همسر خود برقرار کنید، روابط شما مستحکم تر از پیش می شود و تنش ها و استرس ها از زندگی مشترک رخت بر می بندند و می توانید، به درک بهتری از یکدیگر دست پیدا کنید، بنابراین ارتباط خوب و نحوه صحبت با همسر یک مهارت ضروری برای زوجین تلقی می شود.

کاهش مشاجره

گفتگو با همسر یکی از راه هایی می باشد، که در کاهش تنش و مشاجره، نقشی بسیار کلیدی دارد. زمانی که بتوانید، احساسات و افکار خود را بدون ترس و واهمه از قضاوت شدن یا عصبانی شدن شریک زندگیتان بیان کنید، بسیاری از مشکلات و تنش ها بدون نگرانی حل خواهند شد. بر اساس مطالعات دانشمندان زوج هایی که می دانند، در طول یک درگیری چگونه ارتباط برقرار کنند، رابطه قوی تری خواهند داشت و قادر هستند، بدون فرار یا مبارزه به حل تعارضات موجود بپردازند.

درک بهتر

فراموش نکنید، گفتگو های طولانی و صحیح این شرایط را فراهم می کند، تا رابطه شما صمیمانه تر و قوی تر شود و روز به روز شاهد بهبود روابط خود باشید. درواقع فراهم کردن شرایطی که بتوانید، در زندگی مشترک خود فراز و نشیب هایی که با آن رو به رو هستید، را برای یکدیگر شرح دهید، موجب افزایش محبت میان شما می شود.

حمایت عاطفی

حمایت عاطفی از همسر بدین معنا می باشد، که در مواقعی که با مشکلات دست و پنجه نرم می کند، بتوانید با او صحبت کنید و آلام ناراحتی هایش باشید. گفتگو این این امکان را به شما می دهد، که سوالاتی را بپرسید، که به درک بهتر شما کمک کند، تا دریابید به شریک زندگی شما چه می گذرد و چه احساسی دارد. به یاد داشته باشید، که این انحرافات کوچک در نهایت به بحث های و گفتگو های معنا داری بدل می شود.

درک احساسات همسر در نتیجه صحبت کردن

رسیدن به شناخت بهتر

شناخت بهتر از صحبت با همسر حاصل می شود. هرچه بیشتر با یکدیگر صحبت کنید، احساس داشتن ارتباط قوی تر و موثر نری خواهید داشت. می توانید درباره هر آنچه که دوست دارید و از بیان آن خرسند می شوید، صحبت کنید. گفتگو های طولانی کمک می کند، تا به یکدیگر نزدیک شوید و به درک عمیق تری از هم برسید.

شناخت اهداف

صحبت کردن با همسر

از اهمیت گفتگو با همسر باید به شناخت اهداف مشترک نیز اشاره کرد، یکی از مزیت های این گفتگو های دلنشین این است، که می توانید با اهداف یکدیگر و میزان اهمیتی که این موضوع برای شریک زندگیتان دارد آشنا شوید. در صورتی که قبلا گفتگویی درباره این موضوعات داشته اید، در دفعات بعد که مطرح می شوند، نیازی به بحث درباره آن ها وجود ندارد و شما اطلاعات مهمی در این باره در گفتگو های قبلی کسب کرده اید و می توانید، ترجیحات همسر خود را تشخیص دهید.

شنیدن

ممکن است، کمی عجیب به نظر برسد، اما مهمترین اصل در برقراری ارتباط صحیح و گفتگویی موفق با همسرتان شنیدن او می باشد، در ابتدا باید شنونده خوبی برای حرف های او باشد. گوش شنوا بودن شما را از خواسته ها، نیاز ها و مسائل و مشکلات همسرتان آگاه می کند و کمک می کند، تا به درک بهتر و واضح تری از همسرتان برسید.

رسیدن به اهداف مشترک با صحبت کردن با مسر

شنیدن موثر کمک می کند، تا علاوه بر درک بهتر همسر خود به او نشان دهید، برای شما مهم می باشد و نیاز ها و خواسته هایش را با ارزش می دانید. این اصل مهم راهی است، تا رضایت و اعتماد همسر خود را جلب کنید و این اعتماد در نهابت همان چیزی می باشد، که کمک می کند، مسائل مختلف را با یکدیگر در میان بگذارید و با هم از این مسائل عبور کنید.

احترام

اهمیت صحبت با همسر بسیار زیاد می باشد و می تواند، مشکلات بسیاری را حل نماید، بنابراین پیروی از اصول یک صحبت و گفتگوی صیح بسیار مهم و ضروری می باشد. به خاطر داشته باشید، که احترام قائل شدن برای همسرتان در واقع احترام به خودتان می باشد. تحت هر شرایطی فراموش نکنید فردی که با او صحبت می کنید، همسر شماست و نباید، به دلیل احساس زودگذر عصبانیت یا دلخوری از محبت و عشقی که میانتان است بگذرید. بنابراین لازم است، در گفتگوی خود احترام یکدیگر را حفظ کنید و محترمانه به بیان گفته های خود بپردازید.

ارتباط چشمی

چشم ها پنجره های درون انسان به دنیای بیرون می باشند، این دروازه های جادویی می توانند، به راحتی افکار و احساسات ما را به شخص مقابل منتقل کنند. با به خاطر داشتن این نکته نباید، از اهمیت ارتباط چشمی غافل شوید. با استفاده از ارتباط چشمی می توانید، احساسات و افکار خود را به شیوه ای بهتر منقل کنید و با حفظ ارتباط چشمی در یک گفتگو اهمیت قائل شدن خود را برای گفتگوی نشان دهید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *