دسته ها
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳

 ویزای شینگن 

 • فرهاد هاشمی
 • ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
 • ۰

ویزای شینگن نه ‌تنها مجوز ورود به ۲۹ کشور قاره اروپا، بلکه مسیر میان‌بر سفر به کشور‌هایی مثل کانادا، انگلستان، استرالیا و آمریکا است! در واقع با این ویزا فقط می‌توانید به منطقه شینگن سفر کنید؛ ولی اعتبار بالای این روادید شانس اخذ ویزای کشور‌های بزرگ دیگر را برای شما بسیار افزایش می‌دهد! اما شنگن کجاست و شرایط، هزینه، مدارک و بهترین راه‌ اخذ ویزای توریستی از هر کشور عضو آن چیست؟

 ویزای شینگن 

مشخصات کلی ویزای شینگن
شرایط اخذ ویزا تمکن مالی – سابقه سفری – دعوت‌نامه (الزامی نیست) _ مدارک شغلی
حداقل میزان تمکن مالی بیش از ۴۰۰ میلیون تومان (بسته به کشور مقصد و شرایط پرونده شما)
گردش حساب مورد نیاز گردش ۳ ماهه آخر حساب متقاضی به یورو
هزینه اخذ ویزا توسط ایران کانادا ۵۰۰ یورو برای اخذ ویزای شنگن از کشورهای مختلف

 

برای اطلاع بیشتر از مقاله هزینه ویزای شینگن را مطالعه نمایید.

نحوه اقدام برای اخذ ویزا حضوری و آنلاین (بسته به کشور مقصد متفاوت است)
ورود با این ویزا به کشورهای ۲۹ کشور عضو پیمان شینگن
نحوه تعیین وقت سفارت کلیه کشور‌ها به صورت آنلاین
وقت سفارت فوری دارد
ویزای فوری ندارد
مدت زمان تعیین وقت سفارت بر اساس کشور مقصد ( از ۱ تا ۶۰ روز)
زمان اعتبار ویزا بر اساس نوع ویزا ( از ۴ روز به بالا)
مصاحبه اخذ ویزا ویزای توریستی ندارد، ویزای تحصیلی و کاری دارند.
مدارک مورد نیاز وقت سفارت عکس + پاسپورت + اطلاعات کامل و شخصی شما + مدارک شغلی
تائیدیه مدارک مهر دارالترجمه (برای یونان و چک، مهر دادگستری و امورخارجه نیز لازم می‌باشد)
زبان ترجمه مدارک کلیه کشورها انگلیسی (کشور اتریش زبان آلمانی، کشور آلمان کپی مدارک به فارسی، ترجمه نیاز ندارد)
مدت زمان جوابدهی به درخواست اخذ ویزا ۱۵ تا ۳۰ روز کاری بعد از انگشت‌نگاری
نرخ ریجکتی (درجه سختی ویزا) ۹.۶% از ۶۰ هزار درخواست
رایج‌ترین دلایل ریجکتی نداشتن تمکن مالی مناسب – عدم اعتماد به بازگشت شما _ ارائه مدارک دروغین
امکان اعتراض در صورت ریجکتی دارد
رفع ریجکتی دارد
بهترین حالت اقدام (از نظر تعداد نفرات) انفرادی
نیاز به پیکاپ ندارد
محل انگشت نگاری سفارت‌خانه‌ها و دفاتر کارگزاری ویزا
ساعت و روزهای کاری سفارت‌خانه‌ها و کارگزاری‌ها یکشنبه تا پنجشبه از ۹ تا ۱۴

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن (Schengen Visa) مجوز ورود شما به ۲۹ کشور اروپایی است! این ویزا با یک‌بار صدور قابلیت ورود به‌تمامی این کشور‌ها را به شما می‌دهد و دیگر لازم نیست از هرکدام آنها جدا‌گانه درخواست ویزا کنید! ویزای شنگن می‌تواند توسط هر یک از کشور‌های این منطقه صادر شود و با هر بار صدور ۹۰ روز به شما اجازه اقامت می‌دهد.

مزایای ویزای شنگن:

 • با اخذ ویزای شنگن می‌توانید علاوه بر کشور صادر کننده ویزا به ۲۸ کشور این منطقه در قاره اروپا سفر کنید.
 • با اخذ این ویزا سابقه سفری خود را می‌توانید بسیار قوی کنید.
 • امکان سفر، مصاحبه کاری، یافتن بهترین دانشگاه‌ها، بهترین شهر‌ها برای زندگی با اخذ این ویزا میسر می‌شود.
 • زمان و هزینه‌های سفر میان کشور‌های عضو منطقه شنگن را کاهش می‌دهد.
 • مسیر سفر توریست‌ها و مسافران راحت‌تر می‌کند.

هزینه ویزای شنگن:

هزینه‌ ویزای شینگن، بسته به نوع ویزای درخواستی، سن و کشوری که در آن زندگی می‌کنید و… متغیر است. مبلغی که شما برای درخواست ویزای شنگن می‌پردازید، در مقابل سایر هزینه‌‌ها نظیر بلیط ‌هواپیما، هتل، خورد و خوراک، ترجمه مدارک و… بسیار نا‌چیز است.

 • هزینه‌های اصلی اخذ ویزای شینگن شامل درخواست ویزا، هزینه اخذ وقت سفارت (اکثر کشور‌ها هزینه‌ای ندارد) و ترجمه مدارک می‌باشد که در صورت رد درخواست شما، این هزینه عودت داده نمی‌شود. بیشتر کشور‌های حوزه شنگن این‌گونه مبالغ را به صورت نقدی در روز وقت سفارت اخذ می‌کنند؛ ولی بعضی دیگر روش آنلاین را برای پرداخت مبالغ درخواست ویزا در نظر گرفته‌اند.

شرایط اخذ ویزای شینگن:

اخذ هر مجوزی شرایط خاص خود را دارد، ویزای شینگن هم از این قاعده مستثنا نیست! شرایط اخذ ویزای شنگن به گونه‌ای وضع گردیده که شما را از نظر مالی، شخصیتی، هویتی و امنیتی مورد ارزیابی قرار دهد. این شرایط به شرح زیر است:

تمکن مالی مناسب.

تمکن مالی یکی از شرایط بسیار مهم برای اخذ ویزای شنگن است که توسط گردش حساب بانکی اثبات می‌شود. سفارت به این دلیل نامه گردش حساب ۳ ماه آخر حساب بانکی درخواست می‌کند که میزان توانایی مالی شما را بسنجد! دقت کنید که گردش حساب علاوه بر مبالغ ورودی و خروجی، مبلغ ثابت موجود در حساب نیز است. در حال حاضر حداقل تمکن مالی برای ویزای شینگن ۴۰۰ میلیون تومان می‌باشد. در نظر داشته باشید که طلا، جواهرات، حساب‌های بورسی و مدارک ملکی هیچ کدام نمی‌توانند به عنوان مدارک اصلی اثبات تمکن مالی شما به کار روند. این مدارک تماماً تکمیلی (آپشنال) هستند و باعث می‌شوند وابستگی به کشورتان افزایش پیدا کرده و شانس اخذ ویزای شنگن بالا رود!

تراول هیستوری مناسب.

تراول هیستوری یا سابقه سفری به معنی تاریخچه تمامی سفر‌های شما به خارج از مرز‌های ایران است!

البته سفر به بعضی از کشور‌ها امتیاز بیشتری با خود به همراه دارد و تاریخچه ی سفر شما را خیلی قوی‌تر می‌کند. برای مثال سابقه سفر به کشور‌های حوزه شینگن، کانادا، انگلستان یا استرالیا می‌تواند یک سابقه سفری قوی و مناسب باشد و باعث شود شانس اخذ ویزای شنگن بسیار افزایش یابد!

بدون سابقه سفری ویزای شنگن بگیرید!

اگر سابقه سفری خوبی ندارید می‌توانید کشورهایی را برای درخواست ویزای شینگن انتخاب کنید که راحت‌تر ویزا صادر می‌کنند! برای مثال کشور بلغارستان که به تازگی قصد پیوستن به حوزه شنگن را دارد به دلیل اینکه می‌خواهد از فرصت به وجد امده استفاده کند و با جذب توریست اقتصاد کشورش را تقویت نماید در سال اول عوضیت راحت‌تر از سایر کشورهای این منطقه ویزا صادر می‌کند. از این رو افرادی که تمکن مالی خیلی بالا یا سابقه سفری ندارند و می‌خواهند برای خود یک تراول هیستوری قوی برای خودشان ایجاد کنند بهترین روش می‌تواند باشد.

بدون مدرک شغلی ویزای شینگن بگیرید!

درست است داشتن شغل مناسب و مدارک آن جزو شرایط اصلی ویزای شینگن برای سایر ملیت‌ها نیست، ولی برای ایرانیان داشتن شغل قابل‌قبول یکی از شرایط اصلی به حساب می‌آید. حتی برای اخذ ویزای توریستی شینگن هم شما باید برای سفارت نوع شغل خود را مشخص کنید و مدارک به آن تحویل دهید. فراموش نکنید نوع شغل همیشه باید با نامه گردش حساب و تمکن مالی متناسب باشد در غیر این صورت افسر سفارت به مدارک شما شک کرده و پرونده را ریجکت می‌کند!

پرونده درخواست ویزا را با کاورلتر شرح دهید!

کاور لتر ویزای شینگن شرح پرونده شما برای افسر سفارت است. این نامه به شما کمک می‌کند که تمامی جزئیات سفر را برای افسر سفارت توضیح دهید تا شما یک توریست، محصل یا کارمند واقعی به نظر برسید. نامه شرح درخواست کمک به شفاف‌سازی پرونده روادید می‌کند و شانس اخذ ویزای شنگن را به بسیار افزایش می‌دهد. پس سعی کنید یک کاورلتر واضح و مناسب بنویسید.

وابستگی های مالی،شغلی و عاطفی داشته باشید!

یکی از مهم‌ترین دلایلی پرونده ویزای شنگن ریجکت می‌شود عدم اطمینان افسر سفارت از بازگشت شما به کشورتان است! با ارائه مدارک ملکی (سند ماشین و حساب‌های بورسی)، خانوادگی (‌داشتن فرزند و پدر و مادر) و شغلی (فیش حقوقی، سابقه بیمه بالا، مدارک ثبت شرکت، اظهارنامه مالیاتی) وابستگی خود را به ایران افزایش دهید تا افسر ویزا را متقاعد کنید که به کشور خود باز خواهید گشت!

مدارک لازم برای ویزای شینگن!

مدارک لازم اخذ ویزای شینگن بسته به نوع روادید درخواستی شما متفاوت است؛ اما مدارک کلی مورد نیاز به شرح زیر می‌باشد:

 • فرم تکمیل و امضا شده درخواست ویزا

(می‌توانید تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن را به موسسه مهاجرتی ایران کانادا بسپارید.)

 • اصل گذرنامه فعلی (حداقل با یک سال اعتبار)
 • اصل گذرنامه‌های قبلی (برای اثبات سابقه سفری در صورت موجود بودن)
 • دو قطعه عکس ۳.۵ ✖ ۴.۵ (همراه با پس زمینه سفید، چهره‌ای کاملاً مشخص و حداکثر برای ۶ ماه گذشته.)
 • مدارک شغلی (گواهی اشتغال به کار، فیش حقوقی، جواز کسب، اظهارنامه مالیاتی، لیست واریزی حقوق کارمندان، مدارک تأسیس شرکت)
 • مدارک مربوط به تمکن مالی از قبیل گردش حساب (گردش حساب باید به لاتین و برای ۳ ماهه اخیر باشد، تمکن مالی هم باید به یورو بیان شود.)
 • بیمه مسافرتی معتبر (با حداقل پوشش ۵۰ هزار یورو و معتبر در تمامی روز‌های سفر)
 • بلیط رفت و برگشت هواپیما (برای رزرو بلیط هواپیما، می‌توانید از خدمات موسسه مهاجرتی ایران کانادااستفاده کنید.)
 • برگه تأیید رزرو هتل (برای افرادی که دعوت‌نامه ندارند یا با داشتن دعوت نامه باز هم می‌خواهند در هتل اقامت کنند)
 • کاور لتر (نامه شرح درخواست با شرح تمامی توضیحات)

مراحل اخذ ویزای شنگن

قدم اول اخذ ویزا

نوع ویزای مورد نیاز خود را بر اساس هدف سفر خود مشخص کنید! این کار باعث می‌شود روند پرونده ویزای شما از همان ابتدا شکل درستی به خود گرفته و روند پیشرفت آن تسریع شود!

برای مثال: برای اهداف گردشگری و تفریحی ویزای توریستی، معامله یا شرکت در کنفرانس‌ها ویزای تجاری یا کاری شینگن، دیدار با اعضای خانواده ویزای ملاقات با خانواده یا دوستان می‌تواند صادر شود.

قدم دوم اخذ ویزا

کشور مقصد خود را تعیین کنید. شما می‌بایست درخواست ویزای خود را از طریق سفارت، کنسولگری یا کارگزاری‌های این کشور‌ها مطرح نمایید! دقت کنید که این موضوع به ورود شما به منطقه شنگن مربوط می‌شود پس در مورد آن دقت کنید!

اگر از یک کشور بازدید می‌کنید باید درخواست ویزای خود را به سفارت همان کشور ارائه دهید.
اگر از چند کشور بازدید می‌کنید باید درخواست ویزا را به سفارت کشوری ارائه بدهید که بیشترین زمان را در آن اقامت می‌کنید.
اگر از چند کشور بدون مدت‌زمان مشخص بازدید می‌کنید باید درخواست ویزا را به سفارتی ارائه دهید که اول‌ازهمه وارد آن کشور می‌شوید.

 

قدم سوم اخذ ویزا

بهترین زمان ممکن را برای ارائه درخواست اخذ ویزای شنگن را پیدا کنید! فرایند اخذ ویزای شنگن کار یک یا دو روز نیست و زمان بر است! بهترین و مناسب‌ترین زمان برای شروع روند درخواست ویزای شینگن سه ماه و بدترین زمان ممکن ۱۵ روز قبل از سفر است! اما پیشنهاد می‌کنیم ۳ هفته قبل از سفر درخواست خود را به سفارت ارائه دهید تا با مشکلی مواجه نشوید!

قدم چهارم اخذ ویزا

از سفارت یا کارگزاری کشوری که قصد سفر به آن را دارید یک‌وقت سفارت رزرو کنید. بسته به کشور مدنظر شما این کار می‌تواند به‌صورت حضوری یا آنلاین انجام شود.

قدم پنجم اخذ ویزا

مدارک موردنیاز ویزای شینگن را جمع‌آوری کنید. اکثر کشور‌های حوزه شینگن تمامی مدارک را به‌صورت ترجمه شده از شما درخواست می‌‌کنند.

قدم ششم اخذ ویزا

بروز‌ترین فرم درخواست ویزای شنگن را دانلود و به طور کامل پر، امضا و در دو نسخه چاپ کنید. دقت داشته باشید که فرم درخواست ویزای بعضی از سفارت‌ها باید به صورت آنلاین پر شود!

قدم هفتم اخذ ویزا

در روز وقت سفارتی که برای خود رزرو کرده‌اید در سفارت یا کارگزاری حاضر شوید. در این روز باید تمامی مدارک مورد نیاز ویزای شینگن را به همراه داشته باشید.

قدم هشتم اخذ ویزا

هزینه ویزای خود را پرداخت کنید. این هزینه گاهی به صورت آنلاین در زمان پر کردن فرم درخواست ویزا از شما اخذ می‌شود؛ اما در اکثر مواقع در روز قرار ملاقات با سفارت به‌صورت نقدی باید پرداخت شود.

قدم آخر اخذ ویزا

انتظار کشیدن آخرین قدم است! بعد از اتمام تمامی این مراحل باید ۱۵ تا ۳۰ روز منتظر بمانید تا جواب ویزا برای شما ارسال شود!

انواع ویزای شینگن را بهتر بشناسید.

ویزای شنگن بر اساس تعداد دفعات ورود و خروج و هدف از سفر، به انواع مختلفی تقسیم بندی می‌شود.

ویزای شینگن بر اساس تعداد دفعات ورود و خروج.

ویزای سینگل شنگن(single)

این ویزا به شما امکان می‌دهد یک بار به حداکثر مدت ۹۰ روز در منطقه شینگن حضور پیدا کنید. پس از اتمام و مهلت اقامت در این کشور‌ها شما باید این منطقه را ترک کرده و دوباره برای سفر به این حوزه ویزای شینگن درخواست کنید!

ویزای مولتی شینگن (multiple‌)

ویزای مولتی شینگن یا چند بار ورود، به شما اجازه می‌دهد در هرچند بار که مایل هستید به اندازه اعتبار ویزای خود به این منطقه سفر کنید. فقط نباید در طول شش ماه تعداد روز‌های اقامت شما از ۹۰ روز فرا‌تر رود!

ویزای شنگن براساس هدف از سفر به این منطقه.

 1. ویزای اتحادیه شنگن (USV)

ویزای اتحادیه شینگن (Uniform Schengen Visas ) شما را قادر می‌سازد تا در هر شش ماه حداکثر ۹۰ روز از تاریخ ورود خود، در منطقه شینگن اقامت داشته باشید. این ویزا شامل مجموعه‌های زیر می‌شود:

ویزای نوع A شینگن:

ویزای نوع (A) شینگن که نام دیگر آن ویزای ترانزیت فرودگاهی (Airport Transit Visa) است، به شما اجازه می‌دهد بدون خروج از فرودگاه، پرواز خود را برای سفر به یک کشور خارج از این حوزه تغییر دهید.

ویزای نوع B شنگن:

ویزای نوع (B) به شما اجازه می‌دهد ظرف مدت ۵ روز به صورت زمینی از مرز‌های کشور‌های این منطقه عبور کنید!

ویزای نوع C شینگن:

ویزای نوع (C‌) همان ویزای توریستی شنگن است! این ویزا به صورت یک‌بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود صادر می‌شود و به شما اجازه می‌دهد بدون محدودیت در هر شش ماه ۹۰ روز در حوزه شینگن حضور داشته باشید!

 1. ویزای اعتباری منطقه محدود (LTV)

ویزای اعتباری منطقه محدود (Limited Territorial Validity ) خیلی سابقه صدور ندارد! با این ویزا فقط اجازه سفر به کشور یا منطقه‌ای خاص که در روادید مشخص شده است را خواهید داشت. به طور معمول، سفارتخانه‌ها ویزای LTV شنگن را به دلیل تعهدات بین‌المللی (پناهندگی) یا بشردوستانه صادر می‌کنند.

 1. ویزای ملی شینگن (National Visas)

ویزای ملی شینگن که به ویزای تایپ (D) نیز معروف است، برای مقاصد نظیر تحصیل، کار یا اقامت دائم صادر می‌شود. این ویزای معمولاً  یک ساله، ممکن است مدت اعتبار بیشتری نیز داشته باشد.

همچنین ویزای ملی شینگن برای اهدافی نظیر:

 • اهداف پژوهشی و پروژه‌های علمی کمتر از یک سال
 • گذراندن دوره‌های آموزشی یا پژوهشی در یکی از کشورهای حوزه شینگن به مدت یک سال که قابلیت تمدید نیز دارد.
 • کار یا پژوهش در مؤسسات معتبر فعال در حوزه شنگن.
 • ورزشکاران، هنرمندان و متخصصانی که برای شرکت یا کسب مهارت در یک دوره آموزشی شرکت می‌کنند.
 • ناتوانی از ترک منطقه شنگن به دلیل موضوعات پزشکی حاد

اعتبار ویزای شینگن،شرایط تعیین خواهد کرد!

اعتبار ویزای شینگن بسته به انواع آن متفاوت خواهد بود. این ویزا می‌تواند بر اساس تعداد دفعات ورود و خروج به منطقه شنگن اعتبار متفاوت داشته باشد. مدت اعتبار ویزای منطقه محدود و ملی (type D) به ترتیب بر اساس تصمیم افسر سفارت و نوع ویزا تعیین می‌شود. شما می‌توانید اعتبار انواع ویزای شنگن را بر اساس نوع و تعداد دفعات ورود و خروج در جدول‌های زیر مشاهده نمایید.

نوع ویزای شینگن اعتبار ویزای شینگن
ویزای توریستی (type C) ۹۰ روز اقامت در ۱۸۰ روز
ویزای ترانزیت (type A) ۲۴ ساعت
ویزای ترانزیت زمینی (type B) ۵ روز
ویزای ملی (type D) ۱ تا ۵ سال بسته به نوع ویزا

 

 

نوع ویزا بر اساس تعداد دفعات ورود و خروج  اعتبار ویزا
ویزای یک بار ورود (single) یک بار ورود با ویزا به مدت ۹۰ روز اقامت و ۱۸۰ روز اعتبار (پس از خروج  باید دوباره درخواست ویزا دهید)
ویزای دو بار ورود (Double) بعد از خروج می‌توانید یک بار دوباره به منطقه شنگن ورود کنید. ( ۱ ساله، برای مثال ۳۰ روز بمانید، خارج شوید و ۶۰ روز مابقی ویزا را سپری کنید)
چند بار ورود (Multiple) اجازه ورود چندباره به منطقه شینگن (۱، ۳، ۵ ساله، در هر ۶ ماه بیشتر از ۹۰ روز در حوزه شینگن نمی‌توانید اقامت داشته باشید.)

نمونه ویزای شینگن

در روز قرار ملاقات با سفارت پاسپورت شما نیز اخذ می‌شود و در صورت قبولی درخواست، ویزا به‌صورت برچسب به یکی از صفحات آن الصاق می‌شود! این برچسب شامل اطلاعاتی نظیر نوع ویزا، تاریخ صدور، تاریخ انقضا، نام کشوری که ویزا را صادر کرده و نوع ویزا از نظر تعداد دفعات ورود و خروج می‌باشد.

سوالات متداول اخذ ویزای شنگن

 1. در حال حاضر کدام کشور بهتر ویزای شنگن می‌دهد؟

در حال حاضر، با توجه به شرایط سیاسی و اقتصادی کشورمان، کشورهای ایتالیا، یونان، اسپانیا، کرواسی، بلغارستان بهتر از دیگر کشورهای منطقه شنگن به متقاضیان ایرانی ویزا ارائه می‌کنند.

 1. آیا سن متقاضی ویزای شینگن، در اخذ ویزای این منطقه تاثیر دارد؟

بله، هر چه سن شما بیشتر باشد شانس اخذ ویزای شما بیشتر خواهد.

 1. با ویزای توریستی شینگن به چند کشور می‌توان سفر کرد؟

با اخذ ویزای شیگن از یکی از کشور‌های این منطقه در صورت محدود نبودن منطقه سفری شما، می‌توایند به تمامی ۲۹ کشور سفر کنید.

 1. اگه بخوایم بریم و دیگه بر نگردیم چکار باید کنیم؟

به دلیل ازدیاد پناهنده‌های ایرانی در کشورهای منطقه شنگن، این کشورها برای اعطای ویزا به شدت سختگیری می‌کنند و اگر شما ویزا هم بگیرید، با درخواست پناهندگی شما به سختی موافقت میشود.

 1. آیا ویزای توریستی شنگن مصاحبه دارد؟

ویزای توریستی شینگن مصاحبه ندارد و شما فقط برای انگشت نگاری و تحویل مدارک به سفارت یا کارگزاری کشور مقصد خود مراجعه می‌نمایید.

 1. در صورت سفر به بیش از یک کشور منطقه شنگن، باید به سفارت کدام یک از کشور‌ها درخواست ویزا بدهیم؟

به کشوری که بیشترین مدت زمان در آن اقامت خواهید داشت و یا کشور اولین محل ورودتون.

 1. اولین ورود شما به منطقه شینگن به کدام کشور می‌توان باشد؟

اولین ورود شما باید به کشوری که از آن درخواست ویزا کرده‌اید باشد و ۲ روز هم باید در این کشور حضور داشته باشید سپس می‌توانید به سایر کشور‌های این منطقه سفر کنید.

 1. آیا می‌توان درخواست پناهندگی با ویزای شینگن داد؟

پناهنده از نظر اتحادیه شینگن شخصی محسوب می‌شود که نمی‌تواند در کشور خود زندگی کند! به همین منظرو شما برای درخواست پناهندگی باید دلایلی هم چون جنگ، مسائل امنیتی و بشر دوستانه داشته باشید.

 1. سریع ‌ترین راه اخذ ویزای شینگن چیست؟

برای کسانی که سابقه سفری خوبی ندارد یا برای اولین بار است که می‌خواند به حوزه شنگن سفر کنند استفاده از تور‌های گروهای شینگن می‌تواند سریع‌ترین راه باشد! با استفاده از این تور‌ها اعتبار شرکت توریستی پشتوانه پرونده شما می‌شود و شانس دریافت ویزا افرایش چشم‌گیری می‌یابد!

 1. اولین ورود با روادید شینگن باید به کدام یک کشور‌های این منطقه باشد؟

اولین ورود شما باید به کشوری باشد که ویزا را صادر کرده است. بعد از ورود باید ۲ روز در این کشور حضور داشته باشید سپس می‌توانید به سایر کشور‌های این منطقه سفر کنید.

موسسه مهاجرتی ایران کانادا

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *