دسته ها
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳

جای تلویزیون در پذیرایی مستطیل کجاست؟

  • فرهاد هاشمی
  • ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳
  • ۰

نحوه چیدمان وسایل در یک فضای بسته مانند هال و پذیرایی بیش‌تر از آنچه که فکرش را می‌کنید، اهمیت دارد. تلویزیون هم از این قاعده مستثنی نیست و بهتر است پیش از خرید تلویزیون به ابعاد فضایی که قرار است در آن قرار بگیرد، به طور کامل فکر کرده باشید تا بعد از خرید آن با مشکل چگونه جای دادن تلویزیون در پذیرایی مواجه نشوید. به طور قطع برای جای دادن تلویزیون در خانه ۲ راه بیشتر ندارید. راه حل اول این است که تلویزیون را روی دیوار وصل کنید و در راه دوم می‌توانید برای تلویزیون میز زیر تلویزیونی خریداری کنید که البته در این حالت باید به چیدمان و ابعاد میز هم علاوه‌بر تلویزیون فکر کنید.

جای تلویزیون در پذیرایی مستطیل کجاست؟

قبل از قرار دادن تلویزیون در پذیرایی مستطیل شکل به چه مواردی باید توجه کرد؟

زمانی که هال و پذیرایی مستطیلی شکلی در اختیار دارید و می‌خواهید فضای آنجا را با تلویزیون به بهترین نحو پر کنید، باید نقشه پذیرایی خانه، نحوه چینش مبلمان و سایر وسایلی که در فضای مد نظر قرار دارند را بررسی کنید تا بتوانید بهترین جای ممکن را برای تلویزیون خالی کنید.

مبل ها به چه حالتی قرار گرفته‌اند؟

در یک پذیرایی مستطیل شکل، مبل‌ها می‌توانند به روش‌های مختلفی قرار بگیرند و دکوراسیون متفاوتی را برای خانه شما رقم بزنند. یکی از رایج‌ترین و تقریبا می‌توان گفت قدیمی‌ترین روش‌های موجود در دنیای چیدمان هال و پذیرایی، قرار گرفتن مبل‌ها به صورت متقارن است. برای مثال اگر یک دست مبل ۷ نفره در اختیار دارید، می‌توانید ۲ قطعه از آن را به صورت موازی روبه‌رو هم قرار دهید و مبل‌های تک نفره را در اطراف پخش کنید. نکته اینجاست که درصورتیکه مبل‌های منزل شما به همین صورت در کنار هم قرار گرفته‌اند، می‌توانید مبل را روبه‌رو بزرگ‌ترین مبل که احتمالا مبل ۳ نفره است، قرار دهید.

مبل ها را به دیوار بچسبانید!

جای تلویزیون در پذیرایی مستطیل کجاست؟

یکی دیگر از روش‌های قدیمی چیدمان مبل برای پذیرایی مستطیلی شکل این است که مبل‌ها تا انتهایی‌ترین حالت ممکن به دیوار چسبیده شوند و تلویزیون روی دیوار روبه‌رو یا روی میز تلویزیون در حداکثر فاصله ممکن از مبلمان قرار بگیرد، البته این روش برای هال و پذیرایی بزرگ اصلا روش مناسبی به حساب نمی‌آید و فضای خالی وسط قطعا در طول زمان باعث ایجاد یکنواختی و خستگی چشم می‌شود.

مبل ها را به حالت L کنار هم بچینید!

جای تلویزیون در پذیرایی مستطیل کجاست؟

اگر مبل‌ها به شکل حرف انگلیسی L کنار هم قرار بگیرند، فضای باز روبه‌رو مبل‌ها معمولا نظم بهتری به خود می‌گیرد و تلویزیون می‌تواند روبه‌رو یکی از دو ضلع مبل‌ها قرار بگیرد. در این حالت چسباندن مبل‌ها به دیوار دکور اشتباهی به حساب نمی‌آید و تلویزیون هم در فاصله مناسبی قرار می‌گیرد. یکی از چینش‌ها برای تلویزیون با مبل L به این صورت است که تلویزیون در امتداد قطر پذیرایی و نقطه روبه‌روی مبل‌ها قرار بگیرد.

فضای پذیرایی شلوغ است یا خلوت؟

اگر فضای پذیرایی شلوغی دارید و مبلمان و تلویزیون به اجبار در فاصله کمی از هم قرار می‌گیرند، بهتر است تلویزیون را در عرض پذیرایی قرار دهید و اگر تمایل دارید، به فکر حذف میز زیر تلویزیونی و نصب تلویزیون روی دیوار باشید.

پنجره با تلویزیون چه زاویه ای باید داشته باشد؟ تنظیم نور پذیرایی!

جای تلویزیون در پذیرایی مستطیل کجاست؟

یکی از مهم‌ترین نکاتی که هنگام قرار دادن تلویزیون در هال و پذیرایی باید به آن توجه کنید، زاویه نور ورودی از بیرون با صفحه نمایش تلویزیون است. اگر پنجره در عرض پذیرایی قرار دارد، به هیچ عنوان نباید تلویزیون را کاملا روبه‌رو یا دقیقا جلوی پنجره قرار دهید. تلویزیون نباید مانع ورود نور شود یا نور خورشید در زمان کنار بودن پرده به صورت مستقیم به صفحه نمایش تابیده شود. در این جور مواقع بهتر است تلویزیون را بالاتر از سطح مبل‌ها روی دیوار قرار دهید و دیواری که برای نصب انتخاب می‌کنید، هم دیوار طولی پذیرایی باشد. بهترین چیدمان برای این جور مواقع مبل‌های ال مانند هستند.

از چیدمان جزیره ای استفاده کنید!

هیچ دکوراسیونی بهتر از چیدمان جزیره‌ای برای افرادی که قصد دارند تا هال و پذیرایی را از هم جدا کنند، نیست. شما می‌توانید مبلمان، اکسسوری، میزهای عسلی و تلویزیون را به صورت جزیره‌ای کنار هم قرار دهید. شما با جدا کردن هال از پذیرایی می‌توانید در قسمت‌های دیگر خانه از وسایل دیگری هم استفاده کنید. مخصوصا در صورتیکه گیمر باشید، به طور قطع علاقه بسیاری به داشتن فضایی اختصاصی برای خود باشید. اگر در فکر خرید مانیتور هستید، بهتر است به ابعاد و تناسب آن با فضای خالی ایجاد شده در خانه توجه کنید.

 

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *