دسته ها
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳

ویژگی های سبک دکوراسیون اروپایی و نکات مهم طراحی دکوراسیون اروپایی

  • محدثه خاکشور
  • ۹ خرداد ۱۴۰۳
  • ۰

قطعا وقتی تصمیم می گیرید که منزل خودتان را با یکی از سبک های دکوراسیون اعم از مدرن، کلاسیک و … دیزاین نمایید، باید قبل از هرکاری با ویژگی ها و اصول آن آشنا شوید. در این مطلب ویژگی سبک دکوراسیون اروپایی را معرفی و توضیح می دهیم، زیرا یکی از سبک های زیبا، شیک و محبوب است.

سبک اروپایی یکی از سبک های دکوراسیون داخلی است که با استناد به نام آن شاید زیاد نیاز به معرفی و توضیح در مورد آن نباشد. اگرچه اصالت این سبک به اروپا و کشورهای اروپایی بازمی گردد؛ اما در سایر نقاط از جمله ایران نیز محبوب بوده و به کار گرفته می گردد. این سبک طراحی داخلی همانند سایر سک های دکوراسیون داخلی دارای یکسری ویژگی و مشخصه ها است که برای رقم زدن یک منزل با این سبک قطعا نیاز به رعایت و بکارگیری تمامی و یا برخی از آن ویژگی ها  فاکتورها است. در این مطلب شما عزیزان را با ویژگی های سبک دکوراسیون اروپایی آشنا می کنیم.

آشنایی با دکوراسیون اروپایی

ویژگی سبک دکوراسیون اروپایی برای افراد متقاضی زیبایی و راحتی

سبک اروپایی را می توان برای منازلی که خیلی بزرگ نیستند، مناسب دانست. بهره بردن از رنگ هایی دارای طیف روشن جهت برگزیدن اجزای منزل و لوازم آن محیط منزل را بزرگتر و وسیع تر نشان می دهد. بنابراین خوب است در برگزیدن و تهیه لوازم خویش از این رنگها و تکنیک ها بهره ببرید.

سبک اروپایی برای دیزاین منازل لاکچری

عناصر رنگ و نورپردازی به سبک اروپایی

از اصل های مهم و موثر برای اجرا کردن این سبک، عناصر رنگ و نور است که بسیار مهم می باشد. ترکیب آن ها در دیزاین اروپایی جلوه ای منحصر به فرد رقم می زند که در واقع می توان این دو عنصر را نه تنها در سبک اروپایی که در بسیاری از سبک های طراحی داخلی همچون سبک دکوراسیون کلاسیک، سبک دکوراسیون مدرن، سبک دکوراسیون نئوکلاسیک و … استفاده می شوند. به منظور برگزیدن رنگ محیط در سبک اروپایی اول لازم است طیف رنگی به وجود آورده و از رنگ سفید، رنگ خاکستری، رنگ آبی، رنگ سیاه، رنگ کرمی بهره ببرید. جهت رنگ اصلی و تم طراحی نیز رنگ های آبی روشن و سفید، صورتی ملایم همراه یک طیف از رنگهای گرم نیز به منظور به وجود آوردن تضاد در محیط مناسب می باشد.

و امابرای اجرای نورپردازی در این سبک طراحی داخلی می توانید از نورهای زیبا و تاکیدی می توانید بهره ببرید، جهت ایجاد یک محیط زیبا و آرامش بخش نیز می توانید از لوسترهای سقفی مرتفع و مجلل برای این منظور بهره ببرید و جهت روشن نمودن بخش هایی که از نور لوستر محروم اند، می توانید برای روشن کردن از چراغ دیواری و آباژور به شکل نورهای تاکیدی در کنج های دیوار و یا قسمت بالای تختخواب بهره بببرید تا جلوه ای شیک در محیط ببه وجود بیاید.

  •  آرون گروپس

سبک اروپایی برای دیزاین منازل زیبا

سبک دکوراسیون اروپایی چه ویژگی هایی دارد؟

چنانچه منزل شما کوچک بوده و دارای فضایی بسیار نمی باشد، می توانید از سبک اروپایی جهت دیزاین آن بهره ببرید. با استفاده از طیف های رنگی روشن جهت اجزا و لوازم منزل می توانید به بزرگتر نمایش دادن فضا گردید. رنگها، چگونگی چیدمان و دیزاین مبلمان، حالت نورپردازی صحیح، کفپوش ها از فاکتورهای اصلی و حائز اهمیت این سبک می باشند.

سبک دکوراسیون اروپایی برای قسمت های مختلف خانه

به کارگیری رنگهای مدیترانه ای

بخشی از دیزاین اروپایی به فضای اسپانیایی یا مدیترانه ای اختصاص دارد، در حالت عادی در این بخش از رنگهای گرم همچون هلویی، قهوه ای، قرمز، سبز، زرد، آبی و نارنجی سوخته بهره گرفته می شود. در فضای مدیترانه ای دیزاین اروپایی شاهد حضور سنگهای برجسته و گچبری ها می باشید.

آشنایی با دکوراسیون اروپایی

عنصر مهم مبلمان

یکی از المان های حائز اهمیت دیزاین اروپایی، انتخاب و چیدمان مبلمان است که سبک و زمینه اصلی و کلی فضا را تشکیل می دهد. در این سبک دکوراسیون اغلب از مبلمان ساده با رنگ های روشن و در مدل مدرن بهره برده می شود. مبلمان اروپایی دارای سبک های مدرن، مینیمال همراه با خط ها و اشکال ساده و حداقل اکسسوری می باشد. در دیزاین اروپایی لازم است چیدمانی با تناژ رنگی و از یک طیف بهره برده شود تا فضایی منحصر به فرد رقم بخورد.

سبک دکوراسیون اروپایی برای قسمت های مختلف خانه

کفپوش مناسب

اغلب در دکوراسیون اروپایی خوب است در انتخاب کفپوش مناسب دقت کنید، از جمله کفپوش های مناسب می توان به انواع کفپوش پارکت اشاره داشت. ولی به دلیل گران بودن آن، مدل کفپوش لمینتی (پارکت لمینت) را می توانید به جای آن تهیه و به کار ببرید.

سبک دکوراسیون اروپایی چه ویژگی هایی دارد؟

متقارن بودن

متقارن بودن و یا به یانی به کارگیری اصل تقارن در نوع دیزاین و چیدمان از ویژگی های سبک دکوراسیون اروپایی محسوب می شود که در آن محیط هایی با فضای توخالی کاهش یافته و حداقل استفاده را دارد. با توجه به اینکه این سبک از طبیعت الهام می گیرد، بنابراین عنصر چوب بسیار پرکاربرد است. چوب و وسایل چوبی زیبا و حکاکی شده که در برخی مواقع شاهد تلفیق مدرنیته و کلاسیک در وسایل چوی هستیم. و اما با بهره بردن از لوسترهای شیک و تجملی، نورپردازی نقطه ای می توانید یکی از مهمترین اصول تقارن را به کار ببرید. همچنین انواع فرش دستباف به طور متقارن کنار یکدیگر پهن می گردند. نکته : در این سبک از فرش برای زیر مبل ها و یا مفروش کردن کنج های منزل استفاده نمی شود.

سبک اروپایی برای دیزاین منازل لوکس

نصب پرده مناسب

یکی دیگر از ویژگی های سبک دکوراسیون اروپایی، انتخاب و تهیه صحیح پرده ها و نیز اکسسوری های دیوار می باشد. از پرده های مناسب برای این سبک می توان به پرده های بلند که با منگوله هایی زیبا ببسته می شوند، بهره ببرید. معمولا طیف رنگی پرده های انتخاب شده به رنگ طلایی است که باید با وسایل تزیینی دیواری و نیز در بعضی مواقع با کفپوش ها هماهنگی داشته باشد. در صورت تمایل به کاغذ دیواری می توانید از مدل کاغذ دیواری طرحدار با طرح های ریز دارای گلهای برجسته استفاده نمایید.

نقش و نگار شلوغ و توجه به جزئیات

در دیزاین اروپایی تزئیات از اهمیت بالایی برخوردار هستند، در صورتی که تمایل به انتخاب دکوراسیون اروپایی برای منزل خود دارید، لازم است به این موضوع توجه نمایید. در دکوراسیون اروپایی جهت تزیین دیوار از قاب های طلاکاری بزرگ و نیز تابلوها بهره گرفته می گردد. در صورت تمایل به استفاده از آینه لازم است که قاب بزرگی را برای آن انتخاب کنید. مجسمه های بزرگ دیواری و نقاشی و عکس های هنری نیز می توانند مناسب باشند. طبق طراحان متخصص می توانید از آثار هنری انتزاعی و براق برای این منظور بهره ببرید. به صورت خلاصه توجه به جزئیات و نقش و نگار شلوغ از اصول این سبک به شمار می رود.

فاکتورهای دیزاین با سبک اروپایی

چیدمان شیک عناصر

یکی دیگر از ویژگی های سبک دکوراسیون اروپایی، مدنظر قراردادن وسایل تزیینی گرانبها و نفیس و بهره بردن از آنها می باشد. گاهی این وسایل تزیینی در کفپوش، فرش، پرده و دیوار خودشان را به نمایش می گذارند. در چیدمان منزل به سبک اروپایی اغلب لوازم ترکیب رنگهای سیاه، سفید، طلایی می باشند. همچنین می توانید از آباژورهای پایه چوبی و طرحدار و نیز مبلمانی با رنگ های سیاه، سفید و طلایی برای جذابیت و اروپایی بودن بیشتر دکوراسیون خود بهره ببرید.

سبک دکوراسیون اروپایی برای قسمت های مختلف خانه

سبک دکوراسیون اروپایی چه ویژگی هایی دارد؟

فاکتورهای دیزاین با سبک اروپایی

دیزاین منزل با استفاده از سبک اروپایی

سبک اروپایی برای دیزاین منازل منحصر به فرد

سبک دکوراسیون اروپایی چه ویژگی هایی دارد؟

دیزاین منزل با استفاده از سبک اروپایی

آشنایی با دکوراسیون اروپایی

سبک دکوراسیون اروپایی چه ویژگی هایی دارد؟

فاکتورهای دیزاین با سبک اروپایی

دیزاین منزل با استفاده از سبک اروپایی

سبک اروپایی برای دیزاین منازل شیک و زیبا

سبک دکوراسیون اروپایی چه ویژگی هایی دارد؟

فاکتورهای دیزاین با سبک اروپایی

سبک دکوراسیون اروپایی ه صورت کلی از طبیعت نشات می گیرد و خیلی بر روی ساده بودن و عملکرد مثبت و صحیح تاکید دارد. در دیزاین اروپایی از مبلمان ساده دارای خط های صاف و فاقد تزیینات اضافه بهره گرفته می گردد. رنگ مناسب برای مبلمان رنگهای خنثی و یا رنگهای روشن است تا حسی دلچسب و خوب در فضا به وجود بیاید. در این دیزاین رنگ ها و نیز ترکیب رنگ ها خیلی مهم هستند. در منازل دیزاین شده با سبک اروپایی پلن فضای باز است زیرا موجب بزرگ جلوه دادن و احساس راحتی در میان اعضای خانواده می گردد. چنانچه می خواهید منزلتان را با استفاده از سبک دکوراسیون اروپایی دیزاین نمایید؛ می توانید با اکتفا به ساده و حداقل ترین لوازم و فقط با انتخاب صحیح ترکیب های رنگی به نتیجه ای مطلوب دست یابید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *