دسته ها
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳

نگاهی به دلایل عمده ریجکت ویزای کانادا

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
  • ۰

دلایل ریجکت ویزای کانادا به دلیل مشکلات مدارک یا سوء پیشینه و غیره بوده شما می‌ توانید این مشکل را با بررسی مجدد مدارک رفع کنید.

یکی از مشکلاتی که در زمان دریافت ویزای کانادا می‌ توانید با آن مواجه شوید، ریجکت ویزای کانادا بوده و در این بخش با دلایل آن آشنا می‌ شوید. این اتفاق دلایل مختلفی دارد.

ریجکت ویزای کانادا چیست

دلایل ریجکت ویزای کانادا چیست؟

اگر ویزای توریستی این کشور را دریافت کردیم و ریجکت شده از چه اقداماتی باید انجام دهیم و به چه دلیل این اتفاق رخ داده است. پاسخ این سوالات خود را می‌ توانید در این بخش پیدا کنید.

دلایل عمده‌ ای که موجب ریجکت ویزای توریستی می‌ شود. شامل سوابق مسافران بوده ممکن است برخی از مسافران به دلیل برخی سوابق دچار مشکلاتی شوند.

انواع ویزای توریستی کانادا:

ابتدا بهتر است تا سری به ویزاهای توریستی کانادا بزنیم و با انواع آن آشنا شویم که شامل ویزای سینگر مالتیپال و سوپر ویزا بوده مدت زمان اعتبار این ویزاها متفاوت است و تا ۵ سال می‌ باشد.

چند دلیل ریجکتی ویزا:

یکی از مهم ترین دلایل همان سابقه سفر است. اگر فرد سابقه مسافرت کشورهای خارجی را نداشته باشد، امکان دارد که با این ویزا کمی دچار مشکل شود. درس هدف بازدید که گاهی اوقات ملاقات با یک دوست است و این موضوع ممکن است برای افسر ابهاماتی ایجاد کند. شما ریجکت خواهید شد.

مراحل ریجکت ویزای کانادا

  •  آرون گروپس

ویزا به دلیل روابط خانوادگی نیز یکی دیگر از مسائلی بوده که به طور رایج در ویزای توریستی ممکن است با آن روبرو شوید. اگر از سوی یکی از اعضای خانواده خود به این کشور سفر می‌ کنید، ممکن است ویزای شما با ریجکتی مواجه شود.

وضعیت اقامت شما در کشور متقاضی نیز باید بررسی شود. در هنگام بررسی مدارک اگر اقامت قانونی نداشته باشید، ریجکت خواهید شد. عدم تمکن مالی به اندازه کافی نیز یکی دیگر از دلایل ریجکتی برای برخی از افراد محسوب می‌ شود.

وضعیت شغلی نامناسب در کشور محل اقامت اگر شغل شما جایگاه مناسبی نباشد و یا شغل غیر قانونی داشته باشید. ویزای شما ریجکت خواهد شد. مدت زمان درخواست پیشنهادی برای اقامت اگر حداکثر تا ۶ ماه در این کشور بمانید. ممکن است با برخی شبهات روبرو شود پس تاریخ دقیق اقامت خود را حتماً اعلام کنید.

دلایل عمده ریجکت ویزای کانادا

یکی دیگر از دلایل ریجکت ویزای کانادا نیافتن فرصت شغلی در این کشور بوده همچنین در صورتی که اسناد و مدارک شما جعلی یا ناکافی باشد یا در صورتی که دچار سوء پیشینه باشید با مشکل مواجه می‌ شوید.

مشارکت داشتن در موارد نقض حقوق بشر نیز یکی دیگر از دلایلی بوده که می‌ تواند برای شما مشکل ایجاد کند یا در صورتی که بیماری‌ هایی دارید که سلامت عمومی شهروندان این کشور را به خطر می‌ اندازد مانند هپاتیت سرخک ویزای شما قطعاً ریجکت خواهد شد.

رفع ریجکتی ویزا چگونه امکان پذیر است؟ شما در صورت مواجه با این مشکل باید پرونده خود را مجدد بررسی کنید و یا از طریق مقامات این موضوع را پیگیری کنید. اگر مشکل شما نقص مدارک باشد به راحتی این مشکلات حل شده و می‌توانید به سفر خود ادامه دهید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *