دسته ها
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیوگرافی مهسا افسانه قهرمان زن کاراته کای ایرانی

 • محدثه خاکشور
 • ۸ اردیبهشت ۱۴۰۳
 • ۰

مهسا افسانه یکی از چهره های ورزشی مطرح و پر افتخار رشته ورزشی کاراته موفق به کسب مدال های متعدد طلا، نقره و برنز در مسابقات جهانی و … است که به همین دلیل هم اغلب علاقه مندان به ورزش و اخبار ورزش حتما نام او را شنیده اند. در این مطلب قصد داریم شما را با بیوگرافی مهسا افسانه آشنا کنیم.

ایران مهد شیرمردان و شیرزنانی است که از دیرباز تاکنون توانسته اند در عرصه های مختلف با درخشش و بروز توانایی های خود ثابت کنند که دختران و پسران آریایی بااستعداد، هنرمند، قوی و در عین حال مهربان و علاقه مند به پیشرفت و ترقی هستند. چه آنان که توانستند استعدادهایشان را شکوفا نمایند و چه آن عزیزانی که فاقد موقعیت و شرایط به مرحله شکوفایی نرسیده اند اما باز هم قوی و پرتلاش دست از ادامه و حرکت برنداشته اند. یکی از بانوان ورزشکار نام آور و افتخارآفرین کشورمان مهسا افسانه است که تصمیم گرفته ایم در این مطلب بیوگرافی مهسا افسانه را با همراهی شما مرور نماییم.

مرور بیوگرافی مهسا افسانه

بیوگرافی مهسا افسانه

مهسا در سیزدهم ماه آبان سال ۶۶ در شهر ری – تهران به دنیا آمده است که در رشته ورزشی کاراته کای فعالیت می کند و از جمله افتخارآفرترین و موفق ترین کاراته کاهای کشورمان در قسمت کاتا محسوب می شود، او در رقابت های کاراته قهرمانی دنیا ۲۰۱۴ – آلمان مدال برنز کاتای تیمی را به دست آورده است. این ورزشکار زن ایرانی دارای مدرک کارشناسی تربیت بدنی است که وقتی دوازده ساله بود به رشته ورزشی کاراته روی آورد و وقتی هفده سال داشت در تیم ملی کاتا توانست با عملکرد خوبش مورد توجه قرار بگیرد. وی در وزن ۵۵- کیلو افتخارآمیزترین کاتاروی کشورمان در آسیا می باشد.

مهسا افسانه کیست؟ نگاهی به افتخارات و مدال هایش

بیوگرافی مهسا افسانه قهرمان کاراته جهانی

زندگینامه مهسا افسانه کاراته کار نام آور ایرانی

 • آرون گروپس

در واقع او در یک خانواده ورزشی به دنیا آمده است چرا که خواهرش به اسم مینا نیز از فعالان رشته ورزشی کاراته می باشد که مربی بوده و در حال حاضر مربی مهسا افسانه است. همچنین این ورزشکار دارای برادری به اسم سعید است که به گفته خود خانم مهسا افسانه وی مشوق و راهنمای وی در این زمینه بوده است. برادرش در ۵ سالگی با فعالیت در رشته ورزشی ژیمیناستیک آغاز نمود و در دوازده سالگی مصمم شد به رشته ورزشی کاراته ملحق گردد. به دلیل وضعیت تمرین ها، اردوها و رقابت های مختلف اتمام مقطع کارشناسی در طی ۵ سال به انجام رسانده است که البته در این مدت خانم مهسا افسانه موفق به کسب ۵ مدال المپیاد شده است.

زندگینامه مهسا افسانه کاراته کار موفق ایرانی

زندگینامه مهسا افسانه + عکس هایش

بیوگرافی مهسا افسانه قهرمان کاراته جهانی

از دعوت شدن به تیم ملی تا کسب افتخارات بین المللی متعدد

پس از گذشت پنج سال حضور در عرصه ورزش کاراته مصادف با هفده سالگی وی، از سوی تیم ملی دعوت به حضور گردید و در سال نخست حضور خود در جام پادشاهی مراکش موفق به کسب مدال نقره شد.

در سال ۹۰ و بعد از ۷ سال در رقابت های قهرمانی کاراته «کاتا» در رقابت های چین توانست مدال نقره تیمی و برنز انفرادی را کسب نماید. در سال ۹۱ و نیز در سال ۹۲ برای ۲ مرتبه دیگر موفق شد مدال برنز خویش را باز هم به دست آورد. در رقابت های لیگ جهانی کاراته در جاکاراتا این ورزشکار موفق به کسب مدال طلا و قهرمانی گردید، بعد در سال ۹۳ هم در رقابت های جهانی آلمان توانست مدال برنز تیمی را کسب کند.

مهسا افسانه نخستین الگوی خود را لوکا والدسی (کاتاکای ایتالیایی) با کسب بالغ بر ده مدال جهانی معرفی می کند. در حال حاضر خود این بانوی ورزشکار می تواند برای سایر کاتاکای ها به عنوان یک الگو انتخاب گردد.

آشنایی با زندگینامه مهسا افسانه

آشنایی با زندگینامه مهسا افسانه

نظر مهسا افسانه در مورد کاتا

خانم مهسا افسانه که بارها از علاقه اش نسبت به این رشته ورزشی گفته و البته با تلاشش و کسب موفقیت ها هم به خوبی این مشهود است در این باره چنین بیان کرده است:

«کاتا برای من یک علاقه قلبی است، شاید بسیاری از قهرمان ها صرفا به دنبال مدال باشند و دسن نیافتن به آن در گذر زمان مایوسشان کند اما برای من، کاتا زندگی است و انگیزه ای برای تلاش کردن و تسلیم نشدن، من در کاتا به انسان قوی تری تبدیل شدم.»

زندگینامه مهسا افسانه کاراته کار افتخار آفرین ایرانی

آشنایی با زندگینامه مهسا افسانه

زندگی شخصی

این بانوی ورزشکار که در سومین دهه عمر خود و در دوران جوانی خود به سر می برد، تمرکزش بر روی کار و ورزش است و هنوز ازدواج نکرده است.

زندگینامه مهسا افسانه کاراته کار افتخار آفرین ایرانی

زندگینامه مهسا افسانه + عکس هایش

مدال های مهسا افسانه

خانم افسانه کسب کننده شش مدال رقابت های قهرمانی آسیا است که در ادامه به مرور افتخارات و مدال های وی بعنوان نماینده کشور ایران، کاراته کاتا زنان می پردازیم.

 • مدال برنز تیمی آلمان ۲۰۱۴ در کاراته قهرمانی دنیا
 • مدال طلای انفرادی جاکارتا ۲۰۱۲ لیگ جهانی کاراته
 • مدال طلای انفرادی اندونزی در لیگ جهانی کاراته
 • مدال نقره تیمی ترکیه در لیگ جهانی کاراته
 • مدال برنز انفرادی جاکارتا ۲۰۱۲ لیگ جهانی کاراته
 • مدال برنز انفرادی اندونزی لیگ جهانی کاراته
 • مدال نقره انفرادی دبی ۲۰۱۳ در قهرمانی کاراته کاتا آسیا
 • مدال برنز انفرادی دبی ۲۰۱۳ در قهرمانی کاراته کاتا آسیا
 • مدال نقره تیمی ازبکستان ۲۰۱۲ قهرمانی کاراته کاتا آسیا
 • مدال برنز انفرادی ازبکستان ۲۰۱۲ قهرمانی کاراته کاتا آسیا
 • مدال نقره تیمی چین ۲۰۱۱ قهرمانی کاراته کاتا آسیا
 • مدال برنز انفرادی چین ۲۰۱۱ قهرمانی کاراته کاتا آسیا
 • مدال طلای انفرادی هند قهرمانی کاراته کاتا آسیا
 • مدال طلای انفرادی کویت قهرمانی کاراته تیم های آسیا
 • مدال طلای تیمی ازبکستان قهرمانی کاراته تیم های آسیا
 • مدال طلای انفرادی هند قهرمانی کاراته تیم های آسیا
 • مدال طلای انفرادی کشورهای اسلامی ۲۰۱۲ در مسابقات همبستگی اسلامی
 • مدال برنز انفرادی کشورهای اسلامی ۲۰۱۷ در مسابقات همبستگی اسلامی
 • مدال برنز جام پادشاهی انفرادی مراکش ۲۰۰۶ در جام پادشاهی مراکش
 • مدال نقره جام پادشاهی انفرادی مراکش ۲۰۰۵ در جام پادشاهی مراکش

آشنایی با زندگینامه مهسا افسانه

بیوگرافی مهسا افسانه قهرمان کاراته جهانی

مرور بیوگرافی مهسا افسانه ورزشکار موفق کشورمان

مهسا افسانه کیست؟ نگاهی به افتخارات و مدال هایش

در این مطلب شما همراهان آرگایی را با بیوگرافی مهسا افسانه آشنا کردیم، امیدواریم از مطالعه زندگینامه این ورزشکار جوان و توانمند نهایت استفاده را ببرید. همچنین برای آشنایی با دیگر ورزشکاران افتخارآفرین زن ایرانی از جمله شهربانو منصوریان و حمیده عباسعلی می توانید به لینک ها مراجعه کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *