دسته ها
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳

بازیگران سریال یاقوت کبود و بیوگرافی نقش آفرینان این سریال

  • محدثه خاکشور
  • ۲۰ فروردین ۱۴۰۳
  • ۰

قرعه به نام همراهی ما و شما در این برهه از زمان افتاده تا آشنایی با بازیگران سریال یاقوت کبود انجام شود که این معرفی توسط آرگا در قالب بیوگرافی کوتاه و عکس و مختصری از خلاصه داستان صورت می گیرد.

یاقوت کبود نام یکی از سریال های ترکی محصول سال ۲۰۲۳ می باشد که در ژانر درام خانوادگی و رمانتیک تولید گردیده است. نخستین قسمت آن در چهارم سپتامبر سال ۲۰۲۳ (سیزدهم شهریور سال ۱۴۰۲) پخش گردید،به طور کلی دارای ۲۶ قسمت ۲ ساعته است.کارگردان آن سمیه باغچی می باشد که به قلم بورجو اُوِر با نقش آفرینی برخی از بازیگران مطرح و یا کمتر مطرح ترک از جمله «اوزگه یاغیز»، «ایلهان شن»، «بوراک برکای آکگل» به نمایش در آمده است. در این مطلب ضمن مروری کوتاه بر خلاصه داستان این مجموعه تلویزیونی ترکی به معرفی بازیگران سریال یاقوت کبود خواهیم پرداخت.

در سریال یاقوت کبود چه کسانی ایفای نقش می کنند؟

بازیگران سریال یاقوت کبود چه کسانی هستند؟ معرفی با عکس و بیوگرافی

در خلاصه داستان این سریال می خوانید که در ناحیه ای به اسم «کاپادوکیه» خانواده ی «گلسوی»وقتی که پسر بزرگ آنها به خاطر دیدن مادر مریضش از کشور آمریکا باز گشته، مجددا دور یکدیگر جمع می گردند، تصمیم گیری بر این بود که پسر بزرگ خانواده به اسم آتش با یامان و اوکان به منظور ارزش قائل شدن و احترام به میراث پدر بزرگ و اجدادشان مشغول حرفه و کار خانوادگی خود می شوند. «یامان» و نیز «فرایه» به شدت دلباخته یکدیگر می باشند و از وقتی بچه بودند این علاقه را مخفی نمودند و در نهایت یامان مصمم می شود تا پرده از این علاقه بردارد و از فرایه خواستگاری نماید که در سالروز تولد فرایه پس از پرده برداشتن از این علاقه و ابراز احساسات مسائل حسابی پیچیده می گردد و نگرانی و انتقام و … شکل می گیرد و …

هنرپیشه های سریال ترکی یاقوت کبود

معرفی بازیگران سریال یاقوت کبود

ایلهان شن

ایلهان شن از بازیگران سریال یاقوت کبود با نقش آتش است که در این اثر یکی از نقش های اصلی و مهم را بازی می کند و دلباخته فرایه است. این هنرمند نخستین تجربه بازیگری خود را با بازی در مجموعه تلویزیونی محمد فاتح جهان به دست آورد و سپس در ۲۰۲۱ با بازی در مجموعه تلویزیونی «عشق منطق انتقام» مشهور گردید.  ایلهان شن بازیگر و مدل ترکی در نوزدهم ماه دسامبر سال ۱۹۸۷ در ترکیه به دنیا آمده و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی مهندسی عمران است.

سودا باش نیز از دیگر بازیگران سریال یاقوت کبود است که از بازیگران سریال «عشق منطق انتقام» هم می باشد. سودا باش تجربه بازیگری خود را به واسطه حضور در مجموعه تلویزیونی «کانگا» به دست آورده است و زاده سال ۱۹۹۶ می باشد.

معرفی بازیگران سریال یاقوت کبود

بوراک برکای آکگول

بازیگر نقش یامان در یاقوت کبود، بوراک برکای آکگول است، این هنرمند ابتدا کارش را در عرصه هنر با کارهای تبلیغاتی آغاز نمود و در ۲۰۲۰ بود که به واسطه ی بازی در مجموعه تلویزیونی «ماریا و مصطفی» توانست قدم در عرصه بازیگری بگذارد و در نهایت در ۲۰۲۳ به فهرست بازیگران سریال یاقوت کبود اضافه شود. او در سال ۱۹۹۷ به دنیا آمده و مهندسی زمین شناسی خوانده است.

  •  آرون گروپس

اوزگه یاگیز

اوزگه یاگیز هنرپیشه جوان و موفق ترکی است که با نقش «فرایه» در سریال یاقوت کبود مقابل دوربین قرار می گیرد. او دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی علوم ارتباطات است. وی در بیست و ششم ماه سپتامبر سال ۱۹۹۷ به دنیا آمده و در سال ۲۰۱۸ وقتی حدودا ۲۱ ساله بوده است موفق به بازی در مجموعه تلویزیونی «اسمش را تو بگذار» به عنوان نخستین تجربه بازیگری خود گردیده است. یک سال بعد از آن نیز در مجموعه تلویزیونی «سوگند» مقابل دوربین رفته است.

آشنایی با بازیگران سریال یاقوت کبود +عکس

جان بارتو اصلان

یکی دیگر از نقش های اصلی و مهم سریال یاقوت کبود، «اوکان» از خانواده گلسوی است که ایفای نقش آن را جان بارتو اصلان بر عهده دارد. این هنرمند ترک در سال ۱۹۹۹ به دنیا آمده و مدرک تئاتر دارد، او نیز مانند بسیاری دیگر از هنرمندان با حضور در دنیای تبلیغات کارش را آغاز نمود و در ۲۰۱۲ با بازی در مجموعه تلویزیونی «در حالی که مادرم خسته بود» قدم در دنیای هنرپیشگی گذاشت. اما به واسطه نقش آفرینی در مجموعه تلویزیونی «تاسیس عثمانی» مورد توجه قرار گرفت و مطرح گردید.

هنرپیشه های سریال ترکی یاقوت کبود

ارکان بکتاش

بکتاش بازیگر نقش «ورال» در یاقوت کبود است، وی زاده یازدهم ماه مارس سال ۱۹۷۲ می باشد. این هنرپیشه ترکی فعالیتش را در عرصه هنر با حضور در تئاتر و بازی در نمایش های متعدد آغاز نمود و بازی در مجموعه تلویزیونی «زیر درختان نمدار» نخستین تجربه وی در دنیای هنرپیشگی و به عنوان کلیدش برای ورود به منزل هنر و قرار گرفتن مقابل دوربین بود. همچنین وی از بازیگران سریال سده باشکوه و یا همان قرن باشکوه می باشد. گفته می شود او موسس تئاتری به اسم «بایوش» است.

آشنایی با بازیگران سریال یاقوت کبود +عکس

سردار بوردانجی

بوردانجی هنرپیشه ترکی (زاده نهم دسامبر سال ۱۹۶۲) در یاقوت کبود با نقش محسن مقابل دوربین می رود. او نیز مانند بسیاری دیگر از هنرمندان به عنوان نخستین تجربه به روی صحنه تئاتر رفت و بازیگری را آغاز نمود. سپس در مجموعه ای تلویزیونی به اسم «مدل» به قاب تلویزیون پیوست. در ۲۰۰۱ بود که او به واسطه ی بازی در فیلم سینمایی «مرد بزرگ و عشق کوچک» جلوی دوربین سینما قرار گرفت.

منیر جان جیندروک

بازیگری که در یاقوت کبود عهده دار نقش «چتین» می باشد، منیر جان جیندروک از هنرمندان ترکی است. او زاده سی ام ماه می سال ۱۹۹۰ و فارغ التحصیل تئاتر بوده که نخستین تجربه هنرپیشگی خود را با بازی در فیلم سینمایی محصول ترکیه به اسم «پروانه» به دست آورد و در ۲۰۲۱ در مجموعه تلویزیونی «پنهان» بازی نمود و حسابی مشهور شد.

بازیگران مجموعه تلویزیونی یاقوت کبود

سلین ایشیک

ایشیک در بیست و ششم ماه نوامبر سال ۱۹۸۷ به دنیا آمده است. او که از بازیگران سریال یاقوت کبود با نقش باده باکیرجی‌اوغلو است برای اولین بار در ۲۰۱۴ در مجموعه تلویزیونی ترکی به اسم «دیوانه در کلاس دانشگاه» مقابل دوربین رفت. سپس ۷ سال بعد در مجموعه تلویزیونی ترکی دیگری به اسم «عشق تصادفی» بازی نمود که این نقش آفرینی اش توانست او را مطرح نماید و وی مشهور گردد.

در سریال یاقوت کبود چه کسانی ایفای نقش می کنند؟

مفید کایاجان

در سریال یاقوت کبود نقش عمر گلسوی را بازی می کند، این هنرمند ترکی در هفدهم ماه زانویه سال ۱۹۵۹ به دنیا آمده است که علاوه بر بازیگری به عنوان کارگردان نیز فعالیت می کند. او با بازی در سریالی به اسم «گودال» توانست به محبویت و شهرت خوبی برسد.

بیوگرافی کوتاه نقش آفرینان یاقوت کبود

گیزم سویم

این هنرمند در سال ۱۹۹۷ زاده شده و دارای مدرک بازیگری است که اتفاقا نخستین بازی خود را با حضور در مجموعه تلویزیونی «به سرنوشتم لبخند بزن» انجام داد. او از بازیگران سریال یاقوت کبود با شخصیت آلینا می باشد، توانست به واسطه این نقش آفرینی مورد توجه قرار گرفته و مطرح گردد.

معرفی بازیگران سریال یاقوت کبود

بیوگرافی کوتاه نقش آفرینان یاقوت کبود

ایپک توزجو اوغلو

این هنرمند ایفای نقش «گلفم» در سریال یاقوت کبود را برعهده دارد که در یازدهم ماه نوامبر سال ۱۹۷۱ به دنیا آمده و در رشته تئاتر تحصیلات آکادمیک خود را به پایان رسانده است. وی ابتدا با رفتن به روی صحنه نمایش فعالیت هنری خود را آغاز نمود و سپس با بازی در مجموعه تلویزیونی «گواهی ازدواج» به تلویزیون پیوست. وی در ۱۹۹۷ در مجموعه تلویزیونی «وارثان» مقابل دوربین رفت و مطرح گردید. با بررسی زندگینامه این هنرمند از بعد شخصی به وجود ۳ ازدواج ناموفق برمی خوریم.

بازیگران مجموعه تلویزیونی یاقوت کبود

نور یازار

جمیله ییلماز نقشی است که نور یازار در سریال یاقوت کبود برعهده دارد. تاریخ تولد وی مصادف با هفتم ژانویه سال ۱۹۸۲ است و مدرک تحصیلی او نیز لیسانس زبان، تاریخ، جغرافیا می باشد. نخستین تجربه بازیگری خود را با بازی در مجموعه تلویزیونی «تبعید به عشق» به دست آورد و ۱۱ سال بعد یعنی در سال ۲۰۱۶ در سریالی ترکی به اسم «عشق و ماوی» مقابل دوربین رفت و این بازی موجب مطرحیت و موفقیت وی گردید.

اولوی کهیا اوغلو

این هنرمند در بیست و پنجم ماه می سال ۱۹۹۵ به دنیا آمده است که ورود دهنده ی او به دنیای هنر و اولین تجربه بازیگری اش با بازی در تئاتر رقم خورده است. و اما با بازی در فیلمی کوتاه به اسم «به من فندک بده» مقابل دوربین سینما قرار گرفت و در نهایت با بازی در مجموعه تلویزیونی «نام من ملک است» تجربه حضور در تلویزیون ترکیه را هم به کارنامه اش افزود و با همین بازی هم شناخته گردید.

آشنایی با بازیگران سریال یاقوت کبود +عکس

افه تاش دلن

«بورا باکرجی‌اوغلو» یکی از شخصیت های سریال یاقوت کبود است که افه تاش دلن عهده دار ایفای آن می باشد. و اما افه تاش دلن در سال ۱۹۹۷ به دنیا آمده و پس از اخذ مدرک دانشگاهی تئاتر به بازی در تئاتر و به روی صحنه رفتن روی آورده است. در ۲۰۲۰ بود که تجربه متفاوتی از بازی در تئاتر را با بازی در مجموعه تلویزیونی «سمت چپ» را به دست آورد و در ۲۰۲۲ در مجموعه تلویزیونی ترکی به اسم «زندگی امروز» مورد توجه قرار گرفت و کار موفقی را به کارنامه هنری خود افزود.

جان رمزی ارگن

یکی از بازیگران سریال یاقوت کبود «جان رمزی ارگن» با نقش ملیح است که اتفاقا همین سریال موجب شناخته شدن و مطرح شدن وی گردید. او در نوزدهم ماه سپتامبر سال ۱۹۹۱ به دنیا آمده است. ملیح به وسیله ورال باکیرجی اوغلو به قتل رسید و با تصور اینکه بورا برای وی در کما می باشد درون دریاچه می اندازد. ملیح از نقش های تمام شده سریال است.

گیزم کاراجا

گیزم کاراجا بازیگر نقش گونش در سریال یاقوت کبود است، این هنرمند از فعالان در عرصه مدلینگ و بازیگری می باشد که در هفتم ماه سپتامبر سال ۱۹۹۲ در استانبول به دنیا آمده است. او کار هنری اش را در سال ۲۰۰۷ آغاز نمود که تا حال حاضر نیز به آن مشغول می باشد. وی از بازیگران سریال حریم سلطان است که از مجموعه های تلویزیونی «راه امیر» و «نقاب شیشه ای» سابقه بازی داشته است.

بیوگرافی کوتاه نقش آفرینان یاقوت کبود

ایلدا اوزگورل نیز از بازیگران سریال یاقوت کبود می باشد که ایفای نقش هازال را برعهده دارد.

آلینا کالیسکان با نقش داملا و سرکان تاشتمور با نقش بشیر در این سریال ترکی مقابل دوربین قرار می گیرند.

آیچین اینچی در سریال یاقوت کبود با نقش شرمین مقابل دوربین می رود.

هنرپیشه های سریال ترکی یاقوت کبود

در این مطلبی که با همراهی شما و ما به پایان رسید با بازیگران سریال یاقوت کبود آشنا شدیم. امیدواریم از مطالعه این شرح و معرفی نهایت استفاده و لذت را برده باشید. همچنین برای آشنایی با بازیگران سریال استانبول ظالم و بازیگران سریال خواهر و برادرانم به لینک ها مراجعه کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *