دسته ها
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳

بیوگرافی ابوالفضل بابایی مهاجم جوان و آینده دار پرسپولیس

  • منصوره رمضان زاده
  • ۵ فروردین ۱۴۰۳
  • ۰

ابوالفضل بابایی از جمله بازیکنان فوتبال جوان ایرانی بوده که در حال حاضر در تیم پرسپولیس بازی می کند. علاقه مندان به این ورزش و کسب اطلاعات در رابطه با این بازیکن توانمند می توانند از طریق آشنایی با بیوگرافی ابوالفضل بابایی در رابطه با مشخصات کامل، بازی ها و افتخارات وی آگاهی پیدا کنند.

ابوالفضل بابایی یک فوتبالیست ایرانی می باشد که در تاریخ ۳۰ مهر سال ۱۳۸۲ در شهر قزوین به دنیا آمد. این بازیکن ورزش فوتبال را از دوره کودکی شروع کرد و در ۱۷ سالگی به عضویت تیم بادران در آمد و پس از آن وارد تیم فجر سپاسی شیراز شد و سپس با قراردادی ۲.۵ ساله پیراهن تیم پرسپولیس را به تن کرد. این بازیکن که ۲۰ سال سن داشته به عنوان مهاجم برای تیم خود بازی کرده و از پای راست خود به صورت تخصصی و حرفه ای بهره می برد. در همین زمینه تصمیم داریم در این مطلب برای آگاهی شما عزیزان به معرفی مشخصات و بیوگرافی ابوالفضل بابایی بپردازیم.

آشنایی با زندگی نامه ابوالفضل بابایی

آشنایی با بیوگرافی ابوالفضل بابایی

بهتر است بدانید که این بازیکن هم اکنون با شماره پیراهن ۱۸ عضو تیم فوتبال پرسپولیس بوده که در لیگ برتر خلیج فارس مشغول به بازی می باشد. او در نیم فصل ۱۴۰۳-۱۴۰۲ به این تیم ملحق شد و همینطور در تیم ملی امید ایران عضو می باشد و در مسابقات آسیایی و جهانی تیم های زیر ۲۳ سال شرکت نموده است. در معرفی بیوگرافی ابوالفضل بابایی می توان گفت که بازی نهایی وی برای تیم پرسپولیس در مقابل تیم پیکان بود که نتیجه این بازی با برد پرسپولیس با دو گل برتری مقابل پیکان پایان یافت. در این بازی ابوالفضل بابایی توانست فقط ده دقیقه بازی کند.

آشنایی با بیوگرافی ابوالفضل بابایی

این بازیکن ایرانی در تیم های مختلفی همچون بادران، سایپا، مقاومت تهران، پرسپولیس و فجر سپاسی بازی کرده است. ابوالفضل بابایی از جمله جوان ترین بازیکنان لیگ برتر ایران به حساب آمده و قابلیت بازی در چهار پست هجومی را دارا می باشد. این بازیکن بعد از عبدالکریم حسن قطری خرید دوم تیم پرسپولیس در نیم فصل دوم مسابقات لیگ برتر می باشد.

زادگاه و محل تولد

ابوالفضل بابایی در روستایی به نام دیال آباد که جزء توابع بخش اسفرورین شهرستان تاکستان بوده و واقع در استان قزوین می باشد متولد شد. وی یک برادر به اسم امیرحسین داشته که او نیز فوتبالیست بوده و عضو تیم بادران شهریار می باشد. ابوالفضل بابایی از زمان خردسالی به بازی فوتبال علاقه داشته و در آکادمی سایپا تهران به بازی در این رشته ورزشی مشغول شد.

شروع فعالیت حرفه ای

این بازیکن بازی حرفه ای خود را از زمان کودکی با بازی در آکادمی سایپا تهران آغاز کرد و تا سال ۱۳۹۷ در پایه های این تیم حضور پیدا کرد. در سال ۱۳۹۷ در سن ۱۵ سالگی به منظور دنبال کردن بازی فوتبال خود به آکادمی مقاومت تهران انتقال پیدا کرد و حدود ۲ سال در تیم نوجوانان این تیم بازی کرد.

در سال ۱۳۹۹ به تیم پایه های بادران شهریار پیوست و بعد از گذشت یک سال موفق شد به تیم اصلی ورود پیدا کند اما فقط بعد از یک نیم فصل به خاطر نرسیدن فرصت بازی بیشتر تصمیم گرفت که جدا شود.

  •  آرون گروپس

معرفی زندگینامه ابوالفضل بابایی

دوره سربازی

ابوالفضل بابایی در نیم فصل ۱۴۰۱ – ۱۴۰۰ در سن ۱۸ سالگی به منظور تمام کردن دوره سربازی به مدت زمان دو سال به تیم فجر سپاسی شیراز انتقال پیدا کرد و تا نیم فصل ۱۴۰۳ – ۱۴۰۲ برای این تیم بازی کرد.

نخستین بازی برای تیم فجر

این بازیکن در ۱۵ اسفند ماه سال ۱۴۰۰ در سن ۱۸ سالگی نخستین بازی خود در مسابقات لیگ برتر را با پیراهن فجر سپاسی شیراز در مقابل تیم سپاهان اصفهان به عنوان یار تعویضی انجام داد که در آخر نتیجه بازی دو بر صفر به نفع تیم سپاهان به اتمام رسید. وی در طول دو سال به طور کل ۴۳ مرتبه برای تیم فجر سپاسی شیراز پا به میدان گذاشت که نتیجه آن به ثمر رساندن ۶ گل بود.

ملحق شدن به تیم پرسپولیس

ابوالفضل بابایی در نیم فصل ۱۴۰۳ – ۱۴۰۲ در سن ۲۰ سالگی با نظر مثبت از سوی اوسمار لوس ویرا سرمربی پرسپولیس تهران با یک قرارداد ۲.۵ ساله به تیم پرسپولیس ملحق شد. وی در حال حاضر در این تیم با مرتضی پورعلی گنجی و علیرضا بیرانوند هم بازی می باشد.

زندگینامه ابوالفضل بایی جوان ترین بازیکن تیم پرسپولیس

بازی ملی

این بازیکن نخستین بار در سال ۱۳۹۸ در سن ۱۵ سالگی به تیم جوانان ایران پیوست و در سن ۱۹ سالگی نیز از طرف غلامرضا عنایتی سرمربی تیم ملی امید ایران به اردو دعوت شد اما تا به حال نتوانسته پیراهن تیم ملی بزرگسالان را به تن کند.

سبک و تکنیک بازی

ابوالفضل بابایی یک بازیکن با استعداد و تکنیک پذیر می باشد و از توانمندی های او می توان به حفظ مناسب توپ، فضا شناسی عالی و شم گلزنی زیاد اشاره نمود.

بیوگرافی کامل ابوالفضل بابایی

میزان تحصیلات

این بازیکن در آکادمی سایپا تهران بازی خود را آغاز کرد. او در سال ۱۳۹۷ به آکادمی مقاومت تهران انتقال پیدا کرد و در سال ۱۳۹۹ به تیم پایه های بادران شهریار ملحق شد. در رابطه با میزان تحصیلات این بازیکن اطلاعات دقیقی ثبت نشده است.

کسب افتخارات

در بررسی بیوگرافی ابوالفضل بابایی باید گفت که این بازیکن جوان و موفق ایرانی که به عنوان مهاجم بازی کرده دارای افتخارات زیادی در کارنامه روزشی خود بوده که در ادامه به معرفی آن ها پرداخته ایم.

  • کسب قهرمانی لیگ برتر خلیج فارس با تیم پرسپولیس در فصل ۱۴۰۳-۱۴۰۲
  • حضور در رقابت های جهانی تیم های زیر ۲۳ با تیم ملی امید ایران در سال ۱۴۰۳
  • کسب قهرمانی جام حذفی ایران با تیم پرسپولیس در فصل ۱۴۰۳-۱۴۰۲
  • بازیکن برتر رقابت های لیگ برتر خلیج فارس در بهمن ماه ۱۴۰۲
  • کسب قهرمانی مسابقات آسیایی تیم های زیر ۲۳ سال با تیم ملی امید ایران در سال ۱۴۰۲

شرح زندگینامه ابوالفضل بابایی

علاقه مندی ها

بر اساس اطلاعات کسب شده در رابطه با بیوگرافی ابوالفضل بابایی علایق این بازیکن شامل مواردی بوده که در ادامه ذکر کرده ایم.

رشته تحصیلی

وی در رشته مهندسی کامپیوتر مشغول به تحصیل بوده و به طراحی وب و برنامه نویسی علاقه مند می باشد.

ورزش فوتبال

وی از زمان کودکی به وزش فوتبال علاقه زیادی داشته و در آکادمی های گوناگونی مشغول به بازی بوده است. او همینطور به تیم ملی برزیل و فوتبالیست نیمار علاقه دارد.

تفریح و سفر

ابوالفضل بابایی به مسافرت و سفر به کشور های گوناگون و بازدید از جاذبه های طبیعی و تاریخی علاقه مند بوده و تا به حال به کشور هایی همچون چین، قطر، امارات و ترکیه سفر کرده است.

موسیقی و آواز

او به گوش سپردن به موسیقی و آهنگ های مختلفی از قبیل راک، پاپ و رپ علاقه مند بوده و طرفدار خوانندگانی همچون سیاوش قمیشی، محسن یگانه و امینم می باشد.

    معرفی زندگی نامه ابوالفضل بابایی

از این که تا پایان این مطلب با ما همراه شدید بسیار سپاس گزاریم، ضمن این که می توانید برای آشنایی با بیوگرافی زین الدین زیدان و بیوگرافی اوستون اورونوف بر روی لینک های داده شده کلیک کرده و از این مطالب بازدید نمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *