دسته ها
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

با انواع راه های مهاجرت آشنا شویم

  • شقایق ایران دوست
  • ۲۴ اسفند ۱۴۰۲
  • ۰

انواع راه های مهاجرت را برایتان بررسی می کنیم و شما را با اقداماتی که نیاز است در این زمینه داشته باشید آشنا خواهیم کرد. برای دریافت اطلاعاتی بیش تر در این زمینه تا پایان این بخش همراه ما باشید.

بسیاری از افراد امروزه دوست دارند در جایی زندگی کنند که از نظر رفاهی بیش تر به ان ها رسیدگی شود از این رو تصمیم به مهاجرت می گیرند. مهاجرت کردن یکی از سخت ترین کار هایی می باشد که شما می توانید در طی زندگی خود آن را انجام دهید و در ادامه شما را با انواع راه های مهاجرت آشنا می کنیم تا بتوانید قبل از انجام دادن هر کاری اطلاعاتی خوب و مفید در این مورد داشته باشید.

انواع راه های مهاجرت

اطلاعاتی در مورد انواع راه های مهاجرت

مهاجرت کردن یکی از تصمیم های سخت در زندگی می باشد و باید بتوانید در عرض چند هفته با تمامی خاطرات خود و خانواده تان خداحافظی کرده و راهی سخت و جدید را در پیش بگیرید. در واقع دلایل بسیار زیادی می تواند در پشت این تصمیم شما باشد و در عین حال امکان دارد که این تنها راهی باشد  که در حال حاضر در زندگی شما وجود دارد. در ادامه شما را با انواع راه هایی که می توانید از این طریق برای مهاجرت اقدام کنید را برایتان بررسی می کنیم.

مهاجرت کاری

برای این که بتوانید مهاجرت داشته باشید باید کشور مورد نظر خود را تعیین کنید و یادتان نرود که در مدت ۶ ماه باید در این کشور کار کنید تا ویزای کاری به شما بدهند و شما در این مدت زمان نیاز است تا تمام وقت خود را روی کار هایتان بگذارید و به هیچ عنوان نباید از زیر کار در بروید در غیر این صورت می توانند شما را رد کنند و ویزایی به شما ندهند. البته برای این مورد نیز نیاز است تا مدارکی مانند مدرک زبان، مدرک تحصیلی و سابقه و تجربیاتی که دارید را در اختیار کشور مورد مهاجرت قرار داده و تمامی این مدارک باید به زبان مورد نیاز ان ها ترجمه شده باشند.

مهاجرت تحصیلی

از دیگر روش هایی که می توانید برای مهاجرت اقدام کنید این است که برای تحصیل به یک کشور بروید. هر فردی می تواند برای این مورد اقدام نماید و شما نیز می توانید بعد از تمام شدن تحصیل خود نیز در این کشور کار کنید و این مورد در یک دوره مشخص به شما اجازه داده خواهد شد که در این کشور بمانید و کار کنید. بعد از این موضوع نیز شما می توانید اقامت خود را دریافت کرده و باید اقدامات لازم برای این مورد را نیز فراهم کنید. البته این مورد را یادتان نرود که برخی از کشور ها هستند که به شما اجازه ماندن بعد از تحصیل می دهند و قبل از این که کشوری را برای تحصیل و اقامت کامل انتخاب کنید باید اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید و همه جوانب را مورد بررسی قرار دهید.

مهاجرت تحصیلی

  •  آرون گروپس

مهاجرت های ازدواجی

یکی دیگر از روش هایی که شما می توانید با استفاده از آن مهاجرت کنید و برخی از افراد این راه را دوست دارند زیرا ساده تر از سایرین می باشد مهاجرت از طریق ازدواج می باشد. در واقع فردی متقاضی می تواند با شهروندی از این کشور ازدواج کرده و کشور مورد نظر نیز امکان اخذ اقامت به شما می دهد. البته یکی از مهم ترین شرایطی که در این زمینه باید به ان آگاه باشید این است که شما باید به زبان رسمی این کشور تسلط داشته باشید. همچنین اگر قبلا ازدواج کرده و جدا شده اید باید این مدارک را نیز در اختیار کشور مورد نظر قرار دهید.

مهاجرت از روش تولد

یکی از قانون هایی که در تمامی کشور ها به ثبت رسیده است این است که اگر فردی در کشوری دیگر متولد شود به او اقامت دائم در این کشور داده می شود و این اقامت همیشگی می باشد. البته برخی دیگر از کشور ها هستند که این قانون را در کنار تابعیت خونی قبول دارند و تنها تولد دلیلی خوبی برای این که به فرد اقامت داده شود نیست.

مهاجرت استارت آپ

از مهم ترین انواع راه های مهاجرت رفتن از طریق استارت آپ می باشد. این مورد یکی از سریع ترین ها خواهد بود. البته هر استارت آپی نمی تواند در این زمینه به صورت کامل موفق شود و لازمه این مهاجرت در شماری از کشور ها باید با موفقیت رو به رو شود و بیزینس قدرتمندی داشته باشند. برای مثال در کشور ما برای این روش باید شرکتی ثبت کنید که این کار نیازمند یک سرمایه ابتدایی می باشد.برای این که بتوانید از طریق یک شرکت استارت آپ خود را به راه بیندازید حداقل نیاز به مبلغی بین ۱۰۰ هزار دلار تا یک میلیون دلار دارید.

مهاجرت با ازدواج

مهاجرت و پناهندگی

یکی از خطرناک ترین روش هایی که شما می توانید برای مهاجرت کردن از آن استفاده کنید پناهندگی می باشد. در واقع این مورد برای بسیاری از افرادی که آگاهی کافی در این زمینه ندارند بسیار خطرناک خواهد بود و می تواند جان آن ها را بگیرد. در واقع پناهندگی برای افرادی می باشد که به هر دلیلی در خاک کشور خود احساس امنیت ندارند و به نحوی در خطر می باشند بسیار خوب خواهد بود و این قانون را کنوانسیون ژنو در نظر گرفته است. در واقع افرادی که می خواهند از این روش مهاجرت کنند روز به روز بالا می رود از این رو این درخواست ها به صورت سخت و با دقت بررسی می شود. این نوع از مهاجرت ها پر ریسک و خطرناک می باشد.

مهاجرت با سرمایه گذاری

کارآفرینی و سرمایه گذاری جدید در یک شرکت و یا یک خانه در کشوری دیگر می تواند برای اخذ اقامت و تابعیت گرفتن از این کشور بسیار خوب باشد. در واقع در این روش تمامی حقوقی که شهروندان این کشور دارند شامل حال شما نیز خواهد شد و ساده ترین روش برای این مورد خریدن ملک می باشد. با این حال باید بدانید که خریدن خانه در هر کشوری می تواند شرایط خاص خود را داشته باشد و شما نیز می توانید در مورد این موارد به خوبی تحقیق کنید تا بتوانید از این روش به خوبی و بدون دردسر مهاجرت نمایید. به عنوان مثال در استرالیا با خرید یک ملک بعد از دو سال به شما اجازه اقامت کامل داده خواهد شد و فردی که مهاجرت می کند باید بالای ۱۸ سال بوده و جزئی از ساکنین دائمی باشد. با این حال اگر شما یک ملک در قبرس بخرید باید ارزش این ملک حدودا برابر با دو میلیون یورو باشد و بعد از ۶ ماه به شما اقامت و پاسپورت داده خواهد شد.

مهاجرت از روش استارت آپ

مهاجرت کردن می تواند برای برخی از افراد خوشحال کننده بوده و برای دیگری ناراحت کننده باشد با این حال بهتر است قبل از انجام دادن هر کاری نیاز است تا اطلاعات خود را در مورد قانون های کشوری که می خواهید به آن مهاجرت کنید را با دقت بررسی نمایید و در ادامه می توانید اطلاعاتی دیگر در مورد مهاجرت کاری به سوئیس و دریافت ویزای کار آمریکا نیز کسب کنید و کافی است تا در این زمینه از لینک های داده شده استفاده کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *