دسته ها
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

بازدید از روستای ایراج و زیبایی های این منطقه برای گردشگران

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲ اسفند ۱۴۰۲
  • ۰

در این بخش به معرفی روستای ایراج برای شما علاقه مندان پرداخته ایم که بیشتر با این روستا و ارتفاعات تاریخی آن آشنا می شوید.

اصفهان، سرزمین زیبایی های ایران با علاقه مندان زیاد که زیبایی های زیادی از آن پیش روی شما قرار دارد. در این بخش با روستای ایراج که از توابع خور و بیابانک است، آشنا خواهید شد.

منطقه گردشگری ایراج

روستای ایراج برای گردش:

این روستا قدمتی ۴۰۰۰ ساله دارد. این منطقه همچنان یادگارهای از دوران قاجار داشته و مردمانی با دین زرتشت کهن در این نواحی زندگی می کنند. شما می توانید با شگفتی های زیادی از این نواحی کویری نیز آشنا شوید. این روستا در فاصله ۵۴ کیلومتری خور و از توابع اصفهان قرار دارد.

روستای ایراج را بشناسید

این نواحی جاذبه های گردشگری زیادی داشته و می توانید در این بخش زیبایی های زیادی از آن را بشناسید.‌ اگر می خواهید برای ساعاتی از هیاهوی شهری دور بمانید حتما باید سری به این نواحی بزنید و کویری پر ستاره را مشاهده کنید. با کمپ و چادر زدن در این کویر و روستای دیدنی می توانید تجربه هیجان انگیز دیگری داشته باشید.

شگفتی های جاذبه طبیعی این نواحی نیز بالا بوده و شما با سفر به دل این نواحی کویری می توانید یک تجربه عالی داشته باشید. اماکن مذهبی و تاریخی این نواحی نیز زیاد بوده و شامل مناظر فوق العاده تماشایی است.

دیدنی های ایراج

  •  آرون گروپس

قلعه ایراج:

این قلعه دیدنی یک سازه مشهور و شگفت انگیز بوده که از آن دیدن می کنید‌. جنس این سازه از خشت بوده و ترکیبی از گل نیز در آن وجود دارد. قلعه ای در میان روستا و  بر روی تپه ها که از زیبایی و نمای دیدنی آن بازدید می کنید. این قلعه قدمت بالایی داشته و یک معماری قدیمی داشته که از نزدیک شاهد آن هستید. در ساخت این بنا از خشت بوده و دارای دیوراه های بلندی است.

جاذبه های تفریحی ایراج

آشنایی با فرهنگ ایراج:

جاذبه های فرهنگی این روستا نیز مهم می باشد. یکی از جاذبه های مهم مراسم الله رحمتی بوده و در زمان خشکسالی مردم این روستا مراسم های زیادی برگزار می کنند که برای بارش باران است. این مراسم ویژه بوده و مردم با انجام آن احساس خوبی داشته که شما هم می توانید در این مراسم همکاری و شرکت داشته باشید.

دیگر مراسم های مذهبی و عزاداری نیز در این روستا برگزار می شود که با توجه به مراسم ها هستند. در عید نوروز و سایر اعیاد مهم دیگر نیز این منطقه دارای اهمیت بوده و می توانید ارزش فوق العاده آن را احساس کنید.

بهترین زمان برای سفر:

برای سفر به روستای ایراج بهترین زمان فصل بهار و تابستان بوده آب و هوای بهتری دارد. این روستا تقریبا کویری بوده و دارای دیدنی های زیادی است. تجربه یک سفر کویری فوق العاده را در این نواحی خواهید داشت. این کویر دارای زمستان ها سردی است. اوایل پاییز و زمستان هم تجربه عالی بوده که حتما حس می کنید.

چشم انداز ایراج

اقامتگاه های بوم گردی:

بوم گردی در این نوای نیز تجربه عالی بوده و دارای اقامتگاه های کویری است که یک تجربه خاص می باشد. شما می توانید با سفر به این اقامتگاه ها با یکی از دیدنی های اصفهان آشنا شوید. شما می توانید از طریق سایت نیز این اقامتگاه ها را رزرو کنید. از دیگر دیدنی های اصفهان می توان به دیدنی های نوش آباد نیز اشاره کرد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *