دسته ها
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳

نگهداری از سبزی خوردن با چند تکنیک کاربردی

  • شقایق ایران دوست
  • ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
  • ۰

نگهداری از سبزی خوردن دارای اصول خاص خود می باشد و در ادامه اطلاعاتی در این زمینه به شما داده می شود و شما می توانید با این مورد بیش تر آشنا شوید.

سبزی های خوردن یکی از بهترین مواد غذایی می باشند و شما می توانید از آن ها به مدت زمان بسیار طولانی تری استفاده نمایید. نگهداری از سبزی خوردن اصول خاص خود را دارد از این رو شما نیز باید از این اصول آگاهی داشته باشید تا بتوانید در روز های دیگر نیز از این موارد استفاده نمایید.

  نگهداری از سبزی ها به مدت طولانی

تکنیک های نگهداری از سبزی خوردن

سبزی خوردن شامل یک سری از سبزیهایی می شود که شما در کنار غذا ها می توانید از آن ها استفاده کرده و در نهایت لذت دو چندانی به غذای خود بدهید. یکی از بهترین مواردی که شما می توانید از سبزی خوردن استفاده کنید درست زمانی است که شما برای وعده ناهار آبگوشت دارید. سبزی های خوردن شامل تره، شاهی، تربچه، ریحان، نعناع، پیازچه و ترخون و جعفری می باشد.

برای نگهداری از سبزی خوردن باید آن ها را بعد از این که از مغازه ها خریدید سریعا تمیز کنید و برگ های پلاسیده شده آن را جدا کنید در غیر این صورت تا زمان استفاده امکان دارد که سایر سبزی ها نیز خراب شده و میزان پلاسیده بودن آن ها دو برابر شود. برای این که بتوانید از این سبزی ها به راحتی استفاده کنید نیاز است تا آن ها را بعد از پاک کردن به خوبی و با مواد ضدعفونی کننده بشویید. می توانید به جای استفاده از مواد صنعتی از سرکه و نمک استفاده کرده تا میزان بیش تری این سبزی ها را در خانه تان نگه دارید.

البته یادتان باشد  که این فرایند نباید بیش تر از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه طول بکشد زیرا این مورد می تواند منجر به تغییر رنگ دادن و خراب شدن زود تر سبزی ها شود. همچنین یادتان نرود که سبزی ها را بعد از شستشو در آبکش قرار داده و سعی کنید بگذارید تا یک ساعت آب آن به خوبی گرفته شود در غیر این صورت امکان دارد مشکلات بیشماری در این زمینه ایجاد شود. همچنین سبز های شسته شده شما بهتر است روی یک پارچه نخی کشیده شده و بگذارید سه الی چهار ساعت نیز بدین صورت بماند تا آب اضافی اش گرفته شود وش ما بتوانید درون ظرف های روحی این سبزی ها را به مدت بیش تری در یخچال های خانه تان نگه دارید. حتی وجود اندکی آب به همراه این سبزی ها می تواند منجر به پلاسیده شدن آن ها شود. در ادامه تکنیک های بیش تری برای این مورد به شما گفته می شود و شما می توانید با رعایت کردن آن ها این سبزی ها را بیش تر از زمان های معمولی در خانه تان نگه دارید.

سبزی خوردن و روش های نگهداری از آن

  •  آرون گروپس

کمک گرفتن از روش اول

برای این که بتوانید از سبزی ها به مدت زمان بیش تری مراقبت نمایید نیاز است تا  آن ها را روی کاغذ قرار داده و این کاغذ را دور آن ها بپیچید. کاغذ می تواند رطوبت اضافی این مواد را به  خودش بگیرد و از لزج شدن سبزی ها پیشگیری می شود و بعد از این کار برای این که گردش هوای اضافی منجر به خراب شدن سبزی ها نشود می توانید آن را درون کیسه های پلاستیکی قرار داده و درون طبقه پایین یخچال قرار دهید. با استفاده کردن از این روش شما می توانید به مدت ۷ الی ۸ روز در یخچال قرار دهید.

اگر نمی خواهید از کیسه های فریزی استفاده کنید می توانید از ظرف های پلاستیکی نیز در این زمینه استفاده کنید و یادتان نرود که در این روش به جای استفاده از کاغذ باید از دستمال های کاغذی استفاده کنید. با این روش نیز سبزی های شما به مدت یک هفته الی ۹ روز سالم می مانند و شما می توانید بدون نگرانی از ان ها استفاده کنید و همچنین اگر در این مدت زمان با سبزی های پلاسیده شده رو به رو شدید بهترین راه برای شما این است که ان ها را از سایرین جدا کنید تا به ان ها آسیبی وارد نشود.

تکنیک دوم برای ماندگار شدن سبزی خوردن

برای این که بتوانید سبزی های خوردن را به مدت زمان بیش تری نگه دارید می توانید از کیسه پلاستیکی استفاده کرده و درب آن را طوری ببندید که مقداری هوا در بخش بالایی آن جمع شده باشد. در واقع این روش بسیار ساده تر از روش قبلی می باشد و شما می توانید به راحتی و در خانه سبزی های خوردن را بدون هیچ وسیله ای به مدت یک هفته نگه دارید.

نگهداری از سبزی خوردن

تکنیک سوم

برای این که بتوانید سبزی های خوردن را در مدت زمان طولانی تری نگه دارید بهترین راه برای شما این است که آن ها را بعد از خریدن پاک کنید و نشویید. به همان طوری که هستند درون پلاستیک قرار داده و ته پلاستیک را دو عدد دستمال کاغذی بگذارید. درب پلاستیک را گره زده و آن را درون کیسه ای تمیز قرار داده و درون یخچال بگذارید. در واقع دستمال کاغذی می تواند باعث جذب رطوبت سبزی ها شده و مانع از خراب شدنشان خواهد شد از این رو استفاده  از آن ها را فراموش نکنید. همچنین این سبزی ها را می توانید روزانه و به اندازه نیاز خودتان بشویید و مصرف کنید و ان ها را به مدت ۱۰ روز نگه دارید.

تکنیک آخر

برای این که سبزی های خوردن شما به مدت زمان بیش تری سالم بمانند بهترین راه این است که هر طور که ان ها را نگه می دارید چه می شویید و چه آن ها را نمی شویید بهتر است درون ظرف های در بسته نگهداری شوند در این صورت شما می توانید آن ها را یک هفته تا ده روز در یخچال نگه دارید در غیر این صورت سبزی های شما در یخچال سه الی چهار روز بیش تر دوام ندارند.

خشک کردن سبزی خوردن

نکات بسیار مهمی که در این زمینه وجود دارد این است که پیازچه ها و تربچه ها را درون این سبزی ها در ظرف های جدا بشویید  و سعی کنید برای شستن سبزی ها از آب سرد استفاده کنید در غیر این صورت امکان دارد سبزی های شما زود تر خراب شوند. حال که با روش های نگهداری از سبزی خوردن آشنا شدید در ادامه می توانید اطلاعاتی دیگر در مورد روش های اصولی خشک کردن گردو تازه  و خشک کردن میوه بلوط  نیز مشاهده کنید و برای این کار کافی است تا از لینک های داده شده استفاده کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *