دسته ها
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

مهمترین دیدنی های بغداد که در سفر به پایتخت عراق باید ببینید

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱ اسفند ۱۴۰۲
  • ۰

دیدنی های بغداد شامل موزه های تاریخی و بناهای مختلفی می باشد.‌هر ساله گردشگران زیادی از زیبایی های این‌ منطقه دیدن می کنند و مورد توجه گردشگران است.

دیدنی های بغداد با وجود جاذبه های مذهبی و تاریخی خود علاقه مندان زیادی دارد. شما می توانید با زیبایی های زیادی از این‌ نواحی آشنا می شوید. این شهر‌ مذهبی هر ساله علاقه مندان زیادی دارد.

دیدنی های بغداد:

در سفر به بغداد یک تجربه عالی دارید و می توانید در این بخش با زیبایی های بیشتری از این نواحی آشنا شوید. این منطقه گردشگران زیادی داشته‌ و از زیبایی ان ها دیدن خواهید کرد. شما می توانید با دیدنی های اربیل عراق نیز آشنا شوید.

دیدنی های بغداد

تیسفون:

شهری باستانی در بغداد با زیبایی های فوق العاده برای علاقه مندان که می توانید از جذابیت های مهم آن دیدن کنید. این شهر در کرانه شرقی دجله قرار دارد و ۸۰۰ سال قدمت این منطقه بوده که به دوران امپراتوری اشکانیان باز می‌ گردد‌.

منطقه باستانی بغداد

کاخ الاسلام:

این کاخ محل اقامت قبلی رئیس جمهور بوده و توسط نیروهای ائتلاف تصرف شده است. چندین حمله هوایی به این نواحی انجام شده که خسارت های زیادی داشته اند.

کاخ های بغداد

  •  آرون گروپس

مقبره عبدالقادر گیلانی:

این مقبره نیز یکی از مهم تری زیارتگاه ها برای علاقه مندان هستند. این بنا متعلق به بنیانگذار فرقه صوفی بوده که با نان عبدالقادر گیلانی شناخته می شود. این مجموعه تشکیل شده از میدان مرکزی و دیگر قسمت ها بوده که با هر یک از این قسمت های آن آشنا خواهید شد. این بنا یک گنبد قدیمی زیبایی نیز داشته قدیمی است.

سفر به بغداد

بازار مس بغداد:

تجربه یک مرکز گردشگری عالی با آرامش خاص و ویژه که از آن لذت می برید. این‌ بازار دیدنی های زیادی داشته و توجه شما را به سوی خود می کشاند. در این مجموعه می توانید با خرید انواع ظروف مسی از هنر دست و صنعت آن ها حمایت کنید.

آشنایی با بغداد

کاخ عباسیان:

یک کاخ دیدنی زیبا با قدمت بالا که از آن دیدن می کنید‌. این بنا متعلق به سلسله عباسیان بوده متعلق به قرن ۱۲ است. این بنا امروزه برای کل جهانیان دارای اهمیت بوده و همچنین ارزش فرهنگی و تاریخی این سازه زیاد است.

معماری های بغداد

موزه بغداد:

این موزه یکی از مهم ترین موزه های محلی هستند. این موزه ویژگی های زیادی داشته و هر ساله علاقه مندان زیادی می توانند از جذابیت های این مجموعه دیدن کنند. با وجود معماری های زیبای این مجموعه و نمایی دیدنی از آن می توانید یک تجربه عالی داشته باشید. ابن مجموعه از دیدنی های بغداد برای گردشگران است.

موزه بغداد

طاق پیروزی بغداد:

اولین تجربه ای که در بازید از این مجموعه خواهید داشت، دیدن نمای طاق با معماری فوق العاده است. در قسمت های مختلفی از این بنا می توانید با یک تجربه عالی همراه باشید. این طاق با عنوان طاق و شمشیرهای قادسیه نیز شناخته می شود.

مکان های مهم بغداد

اگر از علاقه مندان به این شهر مذهبی هستید در این بخش با ویژگی های زیادی از این‌ مجموعه آشنا می شوید و مورد توجه شما عزیزان است. هر ساله زیبایی های زیادی از این‌ نواحی را مشاهده خواهید کرد.

معرفی دیدنی های عراق در لینک برای شما عزیزان امکان آشنایی با جاذبه های زایدی از این نواحی را در اختیار شما می گذراد. این مناطق زیارتی هر ساله زائران زیادی دارند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *