دسته ها
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

کلیسای نوتردام دو هوی رونشان با معماری جذاب

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳
  • ۰

کلیسای نوتردام دو هوی که یکی از سازه های تاریخی هستند، زیبایی فوق العاده ای داشته و از نزدیک مشاهده می کنید. این بنا دارای مجسمه های بزرگ با جلوه ویژه می باشد.

یکی از مهم ترین‌ مکان های مذهبی به روز در دنیا را کلیسای نوتردام دو هوی می دانند. این بنای تاریخی فوق العاده تماشایی بوده و در سال ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۵ در  رونشان بنا شد و در ادامه با این بنا و ویژگی های ان بیشتر آشنا خواهید شد.

زیبایی کلیسای نوتردام

کلیسای نوتردام دو هوی را بشناسید:

این کلیسا یکی از مهم ترین کلیساهای دنیا بوده و دارای معماری به سبک خاص  است. این سبک معماری خارق العاده ای داشته و بسیار مورد توجه گردشگران است. این کلیسا از دیدنی های رونشان بوده و مورد توجه است.

زیبایی کلیسای نوتردام

تاریخچه نتردام:

همانطور که اشاره شد، ساخت این بنا به زمان ۱۹۵۰ باز می‌ گردد. مسولیت ساخت این بنا بر عهده معمار برجسته بوده و سیک معماری فوق العاده ای دارد. پنجره هایی که در این سازه مشاهده می کنید، پنچره های جدید بوده و در بخش هایی نیز به سبک معماری های مدرن تهیه شده است.

مشخصات کلیسا:

بخشی از سبک معماری های  فرانسه نیز در این سازه به چشم می خورد. برج ها، مناره ها، نمای داخلی و … از مهم ترین قسمت های این مجموعه به شمار می آید. در بخش نمای خارجی این بنا نیز فضای سبز شده مشاهده می کنید که فوق العاده زیبا می باشد.

آشنایی با کلیسای نوتردام

  •  آرون گروپس

درب ورودی این بنا نیز به شکل جذاب بوده و به نوعی معماری مدرن دارد و تزیین شده است. فضای داخلی این بنا نیز در نوع خود زیبا است. بخشی از فضای این مجموعه نیز دارای معماری مدرنی بوده که فوق العاده زیبا می باشد. کلیسای نوتردام دو هوی سازه ای با زیبایی تاریخی فوق العاده بوده که از آن دیدن خواهید کرد.

ارگ بزرگ کلیسا:

درون ارگ این کلیسا می توانید با نمونه‌های از هنر موسیقی آشنا شوید. نهم ترین سازه ها از موسیقی جهانی را در این بنا مشاهده می کنید. این بنا در واقع یک ارگ بادی فوق العاده است و در سال ۲۰۰۳ به این بنا اضافه شد.

کلیسای نوتردام هلند

طراحی این ارگ بیش از ۱۰ سال زمان برده این ارگ که بزرگ ترین سازه موسقی جهان بوده توانایی نواختن چهار سبک اصلی را دارا است. سفر به این مکان تجربه بسیار فوق العاده ای خواهد بود که در ادامه نیز بیشتر با آن آشنا می شوید. سبکی که در این سازه مشاهده می کند در نوع خود ویژه بوده و یک عمل جسورانه با لحن غنایی و فرهمگ معماری است.

زمان مناسب برای سفر:

شما می توانید در زمان های مختلفی به این منطقه سفر کنید و از زیبایی های این‌ مجموعه تاریخی دیدن نمایید.  در روز تماشای این بنا جلوه بیشتری داشته و به خوبی می توانید بخش های مختلفی از آن را مشاهده کنید و به بررسی قسمت های مختلف این بنا بپردازید.

معماری کلیسای نوتردام

اما سفر به این منطقه در تابستان زیبایی بیشتری داشته به این دلیل که زیبایی های فوق العاده ای دارد. تابستان و بهار زیبایی های فوق العاده ای از این نواحی را مشاهده می کنید و علاوه بر بازدید از این بنا و سازه می توانید با نمایی از جاذبه های طبیعی آشنا شوید. مکان های دیدنی پاریس را از دست ندهید و در لینک با این دیدنی ها از نزدیک آشنا شوید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *