دسته ها
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲

معبد حتشپسوت و جاذبه های تماشایی برای گردشگران

  • سمیه نیک فرجام
  • ۸ بهمن ۱۴۰۲
  • ۰

اگر از علاقه مندان به ماجراجویی در مصر هستید در این بخش می توانید با زیبایی های معبد حتشپسوت آشنا شوید. این معبد سبک ویژه ای از معماری دارد.

معبد حتشپسوت معبد که اولین فرعون زن دوران بوده است دارای معماری و شاخت ویژه ای می باشد. او در سلسله هجدهم مصر باستان حکومت کرده و از این حیث قدمت زیادی دارد.

معماری حتشپسوت

معبد حتشپسوت را بشناسید:

مصر سرزمین زیبایی های باستانی دنیا بوده و علاقه مندان زیادی دارد. شما می توانید با زیبایی های مهمی از این منطقه آشنا شوید. این کشور سازه های باستانی مهمی داشته و فوق العاده زیبا هستند. این محوطه امروزه از دیدنی های مصر است.

راهنمای بازدید از حتشپسوت

این معبد کجاست؟

برای بازدید از زیبایی های این‌ معبد باید به اقصر سفر کنید. شهر اقصر از علاقه مندان زیادی برخوردار بوده و شما می توانید با سازه های تاریخی زیادی از آن آشنا شوید. این شهر از بخش های مرکزی مصر هستند که فوق العاده دیدنی می باشد. در این بخش به معرفی یکی از مکان های دیدنی مصر پرداخته ایم.

مجموعه حتشپسوت

در این معبد می توانید از معبد دختر تحوتموس نیز دیدن کنید. این معبد در کرانه غربی این شهر قرار داشته و می توانید از نزدیک زیبایی های آن را مشاهده کنید. این بنا در طبقه زیرین محوطه ای صخره ای و در دیر البحری قرار دارد. برای بازدید از این معبد دیدنی باید به کنار معبد منتوهوتپ دوم بروید و در این محوطه می توانید از زیبایی های زیادی دیدن کنید.

  •  مبل و میز
  •  آرون گروپس

سازه حتشپسوت

درباره این معبد چه می دانید؟

مومیایی که منسوب به حتشپسوت می باشد در این منطقه قرار داشته و یکی از مهم ترین مومیایی های تاریخ است. این بنا برای اولین بار در ۱۹۰۳ توسط یک باستان شناس کشف شده است. نام این شخص باستان شناس هواردر کارتر بوده و امروزه نیز علاقه مندان زیادی دوست دارند از زیبایی های این مجموعه دیدن کنند.

مجموعه حتشپسوت

ملکه حتشپسوت:

این ملکه یکی از اولین فراعنه زن بوده و مومیایی او یکی از ارزشمندترین مومیایی ها می باشد. او حدود ۳۵۰۰۰ سال پیش بر سرزمین های مصر حکومت داشته است. نام این ملکه بعد از مرگ وی نیز پاک شده و دلیل آن انتقامی بوده که پسرخوانده اش قصد داشته بگیرد.

معبد حتشپسوت

بررسی معماری بنا:

حالا باید با سبک معماری معبد حتشپسوت آشنا شوید. با بررسی سبک معماری این بنا می توانید به خوبی این سازه را بشناسید. دور تا دور این محوطه را کوه های بلندی احاطه کرده است همچنین این منطقه در دل یک کوهی واقع شده و دارای چشم اندازهای کویری مصر می باشد.

در ورودی این بنا مجسمه های بلندی مشاهده می کنید. این مجسمه ها شکل مومیایی شده فراعنه هستند. دیواره های بلند این بنا از یک سو و از سوی دیگر مجسمه های عظیم مهم ترین زیبایی های این مجموعه به شمار می آیند. این بنا سبک معماری مانند معماری های یونانی و ایرانی داشته و در قسمتی از آن نیز معماری مصری دیده می شود.

بنای حتشپسوت

در غروب خورشید با چشم اندازهای زیباتری رو به رو می شوید. این نواحی برای ثبت تصویر مکان مناسبی خواهد بود. این محوطه از نظر باستان شناسی نیز اهمیت زیادی داشته و در طی تاریخ نیز  با زیبایی های زیادی از آن آشنا می شوید. دیدنی های قاهره با زیبایی های خود نیز علاقه مندان زیادی داشته که با آن ها آشنا می شوید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *