دسته ها
پنج شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹

با ورزش های چربی سوز و مفید برای لاغری آشنا شوید

  • مرضیه نیکزاد
  • ۲۴ تیر ۱۳۹۹
  • ۰

بسیاری از افراد تمایل دارند تا به وزنی مطلوب و ایده آل دست پیدا کنند تا سلامتی و شادابی را به بدن خود بازگردانند. در این مطلب ما قصد داریم تا شما عزیزان را با ورزش های چربی سوز و بسیار مفید برای لاغرشدن آشنا کنیم.

داشتن بدنی سالم و بدون چربی اضافی باعث افزایش اعتماد به نفس و سلامتی می شود. با داشتن برنامه ورزشی منظم می توانید به وزن مطلوب و ظاهر و اندام دلخواه خود برسید. وقتی صحبت از چربی سوزی و کالری سوزی می شود افراد چاق تمایل بیشتری برای این کار دارند. در این مطلب با حرکات ورزشی چربی سوز مفید و جالب در خدمت شما عزیزان می باشیم.

با انجام دادن حرکات و تمرینات ورزشی صحیح و مناسب می توانید به آب کردن چربی های اضافی بدن به خصوص چربی های انباشته شده در شکم و پهلوها کمک نمایید و با این کار به لاغری سریع شکم و دیگر اعضای بدن خود کمک نمایید. انجام حرکات ورزشی موثر چربی سوز مناسب یکی از موثرترین راه ها برای دستیابی به وزن ایده آل می باشد که در ادامه چند ورزش چربی سوز را برای شما مخاطبان عزیز قرار داده ایم بنابراین اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که به دنبال وزش های مناسب جهت رسیدن به تناسب اندام هستید بهتر است تا پایان مطلب همراه ما باشید.

ورزش های مفید چربی سوز

ورزش های چربی سوز و مفید برای لاغری

وجود چربی های نامناسب و بسیار زیاد در بدن به خصوص در اطراف شکم و پهلو موجب ناراحتی فرد و کاهش اعتماد به نفس در او می شود. این افراد می توانند با انجام تمرینات و حرکات شکم و انجام تمرینات و حرکات ورزشی چربی سوز ، چربی های اضافی موجود در بدن خود را کاهش داده و زیبایی ظاهر و اندام خود را حفظ کنند.

انجام حرکات ورزشی برای لاغری

تمرینات فعال

یکی از بهترین تمرینات چربی سوزی تمرینات فعال است که شامل پیاده روی سریع، دوچرخه سواری و تردمیل می باشد. هنگامی که شما تنها یکی از تمرینات فعال را انجام می دهید هورمون های رشد در بدن شما ترشح می شوند که این هورمون ها چربی های اضافی را سوزانده و باعث کاهش اشتها و در نتیجه کاهش وزن می شوند.

تمرینات استقامتی متابولیک

در این روش اگر افراد بخواهند که انرژی بیشتری را صرف سوزاندن چربی های اضافه بدن خود کنند و میزان متابولیک را افزایش دهند باید حرکاتی را انجام دهند که علاوه بر اینکه کل بدن آن ها درگیر شود باید این حرکات را پشت سرهم و با شدت بسیاری انجام دهند.

شنا سوئدی

انجام حرکات شنا علاوه بر خوش فرم نمودن اندام شما موجب کاهش وزن نیز می شود. برای سوزاندن چربی بیشتر باید این حرکت را سخت تر تمرین نمایید. بدین گونه که بدنتان را به سمت بالا ببرید و وزنتان را با یک دست تحت کنترل قرار دهید سپس دست دیگرتان را بیاورید و وزن خود را روی هر دو دست تقسیم نمایید. قبل از ان که این حرکت را تکرار نمایید به حالت اولیه ورزش شنا برگردید.

حرکات ورزشی مفید چربی سوز

طناب زنی

یکی از تمرینات هوازی و سنگین طناب زدن می باشد که به کاهش وزن بدن کمک می کند زیرا متابولیسم بدن را افزایش می دهد و در یک دوره تمرینی انرژی بسیاری را شامل می شود. این حرکت یکی از انواع حرکات ورزشی چربی سوز بسیار مفید می باشد.

ورزش های چربی سوز مفید

وزنه برداری

یکی از مهم ترین ورزش های چربی سوز بلند کردن وزنه های سنگین می باشد. بلند کردن وزنه ها باعث بالا بردن بافت چربی ماهیچه ها شده و این بافت نیز متابولیسم بدن را بالا می برد. وزنه چه به شکل تک ضرب و چه به صورت دو ضرب باعث سوزاندن چربی می شود. سعی کنید که در انجام وزنه زدن زیاده روی نکنید زیرا به علت سنگین بودن وزنه ها بدن باید فشار زیادی را تحمل کند و موجب بد فرم شدن بدن می شود.

سوزاندن چربی های اضافی بدن

دو درجا

این ورزش چربی سوز در عین حال ساده می تواند بسیار موثر و مفید نیز باشد. هنگامی که درجا می زنید باید پشت خود را صاف نگه داشته و زانوهای خود را تا حد ممکن به سمت بالا بیاورید. برای اینکه بتوانید تعادل خود را حفظ نمایید دست ها را نگه دارید. پس از ۱۵ الی ۳۰ ثانیه قلب شما شروع به تپیدن کرده و ضربان قلب شما بالا می رود.

دویدن

برای اینکه آستانه ترشح لاکتیت را کاهش دهید ابتدا بدن خود را گرم کرده و سپس حرکت ورزشی را آغاز نمایید. سرعت فعالیت ورزشی خود را هر ۲ دقیقه افزایش دهید به گونه ای که نفس کشیدن برایتان سخت و دشوار شود. سپس دویدن را آهسته تر کنید و سرعت را کاهش دهید تا میزان چربی که در طی یک دوره می سوزانید بیشتر شود.

وزنه

حرکت وزنه علاوه بر این که به سفت شدن مناطق شل بدن کمک می کند به دلیل هوازی بودن این حرکت چربی های اضافی بدن نیز سوزانده می شوند. این حرکت ضربان قلب را افزایش داده و چربی ها را سوزانده و به ماهیچه سازی بدن کمک می کند.

انجام تمرینات مفید لاغری

پیاده روی

انجام تمرینات سبک هوازی و تمرین های چربی سوز مفید همچون پیاده روی نیز در کاهش وزن موثر می باشد. پیاده روی طولانی می تواند چربی های اضافی بدن شما را سوزانده و شما را به وزنی ایده آل و مطلوب برساند.

ورزش های چربی سوز مناسب برای لاغری

اسکات با وزن بدن

در ابتدا صاف ایستاده و پاهایتان را بیشتر از عرض شانه باز کنید و انگشت پاهایتان باید به سمت بیرون متمایل باشد سپس هر دو دست تان را مشت کرده و در مقابل قفسه سینه تان بگیرید و باسن را به سمت عقب قرار داده و رو به پایین حرکت اسکات را انجام دهید سپس پاهایتان را صاف کنید و مجدداً به وضعیت اولیه برگردید این تمرین را در منزل تا جایی که می توانید انجام دهید.

ورزش های مناسب برای چربی سوزی بدن

لانچ پرشی متناوب

ابتدا صاف ایستاده سپس یک قدم به عقب با پای چپ بردارید و به حالت لانچ پایین بروید سپس پاهایتان را در زاویه نود درجه خم نمایید و به فاصله چند سانتی متری از زمین بپرید و زمانی که به سمت لانچ پایین می روند جای پاهایتان را در هوا تعویض نمایید.

سوزاندن چربی اضافی بدن با حرکات ورزشی

حرکت پروانه

از دیگر حرکات ورزشی مفید و موثر در چربی سوز حرکت پروانه ای است زیرا تمام عضلات بدن را به خود گرفتار می کند در نتیجه چربی و کالری زیادی سوزانده می شود.

چربی سوزی بدن با انجام حرکات ورزشی

بالا رفتن از پله ها

بال رفتن از پله هم جزو تمرینات هوازی و هم غیر هوازی است که نقش مهمی در چربی سوزی بدن دارد و سبب تقویت برخی از قسمت های بدن می شود که عبارتند از :

  • فرم دهی به بدن
  • تقویت عضلات پا، مفصل ران پا و ماهیچه سرین
  • افزایش قدرت عضلات نیم تنه
  • افزایش قدرت استخوان ها

پلانک

انجام این حرکت ورزشی باعث درگیر کردن تمام عضلات بدن می شود و در واقع از بهترین تمرین ها جهت لاغری و سوزاندن چربی اضافی است و همچنین از بروز کمر درد نیز پیشگیری می کند.

رسیدن به تناسب اندام با حرکات ورزشی

نکته : همانطور که می دانید انجام تمرینات ورزشی در منزل علاوه بر اینکه مقرون به صرفه می باشد از بهترین روش های چربی سوزی نیز محسوب می شود و همچنین پیروی از یک رژیم غذایی مناسب نقش مهمی در چربی سوزی دارد.

در این مطلب با ورزش های چربی سوز و مفید برای لاغری آشنا شدید که امیدواریم با انجام این تمرینات مناسب برای سوختن چربی های بدنتان بتوانید زیبایی اندام را به خود هدیه دهید. برای آشنایی با انواع تمرینات ورزشی دیگر به بخش ورزش و سلامتی مراجعه نمایید. موفق باشید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.