دسته ها
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳

بیوگرافی مورات اونالمیش و آشنایی بیشتر با این هنرپیشه ترک

 • محدثه خاکشور
 • ۱۵ مهر ۱۴۰۲
 • ۰

مورات اونالمیش بازیگر موفق و محبوب سینما و به خصوص تلویزیون ترکیه است که علاوه بر حضور چشمگیر در سریال های روزگارانی در چوکوروا و نیز شمیم عشق در سال ۲۰۲۴ در سریال گلجمال بازی خوبی را از خود به نمایش گذاشت.

مراد اونالمیش از هنرپیشگان ترکی موفق و سرشناس ترکی است که به واسطه بازی در سریال شمیم عشق محبوب و به واسطه ی بازی در سریال روزگارانی در چوکوروا مشهور گردید. در واقع ورود او به دنیای بازیگری به صورت حرفه ای با نقش آفرینی در فیلم سینمایی خورشید را دیدم، رقم خورد. با رجوع به زندگی شخصی او شاهد دو مرتبه ازدواج خواهیم بود که بعد از جدایی یکساله از همسر اولش بازیگر مطرح ترک بیرجه آکالای برای بار دوم با دیگر بازیگر ترک به اسم آلبینا ایلیوا با اصالتا بلغاری ازدواج نمود. در این مطلب قصد داریم بیوگرافی مورات اونالمیش را از دو بعد شخصی و حرفه ای مرور کنیم.

زندگینامه بیوگرافی مورات اونالمیش بازیگر سریال شمیم عشق

مرور بیوگرافی مورات اونالمیش از دو بعد شخصی و حرفه ای

مورات و یا مراد اونالمیش در بیست و سوم ماه آوریل سال ۱۹۸۱ در شهر قیصریه ترکیه به دنیا آمده است، مورات توسط ماهسون کیرمیزی گل و یا همان ماهسون قرمزی گل خواننده معروف ترکی موفق شد تجربه بازیگری در عرصه سینما را به دست آورد. این هنرمند وقتی سیزده ساله بود به طور حرفه ای فعالیتش را در دنیای ورزش در رشته بستکبال آغاز کرده و در پیش گرفت، بعد به بازیگری روی آورد و در ۲۰۰۹ هم مشغول به آموختن ساز کلارنت از یوتیوب نمود. او تحصیلکرده مدیریت بازرگانی می باشد که در بیست و چهار سالگی آغاز به فعالیت نمود و در حال حاضر از پولدارترین هنرپیشه های ترکیه ای محسوب می شود. او یکی از بازیگران سریال گلجمال با نقش اصلی می باشد.

مرور زندگی مورات اونالمیش از دو بععد شخصی و حرفه ای

زندگینامه مورات اونالمیش از آغاز تا شهرت

بیوگرافی مورات اونالمیش همراه با عکس های وی

مرور زندگی مورات اونالمیش و ازدواج هایش

تجربه های متفاوت از ورزش تا فروشندگی و بازیگری

نخستین بار وقتی یازده سال داشت به سینما علاقه مند گردید ولی به دلیل علاقه بیشتر به رشته ورزشی بستکبال به فعالیت در این رشته روی آورده و سریعا به تیم میسو پیوست. بعد از آن مصادف با تیم مدرسه ای در تیم فنرباغچه به وسط زمین رفت و در نهایت وقتی بیست ساله بود از ورزش کناره گیری کرده و به دنبال کار برای کسب درآمد رفت. وی فروشندگی در فروشگاه لوازم آرایشی و عطر را برعهده گرفت و در دوره های بازیگری شرکت نمود، کمی فتومدل بود.

 • آرون گروپس

در ۲۰۰۳ از دوره های هنرپیشگی برای بازی در سریال ترکی «اسکار گلوله» معرفی گردید، او در این سریال با زینب توکوش و ارکان پتک کایا همبازی بود. مورات پس از نخستین تجربه هنرپیشگی به آکادمی هنری پیوندهای زندگی پیوست و بعد از پشت سرگذاشتن کلاس های آموزش هنرپیشگی در ۲۰۰۵ در سریال ترکی شهرت مقابل دوربین رفت. وی نخستین بار در ۲۰۱۰ با بازی در سریال ترکی شمیم عشق مورد توجه قرار گرفت ولی مشهور بودن خود را مدیون ایفای نقش در سریالی به اسم روزگارانی در چوکوروا است.

زندگینامه بیوگرافی مورات اونالمیش هنرپیشه موفق ترکی

بیوگرافی مورات اونالمیش همراه با عکس های وی

زندگینامه مورات اونالمیش از آغاز تا موفقیت

مرور بیوگرافی مورات اونالمیش

عشق به موسیقی

مورات اونالمیش وقتی شاندزه ساله بود پس از شنیدن صدای ساز کلارنت، به این ساز و نواختن آن علاقه مند گردید و چندین سال پس از آن بدون هیچ مربی و دوره ای تنها از یوتیوب آغاز به آموختن نمود. وی در حال حاضر غیر از نواختن ساز کلارنت قادر به نواختن نی بوده و مدتی می باشد که آموختن ساز باغلاما را آغاز نموده است.

آشنایی با زندگینامه مورات اونالمیش

مورات اونالمیش بازیگر مشهور سریعا بعد از اتمام تحصیلات خود در چند سریال مانند سانزلی آشک، حیات باگلاری، کورشون یاراسی آغاز به نقش آفرینی نمود. بازی در فیلم های سینمایی دلی دوران، اچ کادین، سن نه دیلرسن نیز از دیگر تجربه های وی می باشد که با ایفای نقش در فیلم سینمایی «خورشید را دیدم» به ترقی و موفقیت حرفه ای دست یافت و بعد در فیلمی به اسم پنج مناره در نیویورک مقابل دوربین قرار گرفت.

اونالمیش به واسطه ایفای نقش در فیلم سینمایی «خورشید را دیدم» که کارگردان آن ماهسون بود، موفق شد به میزان زیادی مورد توجه قرار گرفته و ترقی نماید. بعد او در فیلم سینمایی «پنج مناره در نیویورک» با کارگردانی همین خواننده مشهور مقابل دوربین رفت.

مرور زندگی مورات اونالمیش از دو بعد شخصی و حرفه ای

زندگینامه بیوگرافی مورات اونالمیش هنرپیشه موفق ترکی

بازی در سریال «روزی روزگاری در چوکوورا

مورات اونالمیش هنرمند مطرح یکی از بازیگران سریال شمیم عشق می باشد که به واسطه ی بازی در آن محبوب گردید ولی با ایفای نقش در سریال روزی روزگارانی در چوکوورا با بازی در نقش اصلی دمیر بسیار محبوب و مشهور گردید.

داستان این سریال به این صورت است که جوان هایی به اسم های ایلماز و زولیها در دهه ۱۹۷۰ در استانبول دلباخته یکدیگر می گردند و وقتی می خواهند ازدواج نمایند، به خاطر یکسری وقایع تقدیر آن دو تغییر می یابد. مورات اونالمیش بازیگر نقش دمیر در این سریال است، دمیر کاراکتری جاه طلب و بلندپرواز می باشد که اراضی بسیاری در چوکوورا در مالیکت وی قرار دارد، وی در یک آن با دیدار زولیها از او خوشش می آید و به خاطر داشتنش از انجام هیچ توطئه ای اعم از نابودی ایلماز کوتاهی نمی کند.

آشنایی با زندگینامه مورات اونالمیش

مرور زندگی مورات اونالمیش از دو بعد شخصی و حرفه ای

معرفی آثار

مورات اونالمیش تجربه بازی در تلویزیون و سینما را دارد که عملکرد خوبش به عنوان یک بازیگر موجب شد تا مورد توجه قرار گرفته به شهرت و محبوبیت بالایی دست پیدا کند. در ادامه به معرفی سریال های این هنرپیشه می پردازیم:

 • سریال جلال اوگلان در سال ۲۰۰۴
 • سریال سه زن در سال ۲۰۰۵
 • سریال مثل یک راز در سال ۲۰۰۷
 • سریال باد در سال ۲۰۰۸
 • سریال لاله سن در سال ۲۰۱۰
 • سریال شمیم عشق در سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲
 • سریال پدران و فرزندان در سال ۲۰۱۲
 • سریال زندگی خارج از کینه در سال ۲۰۱۳
 • سریال as Arif در سال ۲۰۱۵
 • سریال قلب دیوانه در سال ۲۰۱۷
 • سریال سرزمین های تلخ در سال ۲۰۱۸
 • سریال گلجمال در سال ۲۰۲۴

آشنایی با زندگینامه مورات اونالمیش

زندگی شخصی و ازدواج

مورات اونالمیش بازیگر موفق ترک سابقه دو بار ازدواج دارد، او در ۲۰۱۱ با یکی از هنرپیشه های ترکی جذاب و محبوب به اسم بیرجه آکالای ازدواج نمود اما ۱ سال پس از آن این رابطه به جدایی ختم گردید و از هم طلاق گرفتند. در برخی منابع دلیل این جدایی نبود تفاهم بیان شده، اما در برخی دیگر از منابه دلیل آن خیانت بیرجه دلیل آن بوده است. گویا بیرجه با همبازی خود در سریال کوچک آقا به اسم سرپ لونداغلو که نقش مقابل وی را ایفا می کرده است، وارد رابطه شده است که در آن زمان هنوز متاهل بوده است، همسر وی، مورات نیز انگار می خواسته در این سریال حضور بیابد که با وجود شکل گیری این رابطه محال می باشد.

مرور زندگی مورات اونالمیش از دو بعد شخصی و حرفه ای

بیوگرافی مورات اونالمیش همراه با عکس های وی

مرور بیوگرافی مورات اونالمیش

مورات که از جمله هنرپیشگانی می باشد که زندگی شخصی اش را از دید رسانه ها پنهان نگه می دارد، رابطه ای به مدت سه سال با آلبینا ایلیوای اصالتا بلغاری داشته که در نهایت با برگزاری یک مراسم عروسی ازدواج خود و وی را علنی نمود.

بیوگرافی مورات اونالمیش + عکس

مرور بیوگرافی مورات اونالمیش

زندگینامه بیوگرافی مورات اونالمیش هنرمند محبوب ترک

آشنایی با زندگینامه مورات اونالمیش

 

آشنایی با زندگینامه مورات اونالمیش

مرور بیوگرافی مورات اونالمیش

آشنایی با زندگینامه مورات اونالمیش

در این مطلب شما عزیزان را با بیوگرافی مورات اونالمیش آشنا کردیم، امیدواریم مورد توجه تان واقع شده باشد. همچنین برای آشنایی با بوراک اوزچیویت و اونور سعید یاران می توانید به لینک ها مراجعه کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *