دسته ها
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲

بهترین رشته ها برای مهاجرت به کشورهای مختلف

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۷ مهر ۱۴۰۲
  • ۰

اگر قصد اقامت در کشور انگلستان، کانادا و فرانسه را دارید، می توانید از رشته های تحصیلی داروسازی، مهندسی و پزشکی برای تحصیل استفاده کنید.

اگر قصد مهاجرت کردن دارید، می توانید با مهم ترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت کردن آشنا شوید. رشته ها برای مهاجرت در برخی از کشورها متفاوت بوده و در این بخش با بهترین رشته های تحصیلی در کشورهای دنیا آشنا می شوید.

رشته پزشکی در مهاجرت

مهم ترین رشته ها برای مهاجرت:

شما می توانید از مشورت های لازم در این زمینه استفاده کنید که موسسه های خدماتی زیادی در این زمینه ارائه می شود و به شما این اطلاعات را می رساتند. همانطور که می دانید در سال های اخیر بسیاری از مهاجران قصد دریافت ویزای تحصیلی در کشورهای دنیا را دارند اما چه رشته هایی برای تحصیل کردن، مناسب هستند؟

رشته های مهم مهاجرت

کانادا که یکی از مهم ترین مقاصد مهاجران بوده گزینه مناسبی است. رشته کامپیوتر و IT یکی از مهم ترین رشته هایی بوده که در سال های اخیر متقاضیان زیادی داشته و در کشورهای دیگر نیز شرایط مناسبی برای مهاجران ایجاد می کند. معتبرترین دانگشاه های دنیا این رشته تحصیلی را داشته و موقعیت های شغلی مناسبی نیز خواهید داشت.

از جمله مهم ترین مشاغلی که با این رشته سرو و کار دارند، می توان به مهندسی نرم افزار، متخصص امنیت سایبری، طراحی وب، تجزیه و تحلیل سیستم اطلاعاتی و دیتابیس اشاره کرد که مزایایی داشته و امروزه نیز طرفداران زیادی دارد.

مدیریت مالی:

مدیریت مالی نیز امروزه با بیزنس های زیادی سر و کار دارد. این رشته تحصیلی نیز می تواند با مهم ترین مکشاغل سر و کار داشته باشد. مدیریت سرمایه گذاری، بیمه، بانکداری، حسابداری و مدیریت مالی نیز از مهم ترین این مشاغل محسوب می شود.

  •  مبل و میز
  •  آرون گروپس

بهترین رشته ها برای مهاجرت

رشته های مهندسی:

رشته های مهندسی نیز متقاضیان زیادی دارد و در مهم ترین کشورهای دنیا نیز محبوبیت داشته و شرکت های زیادی از نخبگان این رشته ها دعوت به همکاری می کند. مهندسی شیمی، مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، مهندسی ماشین آلات و … نیز رشته های مرتبط بوده که می توانید در این زمینه تحصیل داشته باشید.

رشته علوم و فیزیک:

علوم زمین شناسی و انرژی های تجدیدپذیر نیز گزینه مناسبی هستند که شما با استفاده از این رشته های تحصیلی نیز پیشرفت های زیادی داشته باشید. مهندسی نفت و گاز، زمین شناسی، معدن و انرژی های تجدیدپذیر که از حیاتی ترین رشته ها بوده در این سال ها می تواند دارای اهمیت باشد. شما با این رشته های تحصیلی نیز می توانید موقعیت های کاری مناسبی داشته باشید.

رشته های خاص مهاجرت

داروسازی:

رشته هایی که پیش از آن اشاره شده است برای تحصیل کردن در کانادا منسب هستند. داروسازی نیز رشته تحصیلی بوده که در کشور فرانسه نیز محبوبیت زیادی دارد. در این کشور اکثرا رشته های پزشکی دارای اهمیت بوده و شامل رشته های  دندانپزشکی، پرستاری، بهداشت عمومی، مهندسی پزشکی و … از مهم ترین رشته ها هستند.

رشته های علوم پایه و مدیریت انسانی نیز اهمیت زیادی دارند. همچنین رشته های سلامت و پزشکی نیز شرایط شغلی و تحصیلی خوبی دارند. برای این تحصیلات می توانید کشورهای مهم دنی را انتخاب کنید.

در کشور نروز نیز رشته های معماری، مهندسی و صنایع غذایی نیز محبوبیت زیادی دارند. انگلستان می تواند برای رشته های کشاورزی و سیاست و حقوق نیز دانشجو می پذیرد.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *