دسته ها
پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳

آشنایی با غار کوکاین آنتالیا در سفر به ترکیه

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۰ مهر ۱۴۰۲
  • ۰

غار کوکاین که امروزه یکی از مناظر زیبای آنتالیا بوده جذابیت های زیادی برای گردشگران دارد. این غار را می توان از جمله جاذبه های منحصر به فرد در این ناحیه دانست.

یکی از دیدنی ترین غارهای دنیا با جذابیت های فوق العاده که می توانید از آن دیدن نمایید؛ غار کوکاین در ترکیه بوده که زیبایی های زیادی برای گردشگران دارد. این غار با ویژگی های توریستی خود مورد توجه است.

غارهای وسیع کوکاین

آشنایی با غار کوکاین:

این غار را می توانید در اعماق کوه های کارستی و در منطقه آنتالیا مشاهده کنید. طول این غار نزدیک به ۶۰۰ متر بوده و از زیبایی های زیادی برای گردشگران برخوردار است. شما در سفر به این غار می توانید با تجربه های شگفت انگیزی رو به رو شوید. هیجان و دیگر ویژگی ها را می توان از مهم ترین امتیازات این ناحیه به شمار آورد.

غار قدیمی کوکاین

این غار برای اولین بار به وسیله فردی با نام کوکین شناسایی و کشف شد. یافته های مهم و اثرگذار او حاکی از این بوده که این غار محلی برای سکونت بوده است. در ورودی این غار نیز آب انباری قرار داشته که به آن انبار رویم ها شهرت داشت. فضای داخلی این غار نیز دارای فضایی نسبتا بزرگ می باشد.

بازدید از غار کوکاین

در این غار چه می بینید؟

در این غار می توانید با نمایی مهم از استالاگمیت ها و استالاگتیت ها آشنا شوید. این اشکال عجیب و زیبا از هر سو توجه شما را جلب می کنند. این شکل های عجیب و غریب چیزی است که در نگاه اول مشاهده می کنید و باید به خاطر داشته باشید که این اشکال قدمت زیادی دارند و هر یک از این استالاگمیت ها در طی ساخت شامل ویژگی های مختلفی و از نظر دوره پیدایش متفاوت بوده و زمان زیادی برای ساخت آن ها طول کشیده است.

  •  آرون گروپس

غار کوکاین را امروزه می توان از مهم ترین دیدنی های آنتالیا دانست که با ویژگی های خود توجه شما را جلب می کند. هر ساله در تورهای گردشگری از این غار و ویژگی های ان نیز بازدید می شود. شما در تجربه سفر با استفاده از این تورهای گردشگری نیز می توانید با این زیبایی ها رو به رو شوید.

غار باستانی کوکاین

قدمت غار:

وجود مجموعه ای از آثار که از زندگی افراد ما قبل تاریخ در این ناحیه دیده می شود برای شما نیز جذاب خواهد بود. سالن های طویل و درازی که در این مجموعه مشاهده می کنید نیز دارای زیبایی های زیادی می باشند. برخی می گویند که قدمت این غار به زمان بزیانس باز می گردد و این را می توان از روی آثار و بناهای این غار مشاهده کرد که در طی تاریخ کشف شده اند.

معرفی غار کوکاین

در این مجموعه می توانید از مهم ترین بقایای زندگی های دوران پیش نیز بازدید کنید. با نگاهی به سقف و دیواره های این غار نیز چیزهای زیادی دستگیرتان می شود. در سفر به این غار و بازدید از درون آن باید حتما یک چراغ قوه داشته باشید. با وجود چراغ قوه می توانید راحت تر مسیر را بررسی کنید. این غار از زیبایی های زیادی برخوردار بوده که شما شاهد آن ها هسیتد.

در سفر به ترکیه شما از جذابیت های ویژه این ناحیه نیز مشاهده خواهید کرد. اگر از علاقه مندان به این جاذبه های دیدنی و طبیعت ویژه این ناحیه می باشید حتما سری به این غار بزنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *