دسته ها
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲

کلیسای جامع تالین (کلیسای سنت ماری) در استونی

  • سمیه نیک فرجام
  • ۸ مهر ۱۴۰۲
  • ۰

در این بخش از جاذبه های آرگا به معرفی کلیسای جامع تالین برای شما علاقه مندان پرداخته ایم که می توانید با زیبایی های این کلیسا و معماری آن آشنا شوید.

یکی از دیدنی ترین کلیساهای دنیا با جاذبه های گردشگری که می توانید از آن دیدن کنید؛ کلیسای جامع تالین بوده است و شما در این بخش با زیبایی های این کلیسا آشنا می شوید. در ادامه با دیدنی های این کلیسا آشنا خواهید شد.

آشنایی با کلیسای تالین

کلیسای جامع تالین:

این کلیسا که به عنوان کلیسای سنت ماری نیز شناخته می شود دارای زیبایی های زیادی است. این کلیسا در استونی واقع شده و و زیبایی های زیادی دارد. در ابتدا این بنا یکی از کلیساهایی بوده که رومی است و اکنون نیز به کلیسای لوتری انجیلی تعلق دارد. این کلیسا را می توان در شمار کلیساهای چوبی دنیا دانست. بخش هایی از این کلیسا نیز ویران شده که در دوره های بعدی نیز ترمیم شده اند.  از کدام دیدنی های استونی بازدید کنیم؟ اگر دنبال یک جاذبه منحصر به فرد هستید، می توانید از زیبایی های این مجموعه دیدن کنید.

بازدید از کلیسای تالین

دوران شکوه بازسازی کلیسا:

بازسازی این بنا در آغاز قرن ۱۴ شروع شده است این کلیسا در دوره های بعدی بزرگ تر شده و با وجود یک صدراعظم بزرگ این بنا ساخته شد. این بنا دارای یکگ ساختمان و سه راهرو بوده است و کار ساخت و ساز آن نیز ۱۰۰ طول کشیده است. قسمت طولی این کلیسا ۲۹ متر داشته و در ساخت ان از اصول بالیسکا نیز پیروی شده است. ستون هایی مستطیل شکلی در این سازه مشاهده می شوند که مانند شبستان هستند.

کلیسای تالین را بشناسید

  •  آرون گروپس
  •  مبل و میز

کلیه مبلمان های چوبی در آتش سوزی این بنا از بین رفته اند. آسیب های قابل توجهی از این بنا نیز وجود داشته که موجب شده در دوره های بعدی شاهد تغییراتی در این بنا باشیم. همه تلاش ها در بازسازی این بنا به این صورت بوده که تغییراتی در شکل این سازه ایجاد نشود. در قسمت های بازسازی شده از این بنا می بینیم که محراب و مجسمه هایی نیز در نظر گرفته شده اند. منبر جدید در این بنا نیز با چهره رسولان طراحی شده است.

معماری داخلی کلیسای تالین

بازدید از کلیسا:

شما می توانید در روزها و ساعت های مختلفی از این بنا دیدن کنید. هر ساله گردشگران و مسافران زیادی برای بازدید از معماری های این بنا به کلیسای جامع تالین سر می زنند و از این مجموعه دیدن می کنند. قسمت بیرونی این سازه گنبدی داشته که از دور نیز مشاهده می شود. وسایل و اسبابی که در این مجموعه مشاهده می کنید، اغلب متعلق به قرن ۱۷ هستند و قدیمی و باستانی می باشند.

اسپیر جدیدی نیز در قسمت غرب این بنا ساخته شده است و نوع باروکی دارد. انواع مختلفی از سنگ قبرها نیز در این مجموعه وجود داشته که شما می توانید از آن دیدن کنید. این سنگ قبرها متعلق به قرن ۱۳ یا ۱۴ می باشند. برای تزیین این بنا نی زاز یک لوستر شیک استفاده شده است که نورانی بودن فضا را بهتر می کند و از نظر معماری نیز به آن ارزش می دهد.

کلیسای جامع تالین

این بنا امروزه از دیدنی های تالین بوده و جذابیت های فوق العاده ای برای گردشگران دارد. شما می توانید در لینک با کشور استونی نیز آشنا شوید. این کشور جذابیت های فوق العاده ای برای شما گردشگران و عزیزان دارد.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *