دسته ها
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲

آشنایی با زیبایی های قلعه دل مونته در ایتالیا

  • شقایق ایران دوست
  • ۵ مهر ۱۴۰۲
  • ۰

قلعه دل مونته یکی از شاهکار ترین ساخته های بشر در قرن ۱۳ می باشد و در ادامه اطلاعاتی در مورد روش های استفاده از آن و نحوه الهام گرفتن طرحش برایتان بررسی می کنیم و آگاهی شما را در این زمینه افزایش خواهیم داد.

یکی از شاهکار های دنیای امروزی قلعه دل مونته  در ایتالیا می باشد و می توان گفت این قلعه یکی از مکان های گردشگری بسیار خوب در دنیا به حساب می آید و می تواند یک روز شاهکار برای شما بسازد. در ادامه اطلاعاتی دیگر در این مورد به شما خواهیم داد.

محل قرار گیری دژ دل مونته

آشنایی با قلعه دل مونته

این قلعه بر بلندای کوهی ساخته شده است و این کوه مشرف به منطقه آندریا در ایتالیا می باشد و می توان گفت یکی از قلعه های بسیار خاص می باشد و دارای شکل خاصی است و این دژ در قرن ۱۳ میلادی ساخته شده و دارای ۸ ضلع می باشد. در واقع در هر کنج این قلعه یک برج هشت ضلعی قرار دارد و می توان گفت طراحی و مهندسی این دژ بسیار خاص و زیبا بوده است و در ان زمان از زیبایی های معماری ایتالیا بوده است.

این دژ در سال ۱۲۴۰ میلادی توسط فردریک دوم ساخته شد و دلیل ساخت این دژ برای هیچ کسی روشن نمی باشد و هدف این قلعه دفاعی نبوده است زیرا هیچ خندق و یا پل متحرکی در اطراف ان یافت نشده است ولی بسیاری از باستان شناسان بر این باور می باشند که این قلعه دارای یک دیوار بزرگ محافظتی بوده است. البته هستند باستان شناسانی که بر این باور می باشند که این قلعه تفریحی بوده است و معمولا برای شکار از آن استفاده  می شده و هیچ استفاده دیگری نداشته است.

این قلعه در زمان ساختش بسیار جای خوبی داشته است و احاطه شده با ذخایر زیاد آبی و پوشش های گیاهی انبوه بوده و بسیار بارور بوده است و می توان گفت صومعه ای به نام سانتا ماریا در نزدیکی این برج قرار داشته است و به همین دلیل است که نام این دژ دل مونته شده است.

قلعه زیبای ایتالیایی و طرح خاص آن

  •  آرون گروپس
  •  مبل و میز

تنها سندی که از زمان ساخت این برج وجود دارد مرتبط با سال ۱۲۴۰ میلادی می باشد و در آن امپراطور های کاپیتاناتا دستور داده اند که اقداماتی روی این برج انجام شود و ماهیت این مورد به درستی مشخص نمی باشد از این رو ممکن است حتی خود فردریک دوم نیز اصلا از این برج استفاده نکرده باشد و این ها فرضیه هایی می باشد که باستان شناسان آن ها را بیان می کنند.

برخی از شهد نشان داده شده است که از این قلعه به عنوان زندان استفاده می شده است و در نمهایت در زمان طاعون یعنی پس از سال ۱۲۴۶ از این قلعه برای بازمانده های طاعون کمک گرفتند. در واقع این قلعه می توانست پناهگاه خوب برای افرادی باشد حکه طاعون نگرفته بودند.

در واقع فردریک دوم قلعه های بسیار زیادی را در زمان خود ساخته است ولی تنها چیزی که در این میان قابل رویت می باشد این است که هیچ کدام از این قلعه ها ۸ ضلعی نبوده است و بسیاری از مورخان و دانشمندان بر این باور می باشند که هشت ضلعی نمادی بین مربع و دایره می باشد و که نشان دهنده زمین و آسمان ها می باشد و به احتمال زیاد این ایده از گنبد های موجود در اورشلیم گرفته شده است که در جنگ های صلیبی با ان ها رو به رو شده است و یا ممکن است این طرح را از کلیسای جامع آخن الهام گرفته است.

قلعه دل مونته

در واقع در ابتدای ساخت این قصر دارای زمین های مرمری و ستون ها و موزائیک ها و همچنین نقاشی ها و پرده های منقوش داشته است و در قرن   ۱۸ میلادی تمامی این موارد از بین رفته است و در دهه ۹۰ میلادی این قلعه یکی از بهترین و شاهکار ترین قلعه های قرون وسطی بوده و این مورد به لیست یونسکو اضافه شده است. در ادامه می توانید اطلاعاتی دیگر در مورد معبد لوتوس و جاذبه های دیدنی ایتالیا نیز مشاهده کرده و آگاهی خود را در این زمینه ها نیز افزایش دهید و برای این کار کافی است تا از لینک های داده شده در این میان استفاده نمایید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *