دسته ها
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲

جراحی بوکال فت و مزایا و معایب آن

  • کژال کوهستانیان
  • ۲۹ شهریور ۱۴۰۲
  • ۰

جراحی بوکال فت برای تخلیه چربی اضافی صورت انجام می گیرد که در کنار مزایای خاص خود دارای معایبی نیز می باشد. بیشتر افرادی که از چاق بودن صورت خود ناراضی هستند با انجام این عمل می توانند در مدت زمان کوتاهی به چهره دلخواه خود برسند البته انجام مراقبت های بعد از عمل می تواند از میزان معایب آن بکاهد.

انسان ذاتا به دنبال زیبایی است و برای رسیدن به آن تلاش می کند، البته معیار های زیبایی برای هر فرد نسبت به فرد دیگر متفاوت است. امروزه صورت های استخوانی با گونه های برجسته طرفداران بسیاری دارد. اکثر جوانان برای داشتن یک چهره استخوانی و کشیده به دنبال راهی برای تخلیه چربی اضافی صورت هستند. برای دست یابی به این خواسته سعی می کنند از یک روش کاهش وزن مانند ورزش و رژیم و کمک بگیرند و یا با روش های سریع تر مانند جراحی به دنبال خواسته خود می روند. جراحی بوکال فت یک روش سریع برای تخلیه چربی صورت می باشد که مزایا و معایبی با خود به همراه دارد.

چربی های عمقی که منجر به بزرگ شدن لپ ها می گردد، چربی داخل دهانی یا چربی بوکال نیز نام دارد. این تجمع چربی باعث می شود صورت افراد چاق و گرد دیده شود. بسته به سلیقه شخصی، برخی افراد داشتن صورت پر و گرد را ناخوشایند می دانند و به دنبال یک جراحی سرپایی برای حذف چربی های صورت خود می باشند.

جراحی بوکال فت

ظاهر هر فرد مهمترین فاکتور زیبایی او محسوب می شود، افرادی که چهره استخوانی را جذاب تر می دانند، با تجمع چربی در لپ ها احساس می کنند فرم صورت آن ها گرد شده و چاق به نظر می آید، یک راهکار سریع حذف چربی صورت بوکال فت می باشد، در این جراحی پد چربی بین ماهیچه های گونه خارج می شود تا صورت ظریف تر و کشیده تر به نظر آید، این جراحی از داخل دهان انجام می شود و هیچ جای زخمی به جا نمی گذارد.

حذف چربی های لپ به جراحی بوکال

همه چیز درباره جراحی بوکال فت

با انجام بوکال فت چربی قسمت پایینی لپ حذف می شود این عمل موجب می شود تا استخوان گونه به خوبی نمایان شود، این چربی توده ای دایره ای از بافت صورت است. برداشتن این چربی درست مشابه یک کانتور دائمی می باشد که اگر به دست یک متخصص توانا و آشنا به علم زیبا شناسی انجام گیرد ظاهری خوش فرم و ظریف ایجاد می کند، تبحر پزشک در انجام این عمل سرپایی بسیار مهم است چرا که با متخصص نبود جراح ممکن است تقارن چهره حفظ نشود و نتیجه دلخواه شما به دست نیاید.

این جراحی بیشتر مناسب افراد چاق می باشد زیرا تغییرات حاصل از این عمل در این افراد بیشتر قابل مشاهده است، چربی لپ با ورزش و رژیم غذایی تغییری نمی کند و اگر این  مسئله برای شما ناخوشایند است باید برای حذف آن از عمل جراحی کمک بگیرید. استفاده از روش های تهاجمی قطعا عوارضی به دنبال خواهد داشت. خونریزی و عفونت می تواند جزو این عوارض باشد.

پف صورت می تواند دلایل بسیاری داشته باشد از این دلایل می توان به رژیم غذایی نامناسب فرد اشاره کرد، همچنین کم آبی، مصرف الکل بیماری هایی مانند کم کاری تیروئید، عفونت های سینوسی و بیماری های کلیوی نیز در راستا تاثیر گذار می باشند.

  •  مبل و میز
  •  آرون گروپس

شیوه این جراحی چگونه است

هدف این جراحی خارج کردن توده چربی میان عضله بوکسیناتور و سایر عضلات می باشد، در این راستا جراح برش های کوچکی به اندازه ۲ تا ۴ سانتی متر داخل دهان، در قسمت بالای دومین دندان آسیاب بالایی در هر دو طرف ایجاد می کند و از لوله های ظریفی برای خارج کردن این چربی کمک می گیرد، با برداشتن چربی صورت برجستگی گونه ها بیشتر نمایان می شود و صورت از حالت بچگانه خارج می شود همینطور زاویه فک که به دلیل تجمع چربی کمتر قابل مشاهده بود نمایان تر می شود.

جراحی بوکال فت و مزایای آن

ممکن است چربی انباشته شده در دو طرف صورت یکسان نباشد، اما جای نگرانی نیست جراح سعی می کند برداشتن میزان چربی به گونه ای باشد که پس از جراحی هر دو طرف صورت متقارن باشد، این جراحی اصولا با بی حسی موضعی انجام میگیرد و برای گذراندن دوره نقاهت نیاز به بستری شدن نمی باشد و زمان تقریبی آن چیزی حدود ۶۰ تا ۹۰ دقیقه می باشد، در ضمن بخیه های مورد استفاده برای بخش شکافته شده داخل دهان اصولا جذبی هستند و نیازی به کشیدن بخیه نیست.

مراقبت های بعد از عمل

بعد از انجام جراحی بوکال فت لازم است تا با رعایت برخی نکات به کاهش دوران نقاهت کمک کنید تا تجربه دلنشین تری از این جراحی داشته باشید.

بعد از انجام این جراحی وجود مقداری احساس درد و ناراحتی طبیعی است، ممکن است محل برش در داخل دهان شما را آزرده خاطر کند، برای کاهش این درد ها و سپری کردن دوران نقاهت می توانید با تجویز پزشک به مدت هفت روز از آنتی بیوتیک برای کاهش درد استفاده کنید. با گذشت زمان جای زخم ها از بین می رود پس نیازی نیست مدام با زبان بخیه ها و جای زخم ها را لمس کنید، این کار می تواند به ضرر شما تمام شود.

تا جایی که می توانید فک خود را کمتر تکان دهید تا ماهیچه های دهان فعالیت کمتری داشته باشند استفاده از غذا های نرم و آبکی که خیلی نیاز به جویدن ندارند مناسب است. برای جلوگیری از عفونت بعد از هربار غذا خوردن دهان خود را با سرم مخصوص شست و شو دهید.

تاثیر عمل بوکال فت بر چهره

برای این که فشار کمتری به صورتتان وارد شودف نباید مدت طولانی سر خود را پایین نگه دارید و تا مدتی ورزش های سنگین و رزمی انجام ندهید و از گن های مخصوص صورت استفاده کنید.

تا بهبودی زخم ها از کشیدن سیگار پرهیز کنید. حداقل سه روز از قبل از جراحی به هیچ عنوان از دارو های حساسیت زا، سیگار و الکل استفاده نکنید.

مزایا

از مزایای این عمل جراحی باید به نتیجه دلخواه و تاثیر آن در فرم صورت اشاره کرد علاوه بر این بوکال فت، یک روش سریع و مناسب است که در کمترین زمان فرم دلخواه را برای صورت شما ایجاد می کند. بیشتر افراد پس از انجام این جراحی کبودی و تورم را تجربه نخواهند کرد. با تخلیه بافت چربی به نمایان شدن گونه و زاویه فک کمک می شود، چهره از حالت بچگانه خارج شده و پخته تر به نظر می آید.

انجام جراحی بوکال فت برای نمایان شدن زاویه فک

انجام این جراحی تنها با یک برش کوچک در داخل دهان می باشد بنابراین پس از عمل هیچ جای زخمی باقی نمی ماند و بر روی پوست صورت هیچ اثری از جراحی و زخم حاصل از آن نخواهد بود، دوران نقاهت این عمل تنها سه روز است و با گذشت یک هفته تمام برنامه های زیباجو به حالت اول باز می گردد. بررسی های انجام شده نشان می دهد بیشتر افرادی که این جراحی را انجام می دهند از نتیجه آن رضایت دارند و تعداد کمی به دلیل تبحر نداشتن پزشک ناراضی هستند.

معایب

با وجود این که این جراحی یکی از آسان ترین عمل های زیبایی می باشد اما معایب و عوارضی در برخی موارد خواهد داشت. افرادی معتقدند تخلیه چربی بوکال موجب سرعت بخشیدن به فرایند پیری پوست می شود و پس مدتی افتادگی پوست را به همراه خواهد داشت.

از دیگر معایب جراحی بوکال فت می توان به احتمال وقوع عفونت اشاره کرد، در صورت مراقبت ناصحیح بعد از عمل احتمال عفونت در قسمت مورد جراحی وجود دارد. با استفاده زیاد از فک برای جویدن غذا های سفت و یا انجام ورزش سنگین ممکن است خونریزی را تجربه کنید، همچنین با نادیده گرفتن مراقبت های بعد از عمل احتمال درد مداوم و زیاد دور از انتظار نیست.

با نداشتن مهارت کافی جراح ممکن است نامتقارنی در گونه ها پیش آید همچنین با بالا رفتن سن و رعایت نکردن نکات مراقبتی ممکن است دچار افتادگی گونه شد، در ۹۰ درصد موارد نداشتن مهارت کافی پزشک معالج ماهیچه های صورت دچار آسیب می شوند و امکان بازگشت چربی صورت بسیار کم است و باید در رژیم غذایی دقت کرد تا افزایش وزن موجب برگشت چربی صورت نشود، شما می توانید از رژیم غذایی نوم استفاده کنید تا از اضافه وزن خلاص شوید و نگران برگشت چربی نباشید.

نتیجه نهایی

باید گفت پس از انجام جراحی بوکال فت دیگر چربی قابل توجهی در لپ ها ایجاد نمی شود و می توان گفت نتیجه این عمل تقریبا دائمی می باشد، البته رژیم غذایی در این موضوع دخیل است. با کاهش ورم صورت و سپری کردن چند ماه نتیجه نهایی این عمل نمایان می شود.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *