دسته ها
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳

بیوگرافی بوراک اوزچیویت بازیگر محبوب ترکیه ای + عکس

 • محدثه خاکشور
 • ۱ مهر ۱۴۰۲
 • ۰

بوراک اوزچیویت بازیگری که هم محبوب است و هم مشهور. او در عرصه مدلینگ نیز موفق و شناخته شده است. در این مطلب بیوگرافی بوراک اوزچیویت را با یکدیگر مرور می کنیم.

بوراک اوزچیویت از هنرپیشگان و مدل های محبوب، مشهور و جذاب ترک می باشد که در در طول فعالیتش برای داشتن صورت جذاب مردانه خود توانسته حابی در دل مخاطبین نفوذ کرده و مورد توجه قرار بگیرد. بوراک در سوم ماه دی سال ۶۳ در استانبول-ترکیه به دنیا آمده است. او تحصیلکرده رشته عکاسی از دانشگاه مرمره استانبول می باشد. او فعالیتش را در عرصه هنر ابتدا با مدل بودن از سال ۲۰۰۳ آغاز نمود که تا سال ۲۰۰۷ هم به آن مشغول بود، سپس در سال ۲۰۰۶ بود که به دنیای بازیگری قدم گذاشت و تا حال حاضر نیز در این عرصه فعالیت دارد. در این مطلب قصد داریم شما را با بیوگرافی بوراک اوزچیویت آشنا کنیم.

زندگینامه بوراک اوزچیویت بازیگر و مدل مطرح

بیوگرافی بوراک اوزچیویت بازیگر محبوب حریم سلطان

بوراک اوزچیویت هنرمند ترکی که طعم موفقیت را هم در عرصه مدلینگ و هم در عرصه بازیگری چشیده است، توانسته افتخارات ارزشمندی را از آن خود نماید، او دارای ۱۸۴ سانتیمتر قد است که در  پس از طی کردن دوران آشنایی و نامزدی با فحریه اوجن (فاهریه اوجن) ازدواج نمود و به جرگه متاهلین پیوست. در ادامه جزئی تر به مرور بیوگرافی این هنرمند می پردازیم.

زندگینامه بوراک اوزچیویت هنرپیشه و مدل محبوب

زندگینامه بوراک اوزچیویت فعال در عرصه بازیگری و مدلینگ

آشنایی با بیوگرافی بوراک اوزچیویت هنرمند ترکی شناخته شده

بیوگرافی بوراک اوزچیویت + عکس

نگاهی به زندگی بوراک اوزچیویت از دو بعد شخصی و حرفه ای

زندگینامه بوراک اوزچیویت بازیگر و مدل کاربلد

آغاز فعالیت به عنوان مدل

در سال ۲۰۰۳ مصادف با تحصیل در دانشگاه به واسطه صورت و تیپ متناسب خود در مسابقه برترین مدل ترکیه ای در ۲۰۰۳ بعنوان مدل امیدبخش آینده برگزیده گردید و به دنبال آن با آزانس های شناخته شده مدلینگ موفق به همکاری گردید، در ۲۰۰۵ به عنوان برترین مدل مرد ترکیه برگزیده گردید که در سال ۲۰۰۵ هم بود توانست رتبه دوم دنیا را از آن خود کند و ملقب به آقای طلایی گردد.

 • آرون گروپس

مرور زندگینامه بوراک اوزچیویت بازیگر سریال حریم سلطان

بیوگرافی بوراک اوزچیویت + عکس های او

زندگینامه بوراک اوزچیویت بازیگر و مدل محبوب ترکی

مرور زندگینامه بوراک اوزچیویت بازیگر سریال چکاوک

قدم گذاشتن در عرصه بازیگری

در ۲۰۰۶ بود که از سوی فیلمسازهای ترکی مرد توجه قرار گرفت و جهت همکاری هنری دعوت گردید، و به دنبال آن بوراک اوچیویت نخستین تجربه بازیگری خود را وقتی تنها نوزده سال داشت با بازی در سریال «کمتر از ۱۸» با یک نقش کوتاه به دست آورد. مجددا در همان سال از وی دعوت گردید در فیلمی به اسم مسلط با شخصیت سوات ایفای نقش کند و مدتی پس از آن در سریالی به اسم شوهر تحت فشار مقابل دوربین برود که حضورش در این سریال در قامت نقش اول بود. در طی سالهای ۲۰۰۸ – ۲۰۰۹ بوراک اوچیویت تجربه بازی در نقش اول را دوباره با حضور در سریال خانه پدری کسب نمود.

در ۲۰۱۰ وی پیشنهاد بازی در سریال خیانت را با نقش اول به دست آورد، که در آن بازیگر کاراکتر یک پلیس به اسم امیر بود، یکسال پس از آن این هنرپیشه خوش قیافه ترکی در سریالی به اسم رازهای کوچک استانبول مقابل دوربین رفت و کاراکتر چتین آتشوغلو را برعهده گرفت.

آشنایی با بیوگرافی بوراک اوزچیویت

بیوگرافی بوراک اوزچیویت + عکس های متفاوتش

زندگینامه بوراک اوزچیویت فعال بازیگر محبوب و جذاب

نگاهی به زندگی بوراک اوزچیویت از دو بعد شخصی و حرفه ای

دستیابی به شهرت

البته که بوراک اوزچیویت به واسطه این نقش آفرینی ها که در همگی آن ها درخشیده بود، حسابی مورد توجه قرار گرفته و شناخته شده بود، اما شهرتش را با بازی در سریال پرمخاطب حریم سلطان به دست آورد، شهرتی زیاد که نام او را بیش از پیش به زبان ها انداخت. این سریال که به حکومت عثمانی و ماجراهای آن به صورت دلچسب و جذاب می پردازد، اسم اصلی اش سده باشکوه است که در زبان فارسی به حریم سلطان تغییر یافته است. اوزچیویت در سریالی در ژانر تاریخی بازیگر شخصیت سربازی بی باک و شجاع را ایفا می کند که فرماندهی قوای عثمانی را برعهده دارد، او در این سریال بازی خوبی را از خود به نمایش می گذارد که همین موضوع موفقیت و شهرت او را در سطح بین المللی تثبیت می کند.

آشنایی با بیوگرافی بوراک اوزچیویت و همسرش

مرور زندگینامه بوراک اوزچیویت بازیگر تلویزیون و سینما

زندگینامه بوراک اوزچیویت بازیگر و مدل ترکی

آشنایی با بیوگرافی بوراک اوزچیویت و ازدواج وی

افتتاح رستوران با لوگویی خاص

اوزچیویت در ۲۰۱۴ رستوران خویش به اسم «بالی بی دونز» را ساخت و بازگشایی نمود که رستوران وی در رستوراتن واقع شده و لوگوی آن وام گرفته از مدل سبیل وی در سریال های چکاوک و حریم سلطان می باشد. این هنرمند مطرح ترک در خصوص علاقه اش به همبرگر و طعم این خوراکی محبوب در رستوران خودش چنین بیان می کند:

«آن هایی که مرا می شناسند خوب می دانند از تفریحات محبوب من غذاخوردن در رستوران است اما در واقع هیچ غذایی را به همبرگر ترجیح نمی دهم. حالا هم اادعا می کنم یکی از بهترین همبرگرهای دنیا را در غذاخوری من خواهید خورد، مطمئن باشید طعم همبرگر مخصوص بوراک تجربه ای است که هرگز فراموش نمی کنید.»

زندگینامه بوراک اوزچیویت بازیگر و مدل شناخته شده ترکیه ای

بیوگرافی بوراک اوزچیویت + عکس او و خانواده اش

بیوگرافی بوراک اوزچیویت + عکس های وی

روابط عاشقانه و زندگی شخصی

بوراک اوزچیویت در ۲۰۱۱ با مدلی ترکی به اسم جیلان چایا رابطه ای عاشقانه را آغاز نمود ولی این عمر آن کوتاه بود و سرانجام آن جدایی بود. بوراک اوزچیویت در ۲۰۱۳ با همبازی خود فحریه اوجن رابطه عاشقانه ای را شروع نمود، در این سریال او بازیگر کاراکتر کامران بود که همسرش نیز نقش روبروی او را ایفا می کرد.  این آشنایی در نهم ماه مارس سال ۲۰۱۷ به نامزدی آنها در آلمان ختم گردید. در بیست و نهم ماه ژوئن سال ۲۰۱۷ بود که در استانبول با یکدیگر ازدواج کردند. حاصل ازدواج این زوج هنری دو فرزند به اسم های کاران (۲۰۱۹) و کَرَم (۲۰۲۳) بوده است.

بوراک و فحریه (فاهریه) در اولین تجربه همبازی بودن به هم علاقه مند گردیدند، این دو در فیلمی به اسم عشق شبیه توست دوباره با هم همبازی گردیدند که این اتفاق فروش خوبی را در گیشه رقم زد، البته گفتنی می باشد که اوزچیویت قسمتی از سرمایه تولید فیلم نامبرده را بعنوان تهیه کننده پرداخت کرد.

بیوگرافی بوراک اوزچیویت + عکس های او و همسرش

آشنایی با بیوگرافی بوراک اوزچیویت و معرفی آثار

مرور زندگینامه بوراک اوزچیویت بازیگر سریال حریم سلطان

نگاهی به زندگی بوراک اوزچیویت از دو بعد شخصی و حرفه ای

زندگینامه بوراک اوزچیویت فعال در عرصه بازیگری و مدلینگ

بیوگرافی بوراک اوزچیویت + عکس

نگاهی به زندگی بوراک اوزچیویت از دو بعد شخصی و حرفه ای

زندگینامه بوراک اوزچیویت فعال در عرصه بازیگری و مدلینگ

بازی در سریال حریم سلطان

حریم سلطان یا همان سده باشکوه اسم سریالی تلویزیونی در ژانر تاریخی است که محصول کشور ترکیه می باشد. دوبله فارسی این سریال با اسم حریم سلطان از شبکه جم تی وی پخش گردید. داستان این اثر بر اساس زندگی سلطان سلیمان قانونی، دهمین پادشاه و معروف ترین سلطان حکومت عثمانی و همسر وی به اسم خرم سلطان می باشد. خالد ارگنج بازیگر نقش سلطان سلیمان قانونی و مریم اوزلی/ وحیده پرچین در نقش خرم سلطان و بوراک اوزچیویت نقش فرمانده ارتش امپراطوری عثمانی را ایفا می کند. تشابه این سریال با سریال ایرانی جیران غیر قابل انکار می باشد.

زندگینامه بوراک اوزچیویت بازیگر و مدل مشهور

زندگینامه بوراک اوزچیویت فعال در عرصه بازیگری و مدلینگ

زندگینامه بوراک اوزچیویت فعال در عرصه بازیگری و مدلینگ

معرفی آثار

بوراک اوزچیویت هنرمند ترکیه ای که هم در عرصه تلویزیون و هم در عرصه سینما فعالیت کرده و فعالیتش در هر دو این عرصه ها موفق بوده است. در ادامه به معرفی آثار تلویزیونی و سینمایی او می پردازیم:

زندگینامه بوراک اوزچیویت فعال در عرصه بازیگری و مدلینگ

تلویزیون

 • سریال کمتر از هجده در سال ۲۰۰۶
 • سریال همسر اجباری در سال ۲۰۰۷
 • سریال کوره پدر در سالهای ۲۰۰۸ – ۲۰۰۹
 • سریال خیانت در سال ۲۰۱۰
 • سریال رازهای کوچک در سالهای ۲۰۱۰ – ۲۰۱۱
 • سریال حریم سلطان در سالهای ۲۰۱۱ – ۲۰۱۳
 • سریال چکاوک در سالهای ۲۰۱۳ – ۲۰۱۴
 • سریال عشق سیاه در سالهای ۲۰۱۵ – ۲۰۱۷
 • سریال موسس عثمان در سال ۲۰۱۹

سینما

 • فیلم سینمایی مسلط در سال ۲۰۰۷
 • فیلم سینمایی زرافه در سال ۲۰۱۳
 • فیلم سینمایی عشق شبیه توست در سال ۲۰۱۵
 • فیلم سینمایی برادر من در سال ۲۰۱۶
 • فیلم سینمایی برادر من ۲ در سال ۲۰۱۷
 • فیلم سینمایی جان فدا در سال ۲۰۱۸

مرور زندگینامه بوراک اوزچیویت بازیگر تلویزیون و سینما

زندگینامه بوراک اوزچیویت فعال در عرصه بازیگری و مدلینگ

زندگینامه بوراک اوزچیویت فعال در عرصه بازیگری و مدلینگ

آشنایی با بیوگرافی بوراک اوزچیویت و معرفی آثارش
مرور زندگینامه بوراک اوزچیویت بازیگر سریال چکاوک

نگاهی به زندگی بوراک اوزچیویت از دو بعد شخصی و حرفه ای

بیوگرافی بوراک اوزچیویت + عکس های منحصر به فردش

آشنایی با بیوگرافی بوراک اوزچیویت هنرمند کاربلد ترکی

زندگینامه بوراک اوزچیویت هنرپیشه و مدل موفق

نگاهی به زندگی بوراک اوزچیویت از دو بعد شخصی و حرفه ای

بوراک اوزچیویت هنرپیشه ای بسیار موفق در سینما و تلویزیون ترکیه که ابتدا با فعالیت به عنوان مدل تجربه همکاری خود را به دست آورد به طوری که گستره همکاری اش به برندهای تبلیغاتی اروپایی نیز کشیده شد. در ۲۰۰۶ بود که تحسین فیلمسازهای ترکی را نیز برانگیخت و پیشنهاد بازی دریافت نمود. همچنین برای آشنایی با کرم بورسین و چاتای اولوسوی به لینک ها مراجعه کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *