دسته ها
پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳

زیبایی های رودخانه شور اشتهارد و بهترین زمان برای سفر به این منطقه

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۴ شهریور ۱۴۰۲
  • ۰

رودخانه شور اشتهارد یکی از زیباترین رودخانه های دنیا بوده که دارای تپه هایی با خاک های رنگی بوده و در فصل های مختلفی از سال جذابیت زیادی دارد.

یکی از مجموعه رودخانه های مهم و دیدنی با جاذبه های ویژه رودخانه شور اشتهارد بوده که در این بخش با دیدنی های آن آشنا می شوید. این رودخانه از جمله رودخانه های فصلی بوده و به عنوان تنها رودخانه ای است که جاذبه گردشگری زیادی دارد.

رودخانه نمکی اشتهارد

معرفی رودخانه شور اشتهارد:

این رودخانه شهرت زیادی در میان جاذبه ها داشته و هر ساله گردشگران زیادی از زیبایی های این رودخانه بازدید می کنند. این رودخانه در استان البرز و و شهر دیدنی اشتهارد واقع شده که شما باید از نمای نزدیک زیبایی های آن را مشاهده کنید. در این رودخانه می توانید، گونه هایی از ماهی ها را نیز مشاهده کنید. این رودخانه از دیدنی های اطراف تهران می باشد.

آشنایی با رودخانه اشتهارد

در فصل هایی از سال می توانید با گونه های مختلفی از پرندگان در این ناحیه نیز آشنا شوید. مهم ترین گونه های پرندگان در این ناحیه شامل پرستو، ایگرت سفید، عقاب استپی و … می باشند که در فصل هایی از سال می توانید آن را مشاهده کنید.

رود اشتهارد

طبیعت گردی در قسمت های مختلفی از این ناحیه نیز می تواند برای شما تجربه ای ویژه باشد. در زمین های این ناحیه نیز به دلیل حاصلخیزی بالای آن برای کشاورزی و زراعت بسیار مناسب هستند به همین دلیل است که مراتع نسبتا سرسبزی را در این ناحیه مشاهده می کنید. شما با عبور از این رودخانه می توانید با جاذبه های زیادی رو به رو شوید و دیدنی های زیادی ار مشاهده کنید.

  •  آرون گروپس

رودخانه شور اشتهارد

دامنه های اطراف:

با دیدن طبیعت اطراف رودخانه شور اشتهارد می توانید با شگفتی های بیشتری نیز رو به رو شوید. بخش مهمی از زیبایی های این منطقه را کوهستان ها و دامنه های وسیع تشکیل می دهند. تلفیقی از زیبایی های کوهستانی و دامنه های جذاب موجب شده اند تا شما از زیبایی این طبیعت لذت ببرید.

علاوه بر این شما می توانید با تنوعی از گونه های جانوری در این ناحیه نیز آشنا شوید. گونه هایی از ماهی که مانند ماهی گورخری شناخته می شود و همچنین تنوعی از پرندگان در این مجموعه موجب شده تا بازدیدکنندگان در این ناحیه تجربه ای خاص داشته باشند. طبیعت گردی در این دامنه ها تجربه ای بوده که از آن لذت خواهید برد.

دیدنی های اشتهارد

زمان مناسب برای سفر:

اگر از علاقه مندان به سفر و طبیعت گردی هستید، می توانید در این بخش با رودخانه شور اشتهارد آشنا شوید. برای بازدید از این رودخانه نیز می توانید فصل های مختلفی از سال را انتخاب کنید. در فصل تابستان این ناحیه سرسبز بوده و شما می توانید در آب رودخانه آب تنی کنید. فصل زمستان در این ناحیه ممکن است کمی هوا سرد باشد. این نواحی دارای تپه های رنگی متعدد در فصل های مختلف سال است.

در پاییز نیز چشم اندازهای دیدنی تری را از این منطقه مشاهده می کنید. این ناحیه برای علاقه مندان به طبیعت گردی فوق العاده مناسب بوده و با وجود این زیبایی ها شما می توانید از آن لذت ببرید. این منطقه امروزه از دیدنی های کرج بوده که شما از آن دیدن می کنید. روستای ورده کرج نیز از دیدنی های آن است.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *