دسته ها
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳

قلعه مالبورک و ویژگی های جذاب این قلعه برای توریست ها

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۰ شهریور ۱۴۰۲
  • ۰

قلعه مالبورک امروزه سازه ای با معماری ویژه است. این بنا در لهستان مساحت زیادی داشته و معماری آن با آجرها قرمز مورد توجه استو

قلعه مالبورک بنایی با دیدنی های متنوع بوده که از آن دیدن می کنید. قلعه ای با معماری زیبا و جاذبه های گردشگری تاریخی که بازدیدکنندگان زیادی داشته است. برای بازدید از زیبایی های این قلعه تاریخی باید به لهستان بروید.

بنای تاریخی مالبورک

معرفی قلعه مالبورک:

این قلعهکه چشم اندازهای تاریخی زیادی داشته یک سازه با معماری ویژه ای بوده که حتما باید از آن دیدن کنید. این قلعه امروزه یکی از جاذبه های مهم در لهستان بوده و به عنوان یکی از بزرگ ترین قلعه ها شناخته می شود. شما در سفر به لهستان با دیدنی های متنوعی آشنا می شوید که این قلعه نیز یکی از دیدنی ها بوده است. این بنا امروزه از دیدنی های لهستان می باشد.

قلعه مالبورک

این بنا همچنین در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده و دارای معماری زیبایی می باشدو از مهم ترین ویژگی های معماری در این بنا می توان به استفاده از آجرهای قرمز رنگ اشاره کرد. استفاده از آجرهای قرمز رنگ اغلب در معماری سازه های گوتیکی به چشم می خورد. زیبایی این سازه در کنار رودخانه نیز دیدنی تر خواهد شد.

تاریخچه قلعه:

این قلعه دیدنی در سال ۱۳۰۰ ساخته شده است. داستان های شوالیه ها نیز در این بنا نیز اهمیت زیادی دارد. این قلعه نیز در طی سال های مختلفی اهمیت زیادی داشته و مورد توجه است. مساحت این مجموعه نیز ۲۱ هکتار بوده و یک مجموعه دیدنی می باشد. در لایه های مختلفی از این سازه نیز با زیبایی های زیادی آشنا خواهید شد.

سازه مالبورک

  •  آرون گروپس

قلعه مالبورک دارای سه قلعه جداگانه بوده و کشتی های تجاری که از مسیرهای رودخانه این نزدیک عبور می کنند، اهمیت تجاری زیادی داشته و از سویی زیبایی این بنا را نیز بیشتر می کنند. این قلعه با وجود آسیب هایی که در زمان جنگ های جهانی دیده است همچنان پابرجا بوده و بازسازی هایی نیز داشته است.

این قلعه زمانی یکی از سکونتگاه های سلطنتی بوده و بعدها نیز به عنوان یکی از تفریجگاه های نازی ها به ویژه هیتلر به شمار می آمد. این بنا همچنین دارای لایه های دقاعی بوده و در طی تاریخ نیز از این جهت اهمیت پیدا کرد.

دیدنی های مالبورک

تماشای قلعه:

برای بازدید از این قلعه باید به ۸۰ کیلومتری از لوکزامبورگ بروید. شما می توانید از اتوبوس و قطار نیز برای تردد استفاده نمایید. شلوغی این منطقه نیز باید مورد توجه شما باشد و در صورتی که از شلوغی لذت نمی برید، نباید به این منطقه بروید. شما همچنین درفصل های مختلفی از سال امکان بازدید از این قلعه را خواهید داشت.

شما با بازدید از این قلعه می توانید، تجربه خاصی داشته باشید. همانطور که اشاره شد، معماری های دیدنی این بنا جذابیت های زیادی دارد. این بنا که دارای آجرهای قرمز رنگ است بسیار جالب توجه بوده و از زیبایی های زیادی برخوردار است. مکان های دیدنی لهستان زیبایی های زیادی داشته و در لینک با آن ها آشنا می شوید.

بازدید از مالبورک

ترکیب زیبای آسمان، رودخانه، قلعه و طبیعت دیدنی از زیباترین جاذبه های این بنا بوده و تلفیق بسیار زیبایی برای شما می شوید. این بنا بازدیدکنندگان زیادی داشته و در طی دوره های تاریخی نیز داستان و روایت های مختلفی از آن می شنوید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *