دسته ها
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳

معبد کارناک مصر و زیبایی های خیره کننده این سازه شگفت انگیز

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۳ شهریور ۱۴۰۲
  • ۰

معبد کارناک که یکی از دیدنی های قاهره بوده جاذبه های زیادی دارد. این معبد بزرگ ترین عبادتگاه بوده و شامل ۴ قسمت باستانی است که از آن دیدن می کنید.

یکی از دیدنی ترین معابدی که شاهد معماری های زیبای آن هستید، معبد کارناک است. این معبد الگویی زیبا از معماری زمان خود بوده و شما می توانید در این بخش با دیدنی های این سازه آشنا شوید.

معماری شهر کارناک

معرفی معبد کارناک:

این معبد باستانی یکی از بزرگ ترین مجموعه های تاریخی بوده و دیدنی های زیادی برای شما علاقه مندان دارد. این معبد باستانی در مصر واقع شده و در شهر قاهره قرار دارد. شما می توانید با زیبایی های این مجموعه از نزدیک آشنا شوید.

معابد کارناک

وسعت این مجموعه ۲۰۰ هکتار بوده و درارای دیدنی های زیادی است. با توجه به اینکه قاهره یکی از دیدنی های مصر بوده و جذابیت های باستانی زیادی دارد، مورد توجه گردشگران زیادی بوده و شما می توانید در این بخش با دیدنی های بیشتری از این شهر باستانی آشنا شوید.

این معبد را بعد از اهرام جیزه می توان یکی از مهم ترین سازه ها دانست. این مکان پر بازدید بوده و شامل دیدنی های زیادی است که حتما از آن دیدن می کنید. این معبد قدمتی ۲۰۰۰ داشته و یکی از زیارتگاه های اصلی محسوب می شود. شما در ادامه با تاریخچه این مجموعه آشنا خواهید شد.

معماری کارناک

  •  آرون گروپس

تاریخچه معبد:

این معبد یکی از سازه های دیدنی مهم بوده و باید از آن دیدن کنید. ساخت این بنا به زمان سنوسرت یکم و در زمان پادشاهی میانه شروع شده است. نام این معبد نیز از روی روستایی در این نزدیکی گرفته شده و این مجموعه دارای چندین بخش بوده که شاید هر یک در دروه های تاریخی مختلف بنا شده باشند.

این بنا دارای ۴ قسمت اصلی بوده و بخش مرکزی این بنا نیز بازدیدکنندگان زیادی دارد. بخش مرکزی این بنا نیز وسعت زیادی داشته و به قسمت خدای آمون شناخته می شود. قسمت جنوبی در این بخش نیز همسر او و الهه موت بوده و در قسمت شمالی نیز خدای جنگ طلبی احاطه دارد. بخش یرقی نیز آتن است. به هر حال این مجموعه قسمت های وسیعی دارد.

سازه کارناک

معبد کارناک معبدی با دیدنی های متنوع و مختلف بوده که حتما باید از نزدیک آن را مشاهده کنید. این مجموعه قدمتی بالا داشته و جزو بزرگ ترین سازه ها به شمار می آید. مجسمه هایی از خدایان نیز در این بنا به کار رفته است و شما می توانید از نزدیک آن را مشاهده کنید. این معبد بزرگ ترین سازه ای است که حتما از آن دیدن می کنید.

این زیارتگاه و عبادتگاه نیز در طی تاریخ اهمیت زیادی داشته و شما شاهد زیبایی های زیادی از آن هستید. این بنا امروزه از دیدنی های قاهره است و سازه ای تاریخی و باستانی به شمار می آید. دریاچه ناصر نیز از دیدنی های طبیعی و چشم اندازهای این منطقه است.

معبد کارناک

بر روی این معبد می توانید از کنده کاری هایی را مشاهده کنید که حتما توجه شما را جلب می کند. هر یک از این کنده کاری ها دارای نشانه های زیادی می باشند. شگفتی های زیادی را از این مجموعه مشاهده خواهید کرد که هر یک به نوعی توجه شما را جلب می کند. شما در بازدید از قاره می توانید با دیدنی های متنوعی آشنا شوید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *