دسته ها
پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳

آموزش براشینگ مو در خانه در ۵ مرحله

 • بهجت فلاح
 • ۱۱ شهریور ۱۴۰۲
 • ۰

به وسیله براشینگ مو می توانید به آسانی و با وسایلی بسیار ساده، موهای خود را خوش حالت و زیبا کنید. برای انجام براشینگ مو در خانه ابتدا از یک ضد حرارت استفاده کنید تا موهای شما در برابر حرارت آسیب کمتری ببیند. سپس رطوبت موهای خود را گرفته و موها را به چند دسته تقسیم کنید و شروع به سشوار کشیدن نمایید.

اگر براشینگ مو در خانه اصولی و درست انجام شود، می توانید به مدت چند روز موهایی زیبا، براق، صاف و مرتب داشته باشید. یادتان باشد که برای انجام براشینگ چند وسیله حرارتی مورد نیاز است. این وسایل می توانند به شما در داشتن موهایی زیبا و مرتب کمک کنند. یکی از کاربردی ترین وسایل برای انجام این کار، سشوار است. در ادامه مطلب به آموزش براشینگ مو در خانه خواهیم پرداخت.

منظور از براشینگ مو چیست؟

براشینگ مو به حالت دادن موها توسط یک وسیله حرارتی و برس گفته می شود. با انجام این عمل می توانید موهایی صاف، خوش حالت و حجیم داشته باشید. برای این که از آسیب دیدگی موهایتان جلوگیری کنید، بهتر است سشوار را در فاصله ۱۲ تا ۳۰ سانتی متری از موها قرار دهید. با این حال آنچه در این میان اهمیت دارد، انجام براشینگ به روش اصولی است. زیرا اگر براشینگ به روش غیر اصولی انجام شود، تارهای مو دچار آسیب خواهند شد.

براشینگ کردن مو در خانه کار بسیار راحتی است که می توانید به سادگی آن را انجام دهید. این کار شما را از رفتن به آرایشگاه و صرف هزینه های گزاف بی نیاز خواهد کرد. توصیه می شود برای انجام براشینگ از برس های فلزی استفاده کنید تا کارتان به راحتی انجام شود. در ادامه به آموزش فر کردن مو یا صاف کردن آن با حرارت اشاره خواهیم کرد.

خدمات براشینگ مو در منزل

چگونه می توانیم موهای خود را براشینگ کنیم؟

در همه حال ابزار مناسب خود را داشته باشید

انتخاب بهترین سشوار و استفاده از برس فلزی مناسب که مخصوص جنس موهای شما باشد، کاری بسیار مهم است. حتما از یک سشوار مناسب استفاده کنید. سپس مطمئن شوید که تعداد کافی گیره برای تقسیم بندی موهای خود در اختیار دارید. هم چنین از چند کش باریک مشکی رنگ نیز می توانید استفاده کنید. در نهایت با توجه به هدفی که در سر دارید، به سراغ انتخاب برس مناسب خود بروید.

همیشه موهایتان آماده باشد

برای این که کار براشینگ مو را در خانه انجام دهید، همیشه موهای خود را آماده نگه دارید. بهترین کار برای شروع آماده سازی موها به وسیله خود فرد، زمانی است که به تازگی از حمام آمده و موها خیس است. در این زمان موها در بهترین حالت طبیعی خود بوده و کمترین آلودگی ها را به همراه دارد.

 • آرون گروپس

حالت دهی به موها با سشوار در خانه

درجه مناسب سشوار بسیار اهمیت دارد

درجه حرارت سشوار خیلی مهم است که بهتر است نسبت به آن بی توجه نباشید. برای این که حالت موهای خود را تغییر دهید، با استفاده از کمک ابزارهای داغ مانند سشوار و اتو می توانید به صاف یا فر کردن موها کمک کنید. هنگام انجام براشینگ موی فر، حتما دمای مناسب سشوار را انتخاب کنید که با نوع موهای شما تناسب داشته باشد. به طور مثال اگر موهای شما ضخیم است، دمای بیشتری مورد نیاز خواهد بود. اما اگر موهایی آسیب دیده و نازک دارید، بهتر است درجه حرارت سشوار در حد پایین و کم باشد.

اگرچه هنگامی که فرد در منزل موهای خود را براشینگ می کند، ممکن است استفاده از درجه حرارت بالا ساده تر به نظر برسد، اما این کار به موهای شما آسیب زیادی وارد می کند. در مجموع انجام سشوار با دمای پایین منطقی تر است و برای سلامت مو بهترین راه حل است.

استفاده از برش مناسب را فراموش نکنید

اگر می خواهید حجم خوبی به موهایتان بدهید، به تناسب حجم مو و حجمی که برای براشینگ در نظر دارید، از یک برس گرد ۱ تا ۲/۵ اینچ استفاده کنید. یادتان باشد که هرچه برس بزرگ تر باشد، موها صاف تر می شود.

وسایل مورد نیاز براشینگ مو در منزل

 • سشوار
 • برس فلزی گرد
 • آینه متوسط
 • شانه تقسیم

انجام براشینگ مو در خانه

نگاهی به مراحل براشینگ مو در خانه

مراحل براشینگ مو در خانه به ترتیب زیر انجام می شود:

۱. شستشوی موها

اولین مرحله در براشینگ مو، شستن موها است. با توجه به جنس موها، روش های مختلفی برای شستشو و مراقبت از موها وجود دارند. با این حال نیازی نیست که این کار را هر روز انجام دهید. هم چنین نیاز نیست که در هر مرحله از شستشو حتما از شامپو استفاده کنید. اگر موهای خود را به طور مداوم بشویید و از شامپو استفاده کنید، این کار به موهای شما آسیب خواهد رساند.

در صورتی که موهای شما چرب است و نیاز است که هر روز این کار را انجام دهید، بهتر است به جای شستشوی روزانه موها و آسیب رساندن به آن ها، از شامپو و نرم کننده استفاده کنید. اگر حجم موهای شما زیاد است، می توانید ۲ بار در هفته موهای خود را بشویید که این کار به تمیز ماندن آن ها کمک می کند. حتما در زمان شستن موها از نرم کننده استفاده کنید. هم چنین برای این که موهایی سالم و درخشان داشته باشید، استفاده از شامپوهای حاوی کراتین یا روغن آرگان را فراموش نکنید. با این حال تحت هیچ شرایطی از شامپوهای حاوی الکل و سولفات استفاده نکنید. زیرا به موهایتان آسیب رسانده و باعث خشکی و وز شدن آن ها می شود.

صاف کردن موها با سشوار در خانه

۲. خشک کردن موها

اکنون زمان آن رسیده که موهایتان را به کمک یک حوله خشک کنید. پیش از این که دست از خشک کردن موها بردارید، مطمئن شوید که آب از موهایتان نمی چکد. زیرا هرچه بیشتر موهایتان را با حوله خشک کنید، زمان کمتری برای سشوار کشیدن صرف می کنید و در نتیجه موهایتان آسیب کمتری با سشوار خواهند دید. یادتان باشد که هنگام خشک کردن موها این کار را با ملایمت انجام دهید. هرچه با شدت بیشتری موهایتان را خشک کنید، آسیب بیشتری متوجه موها خواهد شد.

هم چنین هرچه حوله مصرفی شما نرم تر باشد، برای سلامت موهای شما بهتر خواهد بود. حتی می توانید از حوله هایی استفاده کنید که به طور ویژه برای موهای شما طراحی شده اند. برای این کار می توانید از یک تی شرت نخی یا پارچه میکروفیبر به آرامی و با ملایمت استفاده کنید. در نهایت اگر می خواهید که موهایتان با سرعت بیشتری خشک شود، می توانید از درجه حرارت کم یا متوسط سشوار استفاده کنید تا رطوبت موهای شما در مدت کمی کاهش پیدا کند. یادتان باشد که گرما به موهای شما آسیب می رساند. پس حتما درجه حرارت مناسب سشوار را در نظر بگیرید.

مرحله به مرحله براشینگ مو در خانه

۳. استفاده از محصولات مراقبت از مو

پس از انجام براشینگ مو، استفاده از محصولات مراقبتی و محافظتی را فراموش نکنید. محافظ های حرارتی باعث می شوند که آسیبی به موهای شما وارد نشوند. اگر از محصولات مراقبتی مو استفاده می کنید، محافظ های حرارتی را در اولویت قرار دهید. پیش از انجام براشینگ حتما این محصولات را به ساقه موها بزنید.

 • هنگامی که می خواهید از حمام خارج شوید، از نرم کننده استفاده کنید. نرم کننده های مو می توانند از ساقه موهای شما محافظت کنند.
 • کرم های براق کننده مو برای درخشندگی و صاف کردن مو با سشوار پکاربرد دارند.
 • اگر می خواهید در طول روز موهایی مرتب و خوش حالت داشته باشید، استفاده از اسپری مو را فراموش نکنید.
 • چنانچه می خواهید موهای مجعد و موج دار خود را با سشوار صاف کنید، از کرم های صاف کننده مو استفاده کنید.

۴. تقسیم بندی مو

پیش از شروع براشینگ مو در خانه، موهای خود را تقسیم بندی کنید. انجام این کار پیش از براشینگ مو در خانه بسیار اهمیت دارد. با تقسیم بندی موها می توانید زمان کمتری را به براشینگ کردن در خانه اختصاص دهید. هم چنین می توانید هر قسمتی را که براشینگ کردید، با خیال راحت رها کنید. زیرا قسمت های براشینگ نشده با گیره از این قسمت ها جدا شده اند.

قدم های ساده براشینگ مو در منزل

۵. براشینگ مو

اکنون زمان شروع براشینگ است. سشوار را در درجه مناسبی تنظیم کنید و اولین قسمت از موهای خود را باز کنید و براشینگ کردن را شروع کنید. سایر قسمت ها را به ترتیب براشینگ نمایید و در آخر به وسیله دست آن ها را ادغام کنید. اگر موهای شما بلند است و به راحتی به جلو می رسند، می توانید برس و سشوار را همزمان بر روی آن ها بکشید. ابتدا برس را بر رو یا زیر موها بگذارید، سپس سشوار را در فاصله معینی از موها قرار داده و همزمان تا انتهای مو ببرید.

اگر موهای شما کوتاه است هم این مراحل را انجام دهید. اما برای تسلط بیشتر می توانید سشوار را کمی مایل و در زاویه ۹۰ درجه مقابل آینه بگیرید. همیشه براشینگ را از ریشه موها شروع کنید تا به انتها برسید. یادتان باشد که بعد از سشوار به موها آب نزنید. این کار موهای شما را وز خواهد کرد.

راه های براشینگ مو در خانه

بعد از براشینگ پشت موها نوبت به جلوی سر می رسد. گیره ها را یکی یکی باز کنید و بعد از اتمام کار هر قسمت گیره دیگری را باز کنید تا راحت بتوانید حجم کمی از موها را به خوبی براشینگ کنید. در این قسمت هم شروع کارتان از ریشه موها باشد و برس را زیر یا روی موها قرار دهید. سشوار را در بالای سر بگیرید و با زاویه ۹۰ درجه قرار دهید و هر دو دست خود را همزمان حرکت دهید. هنگام استفاده از سشوار مراقب باشید که سشوار در تماس مستقیم با ریشه موها نباشد. در زمان برس کشیدن هم این کار را به نرمی انجام دهید که پوست تان آسیب نبیند. تکرار ۲ الی ۳ بار این کار به حالت گرفتن موها کمک خواهد کرد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *