دسته ها
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳

کاشت ریش چطور انجام می شود؟ و چه مزایایی دارد؟

 • شقایق ایران دوست
 • ۵ شهریور ۱۴۰۲
 • ۰

کاشت ریش بسیار ساده می باشد ولی باید بدانید که همه افراد مستعد این کار نمی باشند و امکان دارد همه نتوانند این مورد را انجام دهند و نیاز باشد تا از روش های جایگزین برای این مورد استفاده کنند.

برخی از افراد هستند که نمی توانند ریش بگذارند و باید بدانید که این افراد مو های صورتشات بسیار کم می باشد و مانع از جذاب شن استایلشان خواهد شد از این رو بسیاری از افراد تصمیم می گیرند تا ریش بکارند. کاشت ریش را در ادامه برایتان بررسی می کنیم و اطلاعاتی بسیار خوب در مورد روش های انجام این کار برای شما خواهیم نوشت.

فولیکول های مهم در پیوند ریش

روش انجام کاشت ریش و مزایای آن

باید بدانید که ریش ردان همیشه بدون نقص نمی باشد و هر از چند گاهی نیاز است تا آنها را تقویت کنند در غیر این صورت یکنواخت رشد نخواهند کرد. در برخی از شرایط مرد ها ممکن است داری یک سری از بیماری های خاص شوند و این بیماری ها بر روی مو ها و ریش هایشان تاثیرات منفی خواهد داشت و می تواند رشد ان ها را مختل نماید از این رو بهترین و بی دردسر ترین راه برای این که بتوانند ریش های سالم و بدون ایراد داشته باشند کاشت ریش می باشد.

البته باید بدانید که کاشت ریش با کاشت ابرو و کاشت مو تفاوت های زیادی دارد و قبل از این که برای این کار اقدام کنید باید مو های شما مورد بررسی قرار بگیرد و اگر متخصص صلاح بداند شما می توانید این کار را انجام دهید. در واقع مانند هر روش پزشکی این مورد نیز ۱۰۰ درصد نمی باشد و ممکن است افرادی باشند که ز نتایج این امر بسیار ناراضی باشند.

برخی از افراد بعد از این که کاشت را انجام می دهند دچار اسکار می شوند و اگر این عمل موفقیت آمیز نباشد امکان بروز مشکلات زیادی در این زمینه وجود دارد و می تواند جای زخم های شما صورت شما را دچار مشکلاتی نماید که شما از آن راضی نباشید. البته اگر به متخصص های ماهر در این زمینه مراجعه کنید می توانید بعد از بررسی های لازم مطمئن شوید که این مورد برایتان اثر دارد یا خیر و بعد برای انجامش تصمیم بگیرید.

کاشت ریش دقیقا بدین معنی می باشد که مو از بخشی از بدن شما برداشته می شود و به خط فک شما و هر جایی از صورتتان که دارای کمبود ریش می باشد پیوند زده می شود. این مو های پیوندی رشد می کنند و جا های خالی ریش را در صورت شما پر خواهند کرد. اما باید بدانید که این امر یک فرایند پیچیده می باشد و به این سادگی ها نیست.

 • آرون گروپس

کاشت ریش

انواع روش های پیوند ریش

برای این که بتوانید ریش های خود را پیوند بزنید به صورت لی دو روش وجود دارد. این دو روش را در ادامه به صورت کامل برایتان بررسی خواهیم کرد.

روش اول

در این روش استخراج فولیکولی صورت می گیرد و با برداشت های بخشی از فولیکول های بدن فرد به ناحیه ای دیگر از بدن او پیوند داده خواهد شد. این روش دردناک نمی باشد و بیش تر از سایر روش ها انجام می شود.

روش دوم

پیوند دادن واحد ها فولیکولی روش دوم انجام پیوند ریش در آقایان می باشد. برای این روش باید بخشی از بافت پشت سر بدن بریده شده و فولیکول های آن استخراج شده و برای پیوند به صورت آماده خواهند شد. این مورد کمی دردناک می باشد ولی می تواند از روش دیگر قطعی تر باشد.

یادتان باشد که یک واحد کوچک فولیکولی گروهی از چندین فولیکول می باشد و ممکن است از یک نقطه خارج شوند. در هر دو روش حدودا بین ۲ الی ۵ هزار پیوند فولیکولی انجام می شود و استفاده از این روش ها نسبت به سایر روش های پر پشت شدن ریش ها می تواند برایتان اثر داشته باشد و موفقیت بیش تری را به همراه خواهد داشت.

کاشت ریش

نحوه انجام

برای این که ریش های شما کاشته شود سه مرحله وجود دارد.

 • در ابتدایی ترین مرحله برداشت انجام می شود و فولیکول ها از بخشی از بدن برداشته می شود.
 • برای این کار باید مو های بدن شما و هر ناحیه ای که می خواهید برداشت شود را بتراشید.
 • تراشیدن مو ها به پزشک این امکان را می دهد تا دید بیش تری بر روی فولیکول ها داشته باشد.
 • همچنین باید بدانید که در این مرحله یک بی حسی به بخش مورد نظر بدن شما زده می شود تا دردی را احساس نکنید.
 • در مرحله بعد کاشت توسط متخصص با روش های اصولی آن انجام خواهد شد.
 • در مرحله سوم شما باید روند بهبودی را طی کنید.
 • برای بهبودی در این روش نیاز به یک روز استراحت دارید.
 • همچنین باید بدانید که امکان پوسته ریزی نیز وجود دارد و می تواند در اطراف مو های تازه کاشته شده این پوسته ریزی ها شدید تر باشد.
 • بعد از گذشت یک هفته الی ده روز می توانید صورت خود را به صورت طبیعی اصلاح کرده و ریش های جدید خود را نیز کوتاه نمایید.
 • نکته ای که باید اینجا بدانید تا نگران نشوید این است که مو های جدید امکان ریزش دارند و دو الی سه هفته بعد از کاشت این مورد رخ می دهد و یادتان باشد که این موضوع طبیعی می باشند و این مو ها باید بریزند تا مو های جدید جایگزین ان ها شوند.

افراد مستعد

یک سری از افراد برای این که ریش بکارند مستعد تر از سایرین می باشند و یادتان باشد که برای این که بتوانید کاندید خوبی برای این موضوع باشید باید بخش پیوند خوبی در بدن خود داشته باشید و فولیکول های مو های شما باید سالم باشند. معمولا فولیکول های اهدایی از بخش زیرین

مو هایتان انجام می شود و باید بدانید که این  منطقه آخرین بخشی می باشد که می تواند دچار طاسی شود. بنابراین اگر مو های شما دچار ریزش شده باشد این بخش از مو هاتان سالم تر می باشند و امکان پیوند وجود دارد. البته اگر فولیکول های موجود در این بخش سالم باشند پزشک راه های جایگزین برای این مشکل را پیشنهاد می دهد و شما باید به صورت کلی بی خیال این روش شوید.

ریش های سالم با روش های جایگزین پیوند

موفقیت آمیز بودن یا نبودن کاشت ؟

یادتان باشد که اگر این روش در هر زمینه ای انجام شود بعد از ۳ الی ۴ ماه فولیکول ها در جای خود قرار می گیرند و شروع به رشد خواهند کرد. اگر بعد از ۹ ماه ریش های کاملا سالمی را داشته باشید می توان گفت که این روش برایتان موفقیت زیادی داشته است و شما دیگر نیازی نیست در این زمینه نگران باشید.

یادتان باشد که اگر از روش دوم برای کاشت استفاده کنید می توانید ریش های طبیعی تر و سالم تری داشته باشید و همچنین باید بدانید که موفقیت انجام روش دوم از روش اول برتر خواهد بود زیرا فولیکول های استفاده شده در این روش بیش تر می باشد و شانس موفقیت را در این عمل بالا تر خواهد برد.

اقدامات لازم بعد از کاشت

بعد از پیوند زدن ریش ها باید یک سری از اقداماتی را رعایت کنید در غیر این صورت امکان دارد کاشت ریش های شما موفق نبوده و در نتیجه مشکلاتی مانند انواع عفونت ها برایتان ایجاد شود. بعد از این عمل معمولا دستورالعمل های لازم در این زمینه به شما داده می شود و شما باید از پماد ها و دارو هایی که برایتان تجویز می شود به خوبی استفاده کنید و همچنین به یاد داشته باشید که باید برای مدتی از یک سری از فعالیت ها اجتناب نمایید.

 • ابتدایی ترین توصیه در این زمینه نشستن صورت خود برای چند روز می باشد زیرا در این روز های ابتدایی پوست شما حساس می باشد و امکانم دارد هارش های شدیدی در این میان برایتان ایجاد شود.
 • دومین مورد برای اجتناب کردن شنا کردن می باشد.
 • بعد از کاشت نباید در معرض نور مستقیم خورشید باشید زیرا امکان دارد اشعه های فرابنفش تاثیر بدی بر روی فولیکول های کاشته شده داشته باشند.
 • سیگار کشیدن و استفاده از سونا و جکوزی در چند روز ابتدایی بعد از پیوند زدن ریش ممنوع است.
 • فعالیت های بدنی شدید، خاراندن، لمس و مالش ریش های تازه کاشته شده می تواند مشکلات زیادی برای شما به همراه داشته باشد.

کاشت مو در صورت

عارضه های جانبی

یادتان باشد که هر مدل جراحی می تواند عارضه هایی را برایتان به همراه داشته باشد و از مهم ترین این عارضه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • ورم صورت
 • خارش شدید
 • احساس کشش در پوست
 • بی حسی زیاد
 • پوسته پوسته شدن
 • بروز اسکار شدید در منطقه اهدا کننده
 • قرمزی
 • سوزش

یادتان باشد که با مشاهده هر گونه از این عارضه ها به مدت زمان طولانی تر از یک هفته باید متخصص خود را در جریان قرار دهید زیرا امکان دارد مشکلی برای کاشت ریش شما ایجاد شده باشد که باید دارو های خاصی در این زمینه مصرف نمایید.

جایگزین های کاشت ریش

جایگزین های بهتری برای پیوند ریش وجود دارد که شما می توانید از آن ها استفاده کنید ولی یادتان باشد که استفاده از این روش ها می تواند در طولانی مدت تاثیرات خود را اعمال نماید از این رو نباید انتظار داشته باشید که با دو بار استفاده کردن از روش های جایگزین دارای ریش های پر پشت می شوید. در ادامه روش های غیر تهاجمی برای بهبود ریش های ریخته شما خواهیم گفت تا بتوانید با کم ترین هزینه دوباره ریش های سالم و پر پشت داشته باشید.

 پیوند زدن ریش ها

داشتن رفتار های سالم

از ساده ترین روش های بهبود ریش های صورت ان است که رفتار های سالم در زندگی خود داشته باشید.و یادتان باشد که حتی اگر ژنتیک شما تاثیرات زیادی روی رویش ریش هایتان داشته باشد شما می تواند با داشتن عادت های درست در مقابل ریزش ان ها بایستید. برخی از رفتار های شما تاثیرات زیادی در این زمینه دارند از این رو نیاز است تا با ان ها آشنا شوید.

 • ورزش کردن می تواند گردش خون را بهبود بخشیده و مواد لازم برای تغذیه فولیکول های مو ها را به آن ها برساند از این رو برای بهبود سبک زندگی خود می توانید از این روش کمک بگیرید.
 • سعی کنید رژیم غذایی خود را سرشار از ویتامین c، ویتامین e و ویتامین های b و d نمایید. این ویتامین ها برای بدن شما ضروری می باشند.
 • استفاده از مواد معدنی در رژیم غذایی نیز می تواند تاثیرات زیادی بر روی رشد ریش های شما داشته باشد از این رو آن ها را نادیده نگیرید و سعی کنید از یک رژیم غذایی خوب و مقوی در این زمینه استفاده کنید.
 • داشتن خواب شبانه به مدت ۶ الی ۸ ساعت بسیار مفید خواهد بود و می تواند به شما کمک کند تا بتوانید رشد خوبی در مو های خود داشته باشید.

استفاده از داروی ماینوکسیدیل

این دارو یکی از روش های درمانی برای رشد مو در سر می باشد و می تواند تاثیراتی نیز بر روی رشد مو های شما در ناحیه صورت نیز داشته باشد. در واقع این دارو به صورت مایع و فوم می باشد و شما می توانید یکی از این موارد را خریداری کرده و برای پوست خود استفاده کنید تا تاثیراتش را روی پوست خود ببینید. البته این دارو مضراتی را نیز با خود به همراه دارد و اگر شما این دارو را قطع کنید امکان این که مشکلاتی برای مو های جدید ایجاد شود و رشدشان متوقف شود بسیار زیاد خواهد بود.

البته یادتان باشد که این دارو در ابتدا برای درمان فشار خون بالا ایجاد شد و الان نیز اگر از این دارو استفاده می کنید بهتر است این مورد را در نظر داشته باشید زیرا امکان بروز مشکلات فشار خون حتی در افراد سالم نیز با استفاده از آن وجود دارد .

استفاده از مکمل ها برای بهبود رویش ریش ها

استفاده از مکمل ها

همچنین باید بدانید که استفاده از مکمل ها از سایر روش هایی می باشد که می توانید برای تقویت ریش های خود در خانه از ان ها استفاده نمایید. این مکمل ها شامل بیوتین می باشند و می توانند به رشد سالن تر مو ها شما کمک شایانی داشته باشند. بهتر است قبل از این که مکملی را تهیه کنید با مسئول دارو خانه و یال یک متخصص پوست در این زمینه مشورت کنید زیرا اگر دارویی را اشتباه مصرف کنید امکان دارد نتیجه ای عکس به شما بدهد.

اگر از این مطلب رضایت داشتید و با کاشت ریش آشنا شدید در ادامه شما می توانید یک سری اطلاعات دیگری در مورد کاشت مو به روش DUT و عوارض کاشت ابرو نیز مشاهده نمایید و برای این کار کافی است تا از لینک های داده شده در این زمینه استفاده کرده تا بتوانید وارد صفحات مربوطه شوید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *