دسته ها
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳

جرم گیری جارو برقی چه اصول و قواعدی دارد؟

  • شقایق ایران دوست
  • ۳۱ مرداد ۱۴۰۲
  • ۰

در این مطلب شما می توانید با استفاده از روش های خاص و ساده به جرم گیری جارو برقی بپردازید و برای انجام این کار اذیت نشوید. همچنین باید بدانید که این کار می تواند به سلامت عمر جاروی شما کمک شایانی بکند. برای دریافت اطلاعات بیش تر این مطلب را از دست ندهید.

جرم گیری جارو برقی یکی از سخت ترین کار های خانه داری می باشد ولی اگر بتوانید از تکنیک های ساده ای برای این کار استفاده بکنید می توانید به راحتی از پس این کار برآمده و جاروی خود را تمیز نمایید. در واقع استفاده از ساده ترین تکنیک ها می تواند به شما کمک کرده تا بتوانید این کار را راحت تر انجام داده و از سختی های کار شما می کاهد.

جرم گیری جارو برقی

نحوه جرم گیری جارو برقی در خانه

جاروبرقی همانند سایر وسایل برقی خانه نیاز به تمیز کردن مداوم دارد در غیر این صورت ممکن است گرد و خاک موجود روی آن منجر به خرابی این وسیله شود. اگر برای طولانی مدت است که از جاروی خود استفاده می کنید و آن را تا کنون تمیز نکرده اید همراه ما باشید تا به شما آموزش دهیم که چطور می توانید به راحتی و با چند تکنیک ساده از پس این کار بر بیایید. در ادامه شما را با مراحل تمیز کردن جاروبرقی به صورت کامل آشنا خواهیم کرد.

تمیز کردن فیلتر ها

ابتدایی ترین کاری که شما می توانید انجام دهید این است که ابتدا فیلتر جاروبرقی را تمیز کنید. برخی از فیلتر هایی که روی جارو ها می باشند قابل شستشو می باشند و شما می توانید آن ها را بشویید و در نظر داشته باشید که اگر فیلتر جاروی شما غیر قابل تعویض باشد بعد از این که آن را جدا نمودید نیاز است تا یکی جدید تهیه کرده و جایگزین کنید.

تمیز کردن کیسه جارو

کیسه جاروبرقی از مهم ترین وسایل درونی آن می باشد و شما می توانید به راحتی و با استفاده از ساده ترین روش ها آن را تخلیه نمایید. یادتان باشد که این کیسه در صورت پر شدن نمی تواند گرد و غبار ها را تمیز کند از این رو تمیز کردن این بخش از جارو دارای اهمیت بالایی می باشد. در صورتی که شما این بخش از جارو را تمیز کنید می توانید با سرعت بیش تری به تمیز کردن خانه پرداخته و در نهایت در زمان شما صرفه جویی خواهد شد.

 روش های تمیز کاری وسایل برقی

  •  آرون گروپس

این کار را باید به صورت دوره ای و در هر زمان که احساس کردید نیاز است این بخش را تمیز کنید زیرا در غیر این صورت امکان مکش بیش تر در جاروی شما از بین خواهد رفت. پر نشدن این بخش از جارو باعث می شود تا به موتور جاروی شما فشار زیادی وارد نشود و در نهایت شما به راحتی می توانید از بروز مشکلات شدید در موتور جارو تان پیشگیری نمایید.

این موضوع را به یاد داشته باشید که برخی از کیسه های جارو ها یک بار استفاده می باشند و شما باید دائما در حال تعویض آن ها باشید و در این میان هم یادتان باشد که نباید بیش از حد این کیسه ها را پر کنید زیرا امکان بروز مشکلات شدید برای موتور دستگاه شما وجود دارد.

تمیز کردن بدنه جارو

بدنه جارو برقی شما نیاز به تمیز شدن دارد زیرا در معرض شدید گرد و خاک و پرز های فرش می باشد. یادتان باشد که برای جرم گیری این بخش از جارو برقی نیاز است تا از مقداری آب و یا دستمال نم دار استفاده نمایید. این بخش از جارو حساسیت زیادی دارد و بهتر است از دستمال های خشک استفاده نکنید زیرا امکان بروز خط و خش روی بدنه جارو وجود دارد. البته بخش هایی از بدنه که غیر قابل تمیز کردن با دستمال می باشند را می توانید با استفاده از یک مسواک خشک تمیز کنید.

تمیز کردن موتور

موتور جاروبرقی دارای اهمیت ویژه ای می باشد و بهتر است این کار را به دست یک فرد ماهر بدهید و یادتان باشد که اگر در خانه می خواهید این بخش از جارو را تمیز گنید بهتر است از آب استفاده نکنید زیرا آب می تواند به درون موتور نفوذ کرده و در نهایت مشکلات زیادی را برای جارو ایجاد خواهد کرد و حتی می تواند منجر به خرابی شدن موتور و از کار افتادنش شود. برای تمیز کردن این بخش از جاروبرقی نیاز است تا با دقت بیش تری عمل کنید و حتما از دستمال های خشک و یا با میزان رطوبت کم استفاده نمایید.

تعویض فیلتر جارو

به صورت کلی برای تمیز کردن جارو برقی باید به صورت دوره ای اقدام کنید در غیر این صورت کارآیی اش کاهش پیدا می کند. شما می توانید برای کارآیی بیش تر جارو های خود هر سه ماه یک بار برای تعویض کردن فیلتر اقدام کنید و یادتان باشد که این کار به تمیز کردن شما کمک ویژه ای می گند و مانع از تشدید گرد و خاک ها خواهد شد. اگر از این مطلب رضایت داشتید در ادامه می توانید اطلاعات خوبی در مورد تمیز کردن چرخ گوشت و تمیز کردن مخلوط کن در خانه نیز کسب کنید و برای این کار کافی است تا از لینک های داده شده  در این زمینه کمک بگیرید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *