دسته ها
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳

چگونه بهترین صندلی کنفرانس را تشخیص دهیم؟

 • فرهاد هاشمی
 • ۲۵ مرداد ۱۴۰۲
 • ۰

صندلی کنفرانس یکی از اجزای اصلی مبلمان اداری محسوب می‌شود. این نوع صندلی همان‌طور که از نام آن مشخص است، بیشتر در اتاق کنفرانس استفاده می‌گردد. به کمک یک صندلی کنفرانس خوب، افراد حاضر در جلسات از آرامش کافی در حین کار برخوردار بوده و تمام تمرکزشان را بر روی فعالیت‌های کاری می‌گذارند.

چگونه بهترین صندلی کنفرانس را تشخیص دهیم؟

شما می‌توانید برای تشخیص بهترین صندلی کنفرانس، به نکات گفته شده در این مقاله توجه کنید. پس برای پاسخ به این سوال که یک صندلی کنفرانس خوب چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ ادامه مطلب را از دست ندهید.

صندلی کنفرانس چیست؟

معمولا در شرکت‌ها و ادارات، جلسه‌های زیادی در اتاق کنفرانس برگزار می‌شوند که ممکن است چند ساعت طول بکشند. در چنین شرایطی داشتن یک صندلی راحت که بتوان چند ساعت بر روی آن بدون هیچ مشکلی نشست، یکی از ضروریات محسوب می‌شود.

می‌توان گفت برای انتخاب بهترین صندلی کنفرانس، باید به راحتی توجه ویژه‌ای داشته باشیم. البته از صندلی کنفرانس فقط در اتاق کنفرانس استفاده نمی‌شود؛ بلکه در سالن‌های انتظار نیز این نوع صندلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از طرفی صندلی کنفرانس جذابیت و زیبایی خاصی به محیط کار می‌بخشد و به حرفه‌ای‌تر نشان دادن محیط کمک می‌کند.

انواع صندلی کنفرانس

برای خرید صندلی کنفرانس ، در ابتدا باید انواع آن را بشناسیم. صندلی کنفرانس در انواع مختلفی وجود دارد. بر حسب نوع کاربری می‌توان انواع مختلفی از این نوع صندلی را انتخاب کرد. در این قسمت از مقاله به توضیح هر یک از این انواع می‌پردازیم.

 • صندلی کنفرانس بزرگ : انواع صندلی کنفرانس بزرگ برای اتاق‌هایی استفاده می‌شود که مساحت زیادی دارند. همچنین برای افرادی که وزن بسیار بالایی دارند نیز از این نوع صندلی باید استفاده شود.
 • صندلی کنفرانس کوچک : صندلی کنفرانس کوچک را معمولا در اتاق‌های با ابعاد کوچک و همچنین افرادی با وزن پایین و ریزجثه استفاده می‌کنند. اگر میز کنفرانس کوچکی دارید، حتما از صندلی کنفرانس کوچک استفاده کنید.
 • صندلی کنفرانس چرخدار و گردان : برخی از صندلی‌های کنفرانس، دارای پایه پنج‌پر چرخدار بوده که می‌تواند باعث حرکت کاربر در حالت نشسته و جابه‌جایی آسان صندلی شود.
  فرد می‌تواند بر روی این صندلی به راحتی به جهت‌های مختلفی حرکت کند. البته از این نوع صندلی بهتر است در جلسات داخلی شرکت استفاده شود و در جلساتی که رسمی‌تر بوده، بهتر است از صندلی‌های ثابت استفاده شود تا میزان تحرک کمتر باشد.
 • صندلی کنفرانس ثابت : نوع دیگری از صندلی کنفرانس، صندلی ثابت است. این نوع صندلی بدون چرخ بوده و حالت ثابت دارد. این نوع صندلی بیشتر در جلسات رسمی استفاده می‌شود؛ زیرا صندلی‌های چرخ‌دار ممکن است تا حدی تمرکز را بر هم بزنند. البته حسن دیگری که این نوع صندلی دارد این است که دوام بیشتری نسبت به نوع چرخ‌دار دارد.
 • صندلی کنفرانس میزدار : از دیگر انواع صندلی کنفرانس، نوع مجهز به یک میز تحریر کوچک یا به‌اصطلاح میز‌دار است. از این نوع صندلی علاوه بر ادارات و شرکت‌ها، در دانشگاه‌ها و مکان‌های آموزشی نیز استفاده می‌شود.

مزیت صندلی کنفرانس میز‌دار این است که از میز کوچک قرار گرفته بر روی آن می‌توان برای قرار دادن وسایل و همچنین یادداشت‌برداری استفاده کرد. بهتر است صندلی‌های کنفرانس میز‌دار، مجهز به مکانیزم باز و بسته کردن باشند تا کاربر در هنگام نشست و برخاست بتواند با باز کردن میز، راحت‌تر جابه‌جا شود.

 • صندلی کنفرانس انبار شونده روی هم : یکی دیگر از انواع صندلی کنفرانس، صندلی کنفرانس با قابلیت انبارش روی هم است‌. این نوع صندلی می‌تواند به راحتی جابه‌جا و یا جمع شود. در واقع ساختار این صندلی‌ها به گونه‌ای است که می‌توانند به‌راحتی بر روی یکدیگر قرار گیرند. باید توجه داشت که این صندلی‌ها برای فضاهای رسمی چندان مناسب نیستند.

شرکت مبلمان الوند انواع مختلف صندلی کنفرانس از بهترین برندهای تولیدکننده مانند نیلپر، لیو، هلگر، نظری و … را عرضه می‌کند. از اصلی‌ترین انواع صندلی کنفرانس که توسط این سایت به فروش می‌رسد، می‌توان به صندلی‌های کنفرانس ثابت و چرخ‌دار نام برد.

ویژگی‌های بهترین صندلی کنفرانس

به طور کلی میز و صندلی جزو لوازمی هستند که باید برای خرید آن‌ها دقت زیادی را به عمل آورید. به خصوص اگر میز و صندلی از نوع اداری باشند؛ زیرا فردی که قرار است از آنها استفاده کند، باید مدت زیادی را بر روی صندلی و پشت میز بگذراند. به همین دلیل اگر میز و صندلی استاندارد و راحت نباشند، به مرور زمان می‌توانند مشکلات زیادی را برای فرد به وجود آورند. از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مشکلاتی که در اثر استفاده از میز و صندلی نامناسب به وجود می‌آید، مشکلات ستون فقرات است.

چگونه بهترین صندلی کنفرانس را تشخیص دهیم؟

در ادامه، ویژگی‌های مختلف یک صندلی کنفرانس خوب شرح داده شده است. شناخت این ویژگی‌ها، شما را در انتخاب بهترین صندلی کنفرانس یاری خواهد داد.

جنس بدنه بهترین صندلی کنفرانس

یکی از مواردی که در آن باید به جنس بهترین صندلی کنفرانس اهمیت داد، بدنه صندلی است. وقتی که در مورد بدنه صندلی صحبت می‌کنیم، در واقع در مورد پایه‌ها، جک، چرخ‌ها، دسته‌ها، نشیمنگاه و مکانیزم صندلی حرف می‌زنیم. در واقع طول عمر کلی و اصلی صندلی را این قسمت‌ها مشخص می‌کنند. اگر ضربه یا فشاری به صندلی وارد شود، اولین قسمت‌هایی که مورد آسیب قرار می‌گیرند این قسمت‌ها هستند.

در صورت خراب شدن این نواحی، استفاده از صندلی تقریبا غیر ممکن و یا سخت خواهد شد. بدنه صندلی‌های اداری از جمله صندلی کنفرانس را معمولا از سه جنس پلاستیکی، آلومینیومی و فولادی می‌سازند. جنس پلاستیکی ضعیف‌ترین و جنس فولادی قوی‌ترین نوع صندلی به شمار می‌آید. در ادامه به توضیح مختصری در مورد هر یک از این موارد می‌پردازیم.

 • بدنه پلاستیکی: یکی از انواع جنس‌هایی که برای ساخت بدنه صندلی کنفرانس از آن استفاده می‌شود، جنس پلاستیک است. بدنه پلاستیکی را می‌توان ضعیف‌ترین جنس بدنه به شمار آورد. صندلی پلاستیکی معمولا در مقابل وزن بالا، فشار و یا ضربه دچار ترک شده و آسیب خواهد شد.
 • بدنه آلومینیومی: نوع دیگری از جنس‌هایی که برای بدنه صندلی کنفرانس استفاده می‌شود، بدنه آلومینیومی است. بدنه آلومینیومی معمولا از بهترین جنس‌هایی است که می‌توان برای صندلی کنفرانس در نظر گرفت. این نوع بدنه در مقابل ضربه و فشار مقاوم بوده و ضمنا وزن سبکی دارد و می‌توان برای انتخاب بهترین صندلی کنفرانس، این جنس از بدنه را انتخاب نمود. صندلی‌هایی با بدنه آلومینیومی را معمولا برای صندلی مدیریتی و صندلی‌هایی مانند صندلی کنفرانس استفاده می‌کنند.
 • بدنه فولادی: بدنه فولادی را می‌توان بهتری، مقاوم‌ترین و بادوام‌ترین نوع بدنه صندلی به شمار آورد. در واقع مقاومت بدن فولادی حتی از بدنه آلومینیومی نیز بالاتر است؛ هرچند جرم حجمی بیشتری از آلومینیوم دارد و در نتیجه سنگین‌تر است. این جنس از بدنه می‌تواند در مقابل فشار، ضربه و وزن بالا مقاومت بسیار زیادی داشته باشد؛ از این رو می‌توان بدنه فولادی را بهترین جنس برای بهترین صندلی کنفرانس به شمار آورد.

جنس روکش صندلی کنفرانس

از دیگر مواردی که در انتخاب بهترین صندلی کنفرانس اهمیت دارد، جنس روکش آن است. سه مورد را در انتخاب روکش باید در نظر بگیریم؛ نوع کاربرد صندلی، محیطی که قرار است در آن از صندلی استفاده کنیم و همچنین نوع دکوراسیون محیط‌. روکش صندلی‌های اداری مانند صندلی کنفرانس را معمولا از دو جنس چرمی و پارچه‌ای انتخاب می‌کنند.

روکش چرمی صندلی کنفرانس

روکش چرم را می‌توان از بادوام‌ترین و بهترین روکش‌ها به شمار آورد. برای این جنس از روکش می‌توان از چرم مصنوعی و یا چرم طبیعی استفاده کرد. جنس چرم مزیت‌های زیادی دارد؛ یکی از مزیت‌های این جنس این است که آب و مایعات به داخل صندلی نفوذ نمی‌کند.

همچنین در صورت ریخته شدن آب بر روی آن می‌توان در عرض چند ثانیه به کمک یک دستمال، آب را پاک کرد. علاوه بر آب، آلودگی‌های دیگر نیز به راحتی از روی این جنس از صندلی پاک خواهد شد؛ بنابراین روکش چرم را می‌توان برای بهترین صندلی کنفرانس انتخاب نمود.

روکش پارچه‌‌ای صندلی کنفرانس

یکی دیگر از جنس‌هایی که برای تولید روکش بهترین صندلی کنفرانس استفاده می‌شود، متریال‌های پارچه‌ای هستند. مزیتی که روکش پارچه‌ای دارد این است که می‌توان طرح‌های مختلفی از آن را پیدا کرد. از این رو روکش پارچه‌‌ای می‌تواند هر سلیقه‌ای را راضی نگه دارد. همچنین گردش هوای موجود در این نوع روکش، به جلوگیری از تعریق بدن کمک خواهد کرد. هر چند برای ایجاد بهترین گردش هوا، باید به سراغ روکش مِش رفت.

پشتی استاندارد صندلی کنفرانس

از دیگر ویژگی‌های بهترین صندلی کنفرانس، داشتن یک پشتی راحت است. پشتی صندلی باید به گونه‌ای باشد که وقتی بر روی آن می‌نشینید، احساس کمردرد نداشته باشید.

معمولا صندلی‌هایی که پشتی خشک و سفتی دارند، به ستون فقرات فشار وارد می‌کنند. این فشار موجب احساس کمردرد خواهد شد. اگر این فشار به صورت پایدار و در مدت زمان طولانی باشد، می‌تواند به کمردردهای شدیدتر و مشکلات جدی‌تر منجر شود.

چگونه بهترین صندلی کنفرانس را تشخیص دهیم؟

جنس فوم صندلی کنفرانس

یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب بهترین صندلی کنفرانس، توجه به جنس فوم آن است. از فوم در قسمت نشیمن‌گاه و پشتی صندلی استفاده می‌شود. این فوم باید از جنسی انتخاب شود که هم احساس راحتی به فرد داده و هم ماندگاری و دوام بالایی داشته باشد.

فوم‌هایی که فشرده‌تر باشند، معمولا از مرغوبیت بیشتری نیز برخوردار هستند. این روزها از فوم سرد، بسیار در ساخت صندلی استفاده می‌کنند. یک فوم مرغوب و بادوام موجب می‌شود که در اثر استفاده زیاد از صندلی، فرو رفتگی و یا پستی و بلندی در قسمت نشیمنگاه یا پشتی صندلی احساس نکنید.

دسته استاندارد

یکی دیگر از ویژگی‌های بهترین صندلی کنفرانس، داشتن دسته مناسب است. دسته به کار رفته در صندلی‌ها باید از نوع استاندارد باشد. به طوری که وقتی که بر روی صندلی می‌نشینید، آرنج به راحتی بر روی دسته قرار بگیرد و شما احساس راحتی داشته باشید‌.

ابعاد مناسب صندلی کنفرانس

از دیگر نکاتی که باید هنگام خرید بهترین صندلی کنفرانس به آن توجه داشته باشید، ابعاد و اندازه‌های آن است. برای اینکه بدانید ابعاد صندلی مناسب است یا خیر، باید موارد زیادی را در نظر بگیرید. یکی از این موارد، اندازه اتاق است.

به عنوان مثال برای میزهایی با ابعاد کوچکتر باید صندلی‌های کوچکتر را نیز خریداری کنید. این موضوع ابعاد از دو جنبه اهمیت دارد؛ جنبه اول احساس راحتی فرد استفاده کننده از آن است. جنبه دوم نیز بحث تناسب و زیبایی است.

در صورت عدم تطابق ابعاد میز با صندلی از زیبایی فضا کاسته خواهد شد؛ بنابراین برای خرید میز کنفرانس و صندلی کنفرانس، باید ابعاد این دو مورد را هم با یکدیگر و هم با اتاق مورد بررسی قرار دهید.

خدمات پس از فروش برای صندلی کنفرانس

یکی از مهم‌ترین مواردی که در خرید هر کالایی مورد بررسی قرار می‌گیرد، خدمات پس از فروش آن کالا است. این موضوع برای کالاهایی مانند صندلی کنفرانس، اهمیت این قضیه بیشتر خواهد شد؛ زیرا صندلی کالایی است که فرد بر روی آن نشسته و قرار است تحمل وزن یک انسان را برای مدت طولانی داشته باشد.

همچنین به دلیل جابه‌جایی‌های زیاد، صندلی در معرض آسیب قرار می‌گیرد. به همین دلایل اهمیت خدمات پس از فروش در انتخاب بهترین صندلی کنفرانس بسیار زیاد است.

انتخاب بهترین صندلی کنفرانس و رابطه آن با سلامت جسمی

قبلا اشاره کردیم که در انتخاب بهترین صندلی کنفرانس، باید ارگونومی و سلامت جسمی بدن را نیز در نظر بگیرید. یک صندلی مناسب باید بر اساس اصول استاندارد ساخته شده باشد. حال این اصول استاندارد که مکررا بر روی آن‌ها تاکید می‌شود، چه مواردی هستند؟! یکی از مواردی که در مورد ارگونومی بسیار اهمیت دارد، میزان زاویه‌ای است که میان پشتی و نشیمنگاه وجود دارد. بهترین زاویه برای این قسمت، زاویه ۹۰ درجه است.

مورد دیگری که در مورد ارگونومی صندلی باید به آن توجه داشته باشید، ارتفاع صندلی است. بهترین و استانداردترین ارتفاع زمانی تنظیم می‌شود که پاها بر روی زمین قرار گرفته و مقدار کمی از وزن بر روی پاها بیفتد. صندلی‌هایی که کوتاه بوده و ارتفاع کمی دارند، باعث می‌شوند که فرد بیشتر وزن خود را بر روی نشیمنگاه بیندازد. این موضوع موجب افزایش فشار بر روی کمر خواهد شد.

مورد دیگری که در مورد ارگونومی صندلی باید مورد توجه قرار گیرد، عمق نشیمنگاه و تطابق لبه‌ها و مرکز صندلی با یکدیگر است. اگر مرکز نشیمنگاه بیش از حد گود باشد، فشار بر روی ران‌ها بیشتر خواهد شد.  حتی ممکن است فرد سُر خورده و برای جلوگیری از این موضوع به زانوها و ران‌های خود فشار آورد.

از دیگر موارد مهم در انتخاب بهترین صندلی کنفرانس، توجه به پشتی آن است. معمولا صندلی‌های اداری بهتر است که پشتی بلندی داشته باشند. همچنین اگر قسمتی برای کنترل گردن نیز بر روی این صندلی‌ها وجود داشته باشد، بسیار بهتر است؛ زیرا با قرار دادن گردن در وضعیت مناسب، از ایجاد دردهای گردنی جلوگیری می‌کند.

مبلمان الوند ارائه دهنده بهترین صندلی کنفرانس

ما در این مقاله به طور اختصاصی در مورد صندلی کنفرانس صحبت کردیم. همچنین در مورد ویژگی‌های بهترین صندلی کنفرانس نیز به ذکر مواردی پرداختیم.  اگر قصد خرید بهترین صندلی کنفرانس یا انواع دیگری از تجهیزات اداری را دارید، مبلمان الوند یکی از برترین گزینه‌های موجود در بازار ایران است. این شرکت را می‌توان از باسابقه‌ترین مجموعه‌ها در زمینه تولید و عرضه لوازم اداری به شمار آورد.

گروه تولیدی مبلمان الوند به نشانی اینترنتی  www.alvandworkstyle.comعلاوه بر تولید انواع مبلمان اداری، به همکاری با برندهای معتبری مانند نیلپر، نظری، هلگر، آرتمن، اروند، داتیس، لیو، ارگو و ایتال فوم می‌پردازد. همچنین محصولات این شرکت بسیار متنوع بوده و تمام نیازهای افراد را فراهم می‌آورد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *