دسته ها
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳

بیوگرافی لیلا هازل کایا بازیگر محبوب ترکیه ای + عکس

 • محدثه خاکشور
 • ۲۲ مرداد ۱۴۰۲
 • ۰

لیلا هازل کایا یکی از سلبریتی های سینمای ترکیه که کارهای موفقی هم در عرصه سینما و تلویزیون انجام داده و برای بازی های خوبش جوایزی نیز کسب کرده است. در این مطلب بیوگرافی لیلا هازل کایا را مرور می کنیم.

لیلا هازال کایا معروف به هازال کایا متولد یکم ماه اکتبر سال ۱۹۹۰ در استانبول ترکیه می باشد، او کار بازیگری خود را از سال ۲۰۰۶ آغاز نمود و تا حال حاضر مشغول می باشد. در بیوگرافی لیلا هازل کایا می خوانید که این بازیگر چشم سبز و مو قهوه ای تیره در مسیر حرفه ای خود آرام حرکت می کند اما هیچ وقت از دور خارج نبوده است. او در عرصه های مختلف بازیگری، مدلینگ و موسیقی به عنوان هنرپیشه، مدل، خواننده، نوازنده و رقصنده فعالیت می نماید. در ادامه بیشتر به مرور زندگینامه این هنرمند می پردازیم، پس همراه باشید.

آشنایی با بیوگرافی لیلا هازل کایا بازیگر و مدل محبوب

بیوگرافی لیلا هازل کایا بازیگر ترکی

پدر و مادر لیلا هازل کایا هر دو وکیل می باشند، در سن هفت سالگی وی آن ها از یکدیگر جدا شدند و لیلا همراه مادر خود زندگی نمود. وی از همان دوران کودکی با هنر و بازیگری آشنا گردید و برای ۷ سال در دوره های ویولن و باله حضور داشت، کایا غیر از زبان مادری ترکی مسلط به زبان انگلیسی و زبان ایتالیایی هم بوده و در حا یادگیری زبان آلمانی می باشد.

آشنایی با بیوگرافی لیلا هازل کایا بازیگر موفق

آشنایی با بیوگرافی لیلا هازل کایا بازیگر شناخته شده

مرور زندگی لیلا هازل کایا از دو بعد شخصی و حرفه ای

 • آرون گروپس

بیوگرافی لیلا هازل کایا با عکس

کایا در مقطع متوسطه در کلوب تئاتر مدرسه حضور داشت و از آن موقع فعالیتش را با شرکت در تبلیغات نوشیدنی در تلویزیون شروع نمود، وی در ۲۰۰۶ بعنوان هنرپیشه مهمان در چهل و ششمین قسمت سریال ساخره تازه کار مقابل دوربین رفت و در ۲۰۰۷ در دوم متوسطه، کاراکتر نقش اصلی سریال گنجو شد. در ۲۰۰۸ هازل با کاراکتر نیهال زیاگیل در سریالی به اسم «عشق ممنوعه» ایفای نقش نمود، سپس در ۲۰۱۱ در نخستین فیلم سینمایی خویش به اسم وسیله رقصنده مقابل دوربین رفت و در کنار آن بازیگری را از خواننده و هنرپیشه «آیلا آلگان» می آموخت. او بعدا به کاراگاه تکنیک های هنرپیشگی مدرن چیراک ملحق شد تا از ایشان هنر بازیگری را بیاموزد.

مرور زندگی لیلا هازل کایا از دو بعد شخصی و حرفه ای

آشنایی با بیوگرافی لیلا هازل کایا بازیگر معروف

زندگینامه لیلا هازل کایا و معرفی آثار وی

آشنایی با بیوگرافی لیلا هازل کایا بازیگر، نوازنده، خواننده و مدل

هازل کایا در ۲۰۱۱ در فصل هایی از سریال اسمش را فریحا گذاشتم با نقش اصلی فریحا مقابل دوربین رفت، وی در این سریال بازیگر نقش دختری دربانی را ایفا می کند که به یکی از مشهورترین دانشجوهای دانشگاه خود، یک پسر خوش قیافه و پولدار به اسم امیر سارافوغلو علاقه مند شده است. او بعدا با مادر خود به اسم عایشه گل کابا در تبلیغات بینگو حاضر شد و در انتهای ۲۰۱۲ او از سریال اسمش را فریحا گذاشتم، جدا گردید و در سریال تابستان گذشته، بالکان ۱۹۱۲ با نقش امینه مقابل دوربین حاضر شد. اما این سریال ترکی فقط بعد از پخش چندین قسمت آن به دلیل استقبال پایین تمام نشد. در ۲۰۱۳ هازل کایا در سریال ع.ش.ق مقابل دوربین رفت و نقش آذرا اوزاک ایفای نقش نمود که این سریال نیز فقط بعد از ۱۳ قسمت تمام شد.

آشنایی با بیوگرافی لیلا هازل کایا بازیگر مطرح

در ۲۰۱۵ هازل کایا در سریالی به اسم حکایت زیبا مقابل دوربین رفت که نقش روبروی آراس بولوت اینملی را برعهده داشت. شخصیت اصلی مارال اردم را ایفا می نمود. آخرین برنامه تلویزیونی وی «حکایت ما» می باشد که در واقع سریال ترکی مقتبس شده از سریال آمریکایی بی شرم بوده و او نقش فیلیز الیبول را در روبروی هنرپیشه مشهور ترک به اسم بوراک دنیز برعهده دارد.

مرور زندگی لیلا هازل کایا از دو بعد شخصی و حرفه ای

آشنایی با زندگینامه لیلا هازل کایا بازیگر، نوازنده، خواننده و مدل

زندگینامه لیلا هازل کایا و معرفی آثار وی

زندگینامه لیلا هازل کایا بازیگر، خواننده

افتخارات هازل کایا

هازل کایا از طرف انجمن بین المللی مطالعات حقوق بشر، سیاست و استراتژی در گروه های گوناگون بعنوان یکی از اسامی مهم برگزیده گردید و در میان تاثیرگذارترین اشخاص جهان قرار گرفت و مدال عالی بین المللی هنرمندان را از آن خود نمود. بر اساس نتیجه های نظرسنجی انجام شده در امارات متحده عربی از کانال های ام بی سی که سریال ها و برنامه های خاص ترکی را رتبه بندی می نماید، او توانسته چهارمین رتبه را در فهرست هنرمندان زن ترکیه ای به خود اختصاص دهد.

در نظرسنجی رسمی انجام شده از میان ۳۵ کشور در دوره آگوست سال ۲۰۱۰ از میان ده تن از محبو ترین هنرپیشگان در مقام شانزدهم واقع شد. وی تنها شخص و هنرمند ترکیه ای می باشد که موفق شد جایزه لبنان اوادز ۲۰۱۵ را به دست آورد. در طی نظرسنجی حاصل از ۳۵ کشور از ماه مه سال ۲۰۱۱ تا ماه مه سال ۲۰۱۶ هازل کایا بعنوان ششمین هنرپیشه محبوب برگزیده گردید. در مه سال ۲۰۱۶ وی به مقام پنجم دست یافت.

زندگینامه لیلا هازل کایا از بازیگران ترکی

زندگینامه لیلا هازل کایا از بازیگران ترکی

مرور زندگی لیلا هازل کایا از دو بعد شخصی و حرفه ای

زندگی شخصی

هازل کایا نخستین بار با هنرپیشه ای به اسم آلپر سالدیران رابطه عاطفی را آغاز نماید و حدودا برای یک سال با یکدیگر بودند، هازل کایا از ۲۰۱۰ – ۲۰۱۲ با جاهیت باها پارس رابطه عاشقانه ای را شروع نمود. هازل کایا در ۲۰۱۲ با هنرپیشه ترکی به اسم سارپ بوزکورت آشنا گردید و رابطه عاطفی خود را شروع نمودند تا در ۲۰۱۳ از یکدیگر جدا گردیدند.

زندگینامه لیلا هازل کایا از بازیگران ترکی

 

بیوگرافی لیلا هازل کایا + عکس

آشنایی با بیوگرافی لیلا هازل کایا بازیگر، نوازنده، خواننده و مدل

زندگینامه لیلا هازل کایا هنرمند موفق

کمتر شنیده ها در مورد هازل کایا

بر اساس گفته خود این هنرمند عده ای در زیر پست های او در اینستاگرام از کامنت هایی مانند «خدا لعنتت کنه»، «زشت»، «چاق»، «ازت متنفرم» و … استفاده می نمایند. وی در یک مصاحبه بیان داشت که برای همین کامنت ها را مطالعه نمی کند زیرا وحشتناک می باشند و دیگر نظر آنها برای وی مهم نیست.

همچنین وی بیان می کند که بسیار پراستها بوده و یک مدت است که بیماری دیابت دارد، وی از ترسی از چاق شدن ندارد.

هازل کایا دارای ۱۵۸ سانتی متر قد است، همیشه حرف و حدیث های بسیاری در مورد کوتاهی قد وی وجود دارد که در همین رابطه هازل کایا در یکی از مصاحبه های خود چنین بیان داشته است:

«هازل کایا در یک مصاحبه بیان کرد که قد وی به کسی ربطی نداشته و کاری در این زمینه از دستش برنمی آید»

زندگینامه لیلا هازل کایا و معرفی آثار وی

آشنایی با بیوگرافی لیلا هازل کایا بازیگر، نوازنده، خواننده و مدل

ابراز علاقه پسر ایرانی به وی

دانشجوی ایرانی که در دانشکده جراح پاشای ترکیه محصل رشته پزشکی بود، به مراتب پیام های احساسی در فضای مجازی برای لیلا هازل کایا فرستاده است، او اوایل همچون هواداری دو آتیشه با این دانشجوی ایرانی برخورد کرد ولی ک دار شدن موضوع و فرستادن پیام های عاشقانه و نیز ارسال هدیه های پشت سر هم برای این دانشجو مشکل ساز شد و لیلا در دادگاه ترکیه از وی شاکی شد که در نهایت منجر به اخراج او از دانشگاه گردید.

آشنایی با بیوگرافی لیلا هازل کایا بازیگر محبوب

آشنایی با بیوگرافی لیلا هازل کایا بازیگر، نوازنده، خواننده و مدل

زندگینامه لیلا هازل کایا و معرفی آثار وی

معرفی آثار

این هنرمند در هر دو عرصه سینما و تلویزیون سابقه فعالیت دارد، که در ادامه به معرفی آثار وی می پردازیم:

زندگینامه لیلا هازل کایا بازیگر و خاص

فیلم های سینمایی

 • وسیله رقصنده در سال ۲۰۱۱
 • بهزاد چ، تو را در قلبم خاک کردم در سال ۲۰۱۱
 • ماه که بزرگ می شود نمی توانم بخوابم در سال ۲۰۱۱
 • این آخرین بارشه در سال ۲۰۱۲
 • موج آبی در سال ۲۰۱۳
 • اعتراض دارم در سال ۲۰۱۴
 • قلب های شکسته بانک در سال ۲۰۱۶
 • از من چی درمیاد در سال ۲۰۲۱

سریال های تلویزیونی

 • سیلا در سال ۲۰۰۶
 • ساحره تازه کار در سال ۲۰۰۶
 • گنجو در سال ۲۰۰۷-۲۰۰۸
 • عشق ممنوع در سال ۲۰۰۸-۲۰۱۰
 • بهزاد چ، یک کاراگاه آنکارا در سال ۲۰۱۱-۲۰۱۲
 • اسمش را فریحا گذاشتم در سال ۲۰۱۱ – ۲۰۱۲
 • تابستان گذشته، بالکان ۱۹۱۲ در سال ۲۰۱۲
 • ع.ش.ق در سال ۲۰۱۳
 • مارال در سال ۲۰۱۵
 • حکایت ما در سال ۲۰۱۷-۲۰۱۹
 • با منیجرم تماس بگیر در سال ۲۰۲۰
 • مهمان در سال ۲۰۲۱
 • سریال اینترنتی نیمه شب در پراپلاس در سال ۲۰۲۲

زندگینامه لیلا هازل کایا و معرفی آثار وی

آشنایی با زندگینامه لیلا هازل کایا بازیگر، نوازنده، خواننده و مدل

زندگینامه لیلا هازل کایا از بازیگران ترکی

زندگینامه لیلا هازل کایا بازیگر موفق ترک

در این مطلب شما را با بیوگرافی لیلا هازل کایا آشنا کردیم، امیدواریم از مطالعه آن نهایت استفاده را برده باشید. همچنین در صورت تمایل برای آشنایی با هازار موتان و سیلا تورک اوغلو از دیگر بازیگران خانم ترکیه ای می توانید به لینک ها مراجعه کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *