دسته ها
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳

نشانه های عشق دو طرفه و روش دست یافتن به عشق دوطرفه

 • بهجت فلاح
 • ۱۸ مرداد ۱۴۰۲
 • ۰

عشق دو طرفه لازمه پایداری و دوام هر رابطه ای است که امروز توجه چندانی به آن نمی شود. این عشق مهم ترین بخش هر رابطه است و اگر بین زوجین وجود نداشته باشد، بدون شک این ازدواج به زودی به پایان می رسد. در این مقاله به نشانه های عشق دو طرفه اشاره شده است.

عشق دو طرفه مهم ترین مسئله در هر رابطه ای است که اگر وجود نداشته باشد، خیلی زود منجر به اتمام رابطه می شود. به جرأت می توان گفت نبود عشق دو طرفه یکی از مهم ترین نشانه های پایان رابطه است. البته گاهی اوقات ندانم کاری افراد باعث از بین رفتن این عشق می شود و یا این که افراد از همان ابتدا نحوه عشق ورزی به یکدیگر را نمی دانند. بنابراین بقای یک رابطه و تأمین رضایت هر دو طرف به ایجاد یک عشق دو طرفه نیاز دارد. در ادامه مطلب به نشانه های عشق دو طرفه خواهیم پرداخت.

منظور از عشق دو طرفه چیست؟

در تعریف عشق دو طرفه می توان گفت به معنای دوست داشتن طرف مقابل با وجود تفاوت های خانوادگی او است. به بیان دیگر این که یک نفر را همان گونه که هست بپذیرید و دوست داشته باشید و به دنبال ایجاد تغییر در شخصیت او نباشید. یکی از مهم ترین نشانه های عشق دو طرفه، احترام به سلایق، علایق و منافع دو طرف است. گاهی اوقات بسیاری از افراد در نهایت عشق و علاقه با یکدیگر ازدواج می کنند، اما بعد از مدتی ناخواسته و بدون آن که خودشان متوجه باشند، به خاطر علاقه زیاد بر رفتار طرف مقابل مسلط می شوند و به دنبال تغییر دادن آن می باشند. همین موضوع می تواند به روابط آسیب رسانده و حتی باعث جدایی طرفین از یکدیگر شود. به همین خاطر افراد باید با عشق در کنار یکدیگر زندگی کنند و به دنبال حفظ این احساس باشند.

به وجود آوردن عشق دو طرفه

چگونه می توان عشق دو طرفه را تجربه کرد؟

تعریف و توصیف عشق دو طرفه در کلمات نمی گنجد. در حقیقت عشق دو طرفه به معنای دوست داشتن و پذیرفتن فردی است که از بسیاری جهات با ما تفاوت دارد. در دنیای امروز و با گسترده شدن روابط اگرچه به راحتی می توان شریک زندگی خود را پیدا کرد، اما نکته مهم این است که چگونه می توانیم شریک زندگی مان را در کنار خود حفظ کنیم؟ زمانی که افراد به یکدیگر وابسته می شوند، بسیار دل نازک و حساس می شوند. یکی از مهم ترین راهکارهایی که به کمک آن می توانید از علاقه پارتنرتان نسبت به خود آگاه شوید، زمانی است که شما در شرایط و موقعیت بحرانی قرار دارید. در این شرایط طرف مقابل همه تلاش خود را می کند تا حال شما بهتر شود و همه چیز به حالت عادی خود باز گردد.

چگونه می توانیم ارتباط سالم خود را به شریک زندگی مان حفظ کنیم؟

یکی از دلایلی که منجر به جدایی در عشق های دو طرفه می شود، این است که افراد به خاطر این که یکدیگر را دوست دارند فکر می کنند باید به رفتار پارتنر خود مسلط شوند. از این رو بر همه کارهای او نظارت می کنند و برای رفت و آمدهای یکدیگر محدودیت هایی را در نظر می گیرند.

چنین رفتارهایی می تواند به مرور زمان منجر به جدایی افراد از یکدیگر شود. راهکاری که برای این طرز فکر در نظر گرفته شده این است که در رابطه به طرف مقابلمان اعتماد کامل داشته باشیم. به او فرصت دهیم آزاد باشد و فکر نکنیم چون رابطه ای عاطفی با ما دارد، تمام وقت او در اختیار ما است. مهم ترین اصل در رابطه این است که فرد مقابل را همان گونه که هست بپذیریم و با وجود این که با او مخالف هستیم برای علایق و اعتقاداتش احترام قائل شویم.

 • آرون گروپس

عشق یک طرفه احساسی است که فرد دچار یک شیدایی نافرجام و بی نتیجه شده و دیگر نمی تواند به شخص مدنظر خود برسد. عشق دو طرفه انواع مختلفی دارد و این موضوع به شرایط متعددی بستگی خواهد داشت. گاهی ممکن است پارتنر شما از عشقی که به او دارید بی خبر باشد و متوجه وجود این عشق نشده باشد. در حالی که گاهی پارتنر مورد نظر شما از عشق و علاقه ای که به او دارید با خبر است اما هیچ علاقه ای به شما ندارد. گاهی اوقات افراد از سر تنهایی و انزوا و تنها برای پر شدن اوقات فراغتشان به سمت افرادی می روند که هیچ علاقه ای به آن ها ندارند و بعد از مدتی که فرد مورد علاقه خود را یافتند از این رابطه خارج می شوند. در حقیقت در بسیاری موارد برقراری رابطه عاطفی یک طرفه با عواقب خوبی همراه نخواهد بود.

راه های رسیدن به عشق دو طرفه

مهم ترین نشانه های عشق دو طرفه چیست؟

در ادامه به برخی از نشانه های عشق دو طرفه اشاره شده است:

 • تفاهم
 • درک متقابل
 • دلتنگ یکدیگر بودن
 • به زبان نیاوردن کلمات آزار دهنده از سمت دو نفر
 • عدم توجه به منافع شخصی
 • بی توقع بودن
 • برای خانواده های یکدیگر احترام قائل شدن
 • به دنبال نقطه ضعف های هم نبودن
 • تلاش کردن برای موفقیت طرف مقابل
 • مشورت کردن با هم
 • به پیشنهادات یکدیگر فکر کردن

نشانه های عشق دو طرفه در رفتار و گفتار هر فردی به وضوح دیده می شود.

چگونه می توان به عشق دو طرفه دست یافت؟

برای رسیدن به عشق دو طرفه بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که هر کسی اعتقادات، علایق و سلایق خاص خودش را دارد. به همین خاطر هنگام روبرو شدن با فرد مورد نظر باید او را با تمامی تفاوت های فرهنگی و اعتقادی اش بپذیرید. برای حفظ رابطه دو طرفه توجه به نکات زیر بسیار اهمیت دارد:

آگاهی از نشانه های عشق دو طرفه

ارتباط در حد اعتدال

برای داشتن عشق دو طرفه، باید اعتدال را در رابطه رعایت کنید. توجه بیش از اندازه ارزش شما را در برابر پارتنرتان پایین می آورد و توجه کم نیز موجب سردی و از بین رفتن رابطه خواهد شد. بنابراین سعی کنید که جانب اعتدال را در رابطه حفظ کنید و با شناخت متقابل به درک بهتری از یکدیگر برسید.

یکدیگر را از افکار هم مطلع کنید

بهتر است که هر کدام از طرفین درباره احساس و افکار خود با فرد مقابل صحبت کند. به طرف مقابل خود بگویید که چقدر برای شما اهمیت دارد و چقدر او را دوست دارید. به او بگویید چقدر به وجودش نیاز دارید و قدردان حضورش هستید. او باید از آنچه در ذهن شما می گذرد، آگاه باشد. زمانی که احساسات خود را به زبان می آورید، او آرامش بیشتری پیدا می کند و بدون شک بیشتر به شما اعتماد خواهد کرد.

احساسات خود را کنترل کنید

در زمان شروع یک رابطه، ابتدا مطمئن شوید که انتخاب درستی انجام داده اید و این ارتباط ارزش وقت گذاشتن و تلاش کردن را دارد. بنابراین سعی کنید به سرعت احساساتی نشوید و همه جوانب را در نظر بگیرید. شما باید با آگاهی کافی وارد رابطه شوید و پس از آن احساسات خود را بروز دهید.

شناخت نشانه های عشق دو طرفه

در زمان نیاز در کنار هم باشید

مهم ترین موضوع در حفظ رابطه و یکی از نشانه های عشق دو طرفه این است که طرفین در زمان نیاز کنار یکدیگر باشند. بیشتر خانم ها به یک حامی در زندگی خود نیاز دارند. بنابراین برای این که یک رابطه خوب و یک عشق دو طرفه شکل بگیرد، باید هر دو طرف در زمان نیاز از یکدیگر حمایت کنند و کنار هم بمانند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *