آشنایی با اشکال هندسی از دوران کودکی آغاز می شود. نقاشی یکی از روش های آموزش این اشکال به کودکان محسوب می شود. نقاشی با اشکال هندسی در عین سادگی بسیار جذاب است.

یکی از کارهای سرگرم کننده و جذاب برای همه ی کودکان, نقاشی کردن است. به علاوه نقاشی کردن موجب پرورش تخیلات کودک می شود. به همین دلیل به والدین توصیه می شود با توجه به سن کودک, با نقاشی به پرورش ذهن کودک بپردازند. در این مطلب به نقاشی با اشکال هندسی با طرح های خلاقانه برای کودکان می پردازیم.

نقاشی با اشکال هندسی برای کودکان

یکی از روش های آموزش نقاشی به کودکان, استفاده از اشکال هندسی است. با این روش کودک علاوه بر نقاشی کردن, با اشکال هندسی آشنا می شود. نقاشی با اشکال هندسی برای کودکان بسیار راحت است و اغلب کودکان به این شیوه نقاشی علاقه دارند. استفاده از اشکال هندسی دایره, بیضی, مستطیل, مربع, مثلث و … در نقاشی کودکان مرسوم است. تصاویر زیر مراحل نقاشی با اشکال هندسی با طرح های خلاقانه برای کودکان را نشان و آموزش می دهد. این طرح ها از جدیدترین رنگ آمیزی کودکان به شمار می رود.

کودکان و اموزش نقاشی به آن ها

نقاشی و طرح های جذاب کودکانه

آموزش نقاشی به کودکان

نقاشی با اشکال هندسی

رنگ آمیزی های کودکان

نقاشی با اشکال هندسی

نقاشی با اشکال هندسی

نقاشی با اشکال هندسی

نقاشی با اشکال هندسی

نقاشی با اشکال هندسی

نقاشی با اشکال هندسی

نقاشی های کودکانه

تصاویر زیر نقاشی های رنگ آمیزی شده کودکان را نشان می دهد که با استفاده از اشکال هندسی کشیده شده اند. این نقاشی ها در عین سادگی, بسیار زیبا هستند و می توانند کودکان را وارد دنیای هندسی کنند. همانطور که مشاهده می کنید نقاشی ماهی با استفاده از دایره, نقاشی خانه با استفاده از مستطیل و مثلث, نقاشی کفشدوزک با استفاده از نیم دایره, نقاشی ماشین با استفاده از مستطیل, نقاشی موشک با استفاده از مثلث به سادگی انجام شده است. رنگ آمیزی این نقاشی ها, زیبایی آن ها را دوچندان می کند و جذابیت بیشتری به آن ها می بخشد. در نتیجه کودک لذت بیشتری از نقاشی با اشکال هندسی می برد. با تکرار یادگیری اشکال هندسی, کودک می تواند نقاشی های بیشتری بکشد.

اشکال هندسی پرکاربرد در نقاشی کودکان

نقاشی با اشکال هندسی

طرح های کودکانه و زیبا

نقاشی برای کودکان باهوش

آموزش نقاشی موشک

نقاشی با اشکال هندسی

نقاشی با اشکال هندسی

آموزش رسم آدمک برای کودکان

با استفاده از اشکال هندسی می توان نقاشی های کودکانه بسیار زیبایی کشید. نقاشی با اشکال هندسی می تواند به عنوان مرحله ابتدایی آموزش نقاشی به کودکان محسوب شود. از این رو برای کودکان کم سن بسیار مناسب است. این طرح ها برای نقاشی روی صورت کودکان نیز استفاده می شود.

۲ دیدگاه ها

 1. سارا

  مهر ۲۵, ۱۳۹۵ در ۴:۳۸ ب.ظ

  زیبا و قشنک

  پاسخ دادن

 2. یلدا

  دی ۲, ۱۳۹۵ در ۳:۳۳ ب.ظ

  خوب بود جرقه در ذهنم ایجادشد

  پاسخ دادن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.