دسته ها
چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

7 درمان خانگی سرفه موثر و قدرتمند

  • سمیرا غلامحسینی
  • 2 سپتامبر 2015
  • ۰

سرفه یکی از مشکلاتی است که اکثر افراد آن را تجربه کرده اند و دلایل مختلفی می تواند باعث ایجاد آن شود. استفاده از داروها ممکن است علاوه بر تاثیرات طولانی مدت در درمان سرفه، عوارض بدی برای بدن داشته باشد.

سرفه کردن یکی از واکنش هایی است که در اثر برخی از بیماری ها, بدن از خود نشان می دهد. همچنین محیط هایی که دارای گرد و غبار و باکتری و ویروس است می توانند گلو و ریه را تحریک کنند و در نتیجه باعث ایجاد سرفه شوند.

درمان خانگی سرفه

درمان خانگی سرفه

سرفه کردن هر دلیلی که داشته باشد, می توان آن را در خانه با روش های ساده و راحت درمان کرد. با این حال اگر سرفه بهبود پیدا نکند و به صورت مستمر باشد, بهتر است تحت درمان پزشک متخصص قرار گیرد. روش های خانگی زیادی برای درمان سرفه وجود دارد , در این مطلب به موثرترین و قدرتمندترین درمان خانگی سرفه می پردازیم.

1- نوشیدن آب و مایعات گرم

نوشیدن آب علاوه بر شستن باکتری های مضر و ویروس ها از گلو باعث مرطوب شدن آن می شود که در نتیجه سرفه را کاهش می دهد. مخلوط کردن عسل به همراه مقداری آبلیمو تازه با آب می تواند ترکیبی مناسب جهت درمان سرفه باشد.

2- مصرف دارچین

اگر علت سرفه کردن سرماخوردگی و سینوزیت باشد, می توانید یک قاشق غذا خوری عسل را با 1/4 قاشق چای خوری پودر دارچین مخلوط کنید و برای درمان سرفه از آن مصرف کنید.

سرفه و درمان آن

3- سیر

سیر یک آنتی بیوتیک قوی و طبیعی است و خاصیت ضد ویروسی دارد و به عنوان یکی از موثرترین درمان خانگی سرفه به شمار می رود.

4- عسل

یکی از ماده های ارزشمند طبیعی عسل می باشد که خلط آور طبیعی نیز است. همچنین مصرف عسل باعث کاهش التهاب مجاری تنفسی و در نتیجه درمان سرفه می شود. در درمان خانگی سرفه توصیه می شود یک قاشق غذا خوری عسل را در 1 فنجان آب گرم مخلوط کرده و بنوشید.

درمان خانگی سرفه

5- زنجبیل

یکی از گیاهان بسیار موثر در درمان خانگی سرما خوردگی و سرفه, زنجبیل می باشد. توصیه می شود برای درمان خانگی سرفه, مقدار کمی نمک بر روی یه تکه زنجبیل ریخته و جویده شود. این گیاه می تواند سوزش گلو را نیز درمان کند.

6- پیاز

پیاز نیز مانند سیر یکی دیگر از گیاهان پرخاصیت و ضد ویروسی می باشد که در درمان سرفه بسیار مفید است. روزانه می توانید یک قاشق غذا خوری از مخلوط  آب پیاز پخته شده با عسل را یک ساعت در میان مصرف کنید تا تاثیر آن را در درمان سرفه مشاهده کنید.

7- میخک

یکی از گیاهان مفید در جهت تسکین گلو درد , التهاب آن و در نتیجه درمان سرفه, میخک می باشد. برای استفاده از این گیاه می توانید چند عدد از میخک را درون مقداری عسل ریخته و به مدت شب تا صبح درون یخچال قرار دهید . صبح میخک ها را از درون عسل خارج کرده و به اندازه یک قاشق غذا خوری از عسل را بخورید.

7 روش بیان شده در این مطلب به راحتی می توانند سرفه را درمان کنند و علاوه بر آن مصرف آن ها هیچ گونه عوارضی نخواهد داشت. یکی از بهترین و قدیمی ترین روش های درمان سرفه, شستشوی گلو با آب ولرم و نمک است. آب نمک مشکلات گلو از جمله سوزش, التهاب را بهبود بخشیده و منجر به درمان سرفه می شود.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.