دسته ها
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱

دیدنی های بام قشم با مناظر طبیعی زیبا و تماشایی

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۰ شهریور ۱۴۰۱
  • ۰

از مهم ترین دیدنی های جزیره قشم می توان به بام قشم اشاره کرد که جذابیت های گردشگری زیادی دارد. این جزیره یک پدیده زمین شناختی بوده و امروزه یکی از مکان های دیدنی شهر است.

با نزدیک شدن به نواحی غربی قشم می توانید از جاذبه های بسیار زیادی دیدن کنید. اگر قصد سفر به جزیره دیدنی قشم را دارید، می توانید سری به بام دیدنی آن بزنید. شما علاقمندان در ارتفاعات این ناحیه می توانید از چشم اندازهای بسیار زیبایی دیدن کنید. در ادامه این بخش نیز با دیدنی های بام قشم بیشتر آشنا می شوید.

آشنایی با قشم

معرفی دیدنی های بام قشم

اگر تاکنون به جزیره دیدنی قشم سفر کرده اید، حتما از جاذبه های متنوع آن همچون کشتی جنگل های حرا و سواحل شمالی بازدید کرده اید. این جزیره علاوه بر این جاذبه ها چشم اندازهای دیگری نیز دارد. بام قشم یکی از نواحی زیبایی بوده که شما علاقمندان را به سوی خود جذب می کند. این پارک از دیدنی های قشم است و امتیازات تفریحی زیادی دارد.

بام این جزیره یکی از مهم ترین فلات ها بوده و جذابیت های زیادی برای گردشگران دارد. در واقع این بام بخشی از ژئوپارک جزیره محسوب می شود. این بام یکی از بلندترین بام های کشور بوده و از چشم اندازهای بسیار زیبایی نیز برخوردار است. آسمان این جزیره که در شب هنگام پر ستاره بوده با قرار گرفتن در این ارتفاعات دیدنی تر خواهد شد. شما در این ارتفاعات می توانید، بخشی از جاذبه های باستانی شهر را نیز مشاهده کنید.

جزیره قشم

دسترسی به بام:

برای اینکه از زیبایی های این جزیره دیدنی بازدید کنید، باید به مرکز جزیره و به سمت غرب بروید. این جاذبه شگفت انگیز یک ژئوپارک بوده و در ۵ کیلومتری از جنوب روستای طبل قرار دارد. این بام تا فرودگاه تنها ۲۴ کیلومتر فاصله داشته و به روستاهای اطراف نیز نزدیک می باشد. این بام امروزه یکی از مکان های دیدنی هرمزگان بوده و شگفتی های زیادی برای گردشگران دارد.

دیدنی های قشم

  •  بلیط کیش
  •  مبل و میز

پیشینه تاریخی بام:

این پارک به عنوان اولین ژئوپارک در خاورمیانه محسوب می شود. این پدیده زمین شناسی اهمیت زیادی نیز دارد. این بام در سال ۲۰۰۶ نیز به یکی از جاذبه های جهانی یونسکو تبدیل شده است. امروزه این بام یک جاذبه دیدنی با شگفتی های بسیار بوده که شما می توانید از جذابیت های آن دیدن کنید. شما علاقمندان با اطلاع از مکان های دیدنی قشم می توانید با سفر به این شهر از جاذبه های بسیار زیبایی بازدید کنید.

ارتفاعات قشم

ویژگی های بام:

این بام از ویژگی های زمین شناسی ارزشمندی برخوردار است و قدمت بسیار زیادی دارد. قدمت صخره های این منطقه نیز به میلیون ها سال پیش باز می گردد. شما با سفر به این جزیره می توانید، تصویری معمولی از قشم را نظاره گر باشید. بخش هایی از این بام تشکیل شده از سنگ های آهکی و پوست های صدفی هستند. کوه های این اطراف که آتشفشانی بوده نقش مهمی در شکل گیری این صخره ها دارند.

دیدنی های بام قشم

از دیدنی های بام قشم می توان به آثار باستانی اطراف آن اشاره کرد. روستای کلات کشتار که یکی از روستاهای تاریخی و قدیمی بوده در این نزدیکی قرار دارد. این نواحی دارای غارهایی با سوراخ هایی است که می توانید از جذابیت های آن بازدید کنید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.