دسته ها
دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱

۷ کتاب پرفروش نوجوانان در سبک داستانی

  • فرهاد هاشمی
  • ۲۱ مرداد ۱۴۰۱
  • ۰

داستان یکی از محبو‌ب‌ترین و پرطرفدارترین انواع کتاب بوده که همواره مخاطبین زیادی داشته است، اما انتخاب کتاب داستان مناسب همیشه ساده نیست. کتاب داستان‌ها مانند رمان، ژانرهای گوناگون دارند و در نظر گرفتن سلیقه به هنگام انتخاب کتاب بسیار ضروری است.

7 کتاب پرفروش نوجوانان در سبک داستانی

در این مطلب فهرستی از ۷ کتاب پرفروش نوجوانان در سبک داستانی با توجه به سلیقه‌ متفاوت میان نوجوانان، معرفی شده است که به شما در انتخاب کتاب محبوب‌تان کمک می‌کند.

۱-    کتاب شازده کوچولو، ازمعروف‌ترین کتاب‌ داستان‌های دنیا برای نوجوانان

کتاب داستان شازده کوچولو یکی از محبوب‌ترین داستان‌های جهان از قرن ۲۰ تا کنون است. داستان این کتاب از این قرار است که شازده کوچولو در جریان سفری که از سیاره خودش به سیاره‌های دیگر دارد، مضامین فلسفی و عمیقی را به ما نشان می‌دهد. دوستی، عشق و وفاداری در قالبی متفاوت معرفی شده و مخاطب را به تفکر وا می‌دارند.

کتاب شازده کوچولو اثر آنتوان دوسنت اگزوپری و از پرفروش‌ترین داستان‌های تخیلی برای نوجوانان و بزرگسالان است. ماجرای شازده کوچولو در سال ۱۹۴۳ یعنی یک سال قبل از مرگ اگزوپری به چاپ رسید و از همان زمان جز پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان و بهترین کتاب قرن ۲۰ فرانسه نام گرفت.

داستان شازده کوچولو در مدتی کوتاه به ۳۰۰ زبان و گویش ترجمه شد و  تاکنون بیش از ۲۰۰ میلیون نسخه از آن در سرتاسر جهان به فروش رسیده است. بهترین ترجمه کتاب شازده کوچولو با ترجمه روان از مصطفی رحماندوست توسط نشر قدیانی برای نوجوانان منتشر شده است.

۲-    قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب، از پرفروش‌ترین کتاب داستان‌های ایرانی

کتاب قصه‌‌های خوب برای بچه‌‌های خوب به عنوان یکی از پرفروش‌ترین کتاب داستان‌های کودک ایرانی است که توسط نشر امیرکبیر برای گروه سنی ۹+ سال منتشر‌‌‌ شده است. سادگی، تنوع ماجراها، عبرت آموزی و لحن صمیمانه از مهمترین ویژگی‌های این مجموعه داستانی برای کودک و نوجوان است.

مجموعه‌ای خواندنی که هر جلد آن بیش از ۸۰ بار تجدید چاپ شده و همین تیراژ بالا نشان دهنده کیفیت محتوا و محبوبیت این داستان‌ ایرانی است. کتاب‌ قصه ‌های خوب برای بچه ‌های خوب منتخبی از بهترین داستان‌های عطار، مثنوی مولوی، گلستان سعدی، ماجراهای قرآن کریم و ائمه معصومین می‌باشد که به تفکیک در جلد‌های مختلف منتشر شده است.

این مجموعه ۸ جلدی به قلم مهدی آذر یزدی (پدر ادبیات کودک و نوجوان ایران) و برنده جایزه یونسکو، از پرفروش‌ترین کتاب‌های ایرانی برای نوجوانان است. این مجموعه محبوب قابل تهیه در فروشگاه کتاب کودک و نوجوان است و شما می‌توانید جلدهای این مجموعه را به صورت تک جلد یا مجموعه تهیه کنید.

7 کتاب پرفروش نوجوانان در سبک داستانی

۳-    کتاب قصه‌های مجید اثر هوشنگ مرادی کرمانی، از بهترین کتاب‌های ایرانی که باید خواند

کتاب قصه‌های مجید از جذاب‌ترین مجموعه داستان‌های ایرانی است که با بیش از بیست بار تجدید چاپ، به عنوان کتاب سال انتخاب شده است. اتفاقات تلخ و شیرین به شکلی جذاب در دل هم قرار گرفته‌اند و مخاطب را تحت تاثیر سرگذشت عجیب نوجوانی با نام مجید قرار می‌دهند.

محور اصلی داستان اتفاقاتی است که زندگی مجید را تحت الشعاع قرار داده و کودکی‌اش را به دورانی پر مخاطره  تبدیل می‌کند.  کتاب قصه‌های مجید از آثاری است که بارها مورد اقتباس فیلم‌نامه‌نویسان، سینمای کودک و برنامه رادیویی قرار گرفته و مجموعه تلویزیونی به همین نام هم تولید شده است.

کتاب قصه‌های مجید به قلم هوشنگ مرادی کرمانی یکی از جذاب‌‌‌ترین داستان‌های طنز ایرانی است که برای مخاطبین ۱۰+ سال مناسب است. اگر به دنبال تهیه کتاب برای نوجوان هستید، قصه‌های مجید یکی از بهترین‌ انتخاب‌ها است.

۴-    قصه‌های تری جونز، از پرفروش‌ترین کتاب‌های قرن ۲۱

اگر می‌توانستی به هر کجای دنیا که می‌خواهی سفر کنی، کجا را انتخاب می کردی؟ دوست داری شیشه جادویی کدام آرزویت را برآورده کند؟ قصه‌های تری جونز با داستان‌هایی تخیلی و فانتزی هر خواننده‌ای را شگفت‌زده می‌کند. ماجراهایی عجیب اما باحال که با خواندنش فضایی شاد و پر هیاهو را تجربه می‌کنید.

قصه‌های تری جونز در ۲ جلد با ترجمه امیر مهدی حقیقت توسط نشر پرتقال برای ۱۰+ سال منتشر شده است. بخون و باور نکن و کتاب میترسی یا میخندی به ترتیب جلو اول و دوم این مجموعه داستان کوتاه طنز هستند.

قصه‌های تری جونز به صورت داستان‌‌های کوتاه است و هر جلد آن شامل بیش از ۲۰ داستان می‌شود. اگر به دنبال تهیه کتاب داستان کوتاه برای نوجوانان هستید این مجموعه یک انتخاب بسیار مناسب برای شماست.

۵-    دور دنیا در ۸۰ روز ژول ورن، از پرفروش‌ترین کتاب‌های دنیا

عجیب‌ترین اتفاقی که فکرش را می‌توانید بکنید در زندگی فیلاس فاگ اتفاق افتاده است. فکر می‌کنید سفر به دور دنیا در ۸۰ روز امکان دارد؟ شاید در قرن ۲۱ با وسائل نقلیه پیشرفته در ۸۰ روز دور دنیا سفر کنیم اما در سال ۱۸۷۳ این رویدادی محال بود که ژول ورن آن را محقق کرد.

کتاب دور دنیا بیانگر ماجرای مرد بدهکاری‌ست که شرط می‌بندد تا سفری ۸۰ روزه به دور جهان داشته‌باشد. دقت در برنامه‌‌ریزی، کاهش هزینه‌‌ها و افزایش‌سرعت، راز موفقیت سفر از لندن است به شرط آنکه فیلاس فاگ، تحتِ تعقیبِ یک کارآگاه سمج نباشد. تا پیش از نوشتن این داستان، ژول ورن هرگز به هیچکدام از کشورهای داستانش نرفته بود و همه این‌ها برگرفته از مطالعه و تحقیق با چاشنی تخیل بود.

کتاب دور دنیا در ۸۰ روز محبو‌ب‌ترین اثر ژول ورن و از پرفروش‌ترین کتاب‌های دنیا است که در کتاب‌نامه رشد آموزش و پرورش برای دانش‌آموزان نیز معرفی شده است.

7 کتاب پرفروش نوجوانان در سبک داستانی

۶-    کتاب قصه‌های هانس کریستین اندرسن، از محبوب‌ترین کتاب داستان‌‌‌های نوجوان

قصه‌های کریستین اندرسن از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین کتاب‌های سراسر دنیا به حساب می‌آیند. توجه به احساسات انسانی از دلایل جذابیت این دسته از داستان‌ها برای همه سنین است. داستان‌‌های کریستین اندرسن جز داستان‌های کوتاه دانمارکی قرن نوزدهم است که سالیان متمادی مورد توجه ادبیات کودک و نوجوان قرار دارد. کتاب ۴۴ قصه به عنوان کتاب برتر در پنجمین جشنواره کتاب‌های برتر انجمن کودک و نوجوان ۱۳۸۸ انتخاب شده است.

قصه‌های هانس کریستین اندرسون به ۱۵۰ زبان دنیا ترجمه شده و هرساله میلیون ها نسخه از آن ها در سراسر دنیا به فروش می‌رسد. از میان ۲۲۰ داستان تخیلی که او برای کودک و نوجوان نوشت، داستان جوجه اردک زشت، لباس جدید پادشاه، دخترک کبریت فروش و ملکه برفی جز مشهورترین‌ها هستند.

قصه‌های این نویسنده مشهور در ایران در ۳ جلد کتاب ۴۴ قصه، ۶۶ قصه و ۱۱۰ قصه از هانس کریستین اندرسن توسط نشر قدیانی منتشر شده است.

۷-    گردان قاطرچی‌ها، از بهترین کتاب‌های داستان با موضوع دفاع مقدس

کتاب گردان قاطرچی‌ها مجموعه‌ای از اتفاقات غافلگیر کننده زمان جنگ است که مخاطب را با فضایی شاد و جدید روبرو می‌کند. این کتاب که در ۴ جلد به قلم داوود امیریان منتشر شده از جمله پر مخاطب‌ترین کتاب‌ داستان‌های طنز دفاع مقدس است. علاوه بر اینها معرفی گردان قاطرچی ها از برنامه‌های تلویزیونی مثل خندوانه و پخش مستند گردان قاطریزه بر محبوبیت آن افزوده است.

این مجموعه که موفق به کسب جایزه شهید غنی پور و کتاب فصل شده، از بهترین و پرفروش‌ترین داستان‌های نوجوان در ژانر طنز به شمار می‌رود.

خرید پرفروش‌ترین کتاب‌ داستان‌های نوجوانان جهان از سایت کتاب کودک و نوجوان بادبادک

کتاب داستان همواره یکی از محبوب‌ترین گونه‌های کتاب بوده است و طرفداران زیادی دارد. خوشبختانه کتاب‌ داستان‌های زیادی برای نوجوانان منتشر شده است که در این مقاله ۷ تا از بهترین‌ها برای شما معرفی شد. این ۷ کتاب را به همراه لیستی از بهترین داستان‌های نوجوان را در سایت بادبادک به آدرس badbaddak.ir می‌توانید مشاهده کنید.

علاوه‌بر این، برای انتخاب بهترین کتاب متناسب با نیاز  علاقه خود می‌توانید با شماره ۰۹۰۱۶۷۸۸۶۶۶ تماس گرفته و از کارشناسان مجرب سایت بادبادک مشاوره بگیرید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.