دسته ها
دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

بهترین تفریحات و دیدنی های رایگان استانبول

 • محدثه خاکشور
 • ۲۰ تیر ۱۴۰۰
 • ۰

با به قلم کشیدن ۱۴ تا از دیدنی های رایگان استانبول آرگا قصد دارد، تا صفحه ای جدید و متفاوت از گردشگری را برای شما علاقه مندان بگشاید. در واقع شما با بازدید از این مکان ها می توانید سفری خاطره انگیز و بدون هزینه یا کمترین هزینه را برنامه ریزی کنید.

استانبول بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر کشور ترکیه محسوب می شود که اغلب یکی از مقاصد اصلی بسیاری از گردشگران از جمله توریست های ایرانی به شمار می رود. اما گاهی برخی از افراد به دلیل کشش ندادن بودجه مالی خود دست از سفر به این شهر زیبا و پرجاذبه می کشند. آرگا در این مطلب قصد دارد تا شما را با دیدنی های رایگان استانبول آشنا سازد، چه سوپرایزی بهتر از این؟

استانبول چشم و چراغ ترکیه

اغلب افراد ترکیه را به عنوان یکی از کشورهای معروف و صد البته محبوب جهان می شناسند. با توجه به اینکه هدف، آشنایی شما با دیدنی های رایگان استانبول می باشد دست از روده درازی و سخنوری بر داشته و بحث کشور ترکیه و رتبه دار بودن آن را خاتمه می دهیم. و اما استانبول! این شهر یک شهر بزرگ و تفریحی به شمار می رود که هر ساله میزبان تعداد زیادی توریست و مهاجر از نقاط مختلف دنیا, همچنین ایران می باشد. تاکنون با جاذبه های گردشگری هزینه بر آن آشنا بوده اید، امروز با دیدنی های بدون هزینه آن آشنا خواهید شد.

آشنایی با مکان های دیدنی رایگان استانبول

 • تصفیه آب خانگی
 • بلیط کیش

آشنایی و بازدید از دیدنی های رایگان استانبول

آشنایی با دیدنی های رایگان استانبول

استانبول دارای جاذبه های گردشگری متنوع و مختلف بسیاری در زمینه های تاریخی، مذهبی، هنری، تفریحی و … از جمله گالری و موزه ها، برج و تنگه ها، پارک ها می باشد که در ادامه به معرفی تعدادی از این جاذبه های بدون هزینه خواهیم پرداخت.

معرفی مکان های دیدنی و زیبای رایگان استانبول

۱ – گالری هنر

در شهر استانبول موزه های زیادی برای بازدید وجود دارند که یکی از آنها گالری هنر واقع در خیابان استقلال می باشد. بسیاری از گالری های استانبول دارای حق بازدید هستند, اما بازدید از این گالری رایگان و بدون هزینه است.

 • قاصدک 24
 • مبل و میز

دیدنی های بدون هزینه استانبول

۲ – بازار قدیمی

بازار سرپوشیده واقع در استانبول یکی از قدیمی ترین بازارهای جهان به شمار می رود که دارای بالغ بر چهار هزار دکان است. مغازه داران این بازار به دو زبان انگلیسی و فارسی تسلط دارند؛ اما با این وجود در صورت تصمیم به خرید با گفتن واژه ترکی «ایندیریم» یعنی تخفیف از آنها طلب تخفیف کنید. غیر از خرید در این بازار با معماری و طراحی آن و همچنین فرهنگ رایجی که حکمفرما شده است، نیز آشنا شوید.

آشنایی با دیدنی های بدون هزینه استانبول

معرفی مکان های دیدنی و تماشایی رایگان استانبول

۳ – محله قدیمی بالات

بالات نام یکی از محله های کهن و مشهور شهر استانبول است. در این منطقه منازل به شکل منحصر به فردی رنگارنگ و تمیز می باشند. اغلب گردشگران برای تماشا و نظاره جاذبه های خیابانی و این بناهای خاص به این محله سرازیر می شوند که هیچ هزینه ای برای انها در بر ندارد. شما هم امتحان کنید.

جالب تر این است که این منطقه پیش از عمومیت یافتن، به طور کلی مربوط به خانواده های طبقه متوسط ارتداکس استانبول می بود. وجود صومعه های استفان، سنت جورج و دانشکده ی ارتداکس یونان به همین خاطر است.

آشنایی با مکان های دیدنی رایگان استانبول

آشنایی با دیدنی های رایگان استانبول

۴ – موزه مجسمه سازی و نقاشی

این نمایشگاه نخستین موزه هنری کشور ترکیه به شمار می رود که در سال ۱۹۳۷ به وسیله ی آناتورک راه اندازی شد و اثرهای هنرمندان قرون ۱۹ و ۲۰ این کشور همچون بدری رحمی و عثمان حمدی بی را نمایش دادند. در صورت تمایل بازدید از این موزه بهتر است هر روز ساعاتی میان ۱۰ صبح – ۴:۳۰ عصر و غیر از روزهای یکشنبه و دوشنبه به انجام برسانید.

۵ – موزه مدرن

این موزه از جمله مهمترین مرکزهای موزه معاصر می باشد که برای بازدید مردمان ترکیه و گردشگران هنردوست بسیار مورد توجه است. خوب است بدانید که در روزهای پنجشنبه می توانید بدون هزینه از این موزه مدرن هنری دیدن کنید.

معرفی دیدنی های زیبای رایگان استانبول

۶ – موزه پرا

در واقع جایگاه این موزه خصوصی، بنایی فوق العاده مربوط به قرن ۱۹ است که در قدیم با هدف کاربری هتل (پریستول) بنا شده است. در این موزه هنر آناتولی، نقاشی های شرق شناسی، سرامیک و کاشی و نیز نمایشگاه های غیر دائمی استانبول و نمایشگاه های معاصری شامل اثرهای پابلو پیکاسو، اندی وارهول، فریده کوهلو، جوآن میرو را نیز دیدن کنید. دیدن از این موزه جمعه ها از ساعت ۶ عصر – ۱۰ شب بدون هزینه می باشد.

۷ – پل گالاتا

پل گالاتا دو طرف شاخ طلایی را به یکدیگر متصل نموده و محیطی متفاوت و پرنشاط را فراهم آورده است. می توانید بر روی این پل قدم بزنید، و با فست فودها و ساندویچ های ماهی سرخ شده خوشمزه این قسمت میزبان خودتان شوید. همچنین می توانید به گروهی از افرادی روی پل که ماهیگیری می کنند، پیوسته و از ماهیگیری لذت ببرید.

آشنایی با مکان های دیدنی رایگان استانبول

۸ -برج توریستی گالاتا

این برج تا قرن ۱۷ ام نیز ملقب به مرتفع ترین برج ترکیه بود که در حال حاضر به یکی از جاذبه های توریستی ترکیه – استانبول نیز تبدیل شده است. دیدن از نمای خارج و ظاهر این برج بدون هزینه می باشد.

۹ – موسسه فرهنگی گالاتا

این موسسه داخل یک بنای کهن بانک عثمانی قرار گرفته که شامل قسمت های گوناگونی مانند رستوران، موزه عثمانی، کافه، کتابخانه، گالری هنر و کتاب فروشی می شود. دیدن از این بنای زیبا و هنری و فرهنگی بدون هزینه است.

دیدنی های بدون هزینه شهر استانبول

۱۰ – مسجد سلطان احمد(مسجد آبی)

مسجد سلطان احمد که به خاطر رنگ زیبای آبی که دارد، به مسجد آبی شهرت پیدا کرده و از جاذبه های مذهبی – تاریخی استانبول و از شاهکارهای طراحی دنیای اسلام محسوب می شود. قدمت این بنا به دوران جکومت عثمانی می رسد. جاخوش کردن مسجد آبی روبروی بنای «ایاصوفیه» ( که در گذشته کلیسا و در حال حاضر مسجد می باشد) به نوعی نمایش دهنده ی حس رقابت میان این دو بنا و معماران مسیحی و مسلمان می توان تصور کرد. دیدن از این مسجد عثمانی کاملا رایگان و بدون هزینه است.

معرفی دیدنی های رایگان استانبول

۱۱ – مسجد زیرک

این مسجد یک جاذبه ی مذهبی – تاریخی و از دیدنی های رایگان استانبول به شمار می رود. این بنای مذهبی در واقع ابتدا کلیسای پانتئون بوده که متشکل از دو صومعه ی سنتی ارتودوکس شرقی و ۱ صومعه می باشد. تاریخ تبدیل شدن آن از کلیسا به مسجد به دوران بیزانس و بعد از برافتادن قسطنطنیه می رسد.

آشنایی با مکان های دیدنی و جذاب رایگان استانبول

۱۲ – محله های قدیمی بیک و اورتاکوی

این تنگه واقع در شهر استانبول محلات زیبا و تماشایی، و همچنین مشهور را در خود جای داده است که دو محله ی «اورتاکوی» و «بیک» منظره دید فوق العاده ای از تنگه بسفر را در اختیار علاقه مندان قرار می دهند. رفتن به این محلات کار سختی نیست و به آسانی می توانید میان آن ها تردد کنید و یا اینکه از میدان تقسیم سوار اتوبوس شوید. در طول راه حرکت کشتی های گوناگون دریاپیما، و یا ماهیگیران بسفر را دیدن نمایید. در نهایت یادتان نرود از مسجد تاریخی اورتاکوی بازدید کنید که البته بدون هزینه می باشد.

آشنایی با جاذبه های دیدنی رایگان استانبول

۱۳- پارک بایرام پاشا

این پارک یا به نوعی بوستان یکی دیگر از جاذبه های گردشگری بدون هزینه شهر استانبول می باشد که در میان مسافرهای ایرانی به میزان بالایی محبوب و مورد توجه است. این پارک شامل ۵۰۰ هزار متر مربع وسعت می شود که به همین دلیل از پارک های بزرگ ترکیه محسوب می شود. از جاذبه های این پارک علاوه بر طبیعت زیبا و آب و هوای فوق العاده اش، می توان به شهربازی واقع در آن دارای ترنی هوایی و فان فایر اشاره داشت.

آشنایی با جاذبه های گردشگری رایگان استانبول

۱۴ – کنسرت های خیابانی

یکی دیگر از دیدنی های رایگان استانبول کنسرت های خیابانی می باشد. هنرمندان خواننده و نوازنده دارای زبان های گوناگون جهان در خیابان های شهر استانبول به خصوص خیابان تکسیم و خیابان استقلال به صورت زنده اجرای موسیقی دارند. بازدید از این خیابان ها با هنرمندان آن حال و هوایی وصف ناشدنی را برای شما ایجاد می کند که بدون هزینه می باشد. البته در صورت تمایل می توانید به این هنرمندان انعامی بدهید.

آشنایی با دیدنی های رایگان استانبول

علاوه بر ۱۴ دیدنی های رایگان استانبول که نام بردیم برخی سواحل از جمله ساحل سوما، ساحل سولار و پارک ها از جمله پارک فنر باغچه، پارک امیرگان و … از جاذبه های استانبول به شمار می روند که در تاریخ و ساعت مشخصی بازدید بدون هزینه است. برای آشنایی بیشتر با دیدنی های استانبول، دیدنی های آنکارا ترکیه کلیک نمایید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.