دسته ها
پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰

مصرف نمک در بارداری، کی و چه میزان؟

  • منصوره رمضان زاده
  • ۵ بهمن ۱۳۹۹
  • ۰

از جمله مواد معدنی مورد نیاز بدن که نقش بسزایی در سلامت ارگان های مختلف بدن داشته نمک می باشد که باید در طول روز به میزان مناسبی مصرف گردد. استفاده از نمک در بارداری نیز باید کاملا به اندازه و کافی باشد تا عوارض و ضرری برای مادر و جنین نداشته باشد.

نمک از منابع اصلی سدیم به شمار می آید که وجود آن در رژیم غذایی ضروری می باشد. بدن انسان به منظور استفاده از مواد مغذی و کنترل میزان مایعات به مقداری نمک احتیاج دارد. میزان مصرف نمک به ویژه در زمان حاملگی باید کاملا به اندازه و مناسب باشد چرا که استفاده بیش از حد آن عوارض و عواقبی را به دنبال دارد. در همین رابطه به جهت شناخت و آگاهی شما عزیزان به بررسی مقدار مصرف نمک در بارداری و عوارض و مضرات آن پرداخته ایم.

مصرف نمک در بارداری

بهتر است بدانید که در دوران حاملگی باید مصرف نمک به اندازه کافی و کاملا مناسب باشد چرا که این امر در سلامت جنین تاثیر بسزایی داشته و در واقع امکان دارد که در برخی موارد موجب مرگ جنین شود. همچنین مصرف نامناسب نمک در بارداری سبب کم شدن وزن نوزادان در زمان تولد می شود. خوردن نمک بر روی عضلات، اندام ها و اعصاب مادران در دوران حاملگی تاثیر گذاشته و در نبود آن این ارگان ها توانایی انجام مسئولیت های خود را ندارند.

تاثیرات مصرف نمک در بارداری

با توجه به این که در دوران حاملگی میزان مایعات موجود در بدن برای پشتیبانی از رشد و نمو جنین زیاد می شود به همین خاطر سدیم نقش بسزایی را در این زمینه بر عهده دارد. وجود ماده ید در نمک برای رشد و پیشرفت مغز و دستگاه عصبی کودک کاملا مهم و ضروری می باشد. توجه به این نکته ضروری است که کمبود ید در دوران حاملگی احتمال دارد باعث رشد غیر معمولی مغز، سقط و مرگ جنین و همچنین عوارض پزشکی مختلفی شود.

استفاده از نمک در حاملگی

  •  قاصدک 24

مقدار مناسب مصرف نمک در حاملگی :

پیشنهاد می شود که در دوران حاملگی در طول روز حدود ۶ گرم یا میزان یک قاشق چای خوری نمک در رژیم غذایی در نظر گرفته شود که البته مقدار نمک موجود در غذا را نیز در بر می گیرد. توجه داشته باشید که در غذاهای آماده میزان نمک زیاد و به اندازه ۱.۵ گرم در هر ۱۰۰ گرم می باشد، در صورتی که باید حدود ۰.۳ گرم در هر ۱۰۰ گرم باشد. بنابراین باید تا جایی که امکان دارد از خوردن غذاهای شور پرهیز نمایید. همچنین باید در نظر داشته باشید که غذاهای مختلفی وجود دارند که  حاوی مقادیر زیادی نمک بوده که احتمال دارد شما از آن خبر نداشته باشید.

عوارض مصرف نمک در بارداری

اهمیت خوردن نمک در حاملگی :

در گذشته بر این باور بودند که نمک موجب بوجود آمدن ادم یا تجمع مایعات در پا می شود. ولی این امر در واقع در نتیجه بالا رفتن میزان تولید استروژن و وجود داشتن حجم زیادی از خون می باشد. استفاده نمک با مسمویت در حاملگی یا پره اکلامپسی در ارتباط است به همین خاطر پیشنهاد می شود که نمک از برنامه غذایی روزانه حذف گردد. با این وجود هنوز تحقیقات معتبری در این زمینه صورت نگرفته است ولی در عین حال خانم های حامله باید تا جایی که امکان دارد در این دوران در مصرف نمک دقت کافی داشته باشند.

تاثیر خوردن نمک در حاملگی

فواید استفاده از نمک :

با توجه به مطالعات انجام شده مشخص شده است که مقدار سدیمی که از طریق تغذیه وارد بدن مادر می شود نقش مهمی در تشکیل ساختار کلیه جنین بر عهده دارد. در صورتی که مقدار نمک مورد استفاده شده توسط مادر کمتر از اندازه استاندارد باشد در این صورت کلیه جنین به خوبی شکل نگرفته و در عوض اگر این مقدار بیش از اندازه مجاز باشد سبب ایجاد فشار خون در دوران بزرگسالی کودک می شود.

به عبارت دیگر نمک به منظور استفاده کردن از مواد مغذی و کنترل میزان مایعات بدن مهم و ضروری می باشد ولی باید توجه داشت که مصرف بیش از حد نمک باعث عوارض مختلفی همچون بالا رفتن میزان فشار خون، پوکی استخوان، سکته مغزی، بیماری های کلیوی و حملات قلبی می شود. باید توجه داشته باشید که میزان مصرف نمک در طول روز نباید بیشتر از ۵ گرم باشد و البته در مواقعی که فرد دچار بیماری های قلبی و یا فشار خون می باشد مصرف نمک باید تا حد زیادی کم باشد.

مضرات خوردن نمک در حاملگی

عوارض مصرف بیش از حد نمک در حاملگی :

بهتر است بدانید که عوارض جانبی استفاده بیش از اندازه نمک در دوران حاملگی می تواند به گونه ای غیر قابل جیران باشد. استفاده بیش از حد نمک در دوران حاملگی باعث نفخ شده و میزان آب بدن را کاهش می دهد. نمک زیاد در برنامه غذایی امکان دارد که باعث تورم زیاد قسمت مچ پاها و خود پاها شده و همچنین باعث بالا رفتن فشار خون و پره اکلامپسی بخصوص در ماه نهم از هفته ۳۸ بارداری به بعد گردد.

استفاده بیش از اندازه نمک می تواند موجب دفع کلسیم از راه ادرار در بدن فرد گردد. بدین صورت که کلسیم از استخوان ها گرفته شده و از طریق ادرار از بین می رود که همین امر موجب نازکی بافت استخوان شده و مادران حامله باید بخاطر حساسیت هایی که در دوران حاملگی در قسمت استخوان هایشان دارند استفاده از نمک را کم و یا کاملا قطع نمایند.

اهمیت استفاده از نمک در حاملگی

همچنین بهتر است بدانید که استفاده از نمک در دوران حاملگی سبب کندی میزان رشد و نمو جنین شده و همینطور باعث کاهش هوش و استعداد او در زمان بزرگسالی می شود. طبق تحقیقات انجام شده می توان گفت که نمک در واقع سبب محبوس شدن آب در بدن مادران حامله شده و اغلب خانم هایی که مشکلاتی همچون ورم قوزک پا، ادم و تنگ شدن انگشتر در دست دارند می توانند با کم کردن میزان مصرف نمک مقدار ورم ایجاد شده را کاهش دهند.

زنان حامله باید از خوردن غذاهای شور خودداری نمایند چرا که نمک پس از آن که به درون خون ورود پیدا کرد از طریق کلیه ها خارج می شود و از آنجایی که در دوران حاملگی دفع کردن نمک به سادگی انجام نمی گیرد بنابراین میزان زیادی از آن درون بافت های مختلف بدن جمع آوری شده و آب را جذب خود کرده و بدین صورت موجب ورم یافتن بخش های مختلف بدن می شود.

عوارض خوردن نمک زیاد در حاملگی

در مطلب ارائه شده با اهمیت مصرف نمک در بارداری و فواید و عوارض آن به طور کامل آشنا شدید که امیدواریم مورد پسندتان واقع شده باشد و از توضیحات بیان شده بهره مند شده باشید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.