دسته ها
سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰

آشنایی بیشتر با مجید شهریاری و بیوگرافی هنری وی

  • عاطفه میرزایی
  • ۲۵ شهریور ۱۳۹۹
  • ۰

در این مطلب از مجله اینترنتی آرگا، بیوگرافی مجید شهریاری هنرپیشه محبوب و دوست داشتنی سینما و تلویزیون ایرانی همراه با تصاویر شخصی و خانوادگی وی را تهیه و گردآوری نموده ایم که امیدواریم مورد پسندتان قرار بگیرد.

مجید شهریاری هنرپیشه کمدین معروف و دوست داشتنی تئاتر سینما و تلویزیون ایرانی می باشد. این هنرمند با استعداد فعالیت حرفه ای خود را در عرصه بازیگری از سال ۱۳۵۷ قبل از انقلاب در سن ۱۸ سالگی آغاز نمود و تاکنون در این عرصه فعالیت دارد. از آثار شاخص مجید شهریاری می توان به سریال «متهم گریخت» کاری از رضا عطاران، «سه در چهار» کاری از مجید صالحی، «آقا و خانم سنگی» کاری از احمد شاملو، «ساختمان پزشکان» کاری از سروش صحت و … اشاره نمود. در ادامه این مطلب از مجله اینترنتی آرگا، همراه ما باشید تا بیشتر با بیوگرافی مجید شهریاری همراه با کارنامه هنری و تصاویر جدید وی آشنا شوید.

بیوگرافی مجید شهریاری همراه با تصاویر جدید و جذاب وی

نام و نام خانوادگی: مجید شهریاری

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ماه سال ۱۳۳۹

زادگاه: تهران

شغل: هنرپیشه

  •  بلیط کیش

شروع فعالیت: ۱۳۵۷

مجید شهریاری بازیگر محبوب و مطرح تئاتر، سینما و تلویزیون ایرانی متولد ۳۰ شهریور ماه سال ۱۳۳۹ که هم اکنون وی ۶۰ سال سن دارد و در شهر تهران چشم به جهان گشوده است. همچنین ایشان فارغ التحصیل رشته ادبیات فارسی می باشد.

بیوگرافی مجید شهریاری و همسرش

مجید شهریاری استعداد هنری اش را از خانواده به ارث برده، از سن ۱۲ سالگی در هیات های مذهبی مداحی می کرد و همچنین در حسینیه ها در ماه محرم و صفر و دیگر مراسم ها مذهبی با صدای زیبای خود مهمان می کرد ولی به دلیل تحصیل نتوانست ادامه بدهد.

بیوگرافی مجید شهریاری + تصاویر

این بازیگر ایرانی فعالیت خود را به صورت جدی از سال ۱۳۵۷ در سن ۱۸ سالگی با نماش های طنز خیابانی و با آقای اکبر عبدی آغاز نمود. سپس آنها به تئاتر شهر معرفی شدند، اکبر عبدی شرکت نمود ولی شهریاری به دلیل خانواده مذهبی نتوانست وارد تئاتر بشود.

آقای شهریاری بعد از سربازی در یک شرکت ساختمانی به عنوان مشاور مشغول به کار شد و سپس طولی نکشید که با پیشنهاد یکی از دوستانش به نام استاد بابک والی کارگردان سرشناس تئاتر به بازیگری در این زمینه دعوت شد، مجید فعالیت خود را با تئاتر نمایشی «لاله زار» آغاز نمود. وی بعد از فعالیت در تئاتر از کار ساختمانی استعفا داد.

سرگذشت جالب مجید شهریاری

عکس زیبا مجید شهریاری

بیوگرافی مجید شهریاری هنرپیشه محبوب ایرانی

مجید شهریاری در سال ۱۳۷۳ برای نخستین بار فعالیت سینمایی  را با فیلم « آقای شانس» کاری از رحمان رضایی جلوی دوربین قرار گرفت سپس در سال ۱۳۷۷ در سن ۳۸ سالگی با سریال «عروسی ۷۷» وارد تلویزیون شد ولی شهرت ایشان با سریال « خانه به دوش» با کارگردانی رضا عطاران شکل گرفت و با بازی در سریال « حلقه سبز» با کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا به شهرت زیادی دست یافت.

شرح زندگی جالب مجید شهریاری

عکس و زندگینامه جالب مجید شهریاری

بیوگرافی مجید شهریاری + تصاویر شخصی

عکس مجید شهریاری در کنار مسعود رایگان و سام نوری

شرح حال کامل و خواندنی مجید شهریاری

این بازیگر آثار سینمایی و تلویزیونی متعددی را در کارنامه خود به نمایش گذاشته است که می توان به فیلم «اخراجی ها»، «رسوایی»، «پنجاه کیلو آلبالو»، « شیش و بش»، « ساختمان پزشکان»، «سه دونگ سه دونگ»، «ترش و شیرین»، « خانه به دوش»، « آنام»، «ستایش ۳»، « متهم گریخت»، « آقا و خانم سنگی» و … اشاره نمود.

تاریخچه زندگی مجید شهریاری

عکس و بیوگرافی مجید شهریاری

شرح حال مجید شهریاری + تصاویر

مجید شهریاری در کنار سارا خوئینی ها

شرح حال خواندنی مجید شهریاری

عکس دو نفره مجید شهریاری و پدرش

بیوگرافی مجید شهریاری بازیگر معروف ایرانی

از آخرین فعالیت ایشان در تلویزیون تا به امروز می توان به سریال طنز« موچین» ساخت ۹۹ که برای شبکه نمایش خانگی است اشاره نمود، شهریاری در این سریال در کنار بازیگران محبوبی همچون  حمید لولایی، علی صادقی، مرجانه گلچین، رضا توکلی، ساعد هدایتی، افشین سنگ چاپ، آشا محرابی، رز رضوی، شهره لرستانی، بهنوش بختیاری، عباس جمشیدی، امیر نوری و … همبازی بود.

زندگینامه جالب مجید شهریاری

عکس جالب مجید شهریاری و رضا عطاران

بیوگرافی مجید شهریاری + عکس جدید

الگوی هنری مجید شهریاری

مجید شهریاری بازیگری را از زنده یاد محمدحسین غمخوار الگو گرفته است و درمورد ایشان بیان نموده که:

ایشان کارگردان تئاترهای من بودند و در خیلی از کارها بعنوان پارتنر در کنار من حضور داشتند و من ۹۰ درصد بداهه پردازیام را از این آدم یاد گرفتم.

زندگینامه کامل و خواندنی مجید شهریاری

عکس اینستاگرامی مجید شهریاری

زندگینامه خواندنی مجید شهریاری

در ادامه بیوگرافی مجید شهریاری آمده است که وی نقش های خودش را در فیلم های شیش و بش و رسوایی دوست دارد و همچنین در میان مجموعه تلویزیونی نیز تمامی کار هایش را در کنار مجید صالحی، رضا عطاران و سعید آقاخانی لذت می برد.

زندگینامه کامل مجید شهریاری

ازدواج و همسر مجید شهریاری

مجید شهریاری سال ها پیش ازدواج کرده که ثمره آن یک فرزند دختر و یک پسر  به نام محمدصالح می باشد.

شرح حال مجید شهریاری

عکس مجید شهریاری در کنار پسرش محمدصالح

بیوگرافی مجید شهریاری + عکس

گالری شخصی و جدید مجید شهریاری

زندگینامه مجید شهریاری بازیگر محبوب ایرانی

کارنامه هنری مجید شهریاری

مجموعه تلویزیونی مجید شهریاری

ستایش ۳ ( ۱۳۹۸)، آنام (۱۳۹۶)، عروس تاریکی بوی باران (۱۳۹۶)، آقا و خانم سنگی (۱۳۹۴)، باغ سرهنگ (۱۳۹۲)، ساختمان پزشکان (۱۳۹۰)، ستایش ۱ (۱۳۸۹)، سه دونگ سه دونگ (۱۳۸۹)، عید امسال (۱۳۸۷)، سه در چهار (۱۳۸۷)، حلقه سبز (۱۳۸۶)، ترش و شیرین (۱۳۸۵)، متهم گریخت (۱۳۸۴)، خانه به دوش (۱۳۸۳)، من یک مستاجرم (۱۳۸۳)

فیلم های سینمایی مجید شهریاری 

دینامیت (۱۳۹۷)، نیوکاسل (۱۳۹۵)، ۵۰ کیلو آلبالو (۱۳۹۴)، در مدت معلوم (۱۳۹۳)، معراجی ها (۱۳۹۲)، رسوایی (۱۳۹۱)، بچگیتو فراموش نکن (۱۳۹۰)، شیش و بش (۱۳۹۰)، پله آخر (۱۳۹۰)، صداست که می ماند (۱۳۹۰)، مامان بهروز منو زد (۱۳۹۰)، در امتداد شهر (۱۳۸۹)، اخراجی ها ۲ (۱۳۸۸)، سن پترزبورگ (۱۳۸۸)، آخرین نقش (۱۳۸۶)، شکلات (۱۳۸۲)، آقای شانس (۱۳۷۳

نمایش خانگی 

هشتک خاله سوسکه (۱۳۹۷)، سریال موچین (۱۳۹۹)

تئاتر های شهریاری 

یواشکی عاشقتم (۱۳۹۰)، قصر زرین (۱۳۹۱)، دلاک باشی (۱۳۹۵)، شارژ ضربدر عشق (۱۳۹۶)، سور و سات (۱۳۹۶)، خیالباف ها (۱۳۹۷)

زندگینامه جامع مجید شهریاری

امیدواریم از خواندن بیوگرافی مجید شهریاری بازیگر محبوب ایرانی و از تماشای تصاویر جدید و جذاب وی لذت برده باشید و از اینکه تا این لحظه همراه ما بودید بی نهایت سپاس گذاریم.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.