دسته ها
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲

فر کردن مژه با چند روش خانگی فوق العاده عالی

  • ندا خوشرو
  • ۲۸ آذر ۱۴۰۰
  • ۰

در این مطلب روش هایی برای فر کردن مژه را در اختیار شما همراهان عزیز و گرامی قرار خواهیم داد که امیدواریم به کمک آن ها بتوانید به مژه های خود حالت و فرم بی نظیری را ببخشید.

مژه ها اگر دارای حالت و فرم بی نظیری باشند باعث می شوند تا چشم ها باز و روشن تر به نظر برسند از این رو بهتر است شما به کمک روش های ساده و آسان به فر کردن مژه های خود در منزل بپردازید. 

فر کردن مژه ها با روش های مختلف

برای اینکه مژه های شما فر داشته باشند می توانید از قاشق و مسواک و فرمژه استفاده نمایید همچنین برای اینکه همیشه و به مدت طولانی تری مژه هایی فر شده و جذاب داشته باشید می توانید از روش دائمی فر دادن مژه ها استفاده کنید که این روش کمی هزینه بر می باشد و نیازمند داشتن مهارت و تبحر لازم است. در مطالب قبلی نحوه چسباندن مژه مصنوعی و آموزش آرایش مژه را مشاهده کردید در ادامه ترفندهایی برای فر دادن مژه ها را پیش رو خواهید داشت.

فر کردن مژه

روش های ساده و خانگی برای فر دادن مژه ها

۱. استفاده از فرمژه 

ابتدا فرمژه را باز نمایید و آن را روی پایه مژه های خود قرار بدهید توجه داشته باشید که فرمژه را باید در دستی قرار دهید که تسلط بیشتری داشته باشید سپس این ابزار را در قسمت بالایی چشم های خود قرار دهید و آن را در قسمت پایه مژه هایتان بگذارید. مطمئن شوید که همه مژه های شما داخل دهانه فرمژه قرار گرفته اند سپس مژه هایتان را فر دهید.

فر دادن مژه ها

فرمژه را مقداری فشار بدهید و ببندید و برای اینکه مژه های شما به خوبی فر دار شوند فرمژه را به مدت ۵ تا ۱۰ ثانیه به صورت بسته نگه دارید. فرمژه را به سمت پایین مژه های خود ببرید و دوباره آن را فشار دهید تا مژه های این قسمت نیز فر بخورند و خوش حالت شوند.

  •  مبل و میز
  •  آرون گروپس

فر دادن مژه ها با روش های خانگی

فرمژه را در قسمت انتهایی مژه های خود قرار دهید و آن را ببندید و به آرامی نوک مژه های خود را فشار بدهید بدین ترتیب مژه های شما ظاهری طبیعی خواهند داشت و چشم هایتان نیز بازتر به نظر می رسند.

قبل از استفاده از فرمژه بهتر است به مژه هایتان ریمل نزنید زیرا در این صورت مژه ها به یکدیگر می چسبند و در نتیجه شما ظاهر خوبی نخواهید داشت.

فر دادن مژه ها با روشی آسان

بعد از فر کردن مژه ها به آن ها ریمل بزنید و براش ریمل را به سمت جلو و عقب ببرید تا حجم مژه هایتان بیشتر شود و جذاب تر به نظر برسند. توجه داشته باشید که ریمل ضد آب به فر ماندن مژه ها به مدت طولانی تر در طول روز کمک زیادی می کند از این رو بهتر است شما از این جنس ریمل ها استفاده نمایید.

ریمل زدن به مژه ها

۲. فر مژه ها به کمک قاشق 

قاشق فلزی قهوه خوری یا چای خوری را به مدت ۳ تا ۵ دقیقه درون ظرفی که پر از آب گرم است قرار دهید سپس قاشق را از درون آب خارج کنید و آن را به کمک حوله خشک نمایید.

فر دادن مژه ها به کمک قاشق

قاشق را در قسمت بالایی چشم های خود قرار دهید توجه داشته باشید که قسمت منحنی شکل را باید به صورتی روی چشم هایتان بگذارید که به سمت خارج باشد.

فر دادن مژه ها

مژه هایتان را به کمک انگشت به سمت منحنی دار قاشق ببرید سپس قاشق را نگه دارید و به مدت ۱۰ ثانیه صبر کنید تا مژه هایتان فر بخورند.

نحوه فر کردن مژه ها با روشی آسان

بعد از اینکه مژه هایتان فرم و حالت خوبی گرفتند ریمل ضد آب را روی آن ها بزنید تا فر مژه هایتان مدت زمان بیشتری روی مژه ها بماند. اگر بعد از زدن ریمل مژه های شما حالت بهم ریخته یا چسبیده ای داشتند می توانید از برس برای شانه کردن آن ها استفاده نمایید.

زدن ریمل به مژه ها

۳. فر مژه ها با مسواک 

۱. ابتدا مسواک تمیزی را بردارید و آن را درون آب گرم قرار دهید سپس مسواک را به کمک حوله ای تمیز خشک کنید.

قرار دادن مسواک درون آب گرم

۲. بعد از اینکه مسواک گرم شد آن را به آرامی در اطراف مژه های خود قرار بدهید و زمانی که به انتهای مژه هایتان رسیدید مسواک را در برابر پلک چشم هایتان قرار دهید و به سمت بالا آن را ببرید تا مژه ها به خوبی فر شوند. مسواک را به مدت ۱۰ ثانیه روی مژه های خود قرار دهید تا مژه ها به خوبی فر بخورند.

فر دادن مژه ها به کمک مسواک گرم

۳. اگر مژه هایتان به خوبی فر نخوردند دوباره مسواک را گرم نمایید و این فرآیند را تکرار کنید. به مژه ها مقداری ریمل ضد آب بزنید تا فر آن ها بهتر به نظر برسد.

زدن ریمل روی مژه ها

۴. فر مژه ها به کمک ریمل و انگشت 

۱. لایه هایی متعدد از ریمل را روی مژه های خود بزنید. توجه داشته باشید که ریمل باید ضد آب باشد تا کار شما راحت تر شود همچنین دو یا سه لایه از ریمل را باید روی مژه هایتان بزنید تا مژه ها به اندازه کافی دراز شوند.

۲. برای فر دادن مژه ها به کمک انگشت باید انگشتان خود را گرم نمایید بنابراین انگشت هایتان را مقداری به هم بمالید سپس آن ها را به سمت جلو و عقب ببرید تا به خوبی گرم شوند.

فر مژه ها به کمک روشی ساده

۳. بعد از اینکه انگشت های شما به خوبی گرم شدند چشم هایتان را ببندید و از انگشت ها برای عقب بردن مژه ها استفاده نمایید و آن ها را مقداری فشار دهید تا به سمت ابرو و بالا روند و به مدت ۱۰ تا ۱۵ در همین حالت انگشتان خود را قرار دهید.

۴. اگر مژه ها به خوبی فر نشدند آن ها را دوباره گرم نمایید و همین مراحل را تکرار کنید تا به نتیجه دلخواه تان برسید.

فر دادن مژه ها

فر دادن مژه ها به صورت دائمی

۱. مژه ها را به خوبی تمیز نمایید تا به صورت کامل آماده دریافت مواد شوند سپس به مژه ها چسب مخصوص بزنید و مژه ها را روی یک نوار باریک فومی که بالای خط مژه ها چسبیده شده است فیکس نمایید.

۲. بعد از اینکه مژه ها را فیکس کردید آن ها را مرتب نمایید و ماده اصلی فر کننده مژه را به کمک براش به مژه ها بزنید تا به صورت کامل به آن آغشته شوند. بعد از گذشت ۵ دقیقه روی سطح مژه ها حلالی بزنید تا تاثیر فر کننده بیشتر شود سپس دوباره ماده فر کننده را به مژه ها بزنید و به مدت چند دقیقه صبر کنید تا مواد اثر کنند.

نحوه فر دادن مژه ها

۳.در طی روند مراحل فر دادن مژه ها به صورت دائمی باید چشم هایتان را محکم ببندید و در طول مدت زمان مکث مژه ها را به کمک پوشش پلاستیکی بپوشانید.

۴. توجه داشته باشید که به کمک این روش مژه های صاف و سیخ و بدون حالت به خوبی حالت دار و فر می شوند.

فر دادن مژه ها

در این مطلب با نحوه فر کردن مژه ها به کمک روش های موقت و دائمی در خدمت شما عزیزان بودیم که امیدواریم با توجه به ترفندهای ذکر شده بتوانید مژه هایی خوش فرم و خوش حالت داشته باشید و جذاب تر از همیشه به نظر برسید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *