دسته ها
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳

آموزش ساخت سه عروسک فیل متفاوت به همراه الگو

  • محدثه خاکشور
  • ۱۱ شهریور ۱۳۹۹
  • ۰

این مطلب به آموزش ساخت عروسک فیل و گالری زیبایی از ایده های عروسک فیل اختصاص یافته است، هدف افزودن یک عروسک زیبا به مجموعه ی عروسک های کودک دلبند شما و شاد کردن او به ساده ترین و کم هزینه ترین روش ممکن است.

عروسک همبازی و همدم دختران در کودکی است که عاشقانه دوستش دارند اگر وارد اتاق آنها شوید شاهد گروهی از عروسک ها هستید که با نظمی خاص در کنار یکدیگر قرار گرفته اند، و کودک تمام آنها را می شناسد و به نوعی با آنها زندگی می کند، تهیه عروسک زیبا و دوست داشتنی برای کودکان همیشه راحت نیست، برای این منظور نیازی نمی باشد که حتما آن را خریداری کنید، گاهی اوقات ساخت یک عروسک جالب با شکل انواع حیوانات برای تکامل بخشیدن به دنیای کودکانه آنها بهترین اقدام محسوب می گردد.

شما می توانید عروسک های مختلفی برای کودکان خود بسازید و مجموعه ی عروسک های او را کامل نمایید، آموزش های جامع و کاملی برای ساخت عروسک فرشته،  ساخت عروسک های نمدی، ساخت عروسک پارچه ای، ساخت عروسک با کاموا، ساخت عروسک با چوب بستنی و … وجود دارد که به راحتی می توانید عروسک های متنوع و متفاوتی را برای کودکان خود تهیه و این فرشته های کوچک و دوست داشتنی را خوشحال نمایید. در این مطلب آموزش ساخت عروسک فیل را برای شما عزیزان علاقه مند و هنر دوست آماده کرده ایم.

ساخت عروسک فیل

آموزش روش اول (عروسک پارچه ای فیل)

برای ساختن عروسک فیل در اول کار پارچه ای به ابعاد ۲۰ در ۴۰ سانتی متر ببرید، بهتر است قبل از کشیدن طرح بر روی آن، پارچه را اتو بکشید. که برای تهی این عروسک می توانید از انواع عروسک های پارچه ای بهره ببرید.

شکل یک فیل را بر روی آن رسم نمایید و بر روی پارچه ی دیگری قرار دهید تا دو لایه شود.

روش های راحت برای ساختن عروسک فیل

اکنون به وسیله ی چرخ خیاطی خطوط کشیده شده عکس رسم شده را بدوزید، برای راحتی بیشتر می توانید ابتدا با نخ کوک کوک بگیرید سپس بدوزید، تمام قسمت ها به جز درز زیر شکم فیل را نمی دوزید تا از آن قسمت پنبه ها را وارد شکم عروسک نمایید.

دور تا دور تصویر خط های دوخته شده  را ببرید، سپس آن را برگردانده و از درزی که در زیر شکم او باز گذاشته اید، پنبه ها را وارد عروسک کنید.

  •  آرون گروپس

حالا درز را بدوزید و از پارچه دو عدد گوش قیچی نموده و در قسمت مناسب قرار داده و بدوزید، در آخر چشم های زیبایی را برای عروسک خود انتخاب کرده و بدوزید. (برای این منظور می توانید از پارچه ای با طرح و رنگ متفاوت بهره ببرید.)

آموزش ساخت عروسک حیوان فیل برای تمامی سلیقه ها

آموزش روش دو (عروسک پارچه ای طرح دار فیل)

در اولین مرحله الگوها را رسم نموده و  برش بزنید.

آشنایی با شیوه های درست کردن عروسک فیل

 

پس از آن قطعه های الگو را بر روی پارچه های لازم قرار داده و از هر یک از آنها به تعداد نیاز قیچی نمایید، توجه داشته باشید نیم سانتی متر برای دوخت بگذارید.

آموزش تولید و تهیه عروسک فیل

 

اطراف قطعه های گوش را بدوزید و فقط قسمت پایین آن باز بماند، سپس اتو زده و کار را برگردانید، اطراف هر دو گوش فیل را کوک شل بزنید و در آخر نخ را بکشید تا جایی که چین هایی در گوش ایجاد شود و گوش کمی جمع گردد، و با دست چین ها را یکسان نمایید سپس نخ را محکم کنید تا گوش کل خود را تابت نگه دارد.

گوش را از قسمت داخل به وسیله ی سوزن ته گرد و یا کوک شل به تنه ی فیل وصل کنید، پس از آن قطعه ی سر فیل را که برش زده اید از داخل به تنه و گوش فیل به همین صورت وصل نمایید. هر دو سمت عروسک را که انجام دادید، با چرخ خیاطی دوخت اصلی را بروید.

روش هایی ساده و جالب برای درست کردن عروسک فیل

دکمه هایی را که برای چشم انتخاب نموده اید را در جای مورد نظر خود دوخته شود، سپس دو قسمت تنه و سر فیل را بر روی هم قرار داده و دور تا دور آن را می دوزید، برای راحتی کار می توانید باز هم کوک شل بگیرید و یا با سوزن ته گرد آن را ثابت نگه داشته و سپس بدوزید، همه جا را غیر از قسمتی در زیر شکم و یا پشت فیل (۵ – ۶ سانتی متر) را بدوزید، کار را برگردانید و به وسیله ی الیاف مناسب پر نموده و در آخر درز را بدوزید، برای این که درز شما زیبایی عروسکتان را از بین نبرد می توانید از روبان  و یا سایر وسایل تزیینی بهره ببرید.

آموزش ساختن عروسک فیل به راحتی

آموزش روش سه (عروسک نمدی فیل)

برای شروع الگوی لازم را بر روی پارچه بکشید، در این روش فقط الگوی بدن فیل و گوش فیل را باید کشیده و برش بزنید. پارچه را دولا کرده و قیچی نمایید.

آشنایی و معرفی روش های ساخت عروسک فیل

تمام اطراف عروسک را دوخته و تنها قسمتی از دم را باز بگذارید تا بتوان از آنجا داخل عروسک را پر کرد.

کار را برگردانید، درون عروسک را به وسیله ی پنبه و یا نمد و یا … پر می کنید. شما می توانید هم دم فیل را متصل به تنه برش داده و با برگردادن کار آن را نیز برگردانید و پر کنید، و یا دم را نیز برش داده و در این مرحله به محل درز دوخته نشده بدوزید تا درز شما را بپوشاند.

آموزش درست کردن عروسک فیل با روش هایی ساده

قطعه های مربوط به گوش فیل را نیز برگردانده و اطراف آن را تماما دوخت دندون موشی می رویم و نصب می نماییم. دو دکمه و یا مهره آماده مخصوص چشم عروسک در محل مشخص می دوزید.

 

الگوهای مختلف عروسک فیل

سه روش ساده و آسان برای ساخت عروسک فیل برای کودکان

سه روش راحت برای ساختن عروسک فیل

آشنایی با روش های ساخت عروسک فیل برای کودکان

روش هایی ساده و جالب برای ساخت عروسک فیل

چند ایده ی زیبا از عروسک های فیل

آموزش سه روش آسان ساخت عروسک فیل برای کودکان

آموزش درست کردن عروسک حیوان زیبای فیل

آموزش درست کردنن عروسک فیل برای دختر خانم ها

آموختن ساختن عروسک فیل به شکلی خاص

آشنایی با روش های تهیه عروسک فیل

آموزش ساختن عروسک فیل یکی از حیوان های دوست داشتنی

آشنایی با شیوه های ساختن عروسک حیوان فیل

آموزش ساختن عروسک فیل برای کودکان

آشنایی با سه روش جالب تهیه و تولید عروسک فیل

در این مطلب سه روش جالب و آسان برای ساخت عروسک فیل را آموزش داده شده که امیدواریم مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد و نهایت استفاده را از آن برده باشید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *