دسته ها
پنج شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳

شخصیت شناسی از روی مدل مو برای خانم ها و آقایان

 • سحر هودانلویی
 • ۴ مرداد ۱۳۹۹
 • ۰

روانشناسی دارای ترفند های بسیاری است که با آموزش هریک می توان به خوبی از افکار و شخصیت هر فرد آگاه شد. برای آشنایی و معرفی شخصیت شناسی از روی مدل مو در این بخش از مجله آرگا با ما همراه شوید.

شناخت افراد آنچنان هم که فکر می کنید، کار سختی نیست. چرا که با در نظر گرفتن نوع پوشش در کفش، لباس و نحوه راه رفتن می توان به بسیاری از راز های درونی هر فرد پی برد. همچنین مواردی که افراد در پدید آمدن آن هیچ نقشی ندارند، بهتر از دیگر موارد به شما در شناخت و آنالیز کردن آنان کمک می کند.

در ادامه این مطلب با ما همراه شوید تا با معرفی انواعی از مدل مو ها و نحوه ساخت آنان به راز های درونی هر فرد پی ببرید. شخصیت شناسی از روی مدل مو کاری است که امروزه اکثر محققان و روانشناسان برای پی بردن به اسرار درونی هر کس به کار می گیرند.

آشنایی با شخصیت شناسی از روی مدل مو

شخصیت شناسی از روی مدل مو

امروزه بسیاری از محققان روانشناسی شخصیت افراد به این باور رسیده اند که؛ بسیاری از ویژگی های ظاهری افراد همچون مدل و جنس مو که فرد در پدید آمدن آن هیچ نقشی نداشته است، بخشی از شخصیت او را در بر می گیرد. این روانشناسان بر این باورند که با آنالیز کردن جنس و رنگ موی طبیعی و یا آنانی را که خود انتخاب کرده اند، می توان به ریز و درشت شخصیت هر فرد پی برد. با توجه به مطالبی گفته شد، در ادامه این مطلب از مجله آرگا با ما همراه شوید تا نحوه شخصیت شناسی از روی مدل مو را به شما آموزش دهیم.

آشنایی با انواع مدل موی زنانه

در ادامه به معرفی انواعی از مدل مو های زنانه و تاثیری که بر روی شخصیت آنان می گذارد، پرداخته ایم.

 • افراد دارای موی فر

در مورد شخصیت شناسی از روی مدل مو فر افراد می توان این گونه متوجه شد؛ که افرادی بسیار بخشنده و مهربان هستند. بسیار مسئولیت پذیر می باشند و به خوبی از پس تمامی کار ها بر می آیند، همچنین با دارا بودن شخصیت آتشین تمامی خصوصیات یک رهبر نمونه را دارا هستند. مشخصاتی همچون عشق، فداکاری، صبر، پر تحرکی، خشم، استقلال از ویژگی های بارز آنان است و می توان از هم صحبتی با آنان نیز نهایت لذت را برد.

آشنایی با شخصیت شناسی مدل موهای صاف

 • آرون گروپس
 • تغییر حالت موی صاف به فر

فر کردن مو و تغییر حالت آن از حالت طبیعی به معنای تغییر موقعیت و یا به دنبال هیجان و سرگرمی بودن می باشد. فر کردن مو به طور عمده از تغییرات بسیار بزرگ برای افراد به حساب می آید، چرا که با افزودن جذابیت به چهره خود از موقعیت و تجربه های هیجان انگیز برخوردار می شوند. قابل به ذکر است که طبق باور شخصیت شناسی از روی مدل مو افرادی که مو های خود را فر می کنند، نسبت به زندگی دیدگاهی مثبت دارند و همواره به دنبال کسب تجربیات جدید و چشیدن طعم هیجانات مختلف هستند.

 • تغییر حالت موی فر به صاف

افرادی که اغلب موی فر و مجعد خود را صاف می کنند؛ کسانی هستند که از زندگی شلوغی برخوردار هستند و با این کار می خواهند مقداری رنگ آرامش به وضعیت زندگی خود ببخشند. افراد معتقد به طب چینی؛ در رابطه با بهبود بخشیدن به سیستم های بدنی خود به فکر تعادل بخشیدن به آنان هستند. همچنین افرادی که موی فر خود را صاف می کنند؛ دوست دارند که کنترل بیشتری به امور روزمره خود داشته باشند و بیش از این آرامش را در زندگی حس کنند.

 • افراد دارای موی موج و حالت دار

این خانم ها به طور ذاتی با انرژی و عشق بالا به زندگی متولد می شوند. این دسته از افراد که به طور کلی از احساسات ناب سرشار هستند، در برقراری ارتباط با دیگران نیز به مشکل بر نمی خورند. بسیاری از این افراد به دلیل دارا بودن احساس پاک، بیش از دیگران مورد صدمه و آسیب روحی قرار می گیرند.

آشنایی با شخصیت شناسی مدل موهای مجعد

این افراد علاقه بسیاری به تنهایی و آرامش دارند و خیلی کم پیش می آید که با کسی رابطه گرم و صمیمی برقرار کنند. افراد دارای موی مجعد نیاز به تنهایی در اکثر مواقع دارند، پس اگر عشق زندگی تان نیز باشد، باید زمان هایی را برای آزادی وقت و تنها گذاشتنش اختصاص دهید. همچنین این دسته از خانم ها از خلاقیت و انرژی بالایی برخوردار اند که می توانند به کلی زندگی افراد را دگرگون کنند.

 • افراد دارای موی ضخیم

افرادی که موی سر، ابرو و مژگان آن ها از حد طبیعی دارای ضخامت بیشتری است؛ معمولا افراد با اراده قوی و با انرژی در انجام کار ها هستند. این افراد همانند جنس مو های خود شخصیتی لجوج و سرسختی را دارا هستند؛ اما افرادی که موی نازک دارند، از طبع لطیفی برخوردار هستند. خانم های با موی ضخیم از ورزش و از فعالیت های سنگین دوری می کنند و در اکثر موارد از میل جنسی پایین برخوردار هستند.

 • افراد دارای قد موی متوسط

این دسته از خانم ها در اکثر مواقع افرادی منطقی هستند که به خوبی با مسائل کنار می آیند. اما در برخی مواقع نیز نا امیدی و عدم صبر در به سرانجام رسیدن کار ها در آنان دیده می شود. گفتنی است که این مقدار از مو در افراد سبب تقویت منطق در بسیاری از مواقع برای آنان شده است.

آشنایی با شخصیت شناسی مدل موهای بلند

 • افراد دارای موی بلند

این دسته از افراد بیش از دیگران احساساتی می شوند و با قوه تخیلی که دارا هستند، تمامی شرایط را به نحو احسن در ذهن خود برنامه ریزی می کنند. این خانم های رمانتیک دوست دارند، نسبت به هر چیزی اطلاعات کامل داشته باشند و تمامی مسائل در پیش روی آنان واضح و روشن باشد.

 • افراد دارای قد موی کوتاه

در رابطه با شخصیت شناسی از روی مدل مو می توان این گونه بیان کرد؛ کسانی که موی کوتاهی دارند در اغلب موارد از شلوغی و سر و صدا دوری می کنند. همچنین نسبت به احساسات خود بی توجه هستند و در بیشتر کار ها از قوه فکر و منطق خود کمک می گیرند.

 • رسیدگی بیش از حد به مدل مو

اگر در صبح زود و زمان های بیرون رفتن، وقت بسیاری را برای رسیدگی به موهای خود صرف می کنید، به طور کلی به معنای ۲ چیز می باشد؛

 1. اول اینکه از مورد انتقاد قرار گرفتن در توسط دیگران ترس دارید. به همین دلیل نسبت به هر چیزی اضطراب دارید و دوست دارید که بی عیب و نقص در جمع حضور یابید.
 2. و دوم اینکه به زمان زیادی برای کنترل و بهبود بخشیدن به امور نیاز دارید. طبیعی است که در این مورد نیز وسواس بسیاری به خرج دهید اما مهم نتیجه کار است که با توجه به تلاش و دقت های شما به خوبی انجام شده است.

آشنایی با شخصیت شناسی مدل موهای ارایش شده

قابل به ذکر است که با توجه به شخصیت شناسی از روی مدل مو افراد، کسانی که زمان زیادی را برای آرایش و مرتب کردن مو های خود تلف می کنند، معمولا افرادی هستند که نیاز به توجه و حمایت بیشتری دارند.

 • عدم رسیدگی و توجه به مدل مو

اگر خیلی زود برای خارج شدن از منزل حاظر می شوید، و هیچ مراقبت و زیبایی نسبت به موهای خود انجام نمی دهید؛ به این منظور است که هیچ گاه خود را از بقیه مقدم تر نمی دانید و در بیشتر مواقع نیاز های دیگران را نسبت به خواسته های خود ترجیح می دهید.

 • افراد متمایل به اصلاح تمام مو ها

خانم هایی که علاقه بسیاری به طاسی دارند، معمولا افراد زودرنج و رمانتیک هستند. طبق فرهنگ بسیاری از جوامع؛ طاسی معنا و مفهوم خوبی را دارا است. این عارضه که در دو حالت کلی یعنی طبیعی و غیر طبیعی رخ می دهد، نشان از قلب بزرگ و محبت سرشار فرد می باشد. این مدل مو در حالت روانشناسی به معنای تمایل به حضور در مسائل عاشقانه است، و اینکه از صحنه های مهیج لذت می برید.

 • موهای نامنظم در پیشانی و درهم ریختگی آنان

نامرتبی مو و خط رویش نوجوانان در پیشانی به علت عدم توجه و رسیدگی والدین است. قابل به ذکر است که این امر تاثیر به سزایی در روحیه و مشکلات روحی و درونی فرد دارد.

اشنایی با شخصیت شناسی موهای پشت گردن

 • افراد دارای خط رویش مو در گردن

این دسته از افراد به طور معمول از روحیه قوی و تاثیر گذاری برخوردار هستند. آنان می دانند که در چه موقعیت، چه عملکردی از خود بروز دهند. همچنین پیروی از قواعد و قانون، رفتار به جا و مناسب از ویژگی های بارز آنان به شمار می آید.

 • افراد دارای مدل موهای ساده و کوتاه

در این قسمت از شخصیت شناسی از روی مدل مو قابل به ذکر است که این دسته از افراد به طور معمول بسیار نکته سنج و ریز بین هستند. آن ها به این دلیل این مدل مو را انتخاب می کنند؛ تا بتوانند راحت تر به دیگر مسائل رسیدگی کنند.

 • افراد دارای مدل مو های لایه ای و کوتاه

این دسته از افراد به طور معمول کسانی هستند که دوست دارند در مرکز توجه باشند، و شخصیتی ایده آل گرا نیز دارا هستند. مدل مو نیز از این قاعده مستثنی نیست و با این کار دوست دارند که شخصیت رویا پرداز و منحصر به فرد خود را به نمایش بگذارند.

 • افراد دارای موی صاف در اطراف صورت

این دسته از افراد بسیار چالش بر انگیز هستند و با قاعده و قانون میانه خوبی ندارند. خانم هایی که این مدل مو را انتخاب می کنند، اغلب افرادی طغیان گر هستند که خیلی سریع نسبت به مسائل مخالفت خود را اعلام می کنند. همچنین در کنار روحیه خشن این دسته از افراد می توان به جنبه مثبت آن نیز که عدالت در امور کاری است، توجه داشت.

آشنایی با شخصیت شناسی مدل موهای عجیب و غریب

 • افراد دارای مدل مو های عجیب و غریب

خانم هایی که در اکثر مواقع از مدل موهای عجیب و غریب استفاده می کنند، در حالت کلی افرادی مهیج، بامزه و سرگرم کننده هستند.

 • افرادی که تمایل به استفاده از تل برای جلوی موی خود هستند

این خانم ها معمولا از جاذبه جنسی بسیار بالایی برخوردار هستند و با این کار سعی بر نشان دادن شخصیتی مرموز از خود هستند. همچنین میزان کاریزما در این دسته از افراد بسیار بالا می باشد و همانند آهنربایی جذاب افراد را به سوی خود جذب می کنند.

 • افراد دارای رنگ موی قرمز

این نوع افراد به طور معمول شخصیتی شاد و سرزنده ای را دارا می باشند. رنگ موی قرمز از دسته مواردی است که با توجه به رنگ طبیعی و مصنوعی معانی بسیاری را در پی دارد. اگر موهای شما به طور طبیعی قرمز می باشد؛ به این معناست که فردی هیجانی و به دنبال روش های مختلف شادی هستید، عشق و عاشقی را به خوبی یاد دارید، از حالت های یکنواخت بیزار هستید، از شوخ طبعی بسیاری برخوردار هستید و علاقه به فهمیدن و دانستن مسائل را در بسیاری از زمینه ها دارید.

آشنایی با شخصیت شناسی مدل موهای قرمز

همچنین این افراد ممکن است در روابط خود دمدمی مزاج باشند و رویاهای ملکه شدن را در سر خود بپرورانند. افراد دارای موی قرمز گاها شخصیتی خجالتی دارند و از اینکه توسط دیگران مورد انتقاد قرار بگیرند ،بسیار می ترسند.

 • افراد دارای مو های خاکستری

خانم های که رنگ موهایشان به سمت خاکستری می رود، اما هیچ تغییری در آن ایجاد نمی کنند؛ اغلب کسانی هستند که از خود سانسوری بیزار هستند. آن ها خود را با تمام نقص ها به طور کامل پذیرفته اند و نیاز به تایید شدن از سوی دیگران ندارند. همچنین این دسته از شخصیت شناسی از روی مدل مو افراد بر این اساس است، که برخی افراد خود را با تمام ویژگی های بد و خوب قبول کرده اند.

آشنایی با شخصیت شناسی از روی مدل موی مردان

در ادامه به معرفی انواعی از مدل مو های مردانه و تاثیری که بر شخصیت آن ها می گذارد، پرداخته ایم.

 • مردان دارای سر طاس

این افراد در اکثر مواقع شخصیتی دور اندیش و باهوش دارند. همچنین مردانی ک این مدل مو را برای خود انتخاب می کنند، افراد دارای شخصیت بسیار محکم و سر سخت هستند که با مدل مو های امروزی میانه خوبی ندارند. همچنین افراد طاس را می توان مردان صادق و وفادار معرفی کرد.

آشنایی با شخصیت شناسی مردان طاس

 • مردان دارای فرق وسط

مردان دارای این نوع مدل مو، اغلب شخصیتی سخت کوش و استوار را دارا هستند که بی وقفه در پی رسیدن به اهداف و آرزو های خود هستند. همچنین از آنجایی که ساخت این  چنین مدل مو، چندان کار سختی نیست می  توان به این نتیجه رسید که نسبت به خود و مسائل زیاد سخت گیر نیستند.

 • مردان دارای مدل موی بلند

این دسته از مردان بسیار خلاق و باهوش هستند که شخصیت های بامزه، تحکم و قدرت از دیگر ویژگی های بارز آنان به شمار می رود.

 • مردان دارای مدل موی کوتاه

این نوع مو در بیشتر مواقع به منظور قدرت و تحکم مردانه به صورت افراطی معنا می شود. طبق شخصیت شناسی از روی مدل مو مردانی که از این مدل استفاده می کنند؛ اغلب کسانی هستند که دوست دارند شخصیتی جذاب از خود بر جای بگذارند. همچنین در این افراد شوخ طبعی نیز به مراتب بسیار دیده می شود.

 • مردان دارای مدل موی جمع

این مورد از شخصیت شناسی از روی مدل مو نیز بر این اساس است که مردان دارای موی جمع، به طور ذاتی سرشار از اعتماد به نفس و شجاعت در مقابل انتقاد هستند. آن ها با دارا بودن شخصیت جالب و سرگرم کننده از انجام ورزش های رزمی لذت می برند.

آشنایی با شخصیت شناسی مدل موهای چتری عمودی

 • مردان دارای مدل موی چتری عمودی

این دسته از مردان در اکثر مواقع بسیار رویا پرداز و شوخ طبع هستند که علاقه بسیاری به مرکز توجه بودن، دارند.

 • مردان دارای مدل موی محو

این دسته از مردان کسانی هستند که اعتماد به نفس در آنان حرف اول را می زند. همچنین شیکی و به روز بودن از مشخصات بارز آنان می باشد.

 • مردان دارای مدل موی بلند و یک طرفه

این مردان به طور ذاتی رمانتیک متولد شده اند و به خوبی زندگی را کنترل و سازماندهی می کنند. این مردان هیچ گاه به فکر منافع شخصی و یک طرفه نیستند و در نظر زنان از جذابیت و محبوبیت بالایی نیز برخوردار هستند.

رابطه مدل موی زنان با نحوه شخصیت آنان

 • مدل موی رنگ آمبره

این دسته از خانم ها، علاقه بسیاری به امتحان کردن کار های شگفت انگیز دارند. این کار ها می تواند از تجربه رنگ رژ لب جدید تا رستورانی که به تازگی افتتاح شده است، باشد.

آشنایی با شخصیت شناسی مدل موهای باب

 • مدل موی باب

این مدل در سراسر جهان از محبوبیت منحصری برخوردار می باشد. کوتاهی و آراستگی آن سبب شده تا در مورد مسائل سخت گیر نباشند و به راحتی خود را با اوضاع وفق دهند. همچنین احوال آرامش بخش این زنان در شرایط استرس زا به روحیه افراد کمک بسیار می کند.

 • مدل موی چتری صاف

این دسته از خانم ها اعتماد به نفس بسیار بالایی در امور دارند. همچنین اگر مدل موی چتری، حالت آراستگی همیشگی موهایتان شده است، باید گفت که ذاتا فردی رهبر و مقداری لجباز متولد شده اید.

 • مدل موی طبیعی

افرادی که همواره حالت طبیعی موهای خود را حفظ می کنند، در اکثر مواقع محبت و گشاده رویی آنان سبب امید به زندگی و احساس  طراوت و شادابی شده است. همچنین با مهربانی و ادب بسیار در دل افراد جایی می گیرند.

 • مدل موی بافت تیغ ماهی

این دسته از خانم ها نیز دارای روح آزاد و سرزنده می باشند که ماندن در یک مکان تکراری برایشان سخت و طاقت فرسا است. ماجراجویی برای این دسته از افراد در اولویت قرار دارد.

آشنایی با شخصیت شناسی مدل موهای بافت شده

 • مدل موی بافت

افرادی که از بافت مو در بیشتر مواقع استفاده می کنند، شخصیتی صادق و راستگو را دارا هستند. همچنین محرم اسرار و راز نگه دار خوبی هستند که دوستان در مواقع سختی به خوبی می دانند که باید به چه شخصی برای مشورت مراجعه کنند.

 •  مدل موی گوجه ای

این دسته از خانم ها نیز شخصیت و سلیقه کلاسیکی را دارا می باشند. همچنین رنگ و لعاب بخشیدن به محیط و مکان سکونت آنان از ویژگی های بارزشان به حساب می آید.

 • مدل موی کوتاه پیکسی

این دسته از خانم ها در نگاه افراد بسیار خجالتی به چشم می آیند، اما در واقع زمانی که اعتماد کامل را نسبت به شما پیدا کردند؛ رفتار و حالات شگفت انگیزی با خلاقیت های بسیاری از خود به اشتراک می گذارند.

 • مدل موی رنگین کمانی

افرادی که متمایل به این مدل مو هستند، اغلب افرادی اند که دوست دارند هر چه به آن فکر می کنند را در زبان بیاورند. شاید در زمان عصبانیت حرف های ناخوشایندی را به زبان بیاورند، اما نیازی به جدی گرفتن آن نیست چرا که پس از فروکش کردن خشم از شما عذر خواهی می کنند.

 • مدل موی براق

این مدل در عصر امروز بسیار مدرن و جذاب به حساب می آید. همان طور که موهایشان در دل تاریک می درخشد، با حضور به جمع و محفل نیز با انرژی خود به همگان شور و اشتیاق می بخشند.

آشنایی با شخصیت شناسی مدل موهای مختلف

 • مدل موی بلند

این افراد، خانم هایی هستند که پیوند و رابطه بسیار قوی با طبیعت، موسیقی و شعر برقرار می کنند. همچنین با نگاه خوشبینانه به بسیاری از امور، جمع دوستانه بسیار گسترده ای را دارا هستند. طبق شخصیت شناسی از روی مدل مو این خانم ها همان دسته از افرادی هستند که در نگاه اول هیچ حس بدی به شما القا نمی کنند.

 • مدل موی شینیون

این دسته از افراد علاقه بسیاری به موارد کلاسیک و قدیمی دارند. استفاده از لباس و یا حتی وسایل قدیمی می تواند از ویژگی بارز این دسته از افراد به شمار آید.

 • مدل موی بالیاژ

این خانم ها دارای مشخصاتی همچون وفاداری و دل نشینی هستند که خیلی راحت در دل افراد جایی می گیرند. همچنین از خانه نشینی لذت می برند و به خوبی با اوقات تنهایی و بیکاری خود کنار می آیند. آسان گیری در مورد مسائل از شخصیت های بارز آنان به حساب می آید چرا که قدرت لذت بردن از زندگی را به خوبی آموخته اند.

 • افراد دارای مدل موی مصری

خانم هایی که موی خود را به صورت مصری اصلاح می کنند، اغلب کسانی هستند که در کار خود هیچ خرده شیشه ای ندارند و به نظر و انتقاد های دیگران نیز اهمیتی نمی دهند. این دسته از افراد به کسی حق دخالت در امور کاری و شخصی نمی دهند و از شخصیت های وابسته نیز بیزار هستند. آن ها با وابستگی بیش از حد به دیگران زندگی شان را خدشه دار نمی کنند و با قوه استقلال و قدرت در بسیاری از امور زندگی موفق می شوند.

مدل موی هر فرد به نشانه چیست؟

 • افراد دارای مدل موی پر

این دسته از افراد، معمولا خانم های بسیار مدرن و شیک پوش هستند. آن ها نسبت به زندگی بسیار مشتاق هستند و در بسیاری از امور اعتماد به نفس بسیاری را دارا هستند. همچنین در اکثر مواقع دیگران را با کار های خود شگفت زده می کنند و با استفاده از مدل موی پر مانند خود سعی می کنند، شخصیتی به روز و مدرن از خود به نمایش بگذارند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *