دسته ها
سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

افزایش اعتماد به نفس با شش روش موفق و مطمئن

  • سمانه عقیقی
  • ۲۴ مرداد ۱۳۹۴
  • ۰

افزایش اعتماد به نفس در ایجاد روابط اجتماعی نقش مهمی دارد. خودباوری و دوست داشتن خود ،نداشتن اضطراب و ترس، ورزش کردن راه های افزایش اعتماد به نفس می باشد.

انسان ها برای پیشرفت خود نیازمند افزایش اعتماد به نفس هستند. داشتن اعتماد به نفس به بهبود روابط اجتماعی نیز کمک زیادی می کند. در زندگی روزمره مشکلات و چالش هایی وجود دارند که گریز از آن ها بی فایده است و اگر به خود اعتماد به نفس داشته باشید می توانید در مقابل همه ی آن ها بایستید و در پی حل آن ها باشید.

مسیر درست و موفق برای افزایش اعتماد به نفس

افزایش اعتماد به نفس نیازمند خود باوری است. قبول داشتن و باور خود خیلی از اضطراب ها و ترس ها را از انسان بیرون می کند و موجب افزایش اعتماد به نفس می گردد.

افزایش اعتماد به نفس

مقایسه نکنید:

هیچ وقت خود را با دیگران مقایسه نکنید. شما فقط بخشی از شخصیت او را می بینید بنابراین این مقایسه اصلا درست نیست چون وقتی خود را دیگران مقایسه می کنید او را در تمام زمینه ها بهتر از خود می بینید که واقعا این گونه نیست. دوست داشتن خود بهترین کار است که شما را شاد می کند و دیگر به فکر مقایسه خود با دیگران نیستید.

ارتباط چشمی برقرار کنید:

با دیگران ارتباط چشمی داشته باشید، که این باعث درک حرف هایتان توسط فرد مقابلتان می شود و شما را فردی نترس و شایسته نشان می دهد.

ورزش و تغذیه سالم:

 انجام ورزش در کنار تغذیه سالم را به یاد داشته باشید. خود ورزش باعث ازدیاد اعتماد به نفس می گردد که البته پیدا کردن ظاهر و اندام زیبا با ورزش کردن در افزایش اعتماد به نفس کمک می کند. انجام نرمش و ورزش خون رسانی را به تمام بدن بهبود می بخشد و باعث شادی در فرد می گردد، تغذیه سالم نیز بر سلامتی و نشاط و اعتماد به نفس بی تاثیر نیست.

به ظاهر خود اهمیت دهید:

 اهمیت دادن به ظاهر و لباس پوشیدن خود نیز بسیار مهم است. شیک پوشی انسان را باوقار و دوست داشتنی می کند که این را از برخورد دیگران با خود متوجه می شوید و باعث می شود به خودتان اعتماد بیشتری پیدا کنید.

شجاع باشید:

 وحشت و ترس را از خود دور کنید چرا که یکی از موانع اعتماد به نفس می باشد. فرد با ترس ، سرخورده می شود و خجالت و گوشه گیری به سراغش می آید. سعی کنید با واقعیت رو به رو شوید و علت ترس را در خود بیابید.

به اشتباهات خود فکر نکنید :

اشباهات خود را فراموش و به آن ها فکر نکنید و خود را به خاطر اشتباهات سرزنش نکنید. دایما به قصورات خود فکر کردن شما را از شکوفایی باز می دارد و به هر کاری که بخواهید دست بزنید این فکر به سراغتان می آید که آیا اشتباه می کنید یا نه ، وبطور کلی دچار سردرگمی خواهید شد.

برای افزایش اعتماد به نفس ، به داشته هایتان بیاندیشید و مهارت هایی را که دارید تقویت و شکوفا کنید. مثبت اندیش باشید و با خود بگویید بهترین هستید، سعی کنید و از شکست هایتان در مسیر موفقیتتان استفاده کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.