دسته ها
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

آموزش ساخت کیف تبلت برای تهیه دو مدل کیف متفاوت و شیک

 • ندا خوشرو
 • 8 مارس 2020
 • ۰

در این مطلب آموزش ساخت کیف تبلت با دو روش مختلف را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم که امیدواریم با توجه به روش های ذکر شده بتوانید به راحتی در منزل کیف تبلت مورد نظر خود را بسازید.

اگر شما به تازگی تبلت خریده اید و تمایل دارید کیفی مناسب را برای نگهداری از تبلت تهیه کنید بهتر است خودتان دست به کار شود و به کمک ایده های خلاقانه و کاربردی مدل کیف تبلت زیبا و در عین حال کاربردی را در منزل بسازید همچنین می توانید با ساختن کیف تبلت در صرف هزینه های اضافی برای خرید این طرح کیف ها خودداری نمایید.

آموزش ساخت کیف تبلت با دو روش مختلف

برای ساختن کیف تبلت روش های زیادی وجود دارد که بهتر است از بین آن ها ، روشی را انتخاب نمایید که با مهارت شما همخوانی بیشتری داشته باشد تا بتوانید مدل کیف تبلت زیبایی را در منزل بسازید. در مطالب قبلی آموزش دوخت کیف کمری و آموزش دوخت کیف نمدی را مشاهده کردید در ادامه مراحل ساختن کیف تبلت را در پیش رو خواهید داشت که امیدواریم مورد توجه تان قرار بگیرد.

آموزش دوخت کیف تبلت با نمد

۱. آموزش ساختن کیف تبلت با جلد کتاب

ابتدا وسایل مورد نیاز برای ساخت کیف تبلت را تهیه نمایید و این وسایل را در دسترس خود قرار دهید تا در صورت نیاز بتوانید به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشید سپس اقدام به ساختن این مدل کیف نمایید.

مدل کیف تبلت

وسایل مورد نیاز

 • جلد کتاب یا جلد دفتر
 • چاقو یا موکت بر
 • پارچه یا چرم
 • کش پلاستیکی در ابعاد مناسب
 • چسب مایع
 • کارتن در ابعاد مناسب

مراحل ساختن کیف تبلت

۱. برای ساختن کیف تبلت به کمک جلد کتاب ابتدا باید جلد یک کتاب یا دفتر با طرح و رنگی زیبا را تهیه نمایید.

۲. توجه داشته باشید که برای جدا کردن جلد کتاب می توانید از موکت بر یا چاقو استفاده نمایید که باید ابتدا در قسمت میانی جلد کتاب برشی سطحی را ایجاد نمایید سپس مقداری پارچه یا چرم نازکی را تهیه نمایید و مطابق سایز جلد کتاب آن را برش بزنید و به کمک چسب پارچه یا چرم را روی سطح جلد بچسبانید.

جدا کردن جلد کتاب

ساختن کیف تبلت آموزش ساخت کیف تبلت

۳. توجه داشته باشید که مطابق تصویر زیر نباید قسمتی از چرم یا پارچه را روی جلد کتاب بچسبانید تا در مراحل بعدی بتوانید برای کیف تبلت دستگیره ای را طراحی کنید.

چسباندن چرم به جلد کتاب

۴. در این مرحله از ساخت کیف تبلت با جلد کتاب و پارچه مقداری کش پلاستیکی را تهیه نمایید.

کیف تبلت

۵. در این مرحله از ساخت کیف تبلت به کمک جسمی تیز در همان قسمتی از جلد کتاب که چرم یا پارچه را به آن نچسباندید دو حفره ایجاد نمایید سپس دو سر کش پلاستیکی را از بین دو حفره ایجاد شده عبور دهید و کش را گره بزنید.

ایجاد کردن حفره روی جلد کتاب آموزش ساخت کیف تبلت با جلد کتاب در منزل

۶. چرم یا پارچه را به کمک چسب روی جلد کتاب به خوبی بچسبانید.

ساختن کیف تبلت با روشی ساده مدل کیف تبلت

۷. برای اینکه تبلت به خوبی درون کیف قرار بگیرد و سر نخورد می توانید مقداری کارتن تهیه نمایید و تبلت را روی کارتن قرار دهید و به کمک سانتی متر ابعاد تبلت را روی کارتن بکشید سپس آن را برش بزنید.

ساخت کیف تبلت

کیف تبلت   آموزش طراحی کیف تبلت برش زدن کارتن برای ساخت کیف تبلت

۸. طرح ایجاد شده تبلت که بر اساس سایز روی کارتن کشیده اید را برش بزنید سپس کارتن را روی جلد کتاب بچسبانید. توجه داشته باشید که تبلت باید میان این گوشه های کارتنی قرار داده شود.

مدل کیف برای تبلت

۹. در این مرحله کیف تبلت آماده استفاده می باشد و شما می توانید تبلت خود را درون آن قرار دهید.

مدل کیف تبلت

۲. آموزش ساختن کیف تبلت با پارچه نمدی

برای دوخت کیف تبلت به کمک پارچه نمدی ابتدا باید وسایل مورد نیاز را تهیه نمایید سپس با توجه به مراحل ذکر شده اقدام به دوخت کیف تبلت نمایید.

دوخت کیف تبلت با پارچه نمدی

وسایل مورد نیاز

 • پارچه نمدی دو رنگ قرمز و بنفش
 • قیچی
 • چرخ خیاطی
 • ابراز خیاطی
 • دکمه

مراحل دوخت کیف تبلت

۱. تبلت را روی سطح پارچه قرار دهید و از هر طرف پارچه یک سانت را برای جای دوخت در نظر بگیرید سپس پارچه را برش بزنید. توجه داشته باشید که برای استحکام بیشتر و نرمی کیف می توانید از ۴ عدد الگوی کیف برش زده شده استفاده نمایید همچنین می توانید کیف را به کمک دو تکه پارچه نمدی نیز بدوزید.

دوخت کیف تبلت با پارچه نمدی

۲. لبه های سه طرف پارچه های برش زده نمدی را بدوزید و گوشه ها را نیز به صورت اریب برش بزنید و دهانه کیف تبلت را باز بگذارید و در صورتی که برای دوخت کیف از دو تکه پارچه نمدی استفاده کرده اید این مرحله را رد نمایید.

دوخت اطراف پارچه های نمدی

۳. روی پارچه نمدی قرمز رنگ طرح یک قلب را برش بزنید و قلب را روی یکی از پارچه های کیف بدوزید.

کیف تبلت نمدی

۴. در این مرحله از ساختن کیف تبلت تکه های برش زده کیف را روی یکدیگر قرار دهید و دور تا دور آن ها را به کمک چرخ خیاطی به یکدیگر بدوزید و  روی نمد یک تکه مستطیل در اندازه ۶*۱ را برش بزنید و از قسمت مرکز آن را تا بزنید تا عرض مستطیل به ۰.۵ سانت برسد.

دوختن کیف تبلت با پارچه

۵. به کمک بند یک قلاب بسازید و دور سر آن را در پشت کیف و در قسمت دهانه کیف قرار دهید سپس آن را بدوزید.

مراحل ساخت کیف برای تبلت وصل کردن بند به کیف تبلت

۷. در قسمت دیگر کیف بعنی در قسمت جلویی کیف و درست در نقطه ای که قلاب را قرار داده اید یک دکمه بدوزید.

 دوخت دکمه روی کیف تبلت

۸. تبلت را درون کیف قرار دهید و قلاب را به دور آن دکمه کنید.

ساخت کیف تبلت نمدی

نکات طلایی برای ساختن کیف تبلت

۱.توجه داشته باشید که پارچه و جلد کتابی که در ساختن کیف تبلت مورد استفاده قرار می گیرند باید از نظر هارمونی رنگی با یکدیگر مطابقت و همخوانی داشته باشند تا مدل کیف زیبا و جذاب تر به نظر برسد.

۲. در صورت تمایل می توانید برای دوخت کیف تبلت با پارچه نمدی از دو رنگ پارچه متضاد نظیر مشکی و سفید و … استفاده نمایید.

۳. در هنگام برش زدن پارچه های نمدی باید دقت لازم را به خرج دهید و همه پارچه ها را در اندازه ای یکسان برش بزنید تا بعد از اتمام دوخت کیف ، مدل آن استاندارد به نظر برسد.

۴. برای دوخت کیف موبایل نیز می توانید از روش های ذکر شده در این مطلب استفاده کنید که در این صورت باید الگوهای ساخت را در ابعاد کوچک تری در نظر بگیرید.

کیف تبلت نمدی

در این مطلب مراحل ساخت کیف تبلت با دو روش آسان و کاربردی را به شما عزیزان آموزش دادیم که شما می توانید با توجه به وسایلی که در دسترس دارید یکی از این روش ها را برای ساختت کیف تبلت در منزل انتخاب نمایید و کیف با مدل کاربردی و در عین حال زیبایی را بسازید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.