دسته ها
شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹

همه چیز درباره برون گرایی و ویژگی های افراد برون گرا

  • مریم صبوری
  • ۲۱ تیر ۱۳۹۹
  • ۰

این افراد از صحبت کردن درباره افکار و عقایدشان را دوست دارند و ابراز احساسات خود را بروز می دهند. اگر تنها بمانند منزوی شده و از کار گروهی لذت می برند. ویژگی فردی برون گرایی ها متعلق به شخصیت و طیف هر فرد می باشد که ما در مجله آرگا برای شما همراهان گرامی توضیح می دهیم.

افراد برون گرا از بحث های اجتماعی در مراسمات شلوغ بسیار لذت می برند آن ها معمولا با چشمی باز و حقیقی به فعالیت های بالاتر می رسند. کسانی که برون گرا هستند از اعتماد به نفس بالایی برخوردارند آن ها با اخلاقی خاص در رابطه با جامعه و مردم تسلط کافی دارند و در جمع های گروهی بیشتر از انفرادی لذت می برند. با مجله آرگا همراه باشید تا با ویژگی ها و خصوصیات رفتاری افراد برون گرا بیشتر آشنا شوید.

برون گرایی افراد

همه چیز درباره برون گرایی

یکی از ابعاد مهم شخصیت هر فرد برونگرایی و درون گرایی بودن آن است که طیف گسترده ای دارد و دارای بعد پنج گانه می باشد. برخی از جمعیت دنیا را مردمی تشکیل می دهند که در وسط طیف قرار گرفته اند یعنی کمی درون گرا و قسمتی برونگرا هستند. در این حالت بروز یکی از این دو مورد ذکر شده در شخص بیشتر نشان داده می شود که یک نشانه را بروز می دهد. برونگرایی در واقع بیشتر افراد اجتماعی، خوش صحبت، با ذوق و شوق، برون ریز، دوستانه، اجتماعی و عملگرا هستند که اگر به نکته ای اشاره کنیم آن ها دنبال جلب توجه جلب توجه کردن می باشند و از تنهایی رنج می برند و حواس پرتی زیادی دارند.

مزایا برون گرا بودن

ویژگی افراد برون گرا

این افراد از صحبت کردن درباره افکار و عقایدشان را دوست دارند و ابراز احساسات خود را بروز می دهند. اگر تنها بمانند منزوی شده و از کار گروهی لذت می برند. ان ها دارای علایق گسترده و زیادی هستند که عاشق رابطه کردن هستند. از این که جلب توجه کنند خوشحال اند و به کار هایی که انجام می دهند فکر می کنند. برای این که ایده ای بگیرند از دیگران الهام می گیرند. برون گرایی برای هر شخصیت متفاوت عمل می کند و نتیجه خود را دارد این ها زمان بیشتری برای فعالیت با دیگران می گذارند. تمایل زیادی به دوست پیدا کردن دارند و فعالیت های اجتماعی متفاوتی را در زندگی تجربه می کنند. برون گرا ها شاد تر و آسیب پذیری کمی نسبت به اختلال روانی دارند. بعد منفی آن ها بیشتر به سمت رفتار های پر خطر مخرب سلامتی قرار می گیرند.

ویژگی برون گرایی

بهترین امتیازات برون گرایی

خلاقیت در این دسته از افراد بسیار فراوان می باشد که آن ها می توانند مدیران خوبی باشند تا بهترین عملکرد سازماندهی و مدیریت را داشته باشند. این به معنای این است که افراد درون گرا هم دارای مزایای خوبی می باشند که در انجام برخی امور بسیار توانمند هستند. برون گرای از نظر روانشناسان طبق تحقیقات خود در چند دهه اخیر با ۵ مدل فاکتور شخصیتی دریافته اند که از سلامت رفتاری بالایی برخورد دار بودند هر دو گزینه و از اولیت هایی در جهت خود و رفتارشان دیده شده است.

طیف برون گرایی و درون گرایی

افراد برون گرا به ۴ دسته کلی تقسیم می شوند که از قبیل:

  1. برون گرای متفکر
  2. برون گرای حسی
  3. برون گرای احساسی
  4. برون گرای شهودی

خصوصیات اخلاقی این اشخاص

باید توجه داشته باشید که برون گرا یا درون گرا بودن یک ویژگی منحصر به فرد نیست آن ها دو طیف جدا از هم هستند که در هر شخصی پدیدار است. فقط افراد برون گرا مرسوم تر از اشخاص درون گرا هستند که ارتباط با دیگران را زیاد در خصوصیات خود دارند. پس بنابراین هر کسی دارای ویژگی افکاری خوب و بد است که ممکن است چه در برون گرایی ها و چه درون گرا ها باشد.

بررسی برون گرایی

این افراد عاشق حرف زدن می باشند: آن ها با ایجاد رابطه بین دوستان و آشنایان لذت برده و عاشق گفتگو با اشخاص غریبه تر هستند تا بیشتر با آن ها آشنا شوند. برو گراها بی فکر حرف می زنند و ایده و افکار های زیادی در ذهن خود دارند این ها کار دوست یابی را خیلی سریع تر از هرکسی انجام داده و صحبت های گرم و دلنشینی دارند.

تعاملات اجتماعی را دوست دارند:  با ایجاد تعامل با دیگران بسیار انرژی می گیرند و برای آن ها کار لذت بخش و مفرحی است. اگر آن ها تنها بمانند بی انگیزه تر می شوند و بیشتر در جمع های شلوغ انرژی می گیرند.

مشکلات را بحث و جدل حل می کنند: اگر روزی به مشکلی برخوردند دوست دارند راه حلی را انتخاب کنند که با گفتگو حل شود. کشف مسائل درباره مشکلات بهترین راه کار می دانند. اگر روز سختی را پشت سر گذاشته باشند در کنار خانواده تعریف می کنند تا برایشان رفع خستگی و استرس شود.

خوش مشربی در برون گرایی

دیگران آن ها را افراد خون گرم می دانند: به دلیل این که افراد برون گرا تعامل برقرار می کنند و به سادگی به دیگران نزدیک و دوست می شوند. در مراسمات این افراد همه را خوش آمد می کنند و به همدیگر معرفی می کنند.

افرادی گشاده رو هستند: برون گرایی بر خلاف درون گرا ها بسیار صمیمی بوده و گشاده رو هستند که دوست دارند افکار خود را در کنار احساسات به دیگران بیان کنند. در این حالت اکثر مردم در این اندیشه اند که با افراد برون گرا بیشتر می شود آشنا شد.

اجتماعی تر هستن: عقیده های خود را با دیگران مقایسه می کنند و به راحتی فکر را بیان می کنند. آن ها پر حرف بوده و درباره وقایع زندگی خود راست می گویند و در اغلب کار ها پیش قدم می شوند.

برون گرایی چیست؟

ریسک پذیرتر هستند: این اشخاص سریع تصمیم می گیرند و درک بالایی در اجتماع دارند که شخصیتی معاشرتی با دیگران خواهند داشت.

ترس از تنهایی دارند: آن ها وحشت از این که اتفاقی هولناک بیوفتد و تنها بازمانده روی زمین باشند بسیار فکر آزار دهنده ای برایشان خواهد بود.

خصوصیات شخصیتی: برون گرا ها موسیقی را با صدای بلند گوش می دهند و نقل هر مجلسی هستند و بعد از حرف زدن به صحبت های خود می اندیشند که ۶۰% جمعیت جهان را تشکیل می دهند.

علاقه مندی هایشان: با توجه به تجربه هایی که دارند زندگی را درس میگیرند و رویکرد عمل خود را بهتر از دیگران می دانند. به رنگ های روشن علاقه نشان می دهند و اصلاعات را با دیگران قسمت می کنند.

درباره برون گرایی

راه حل های بهتر برای این افراد چیست؟

  • فرصت دادن به دیگران در جمعی که افرادی صحبت می کنند ما یکسره به منبر نرویم و اجازه حرف زده به دیگران را بدهیم. در این راه کار می توانید به یک نفر یک واژه رمزی را بگویید که در این هنگام شما را متوجه این قضیه نماید.
  • شمردن اعداد برای گفتگو هایی که در جمعی از تصمیم گیری قرار گرفته ایم می توانید با خود تمرین کنید تا ده شماره بشمارید تا دیگران نظرات خود را بگویند و بعد شما شروع کنید.
  • علاقه های شخصی خود را بشناسید یعنی هر انسان برون گرایی مقدار کمی فعالیت انفرادی دارد که از آن کار لذت ببرد پس کمک کنید تا از تجربه تنهایی خود لذت ببرید و دچار مشکل نشوید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.